İçeriğe Yönlendir

Forumun Tek Blazer Mavi Focus'u (Sanırım :) )

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

İşaretli yeri okuyamıyorum ama sanırım dediğiniz gibi benim cam atermik değil. Tatil dönüşü bakacağım cam işine artık teşekkürler.

2 hafta aracı bahçede bırakıp gideceğim, ne gibi önlemler yapmam lazım? Süre çok uzun değil gerek yokmu dersiniz?

Yorum bağlantısı
Misafir

İşaretli yeri okuyamıyorum ama sanırım dediğiniz gibi benim cam atermik değil. Tatil dönüşü bakacağım cam işine artık teşekkürler.

2 hafta aracı bahçede bırakıp gideceğim, ne gibi önlemler yapmam lazım? Süre çok uzun değil gerek yokmu dersiniz?

İR yazıyor hocam atermik olduğunu ordan anlayabiliyorsunuz
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Şimşek

Maaşallah, Allah nazarlardan saklasın.

2008 ve 2009 modellerde elektrikli destekli koltuk mevcut, sonrasında kaldırıldı

2006 Ghia'da olan ıvır zıvır şeylerden 2011'de bir çoğunun kaldırıldığını arabayı aldıktan sonra gördüm, üzüldüm açıkçası.

Şoför koltuğunun ön tarafındaki cep, bagaj kapağının içindeki plastik, tutma yeri. Sağ ön koltuktaki bel desteği. Aklıma gelenler bunlar. Kendimi kandırılmış hissettim :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bagaj ve koltuk altı cep bende de yok ama en dolu titanyum lardan biri benimki sanırım, yavaş yavaş kesmiş Ford, alıştıra alıştıra :)

Yorum bağlantısı
Misafir

2006 Ghia'da olan ıvır zıvır şeylerden 2011'de bir çoğunun kaldırıldığını arabayı aldıktan sonra gördüm, üzüldüm açıkçası.

Şoför koltuğunun ön tarafındaki cep, bagaj kapağının içindeki plastik, tutma yeri. Sağ ön koltuktaki bel desteği. Aklıma gelenler bunlar. Kendimi kandırılmış hissettim :)

Şoför koltuğunda elektirikli değildir şimdi  :fiuw: Sağ koltukta sabitti galiba sizin araçta  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şoför koltuğunda elektirikli değildir şimdi  :fiuw: Sağ koltukta sabitti galiba sizin araçta  :fiuw:

Ağlayazaaaammm yaa  :sanssiz:

Ama yakıt tüketimim düşük  :f1:

Az önce depoyu fulledim. 18 kuruş yakmış 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ağırlıkları azaltıp yakıt tasarrufu yapıyorlar demekki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Göksel Beyin tavsiyesi ile maslak a kadar gitmek yerine 1 haftadır canımı sıkan turbo borusu işini Gümüş Ford servisi bostancı da hallettim.

yerli boru 70 TL (intercooler çıkışı- yolcu tarafı) focus-intercool-hortumu

klima gaz 70 TL (serviste kampanya var 50-60 lira ama girmişken yaptırdım)

polen filtresi 20 TL

işçilik 90 TL

250 lira verdik hem çekiş hemde sogutma olarak rahatladık  :biggrin: 

600 gr yazıyordu araçta ama 670gr gaz bastı klimaya bastı sıkıntı olur mu? birde araç çalışırken radyatörlere ve  motor üstüne tanzikli su sıktı, içim gitti yaparken ama bir sıkıntı olmadı... herzaman yaptığı birşeydir sanırım.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Maşallah; kazasız, belasız ve de cezasız kullanın. :nazar:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Teşekkür ederim.

Cam fiskiyesi memelerini sprey tip ile değiştirdim. Eskisinin biri kırıldı çıkarırken. İnşallah eskiye dönmek zorunda kalmam :)

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Teşekkür ederim.

Cam fiskiyesi memelerini sprey tip ile değiştirdim. Eskisinin biri kırıldı çıkarırken. İnşallah eskiye dönmek zorunda kalmam :)

Sizin orada sular kesik galiba :) Sıkmaya kıyamamışsınız :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Videonun devamı var yandan kafamı çıkararak çekeyim dedim ama ağzıma kaçtı cam suyu, kestim videoyu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

ab8fe28a62e2a48f82b16d873dcba1ce.jpg

Bagaj da 6 ay dayandı. Daha kaliteli bir led tavsiyesi olan var mi?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Vites topuzu aşınmış, yan sanayi bile 90 lira. Orijinal bulamadım internette, yardımcı olabilecek var mi? Hatta değişmişken ST topuzu bulursam daha güzel olur. Elinde olan var mi?

3d8ca49d9f077aa21370646fcef2b84c.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hımm fena olmuş abi. Orijinali de 100-150 arası bir şeydir. Forumda başka bir konuya duyurun bence birilerinde vardır. Almakta acele etmeyin muhakkak denk gelir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

vites topuzu ve direksiyonu sosyal medyadan Ford Türkiye ye ilettim aradılar "servise gösterin baksınlar üretim hatası mı" dediler ama bir şey çıkmaz sanırım dimi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence bir şey çıkmaz,ben topuz ararken görmüştüm bundan.50-60 lira gibi bir fiyatı vardı.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

servisi aradım, tampon tamire gitmiş neresi dediler anlamadım (RS falan tarzı birşey dedi) bagaj kapağı düzeltilmiş boyada dediler boyasız düzelmezmiydi acaba pek birşey yoktu görünen. işlemler başlamadan aramadılar bile.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

servisi aradım, tampon tamire gitmiş neresi dediler anlamadım (RS falan tarzı birşey dedi) bagaj kapağı düzeltilmiş boyada dediler boyasız düzelmezmiydi acaba pek birşey yoktu görünen. işlemler başlamadan aramadılar bile.

Abi hayırdır kaza falan mı yaptın? Bu mesajı ikinci defa okuyorum pek bir şey anlayamadım :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yanlış konuya yazmisim :) evet ufak bir kaza geçmişti başımdan bayram öncesi. Tampon delindi bagaj kapağı göçmüştü, konusu var.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

teşekkür ederim. aracı alınca yeni aldığım ampülleri taktım.

ZJVDdG.jpg

fotograflar makina manuel ayarda çekildi pozlama farkı olmasın diye.

kesilme çizgisi farkı birinde araç içinde oturuyordum diğerinde dışarıdan uzanarak çekmişim.

eski farlardan biri standart osram digeri 1.5 senelik kararmış osram nb+

yerler islak olduğundan tam anlamıyla gözlemleyemesemde fark var ve biraz daha beyaza yakın nb+ gibi. fiyatına göre gayet yeterli aydınlatması bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...