İçeriğe Yönlendir

Forumun Tek Blazer Mavi Focus'u (Sanırım :) )

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Şimdi gelelim nasıl düzeltecegiz bu işi, kasko deldirmeye gerek var mı? Servis e mi gideyim, Antalya da önereceğiniz bir yer varmı?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sabah sabah eşimin yigen geldi "enişte lastigin patlak sanırım". İndim baktım dibe inmiş, kaldırdım bijonlar yeni değişti Allah tan rahat çıkardım ama ne yaptıysam lastik çıkmadi, tekme, stepne ile vurma işe yaramadı. Pompa da yok şişirip lastikciye gitsem. Öyle bıraktım bakalim hafif kriko üstünde.

hayırlı cumalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ağlasam mı gülsem mi bilemedim Ahmet Hocam. Üzüldüm.  :( Büyük geçmiş olsun. Allah beterlerinden korusun. Şaka gibi durumlar cidden. Bi nazarlık falan al. Sağına soluna tak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Benim Focus 2.5 un da lastiği bijonları sökünce çıkmazdı, iç taraftan çekiçle vurmuştuk birinde

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kayinco da kompresör varmış sisirdim gittim lastikciye, oda zor çıkardı tekmeleyerek. Yama yapıldı bütün lastiklerin havası kontrol edildi verdik 15 lira geldik.

Katil bu...

ad8d494556ec9f005285b165af330b03.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kaput ve tavan da boyanması gerekecek bir musibet gelirse başıma (Allah korusun) kesin renk değişimi yaparım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Uzun zamandır aklımda olan plaka değişikliğini yaptım

e67672fc18821d617e6771c47602c069.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ahmet Hocam bir etkinlik düzenleyelim senin aracı 4 -5 kişi ayrı ayrı yıkayalım sonrada bir nazar duası okuyalım. olmayacak böyle.

bagajın üzerine ve tavana kocaman nazarlık resmi yapıştıralım. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Etkinlik güzel fikir, pasta cila falan da yaparız [emoji14]

:) Millet modifikasyon yapıp paylaşıyor ben hasar, çok güldüm yoruma doğuş abi :D

Bu arada bagajdan valiz alırken çizdi tamponu dayım :)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Alamaci valizi olunca ağır oluyor tabi, yükleme yaparken ... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Candır Dayım, tamponları yaptırmış Kütahya da :) büyük dayımın kuzenler gönderdi fotoğraflari.

Ekleyemedim tapatalk hata verdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Hocam toptan geçmiş olsun diyeyim inşallah başka bir sıkıntı olmaz. Lastiği sökemedim demişsiniz pastan dolayı yapışıyor herhalde benimde başıma geldi lastikçi o bölgeye su döküp biraz bekledi ondan sonra kolayca söküldü :) .   Hocam turbodaki ses ile alakalı hortum değişmiş aynı ses benim araçda da var .Hortum tam olarak nerede nasıl anlaşıldı o hortumun yırtık olduğu.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Teşekkür ederim.

Yolcu tarafında motordan intercooler a doğru inen boru yirtikti, altlara doğru şaseye değen bir kısım var oradan aşınmış. Sarı yağ kontrol çubuğunun yanındaki boru

050215c70cc9d57384be404af42d8543.jpg

Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

Ahmet arkadaş 2-3-4 ile ilgili problemlerinizi nasıl çözdünüz? Benim 2006 focus'ta da enjektör dibinde yağ kaçağı 3 numaralı borularda ve turbo türbininde yağ var . Usta bana enjektör contaları değişecek demişti.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Fotoğrafı netten buldum arkadaşa boruyu tarif etmek için, o sorunlar bana ait değil şükür :)

Büyük ihtimal c-max zaten araç focus değil.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

En buyuk sorunumuz cvt sanzimandi yarin dananin kuyrugu kopacak servisten aradilar cvt haricinde boyle ufak tefek sikintilarimiz da var malesef neyse halledecegiz

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

İnşaallah çözersiniz.

Daha senesi gelmemiş ama usta ellere gitmişken periyodik bakım yaptırmak lazım sanırım, km 139.500.

9b4133f04597abc04b99a6efe7903faf.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bakım yaptırdım, termostatda değişti, krank kasnağı oynuyordu oda değişti. Pek içime sinmedi sanki işlemler. Guage menü de hala 129 dereceyi geçmiyor ve ibre 90 a gelmiyor, uzun rampalarda düşme olacak mı göreceğiz.

Motor yağı da 10 40 koydular ben uyarınca hakkisiniz yanlış oldu falan deyip tekrar boşalttılar. Castrol 5-30 tam sentetik koydular. Tabi canım sıkıldı, başında olmasam 10-40 ile göndereceklerdi!

Castrol 5-30 tam sentetik 100

Termostat 145

Krank kasnağı 195

V kayışı 45

Filtreler falan 730 lira ödedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...