İçeriğe Yönlendir

Forumun Tek Blazer Mavi Focus'u (Sanırım :) )

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Serkan Karadağ

Maşallah Hayırlı olsun. Temizlik de şimdilik olmuş. Ama lacivert ne kadar parlak olsa o kadar güzel oluyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

:nazar:  Kazasız belasız inş. 

Bildiğin siyah ya bu :D

Farklı açılardan fotoğraf çekeceğim rank belli olmuyor çekildiği saatten kaynaklandı sanırım :)

Maşallah Hayırlı olsun. Temizlik de şimdilik olmuş. Ama lacivert ne kadar parlak olsa o kadar güzel oluyor.

aynen öyle, çok ilgi istiyor malesef, sabah baktım toz olmuş hep :D

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

unutmuşum motoruda temizlemiştim ama kaput keçesi kirli diye çekmedim foto. Nasıl temizlenir, temizleyen varmı hiç.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

DOyHwVl.jpg

okadar emek ve ertesi gün yağmur yağsın :) cilalı tarafta damlalar kurumamış, diğer tarafta iz yapmış hep.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

teşekkürler, Allah daha güzellerini size nasip etsin.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

cila atarken farketmiştim aklıma gelmişken sorayım. sürücü tarafındaki, sanırım marşpiyel deniliyor, ikitekerlek arasındaki boydan boya olan plastik malzeme yok. Nereden temin edebilirim link atabilirmisiniz?

bu tarafta var.

lzQxuZhl.jpg

sürücü tarafı yok.

C5eMouNl.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

İstanbulda yeni evinde ilk banyosunu yaptı. Sonax indirimi vardı boya koruma yaptiracaktim kaçtı. Tavsiye edeceğiniz yer varmı, pasta cila istiyor.

7d17af0988dfaf6cb04473278bd10900.jpg56fcea07a8b1d08e44e2e9669b447bfa.jpg

Yorum bağlantısı
Berkay Ekinci

Bu asya stoplar gerçekten yakışıyor fakat araç koyu renk olunca çiğ durmuş biraz,stop filmi çektirirseniz en açığından daha güzel gözükür diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bu asya stoplar gerçekten yakışıyor fakat araç koyu renk olunca çiğ durmuş biraz,stop filmi çektirirseniz en açığından daha güzel gözükür diye düşünüyorum.

Aynı fikirdeyim ama imkan yoktu Korkuteli nde yaptıramadim, ilk fırsatta yaptıracağım inşallah.
Yorum bağlantısı
Akif Eren

Hayırlı günlerde kullanın. Sonax'ın veya Turtle Wax'ın hızlı cilaları var, onlardan 2 yıkamada bir uygulama yaparsanız aracınız ışıl ışıl olacaktır. Tabi üzerinde pütürlenme veya fazla kir yoksa.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hafif çizik ve hare çok o yüzden pasta cila istiyor sanırım. Hiç yaptırmadim nasıl bir sonuç çıkar bilmiyorum. Kalın pasta çekilip baştan savma bir şeyle geliştirilmekte istemiyorum. Güvenilir yer bulmam lazım İstanbul Sultanbeyli ye yakın.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hafif çizik ve hare çok o yüzden pasta cila istiyor sanırım. Hiç yaptırmadim nasıl bir sonuç çıkar bilmiyorum. Kalın pasta çekilip baştan savma bir şeyle geliştirilmekte istemiyorum. Güvenilir yer bulmam lazım İstanbul Sultanbeyli ye yakın.

O tarafa yakın yok ama merter meguiars var 333tl forum kampanyası. İçi de döşemeler halılar vs temizleniyor. Pasta ile çizik hare giderme yapılıp üzerine koruma da yapılıyor. camlara kaydirici vs herşey dahil çok uygun fiyat bence. En basit yer o fiyatı istiyor zaten bu aralar
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sonax 360 lira Word kart MTV kampanyası ile 180 liraydı ama sadece dış. Olumsuz yorumlar vardı geçti kampanya yaptırmadim. Aslında haftaya Küçükçekmece ye geçebilirim ama fiyat ta epey varmış :( taksit varmı acaba bu fiyattan

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Eveeet, ilk masrafı açacak bizim sipa sanırım. Salı günü Şile yolu beşiktaş tesislerinin önünde trafikte ilerlerken kavrama ile aracı askıda tutarak dur kalk yaptım, frene basıp bekleyecek kadar durmadan adım adım ilerliyorduk. Bir süre sonra debriyaj kacirdigini farkettim. Trafik bitince düz yolda 2. viteste gaza yükleyince devir 3 bini geçiyor geri geliyordu, hizlanma devir geri gelince yavaşça oluyordu. Trafiksiz biraz ilerledikçe sorun geçti, Anadolu kavagindan otağtepe ye tırmandı sıkıntısız. Araçta şuan bir kavrama sıkıntısı yok ama oldukça yukarda kavriyor, pedala hafifçe basınca ayrılıyor debriyaj.

Şimdi bu debriyaj pedalı ile alakalı olabilir mi yoksa baski balata masrafı mi var nasıl anlarız?

Servis fiyatını ne kadar, özelde yaptırmak mantiklimi.?

Araç 115 bine yaklaşıyor, yetkili servis bakımlı, balata degismemistir sanırım hiç.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Güle güle kullanın maşallah..Stoplar çok yakışmış :nazar:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Teşekkür ederim. Yeni okulumun İlk günü ufak bir tatsizlik yaşadım, kapı göçmüş kamera kayıtlarına bakılacak :( top gelse bukadar bukebilir mi?

Kasko var nasil bir prosedür izlemem gerekiyor. Ottozenit ile anlaşması var Kasko nun. Hasarsizlik etkilenir mi, 1 ay sonra yenilenecek kasko :(

a23501d596d80922c8050d27268eb25c.jpg7236721ba45a12baa662bf90ff54f07f.jpgcda833e46e6404171806ee9322c256b6.jpga2a186d3930968c19dc729a46f1f50d4.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Top, şiddetli vurulduysa o şekli aldırır. Kasko dan anlaşmalı yerler, %90 direkt tamir ve boya yaparlar. O kısım için yaklaşık 150 Tl ile boyasız göçük düzeltme yapılabilir. Sıfır gibi olur.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Teşekkür ederim. Kaskoya bakmadan kendin yaptırmi diyorsunuz. Peki Anadolu yakasında nereyi önerisiniz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim. Kaskoya bakmadan kendin yaptırmi diyorsunuz. Peki Anadolu yakasında nereyi önerisiniz.

Önce bi kaskonun anlaşmalı yeri ile konuşun. Verecekleri cevaba göre hareket edin. Yer konusunda bilgim yok maalesef. Göçük Sihirbazı nam yapmış. Ona bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ümraniye imes şubesini aradım ottozenith in, boya varsa boyasiz düzeltme yapılmaz ama ilk onarımsa ve 400 lirayı gecmezse kasko delinmeden yapılır dedi. Yarın uğrayıp hasar tespiti yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...