İçeriğe Yönlendir

Forumun Tek Blazer Mavi Focus'u (Sanırım :) )

Ahmet İhsan Akşen

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

anL3ad.jpg

Bu jantlar yakışır sanırım focus a 😍 nasip, önce dış gönlünüze göre bulun inşallah

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Epeydir kontrol edemiyorum obd bozuk olduğu için. Yenisi elime geçince baktım biraz ve su sıcaklığı ve voltaj düşük geldi gözüme. Geçen sene alternatör diyot tablası değişmişti, biri yanmış ve voltaj düşüklüğü vardı gizli menüden bakınca, değişince düzeldi. Birde termostat patladığı için ustanın yanında getirdiği termostati takmıştık Bayram günü mecbur. İkisinde de sıkıntı var sanırım, yanlış gösterme değildir muhtemelen.

IYZa8j.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Oğuzhan Dinçel yazdı:

Maşallah aracınıza 🧿  Baştan sona okudum, her sayfa başında başka bişey gelmiş acaba aracın başına dedim. Geçmiş olsun yaşadıklarınıza, sabırlı insanmışsınız. 

Ben de “yine ne oldu acaba” diyerek açtım baktım ki şükür bu kez kötü bir şey yokmuş 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Emre Şimşek yazdı:

Ben de “yine ne oldu acaba” diyerek açtım baktım ki şükür bu kez kötü bir şey yokmuş 😅

İyice mimlendik, şükür birşey yok, cihazda sıkıntı sanırım, gizli menu 14.2V derken, obd den 13.2 V okunuyor.

Çağlar Bayur yazdı:

35C derken? hava güzel sanırım

İzmir'de 29 dereceydi hava, biraz deviskent o değer, eski cihaz varken havdsn 1-2 derece fazla çıkıyordu, kontak spreyi ile temizleyince havadan az ölçtügü olmuştu :)

muhtemelen su sıcaklığı da normal ama başka bir cihaz bulmam lazım gizli menüde su sıcaklığı yok maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Aracı 7 sene önce almıştım, 97 bin kimdir bende. 

33.000 TL alış

31.000 TL yakıt

25 bin TL bakım, sigorta+Kasko, vergi

89.000 TL civarı harcamışım, şimdi 100-110 bin TL ye satsam bedavaya binip üzerine para mı kazanmış olacağım 🤔 aklımda deli sorular 😃

IWaT7o.jpg

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

2. Deneme de olmadı. Boruyu alacağım artık.

Bakınırken direksiyon tarafından gelen boruyu tutan parçanın kırıldığını gördüm, şanzıman inerken oldu sanırım, değişim sonrası başladı stop ederken tıkırtı çünkü. Metal boru ayağa çarpıyor, çıkardım ayağı 3 kere denedim stop ederken ses yok artık ama titreşim duruyor tabi. Sözde volant yapıyordu değişince gidecekti...

Rolentide ve stop ederken ki titreşim ve şu 1200-1300 devirdeki şıkırtı ile devam edeceğiz mecbur, yoksa kafayı yiyeceğim, soğudum iyice arabadan...
3d1d1c25d88e4d47d678c8cf488a7bd0.jpgbdc54597fa1692f58aee14f6837d641a.jpg

Ses yine gelmeye başlamıştı, tam 1 sene sonra cırt ile sabitleyip sesten tamamen kurtuldum :) Titreşim devam tabi. şanzıman üst takozunu da değiştireceğim bir ara.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Çeyizi dizmeye başladık. Diskler ve şanzıman üst takozu alınacak para olunca 

TxvP40.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
TxvP40.jpg

Diski meyle al [emoji1787]
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

TxvP40.jpg

kaça geldi takım

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Cihat yazdı:

Diski meyle al emoji1787.png

Şuraya beni yatırıp... aşağı yuvarlasan almam 😀

Çağlar Bayur yazdı:

kaça geldi takım

500 TL abi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

ST vites topuzundan ümidi kesince aldığım çakma topuz ve körüğü taktım, kalite yok, kutu boş sanılacak kadar hafif ama eskisinden güzel durduğu kesin :)

TUrqpt.jpg
TUrKxQ.jpg
TUrzws.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

4 sezon 18 bin km kullandığım kışlıkları taaktrıdm 5. sezon için. bu takımı son kullanışım olacak, Hiç ön arka yapılmadı, ön lastik dişleri kopmaya başladı, arka lastikten birinin yanakta ufak bir delik ve yama var.

Tl94vA.png

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçen hafta yağmur vardı, Antalya'dan Korkuteli'ne çıkış genelde sisli olur yine bastırdı ufak bir kesimde ve malum kısalar bulut gibi önümde çıkınca kapattım ve sadece sislerle bir süre sürdüm. 35 wattlık focus 2.5 sisleri hiçbir işe yaramıyor maalesef. (kamera da karanlık çıkıyor ama gerçekten sadece sisler aydınlatma olarak yeterli değil)) Gündüz farım da yok...

Eski olduğu için piyasada pek bulunmayan Osram LED fog 101 ler ilgi alanıma girdi tekrardan... (Forumda da vardı ilan aslında ama bulamadım) Çek ile 1388 TL ye deliyor, değer mi bilemedim, yol aydınlatma videosu bulamadım internette.

https://urun.n11.com/sis-fari/osram-led-fog-ledriving-fog-101-gunduz-ledli-sis-fari-P187740736 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sis farının yüksek araçlar hariç işe yaradığını hiç görmedim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Sani Gerşon yazdı:

Sis farının yüksek araçlar hariç işe yaradığını hiç görmedim.

Gerçek siste inanamayacağınız kadar faydalı.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ferit Erken yazdı:

Bende sıfır kutusunda bir adet var. İlan vermiştim sitede.

İlan kalkmış sanırım. Birde karanlık bir yolda video falan varmı elinizde?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Eski Connectte orj 3000K hellalar vardı. Muhteşem performansı vardı siste.

C-Max te 3000K-4300K-6500K üçlü led sis var. 3000K lar muazzam aydınlatıyor. 

Sislerin de ayarı var. C-Max i aldıktan sonra hiç aydınlatmadığını fark ettim. Ayar yaptım, kısalar kadar aydınlatma yapıyor.

6500K

rkqKw0.jpg

4300K

DJWRNL.jpg

3000K

unkF0j.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

İlan kalkmış sanırım. Birde karanlık bir yolda video falan varmı elinizde?

Evet bende bulamadım ilanı. Maalesef şu an için hazır bir video yok, uzun zamandır kullanıyorum, gayet iyi aydınlatması var. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ferit Erken yazdı:

Bende sıfır kutusunda bir adet var. İlan vermiştim sitede.

Ferit Bey'le anlaştık, umarım değer, yıllardır aklımda olan bir donanımdı, hayırlı olsun iki tarafa da.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ferit Bey'le anlaştık, umarım değer, yıllardır aklımda olan bir donanımdı, hayırlı olsun iki tarafa da.

Değecek Ahmet bey merak etmeyin, üst kalite malzeme ve görsellik mükemmel olacak. Çok memnun kalacaksınız eminim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim beklentim de çok yüksek, o yüzden hayal kırıklığı yaşar mıyım diye korkuyorum :)

Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Bahadır Taşpolat yazdı:

bu sisleri takınca muayene zamanı sökmek zorundamıyız 

Hayır şimdiye kadar problem olmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...