İçeriğe Yönlendir

Fiat Punto Evo Deneyimleri

Misafir

Recommended Posts

Bir depoyu bitirdim. Daha dogrusu bitiremedim. Cumartesi aksami iftara gelirken isik yanmistı depo ciziklerine gore 100km civari yol yapabilirdi bence daha ama en son menzilim 50km'ye dusunce ve istedigim heryerde Opet bulamadigimdan yakit takviyesi yaptim. Fotograf cekemedim ama menzil 50km gosterirken 844km gosteriyordu yapilan yol. Yani en kotu 900km'yi gorur gibiydi. Bekledigimden cok daha iyi degerler.

Dun 40tl mazot aldim. Yapilan yol 37km. Menzil 180km-300km araliginda oynuyor. Demek ortalama 200km, 40km'de yapilan dersek 240km gidecek gibi gozukuyor. Bu bilgisayarda gosterdigini yapacak mi merak ediyorum?

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çok iyi değerler gerçekten.Gözüm giderek kayıyor bu araca ama bir kullanmam lazım.Geçen kısa bir linea kullandım bana acayip garip geldi.Arkadaşta bir önceki kasa corolla var net ölçüm yapmamış ama 100 tl mazot alıyorum 400 km rahat kullanıyorum diyor karma da .Ama araç çok çirkin bence :) punto daha güzel geliyor resmen .Yakitta uzmeyince daha ne olsun.Artık dizelci olursun Evren sende :)

Yorum bağlantısı

Çok iyi değerler gerçekten.Gözüm giderek kayıyor bu araca ama bir kullanmam lazım.Geçen kısa bir linea kullandım bana acayip garip geldi.Arkadaşta bir önceki kasa corolla var net ölçüm yapmamış ama 100 tl mazot alıyorum 400 km rahat kullanıyorum diyor karma da .Ama araç çok çirkin bence :) punto daha güzel geliyor resmen .Yakitta uzmeyince daha ne olsun.Artık dizelci olursun Evren sende :)

2.0tdci'den sonra 1.3'lerin performansı garip gelir tabi:) ben 2.0 otomatiğin üzerine aynımtorkumaldığım için, şehir içinde de sürekli 160km hıza çıkmadığım için performans kaybından ziyade şehir içinde daha atik bir araç sürüyorum. Aracın direksiyon sistemi Linea'dan farklı. Normal hali dahi linea'dan hafif. City fonksiyonu ile daha da hafifliyor ki bence gereksiz. Direksiyon çok hassas olduğundan kaldırım kenarlarına yakın dönmekten küçük bir araç olmasına rağmen çekiniyorum. Aracın A sütunundaki kelebek camlardan görüş alanı maalesef olmadığından görüş açısında sorun var. C sütununda da ufak pencereler olmadığı için kör nokta alanı fazla. İç dikiz aynası ile dış dikiz aynaları sürekli kontrol altında olmalı. Şöyle ki, iç diki aynasından gördüğün araç, bazen dış dikiz aynasının açısına girmiyor, yanımda olduğunu biliyorum fakat aynaları 90derece açıyla açtığımda dahi bu olay yaşanabiliyor. Alışkanlıklar belli bir süre sonra devreye girer ama ilk kullanımlarda bu açılardan Mondeo'ya göre falso yönleri var.

Küçük dizelin en güzel yanı az yakmasından mütevellit, 20tl'lik mazotun bile hakkını verebilmesi. Kısa mesafe, uzun mesfe, soğuk sıcak ayrımı yapmadan olabildiğince ekonomik hizmet sunuyor. Ancak mükemmel bir motor bile olsa insanoğlu ihtiyaçları (geçen tv'de ihtirasları olark değiştirmişler) sonsuz. Belli bir süre sonra değişim isteği bende de uyanacaktır. Şu anda vergisinden tüketimine kadar bana en az yük olan Evo'yu test ettiğinde performansını büyük ihtimalle beğenmeyeceksin fakat uzun süre kullanımda ekonomi mutlu eder seni Akan.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Multijet sağlam motor, bizim şirket ve banka yaklaşık 4 sene hizmet aracı olarak kullandı multijetleri. Motor kaynaklı şikayet yok denecek kadar azdır. 1 tanesi 170.000'de trigerden (zincir) yolda kaldı. Araçlar periyodik bakımlı olduğu için bize fatura çıkarmadı Avis. Zaten ağır bakım triger zinciri için 160.000km'de. Dizelde en sevdiğim konu ateşleme sorunları yok:) yok devir düştü,araç stop etti, nunlar yok denecek kadar az. İnternette şöyle bir bak turbo arızası yaşayana fazla rastlamazsın. Enjektörlerde sorun olabiliyor ama yakıt önemli olduğu için kullanıcı hatasıda olabilir. Özellikle ford, fiat grubu opetten yakıt alımlarına garanti verdiklerinden çok eski bir araç almazsan sorun olmaz Mert.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Dizelden korkuyorum çok hassas bir motor. Yoksa aklımda punto evo cam tavanlı almak var. Ancak puntonun benzinlisi de çok güçsüz bir araç. Yoksa bu sınıfta en mantıklı araçlardan bir tanesi abi :)

Hassas dediğin motoru taksiciler 1 milyon km kullanıyor abi :)

Yorum bağlantısı

Dizelden korkuyorum çok hassas bir motor. Yoksa aklımda punto evo cam tavanlı almak var. Ancak puntonun benzinlisi de çok güçsüz bir araç. Yoksa bu sınıfta en mantıklı araçlardan bir tanesi abi :)

1.4t'ler var:) bir de evo'da 6 vites multiair var 105bg benzinli. Gayet performanslı araç her ikisi de.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Multiaire de tüp takıyorlar. En kötü vialle taktırırsın:)) şaka bir yana tüp konusunu tam bilemiyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Yine bir depo bitiminde degerleri aldim. Aslinda depo isigi erken yakiyor gibi geliyor bana. Daha dogrusu kalan menzili cok hareketliyken 150km alti menzil gostermeye basladiktan sonra cok yavas menzil dusuyor. Yakiti opetten aldigim ve istedigim an istasyon bulamam diye; nereye kadar gider diye deneyemedim henuz. Gelelim bu deponun degerlerine. 180tl'ye dolmustu depo. Gecen sefer tek centik kalinca almistim.

