İçeriğe Yönlendir

Forumun Tek Blazer Mavi Focus'u (Sanırım :) )

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

Yazlıklara geçtik, pek içime sinmese de kışlıkları yeni aldığım için yazlık alamadım bu sene, bir sezon daha kullanacağız Hankook ları.

sök tak balans 150 TL.

4 sezon, 37K km kullanmışım. Üzerindeki işaretlere göre dişleri var daha.

E6MhVY.jpg

E6MiO0.jpg

E6MPl8.png

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Forumda mi sıkıntı var anlamdım gitti. Epeydir yeni eklenen fotoğrafları bende göremiyorum.

Örneğin bu mesajdaki fotoğraf yok, siz yorum yapmışsınız görünüyor demekki ama bende yok 🤔

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/270368-focus-vites-topuzu-aydınlatması/?do=findComment&comment=3748788

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Forumda mi sıkıntı var anlamdım gitti. Epeydir yeni eklenen fotoğrafları bende göremiyorum.

Örneğin bu mesajdaki fotoğraf yok, siz yorum yapmışsınız görünüyor demekki ama bende yok 🤔

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/270368-focus-vites-topuzu-aydınlatması/?do=findComment&comment=3748788

o konuda foto görüyorum bu kondua ise foto yok

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

o konuda foto görüyorum bu kondua ise foto yok

O konudaki foto bende görünmüyor işte. Var Bir sıkıntı ama anlamdım 🤔

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sani Gerşon yazdı:

Foto'lar uçmuş sanırım son mesajdaki.

RRTKi1.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

O konudaki foto bende görünmüyor işte. Var Bir sıkıntı ama anlamdım 🤔

Vodafone hatlı telefondan bakınca görünmüyor, wifi den bağlanınca görünüyor. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

TRY 206.23  53%OFF | UGREEN Bluetooth Aux adaptörü kablosuz araba Bluetooth alıcısı 3.5mm Jack ses müzik Mic Handsfree adaptörü araba hoparlörü
https://a.aliexpress.com/_v3nzyZ

8 ay önce kampanyada denk gelip 25 TL (25 TL de vergi) ye aldığım modülün bağlantısını yaptım. Teyp sigortasına bağladım, kontağı bir konumuna getirince çalışıyor ve otomatik telefona bağlanıyor. Bu zamana kadar çakmakliga takılı olan Bluetooth-FM transmiter şeklinde olan Xiaomi kullanıyordum, sürekli çalıştığı için illaki menüden bağlan demek gerekiyordu, birde FM üzerinden ses aktardığı için Korkuteli nde sıkıntı olmasa da Antalya ve Burdur da cızırtı yapıyordu.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Epeydir masraf yapmıyordum. Bugün trafik sigortası yapıldı Mehmet beyden. Çarşambadan beri binmiyordum, öğlen bineceğim kapılar açılırken ışıklar bile sönük yandı. 9V a düşmüş akü, 5 sene oldu (Kasım 2017) eli kulağında diyordum zaten. Şarja aldım eve, biraz daha idare etse olacak, Aralık'ta kasko var, Şubat'ta bakım var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Epeydir masraf yapmıyordum. Bugün trafik sigortası yapıldı Mehmet beyden. Çarşambadan beri binmiyordum, öğlen bineceğim kapılar açılırken ışıklar bile sönük yandı. 9V a düşmüş akü, 5 sene oldu (Kasım 2017) eli kulağında diyordum zaten. Şarja aldım eve, biraz daha idare etse olacak, Aralık'ta kasko var, Şubat'ta bakım var...

Akün son demlerini bile geçmiş. 

Kaskonda şükür ki aralıkta, ya ocakta olsaydı.. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ocaktan önce alınmalı bence akü. Taksitle. Ocaktan sonra rahat ödenir. Ocakta alınırsa zor ödenir. Bence. Yıl başından sonra herşey yine uçuşa geçer gibi. Geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Mehmet Ozyurek yazdı:

Akün son demlerini bile geçmiş. 

Ooof ooof 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

bana da iyi ki ekimde, y aralıkta olsaydı diyen kimdi?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

Bana da eylülün başı olduğundan, iyiki ekim değil demişlerdi abi.

