İçeriğe Yönlendir

Motor Yağı (Marka Önerileri/deneyimler)

Önder Başböyük

Recommended Posts

Emrah Altun

Ford ralli takımının sponsoru castrol sanırım. Bende ki ford kupasının diğer tarafında castrol yazıyor :)

Kupa kazandım demenin yolları :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kupa kazandım demenin yolları :)

Kupa derken içecek kupası yav :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Yani edge mi magnatec mi? :)

Edge ve mobil1 tam sentetik yağ ve uzun ömürlü kullanımlar için geliştirilmiş.30,000 40,000 km / 2 yıl . Genelde Dünyada kabul bu yönde olmaya başladı çevre faktörü açısından. Mobil süper ve magnatec ise sentetikleştirilmiş yağ olarak geçiyor ve 15,000-20,000 km / 1 yıl olarak daha çok tozu toprağı fazla olan bölgelerde kullanılması makbul sayılıyor. Ben son 2 seferdir mobil1 0-30 (ford motorları için bu tavsiye ediliyor yağ üreticileri tarafından) kullanmaya başladım ve değişimi aralığınıda 2 yıla çıkardım. İki marka arasında bir fark olacağını sanmıyorum olsa bile bizlerin bunu anlaması çok zor. 5-30 esp vw araçları için geliştirilmiş bir yağdır ama fordda kullanılırsa ne olur diye sorma :) çünkü bunun cevabını kimse veremez...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Ben de forum tavsiyesiyle castrol magnatec 5 30 kullandım. Aldığım kişi ısrarla edge yi önerdi ama fiyat farkindan dolayı almadım. Edge ile magnatec arasındaki farkı tecrübe etmis olan var mı? Biz de bilelim fiyat farkı değer mi diye

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Edge ve mobil1 tam sentetik yağ ve uzun ömürlü kullanımlar için geliştirilmiş.30,000 40,000 km / 2 yıl . Genelde Dünyada kabul bu yönde olmaya başladı çevre faktörü açısından. Mobil süper ve magnatec ise sentetikleştirilmiş yağ olarak geçiyor ve 15,000-20,000 km / 1 yıl olarak daha çok tozu toprağı fazla olan bölgelerde kullanılması makbul sayılıyor. Ben son 2 seferdir mobil1 0-30 (ford motorları için bu tavsiye ediliyor yağ üreticileri tarafından) kullanmaya başladım ve değişimi aralığınıda 2 yıla çıkardım. İki marka arasında bir fark olacağını sanmıyorum olsa bile bizlerin bunu anlaması çok zor. 5-30 esp vw araçları için geliştirilmiş bir yağdır ama fordda kullanılırsa ne olur diye sorma :) çünkü bunun cevabını kimse veremez...

Bizim buralar kırsal olduğu için magnatec bakacağım öyleyse. Cevap için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

kardesımde 2005 megan dızel var hangı yagı almalıyız?kac lıtre.

Petronas Syntium 5000 RN 5W/30 4 Lt Motor Yağı uygun mudur?

nayloncuların tavsıyesını beklıyorum.tesekurler

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

10000 bakimi geldi yag tavsiyesi ve filtreler icin tavsiye alabilirmiyim?2005 megan dizel 167000km

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kardesımde 2005 megan dızel var hangı yagı almalıyız?kac lıtre. Petronas Syntium 5000 RN 5W/30 4 Lt Motor Yağı uygun mudur?

Merhaba,

Renault dizeller 5 40 yag kullanir. Araciniza ilk tercih total, yok ise petronas ta olur tabii ki, kullanabilirsiniz. Bu arada yetkili servisle gorusun, sanayi rakamina bakımlar yaptırabiliyorsunuz indirim dönemlerinde.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihan Yaşar

2005 megan dızel  dpflı mıdır ?

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Merhaba,

Renault dizeller 5 40 yag kullanir. Araciniza ilk tercih total, yok ise petronas ta olur tabii ki, kullanabilirsiniz. Bu arada yetkili servisle gorusun, sanayi rakamina bakımlar yaptırabiliyorsunuz indirim dönemlerinde.

2005 megan 2  dızeller dpf lı mıydı?

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Hayir, değiller.

petronasın dpf sız 4 lıtresını alsak yeterlımıdır? petronasın ford reno modelı var bırde reno  modelı var hangısı olur

petronasın dpf sız 4 lıtresını alsak yeterlımıdır? petronasın ford reno modelı var bırde reno  modelı var hangısı olur

http://www.kliksa.com/urun/petronas-syntium-5000-fr-5w30-5-lt-motor-yagi/902294171

http://www.kliksa.com/urun/petronas-syntium-5000-fr-5w30-5-lt-motor-yagi/902294171

Petronas Syntium 5000 RN 5W/30 4 Lt Motor Yağı dpflı
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

5 30 bakiyorsunuz, 5 40 bakmalisiniz. Ayrica servislerde bakimlara indirim var bu ara, mutlaka yetkiliden fiyat alin derim.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

5 30 bakiyorsunuz, 5 40 bakmalisiniz. Ayrica servislerde bakimlara indirim var bu ara, mutlaka yetkiliden fiyat alin derim.

arac kardesımın onu bılgılendırırım. cok tesekkur ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
samet benlioğlu

Selamun aleykum. Focus1 st aracima en uygun yag ne olur. 5*30 5*40 ne kullanilmali sizce

49c13f28df88ee4694e56c6af8a9a323.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Selamun aleykum. Focus1 st aracima en uygun yag ne olur. 5*30 5*40 ne kullanilmali sizce

Konunuz birleştirilmiştir. 5-30 olmak kaydıyla Castrol, Mobil gibi bilindik markaları kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sani Gerşon

LIQUI MOLY Uzun Ömürlü Sentetik Motor Yağı 5W-30 benzinli mondeomda kullanabilirmiyim?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihan Yaşar

Konunuz birleştirilmiştir.

2005 dızel megane  Elf Sporti TXI 5W-30 5 Litre Motor Yağı uygun mudur?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2005 dızel megane  Elf Sporti TXI 5W-30 5 Litre Motor Yağı uygun mudur?

Dizel Renault'lar 5-40 yağ kullanır. 5-40 önermem doğru olur. Ancak litresini bilemem maalesef.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Onceki sahibi 5 30 kullanmis bende internet sitesinden elf 5 30 siparis ettim benzinve dizellerde kullanilir yaziyor sartnamesi uygunmudur acaba

Elf yaginda cok cesitleri varmis

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersin Yazar

S.a ağalar beyler.yeni aldığım 2000 model fiesta 1,4 fun modeliyle aranızdayım. yağını değiştirmek istiyorum. ne önerirsiniz 5W30 mu 10W40mı?marka da önerebilirsiniz. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Aracınız hayırlı olsun.

Motor yağı 5w30 mobil veya castrol :good1:

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hayırlı olsun güzel bir arabadır, iyi kaçar ve sevilir.

5-30 yağ kullanın, kaliteli bir marka yağ seçip diğer bakımlarda da yine aynı yağdan devam edin. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...