İçeriğe Yönlendir

Fiat Punto Evo Deneyimleri

Misafir

Recommended Posts

Havaalanına gidip gelip, ş.içi az yakiyorum deme evren abi :p

Şaka bi yana 3kasa mondeoya 9 10 litre yaktiran adamsın[emoji1]

Ben zaten bunu sehir dışı verisi olarak verdim Hakancim[emoji12] Sehir ici 4.7lt[emoji3]

Dizelin ozellike sakin kullanimda gaz pedalina uygulanan basincin karsiligini direkt yansitmasi cok guzel. Benzinli de ne kadar sakin kullansan da 4.5, 5lt'ler cok ama cok zor, dizel de ise cok mümkün.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yavaş değil hocam sakin kullanmak. :)

Sakin sakin 150 ile de giderim mesela :crazy:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Oflaz

Havaalanına gidip gelip, ş.içi az yakiyorum deme evren abi :p

Şaka bi yana 3kasa mondeoya 9 10 litre yaktiran adamsın[emoji1]

9 10 litre mi :O

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

1.000km'lik verileri paylasayim. Arac 1.000km sonra 110.000 bakimina girecek. Henuz servis disina cikmadi. Karar vermeye calisiyorum ama surekli servis bakimli araca daha iyi niyetli yaklasildigindan yetkili servise daha yakinim. Fotograflar gelsin.

Saygılarımla.

8dd23b1934fa42f85c3d99c04b6d5da8.jpg

5aef2c1ccdef8df374268c25ffea2cfe.jpg

8add1df4844f215be4fad26247d13e64.jpg

7d56f4a12e589e2102389181891fa356.jpg

Yorum bağlantısı

Yetkili servis ile özel servisin fiyat farkı nedir Evren bey?

Gecen bakim 500tl tutmustu ama fren hidroligi de degismisti. Sanirim 350 civari olur. Sanayide 150 parca/yag tutsa 30 iscilik 180tl civari olur tahminimce.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gecen bakim 500tl tutmustu ama fren hidroligi de degismisti. Sanirim 350 civari olur. Sanayide 150 parca/yag tutsa 30 iscilik 180tl civari olur tahminimce.

Saygilarimla.

İyi paraymış valla. Hidrolik acaip pahalıymış.

Renault'ta mazot filtresi dahil 400TL. Filtre olmaz ise 250-300TL arası.

Yorum bağlantısı

Faturaya aksam gidince bakarim. O donemde garantiyi de ekstra uzattigim icin rakamlari teyid etmem gerek. Bu arada garantimiz bitti. Aslinda fiat grubunun parcasi sanayide bol ve oldukca ucuz. Ancak belki bu bakimdan sonra diger bakima kadar arac satilabilir de. Bir sonraki bakima kadar 7 ay surem olacagini tahmin ediyorum. Ayliga vurdugumda 25tl ekstrasi okur servisin.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Dogru hatirlamisim. Bakim 500, garanti 300tl tutmus. Bugun kartasi aradim. Garantim bitti uzatabiliyor muyum diye, genel mudurlukle gorustuler 390TL'ye garantinuzatma teklifi verdiler. Kabul ettim. Bakim da 240 tl dediler 110.000 icin. Icimiz rahat olsun dedim. Garanti olunca bircok sey cok kolay cozumleniyor serviste:)

Saygılarımla.

8548aa108e94d74b373513f1cfa6d8a2.jpg

46f0ab72d64e173ba3698fbc0d8863df.jpg

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...

Bugun 110.000 bakimina girdi. Fren balatalari ve aku de ilaveten degisti. 590tl faturasi cikti. Garantiden on ve arka fiat logolari degisti. Amortisor takozlari servise gittiginde ses kesince onlari da kontrol altinda tutalim surekli ses yapar hale geldiginde garantiden degistirelim dediler.

Bu arada surekli gittigim servis yer degistirdigi icin sirkete yakin olan ve punto forumlarinda ovulen Kavaklidere Servis'e gittim. Ilgi, alaka, samimiyet ve 7 madde olarak verdigim listenin her maddesi uzerinde yapilanlari tek tek anlatmalari guzeldi.

En son faturaya yaklasik yuzde 20 iskonto uygulayarak ugurladilar:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Ankara'nin bitmeyen yagmurlari nedeniyle uzunca suredir yıkatamamistim. Bugun Autowax'ta detayli bir temizlik ve ozon uygulamasi yapildi. Autowax'in yikamasini zaten begeniyordum. Bu uygulamasi da gyzel oldu. Kendi rengini ozlemisim:)

Saygilarimla.

bd2fa385f9c89769b5bdf2d3fd0d759a.jpg

76d3ad5112fda180917d7fff3976fc17.jpg

c759cf285c75308ce58f8d4253e80337.jpg

a69377477afa3558fe8fee1bfb300a01.jpg

196f03aea025b90d39f8971e2fe99eda.jpg

e4196b1bae13fc3023de7042791643a4.jpg

1f8805fe5498a72b5c9733d10333e152.jpg

37a6499014a278583754bd7ff1f02c58.jpg

4a1b832cfd4d01353d61954f8b05e899.jpg

Yorum bağlantısı

Maşallah

Asfaltimiz da yeni atildi. Siyah asfaltin ustune daha bir parlak durdu Mehmet Bey:))

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Asfaltimiz da yeni atildi. Siyah asfaltin ustune daha bir parlak durdu Mehmet Bey:))

Saygilarimla.

