İçeriğe Yönlendir

Motor Yağı (Marka Önerileri/deneyimler)

Önder Başböyük

Recommended Posts

Hasan Ekci

Mobil Super 3000 Formula fe. Alınabilecek en iyi yağ. Fiyat konusundada rakipsizdir.

Yorum bağlantısı
Eren Boztepe

Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim.Sanırım 5w30 kullanıcam.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Arkadaşlar bende konu ile ilgili bir şey sormak istiyorum geçen yağ değişiminde forumun tavsiyesi ile mobil 5/30 satın almıştım yeşil etiketli olan dpf li araçlar için bugün parçacıya gittim bana yeşil olanı değilde diğerini gösterdi sarı etiketli olan anlattım araç filtreli falan diye farketmeyeceğini söylediler sizce ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Arkadaşlar bende konu ile ilgili bir şey sormak istiyorum geçen yağ değişiminde forumun tavsiyesi ile mobil 5/30 satın almıştım yeşil etiketli olan dpf li araçlar için bugün parçacıya gittim bana yeşil olanı değilde diğerini gösterdi sarı etiketli olan anlattım araç filtreli falan diye farketmeyeceğini söylediler sizce ne yapmalıyım?

Eğer aracınızda partikül filtre yoksa mobil super 3000 yeterli. Eğer partikül filtre varsa yeşil olan mobil esp 5-30 tercih edebilirsiniz. Esp çıkmadan önce bende uzun yıllar mobil super 3000 kullandım, sıkıntısız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Hocam şase numarasından baktık dpf var dediler sanırım biz yine geçenki yağdan almamız lazım[emoji3]

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Bende aldım hocam aynından n11 den 91 tl ücretsiz kargo teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hasan Yılmaz Konya

bende yıllardır magnetec 5w-30 kullanıyordum bi sıkıntıda görmedim ancak mobil1 5w-30 esp formula kullanmaya başladım. birincisi katalitik ve dpf yi koruyor. ikinicisi tam sentetik bir yağ, birde magnatec aşırı sıcakta ve çok soğukta düzgün çalışmıyor. ben mobil1 esp formulayı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Mobil Super 3000 Formula fe yi çok övdünüz, listeye aldım 1500 km kadar sonra değişim zamanı, şu ekstreyi atlatayım da alayım bundan :) (hava ve yağ filtrem hazır, poleni 2 gün önce değiştirdim)

Yorum bağlantısı

Mobil Super 3000 Formula fe yi çok övdünüz, listeye aldım 1500 km kadar sonra değişim zamanı, şu ekstreyi atlatayım da alayım bundan :) (hava ve yağ filtrem hazır, poleni 2 gün önce değiştirdim)

Orjinal 5-30 Ford var. Gönderem?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burhan Yiğit

Bnm araç 99 mondeo glx km 112500 yağ değişimi yaklaşıyor benim usta opet 5/30 yağ koyuyor. Hangi yağ en doğru tercih olur?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bnm araç 99 mondeo glx km 112500 yağ değişimi yaklaşıyor benim usta opet 5/30 yağ koyuyor. Hangi yağ en doğru tercih olur?

Konunuz birleştirilmiştir.

Castrol Magnatec 5-30 Ford'ta benim şahsi tecrübemdi. Ben memnundum.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Aracımın yağ bakımına az kaldı.Bakımı Antalya yetkili servisinde çalışan aynı zamanda burayada üyemiz olan Volkan Doğrular abimin orada yaptıracağım.Hem ziyaret hem ticaret hesabı.Volkan abim ile telefonda görüşmelerim sonucu yağı ben kendimin alırsam daha karlı çıkacağımı söyledi ve iş başa düştü.Kayseride castrol bayisi olduğum için mümessili aradım ve bana castrol magnetec 5-30 stop start a5 onaylı bir yağ önerdi.Ne dersiniz bu yağ benim arabama olur mu?Daha önce kullananlar ve bilgi sahibi olanlar yazarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracımın yağ bakımına az kaldı.Bakımı Antalya yetkili servisinde çalışan aynı zamanda burayada üyemiz olan Volkan Doğrular abimin orada yaptıracağım.Hem ziyaret hem ticaret hesabı.Volkan abim ile telefonda görüşmelerim sonucu yağı ben kendimin alırsam daha karlı çıkacağımı söyledi ve iş başa düştü.Kayseride castrol bayisi olduğum için mümessili aradım ve bana castrol magnetec 5-30 stop start a5 onaylı bir yağ önerdi.Ne dersiniz bu yağ benim arabama olur mu?Daha önce kullananlar ve bilgi sahibi olanlar yazarsa sevinirim.

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Ilk kez aracima Mobil 3000 koydum - 7 yildir hep baska yag kullanirim. Aracim hic bukadar sesli calismamisti.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ilk kez aracima Mobil 3000 koydum - 7 yildir hep baska yag kullanirim. Aracim hic bukadar sesli calismamisti.

Belki başka bir sorun vardır hem mobil super 3000 hem magnatec a1 kullandım ikisi arasında ses olarak hiç fark yoktu var diyorlarsa da muhtemelen psikolojiktir.
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Evet, forumda cok ovulen bir yagdir DPF'li araclar icin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu bizi Castrol mu Mobil mi sorusuna götürüyor ki bu forumda henüz bu konuda bir mutabakat sağlanamadı :)

Peki yetkili servisler tam olarak hangisini öneriyor?

Castrol 5w-30 Magnatec mi Edge mi?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ford ralli takımının sponsoru castrol sanırım. Bende ki ford kupasının diğer tarafında castrol yazıyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...