Ortada bir sıkıntı var 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Taabi. Her ay bir sonraki aydan ve yıldan ucuz.  😅

Ü.Emre Kartal yazdı:

Bana da eylülün başı olduğundan, iyiki ekim değil demişlerdi abi.

Ortada bir sıkıntı var 😂

Yakalandık mı ne 😂😂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

Bir tanıdığın damadı vardı, onun akrabası olabilir:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

biraz daha idare etse olacak

Etmedi :) dün ikindin varta e43 siparişi verdim bugün 4 gibi geldi, taktım akşam üstü. İki gündür sıkıntı çektim, bundan sonra akü sinyal verdiği gibi değiştiririm :)

http://karatguc.com/index.php/tr/seri-no-sorgulama

Karekod ile sorgulayınca modeli ve tarihi çıkıyor.

Benim ki bu çıkıyor.

Model: E43

Tip: Blue Dynamic

Amper: 72

CCA: 680

Uretim Tarihi: Q2-2022

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Sanayi yolu göründü yine...

Fren sertleşti ve az tutuyor. Yüklensem bile ne ABS devreye giriyor nede lastikler kayıyor, yavaşlıyor ve duruyor. Ne çıkacak bakalım. Fren merkezi 1000, westinghause 2600 TL civarı...

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vakum kaçağıdır westinhouse a vakum gitmez ise frenler vosvos gibi olur ayak ne basarsa o

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

vakum kaçağıdır westinhouse a vakum gitmez ise frenler vosvos gibi olur ayak ne basarsa o

Kaçak yok dedi usta, heryer çamurlu buralarda disk arasına girmiştir dedi, balata spreyi ile temizledim ama sorun devam ediyor, başka ustaya gitmek gerekecek sanırım merkezde.

kışlıklara geçtim gitmişken. sök tak 150, balans 150, 250 ver yeter dedi, ikinci takım jant şart artık...

yazlıklar 5 sezonda 40 ay, 49 bin km kullanılmış, atmaya kıyamadım ama yaza kullanır mıyım bilmiyorum şimdilik...

177845403_lastikaralk2022.png.c02f20046e2881ed3c8ac3e70c9939b3.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çamurla pedak sertleşmesinin ilgisini ben kuramadım usta nasıl bir fikir yürüttü bilemem

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

çamurla pedak sertleşmesinin ilgisini ben kuramadım usta nasıl bir fikir yürüttü bilemem

Bende bilmiyorum. Pedal yumuşak iniyor ortaya kadar ama fren tutmuyor, gidiyor araba, sert basmak gerekiyor, camlar açıktı metal sürtme sesi de gelemeye başlamış, balatalardan olabilir mi bilemedim.

Geçen sene orjinal balata almışımtim, geçen de orijinal disk alayım da değiştireyim artık dedim. 3750 ye orijinal 4 disk Siparişi verdim. Sipariş verdiğim yer aradı arka elimizde yok siparişi iptal etmek isterseniz arkayı ferodo verelim 150 TL yerine de silecek verelim dedi. Kafama pek yatması ama kabul ettim. Bugün yine aradılar ferodo arka disk için 250 TL daha düştüler.

Orijinal ön disk.

Ferodo arka disk.

Silbak silecek.

Hava yağ polen filtresi

3750 TL ye almış olduk. Bakalım frenler nasıl olacak.

Ön 1850 TL di ben sipariş verirken, artmış.

https://www.yedekparcaford.com/focus-c-max-on-fren-diski-takimi-2006-2011-orjinal_19992.html

Elimizde yok dedikleri arka balatanin fiyatı düzeltmişler.

https://www.yedekparcaford.com/Focus-arka-fren-diski-takim-2006-2008-ORJiNAL_22615.html

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Diskler gelsin, balatalarla birlikte değişsin göreceğiz. Devam ederse Çağlar beyin dediği gibi vakum kaçağına falan baktırım.

Çağlar Bayur yazdı:

Pedal başta sert değil dediğim gibi, dipte tutmuyor ve sert bassam bile etkili sıkmıyor fren.  Pedal basılı aracı stop edince pedal yükselmeye başlıyor ayağımın altında, bu vakumun çalıştığı anlamına gelir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...