Yok yok araçta güzel.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evren bey,

Bu araca amerikan sinyal çok yakışır. Amerikan'ların da sinyalleri tamponda olur ya genelde :)

Yorum bağlantısı

1.3 multijeti sevme nedenim. Son 100tl'yi maliyete katiyor ama yapilan km henuz girilmeden maliyet km'de 27krs. Aslinda elimde daha uzun bir veri vardi fakat otomatik yedekleme olmadigi icin lolipop guncellemesinde kaybettik. Simdi son 4 dolumun istatistigi var.

fd6e9b9100e9650166f935ed6e1b5e5b.jpg

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Yaz geldi. Klima sezonu acildi. Uzun sure 2.0 motor kullanicisi olarak klimadan kaynakli performans dusukluklerine ve ses gurultu gibi problemlere aliskin bir kullanici degilim. Hakkini vermek lazim, 1.4 benzinli cordoba da; dik rampalarda kalkislarda zorlanma disinda sorunsuz bir klimaya sahipti.

1.3 multijet'te cift yonlu dijital klima sinifi icin bir ilk belki. Ancak klimayi actigimda duydugum sesler de benim icin bir ilk[emoji3]

Ilk calisma sirasindaki gurultu aracin motor sesi ile birlikte rahatsiz etmese de, 1 ve 2. Viteslerde transitin son devirlerdeki ruzgarla karisik sesi ile unomgun gurultusune benzer homurtusu araci kucuk bir kaplanmis gibi gormeme neden oluyor.

Ilk bu sesleri duydugumda forumlari arastirdim. Bircok kisis bu sesleri duyuyor ve memnuniyetsiz. Serviste komoresor degistirip sesten kurtuldugunu soyleyen de var, hic bir duzelme olmadigini belirten de.

Benim kistasim, cekiste dusukluk ve iceriyi sogutma ile bir problem yasama. Sadece ilk kalkista cok fazla gaz vermeyen bir kullanici olarak 2 kere stop ettirdim ama turbonun tam gucle devrede oldugu bolumlerde klimanin guce olumsuz etkisi yok. Sogutma da basarili.

Uzun donem kullanici yorumlarinda klima detayini da boylece aktarmis oldum.

Gelelim diger konulara. Bu ara her gun araci kullaniyorum. Sabah 6:30, aksam 18:00'de aracla beraberim.

Sabah araci 90km'ye baglayip, eskisehir yolundan tunus cad.'ne kadar sirasiyla bulvar ve akay alt gecidini kullanip ulasiyorum. Aksam da guvenlik cad.-hosdere-cetinemec-cevizlidere-malazgirt bulv(yeni odtu yolu)-eskisehir yolu istikameti. Hiz yol durumuna gore ama hiz sabitleyiciyi 90'a ayarlayip uygun bolumlerde devreye aliyorum. Klima sunrooftan dolayi cok cok az aciliyor.

Uzun donem verisi 2500km'dir, kisa donem verisi 210km'dir kayit tutuyor ve ortalama yakitim 4.9lt. Yol bilgisayarindan fotograf almadim ama 215km yol yapmisim, 750 km menzil veriyor su anda. Ancak menzil Ford'dan farkli olarak cok hizli degisiyor Evo'da. Ornegin sabah evde cikarken 590km gosteriyordu, donuste stop ederken 750km. Ustelik 50km yol yapildi.

Mondeo'nun benzer guzergahta ancak sabah hiz sabitleyici 70'e bagli olarak tuketimi uzun donemde en son 9.9.lt'ydi yol bilgisayarinda, cordoba'da ise 6.9lt. Sonunda hep 9 olmasi kaderim galiba, evo'da 4.9lt[emoji4]

Sag kapidan 3000 devirden duserken olusan rezonans sonucu cizirti geliyor. Hafta sonu sanayide sunger ile takviye yaptim duzelmedi. Kapi kolundan kendime cekince duzeliyor. Bir de on panelden tam anlayamdigimiz noktada bir cizirti var ama muzik ses kademesi 1'ken bile duyulmadigi icin mudahale etmedik. Bunun haricinde arac cukura girdiginde, baliksirtindan gectiginde, gicirti, kasilma, takir, tukur hic ses yok. Yekpare bir ses ile cukurdan geciyor, monoblok govde arac hissi uyandiriyor ki ben bu aractan bu toklugu beklemiyordum.