Saygilarimla.

0de7c51d6c451ca635cb69b0c67fed9f.jpg

d12cbf90b2d6c3f506533f1d50521135.jpg

4609f368aa5f138c40e1acf282d4cf6a.jpg

42ee5999d88b225443294caf2ae082c7.jpg

3a66adf99fad19957f8fc294691bb69a.jpg

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Maaşallah. Çok iyi değerler. Ankarada ortalama şehir içi dikkatli kullanım 5.4lt yapabildim toplam 3 günde kızılay dahil.

Yorum bağlantısı

Tesekkur ederim. Artik tuketimin 5litrenin altinda oldugunu soyleyebilecek mesafe ve veriye ulastigim soylenebilir. Benim guzergahimda bu sonuclari aldigim 2 full depo ve yine daha az yakitlarla belirli mesafelerde alinan degerler uc asagi bes yukari ortusuyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

:nazar: CC devrede galiba.. [emoji3]

O devrede olunca hayat daha bir kolay:) Hatta daha heyecanli:) Devreden cikmasin diye verdigim caba ile 180 ile giden kadar adranalin salgiliyorum:) E tabi bir de fotograf cekerken rahat oldu:))

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

O devrede olunca hayat daha bir kolay:) Hatta daha heyecanli:) Devreden cikmasin diye verdigim caba ile 180 ile giden kadar adranalin salgiliyorum:) :) tabi bir de fotograf cekerken rahat oldu:))

Saygilarimla.

Aynen abim. Normalde kolaylıktır, zevktir. Ama bazı zamanlar adrenalin tavan yapıyor, stres ve yorgunluk oluyor. Sıkıntılı olabilecek trafikte ayağım sürekli fren pedalının üzerinde duruyor. Hem devreden çıksın istemiyorum, hemde frenleme sürem uzamasın istiyorum. Öndeki araca iyice yaklaşıyorum, baktım sollama yapamayacağım. mecburen fren..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Bugun havaalina gidip geldim. Istanbulda bir toplantim vardi. Sabah 80km hiza sabitledim ve trafik olmayan bir saat oldugu icin sehiricinden, aksam ise 100km hizla cevre yolundan geldim. Hiz sabitleyici devreden cikmadi diyebilirim. Iste sonuclar.

Saygilarimla.

032922c0ef44cd99c15cf9ef5b53cc6c.jpg

d4bdaadb9b8768aa8cc52c9b7b8179b2.jpg

9150a34a024f54818c1dcec8c6755fa5.jpg

af3610e07147ff68f5e9364c0c88bb90.jpg

30c32ea0720b8c66d4a69e834ecb4aa5.jpg

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Eksik foto var galiba abi ortalama tüketim ekranını goremedim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Eksik foto var galiba abi ortalama tüketim ekranını goremedim ?

Emin bence görmeyelim :)

Evren beyin değerleri yakalamak imkansız. Sadece bakıyoruz :)

Otomatik benzinli mk3 Mondeo Ankara şehir içi 9.9 ortalaması vardı :D benim uzun yol ortalamam.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Mjet acaip ekonomik ancak bu son tablo sehirdisi gibi birşey olmuş 100km.de 79km ort hız süper ;) benim 1 depoda maksimum ort.hız 25 :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Multijet sağlam motor, bizim şirket ve banka yaklaşık 4 sene hizmet aracı olarak kullandı multijetleri. Motor kaynaklı şikayet yok denecek kadar azdır. 1 tanesi 170.000'de trigerden (zincir) yolda kaldı. Araçlar periyodik bakımlı olduğu için bize fatura çıkarmadı Avis. Zaten ağır bakım triger zinciri için 160.000km'de. Dizelde en sevdiğim konu ateşleme sorunları yok:) yok devir düştü,araç stop etti, nunlar yok denecek kadar az. İnternette şöyle bir bak turbo arızası yaşayana fazla rastlamazsın. Enjektörlerde sorun olabiliyor ama yakıt önemli olduğu için kullanıcı hatasıda olabilir. Özellikle ford, fiat grubu opetten yakıt alımlarına garanti verdiklerinden çok eski bir araç almazsan sorun olmaz Mert.

Saygılarımla.

Ufak bir düzeltme, Ford grubu Opetten yakıt alımına garanti vermiyor, o sadece aldatmaca, öyleymiş sanıyorsunuz, Koç taktiği, garantiyi veren Opet, o da kesin kanıt olursa, yakıt kaynaklı hasara Ford hiçbir şekilde garanti vermez ve Opet falan Ford u bağlamaz :)

Hürtmetler.

Bu arada tüketim süper, Mjet güzel bir motor  :good1:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Vee beklenen an:) Saka bir yana az once biraz sorun oldu yuklerken.

Saygilarimla.

5d0e7bdfb59ee196d534a459d9ff3905.jpg

Havaalanına gidip gelip, ş.içi az yakiyorum deme evren abi :p

Şaka bi yana 3kasa mondeoya 9 10 litre yaktiran adamsın[emoji1]

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

yavaş gitmek kilit nokta :)

Yavaş değil hocam sakin kullanmak. :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...