Pug206 ile kiyaslandiginda kapilarin kapanisindaki tokluk ayni sinif olmasina ragmen bir ust sinif havasi veriyor.

Direksiyonu en alta aldigimda biraz yukarda ve cama paralel pozisonda kaliyor ve en sevmedigim nokta bu oldu. 90 derece aci olmamasi direksiyonu ustten kavramama engel oluyor. Hafif soldan guc alarak kullaniyorum ama aliskin olmadigim surus sekli yuzunden sol kolumu dayayacak yer ariyorum. Aslinda kiralik kullandigim araclarda dikkatimi cekmeyen bu durum, kendi aracim olunca bir miktar yukseklik, koltugu da en alt pozidyonda tuttugumdan dikkat cekici oldu. Sonrasinda hepsinde bu yukseligi farkettim.

Aynalarda kor nokta olabiliyor. Genis baslayip daralan aynalarda genis aci olmamasi astigmatim yuzunden beni sevindirdi. Ancak aracin c sutunu genkisligi nedeni ile ic dikiz aynasinin kor noktasina, dogru ayarlanmayan aynalar eslik edince genis bir kor nokta alani kaliyor. Uzun suredir arac kullanan biri olarak gecen gun biraz da benim dikkatsizligimden(sag kapiyi cekistiriyordum ses gelmesin diye) serit degistirirken yanimdaki karartiyi gordum ve kactim sola ama hayatimin en uzun kornasini yiyip bir de munakasa ettik bonus olarak:) Simdi aynalar aracin kaportasini gormeyecek sekilde kor noktalari ortadan kaldirmaya ayarli:)

Henuz ruzgar testi yapmadim ama yol tutus ve direksiyon titresimleri bakimindan sorunsuz. Sadece araci bosa aldigimda direksiyonda vitestekj pozisyona gore titresim hissediliyir. Rahatsiz edici degil ancak bosta cogu arac rahatlar bu rahatsiz oluyor[emoji3]

Ben arac kulkanirken sabah uyandigimda araci kullanmak icin heyecan duyuyorsam benim icin o arac iyi secimdir derim. Bu biraz aracin doluluguyla da alakali. Yuce Allah'a şükür Mondeo, Cordoba'dan sonra Evo bu tadi bana veriyor.

Simdilik uzun donem testinden bu kadar. Artik iftar vakti[emoji56]

Saygilarimla.

Tam 1 yıl once yazmisim. Hersey ayni. Sag kapidaki sesten, yakit tuketimine kadar:) Bir de her sabah araca binerken ayni tadi almaya devam ediyorum. Yaşlandıkca insan cimrilesiyor herhalde. Vergisi, yakiti, bakimi dusundukce ust simif araca bakmaktan korkar oldum:))

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Barış Kalkan

bu multijetin yakıt tüketimi çok iyi bende 2005 yeni kasa palio 1.3 mj aldım yakıta süper

bayram dönüşü yakaladığım değeride örnek olarak göstermek isterim.

RVY6bj.jpg

Yorum bağlantısı

En son paylastigimda 27krs olan km maliyeti 22krs'a dustu. Havalar isindikca motor cimrilesiyor:)

5b1ccba370c5db7462ddb85dfe14c596.jpg

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

En son paylastigimda 27krs olan km maliyeti 22krs'a dustu. Havalar isindikca motor cimrilesiyor:)

Saygilarimla.

Hangi programı kullanıyorsun Abicim?

Yorum bağlantısı

Hangi programı kullanıyorsun Abicim?

Selçukcum, fuelio programi. Forumda onerilmisti. Ancak kullanacaksan menuden her giriste yedekleme yapmayi unutma yoksa benim gibi bir formatla yaklasik 10 depoluk verini kaybedebilirsin:) Bu ekledigim 3 aylik yeniden girdigim veriler.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Selçukcum, fuelio programi. Forumda onerilmisti. Ancak kullanacaksan menuden her giriste yedekleme yapmayi unutma yoksa benim gibi bir formatla yaklasik 10 depoluk verini kaybedebilirsin:) Bu ekledigim 3 aylik yeniden girdigim veriler.

Saygilarimla.

Tamam Evren Abi, bende aynısını kullanıyorum öneriden sonra ama o ekranı görmemiştim, yedeklemeyi de dikkate alayım [emoji106] teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı

Tamam Evren Abi, bende aynısını kullanıyorum öneriden sonra ama o ekranı görmemiştim, yedeklemeyi de dikkate alayım [emoji106] teşekkür ederim.

Cok detay var. Ben de aradigim ekrani bulmakta zorlaniyorum bazen:) Fiyat istatistiklerinin altinda. Ancak araca bakim maliyetlerini girersen bu irtalamaya onu da dahil ediyor o zaman yakit hesabini diger ekranlardan manuel yapmak gerekiyor. Tabi benim kesfedemedigim farkli bir bolum de olabilir:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...