İçeriğe Yönlendir

Sıfır, Kutusunda Hasarlı Samsung S4

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver
(düzenlendi)

Eşimin iphone 4s i ekranı küçük geldiği için maalesef dandroid işletim sistemli de olsa canım iOs'u bırakıp 5" ekranlı Sony Xperia Z / Z1 veya Samsung S4 e geçmeye karar verdik. Eşim ikisini de beğendi hangisi iyiyse onu alalım dedi. Sony Z uygun fiyatlı ama eski cihaz olduğu için eledik. Z1 ile S4 arasında kararsız kaldım, buraya konu açtım seçim için. Z1 distribütör garantili 1800 lira S4 distribütör garantili 1500 lira ve 100 lira bonus hediyeli 1400 liraya geliyordu. Paralelel ithalatda 1500 ve 1300 liraya kadar buldum iki cihazı. Sony'nin pahalı parça (ekran) ve servis problemlerinden biraz fazla şikayet olduğu için, servis memnuniyeti ve düşme durumunda garanti dışı kalan ekran gibi parçaların kolay bulunma ve nispeten uygun fiyatından dolayı daha ucuz olan Samsung S4 almaya karar verdim. Hepsiburada.com sitesinden 1500 tl - 100 lira garanti bonus hediyesi ile 1400 liraya Samsung Türkiye garantili olarak aldım.

Aynı gün kargo ile Yurtiçi Kargo firması eve kutuyu getirdi. Karton kargo kutusunu açtım telefonun kutusunda ezik var mı yok mu, telefonun paketi önceden açılmış mı vs kontrol edip, herşey Ok de olunca teslim aldım.

Şimdi zurnanın zort dediği yer :)

Yurtiçi kargonun kutusundan telefonun kutusu hasarsız çıktı, hepsiburada.com bana orjinal samsung yazılı çift taraf etiketleri üzerinde açılmamış paket olarak yolladı, kutuyu ilk ben açtım ve sonuç, telefon sol üst köşeden sıyrık ve sağ alt köşeden hafif ezik darbeli olarak çıktı. Kesinlikle düşmüş veya üretim sürecinde hasar almış sıfır ama ayıplı çizik ürün almış oldum.

Ertesi gün hepsiburadayı aradım biz bilmezük servise götürün dediler, bu arada üründe Şartsız Geri iade opsiyonu var ama ben hasarlı çıktı diyince o zaman geri almayız, kargo firmasına hasar tutanak tutturacaktınız dediler. Ama kutuda hasar yoktu :)

Neyse dedim aldım telefonu Samsung yetkili servise bıraktım, konuyu anlattım ayıplı mal birebir değişim istiyorum dedim. Servis genel müdürlük ile görüşüp haber verecek garantiye girip girmeyeceğine.

Sıfır ama hasarlı telefon da ilk kez aldım, hayırlısı olsun :)

asu2a7yr.jpg

una6a5ej.jpg

u4yva2ug.jpg

y2ydu5e4.jpg

8e4uheda.jpg

aze4yhe7.jpg

uqava7y9.jpg

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayırlı satışlar abim. 500 TL veriyim  :crazy:  :biggrin: Geçmiş olsun. İnşallah olumlu cevap dönerler ve değişim yaparlar..

Yorum bağlantısı

bende şimdi internetten bu telefonu inceliyordum,tanıdık telefoncuda buldum bir tane bugün,1 aylık telefon 1000 tl istedi.iphone 4 var takas edersek 550 tl üstüne verecem,mantıklımı sence abi

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Çalışıyorsa sıkıntı yok. Ama biraz dikkat . İmei no görünüyor. Sahtekarlıklar olabilir abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

bende şimdi internetten bu telefonu inceliyordum,tanıdık telefoncuda buldum bir tane bugün,1 aylık telefon 1000 tl istedi.iphone 4 var takas edersek 550 tl üstüne verecem,mantıklımı sence abi

Telefonda Sıkıntı yoksa ip4 ü ben alayım :)

Yorum bağlantısı

Mantıklı. Al gitsin. Arkadaş 3 aylık olanı 1.000 e aldı geçen haftalarda..

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

geçmiş olsun.kargo tanıdık değilmiydi bir tutanak tutsaydınız abi.

Teşekkürler, tanıdık değildi, kutu hasarsız geldi, ayrıca benim suçum yok ki gayri yasal işlem yapiyim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Telefonda Sıkıntı yoksa ip4 ü ben alayım :)

açıkçası çok güvenemiyorum telefona,o yüzden forumdan birisine pek verme taraftarı değilim. 

aslında telefon kozmetik olarak çok temiz,ama ara sıra kafayı yiyiyor,kendi kendine kapanıyor,donuyor,çok nadir oldu,bilmiyorum yazılımsal birşey heralde

Mantıklı. Al gitsin. Arkadaş 3 aylık olanı 1.000 e aldı geçen haftalarda..

1150 tl ye sıfırı var internet sitelerinde,birde aklımda olan telefon G2 

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Hayırlı satışlar abim. 500 TL veriyim :crazy::biggrin: Geçmiş olsun. İnşallah olumlu cevap dönerler ve değişim yaparlar..

Saolasın da satışta değil serviste :)

İnşallah olumlu olarak dönerler, iyi müşterileriyim söyledim de. Kayıtlara bakın 3 büyük ekran samsung led tv, 2 buzdolabı 4 tane de klima aldım Samsung marka ve siz montaj yaptınız servis olarak dedim. Bakalım ne olacak.

O kadar koca koca tv ler buzdolapları klimalar çiziksi geldi, el kadar cep telefonu ezik çizik çıktı hayret.

Senin ne işin var Abi Androidle samsungla. Töbee

Ben ayfona devam, eşim kıza dışarı çıkınca çizgifilm vs seyrettirip anca bununla zapt ediyor, o yüzden büyük ekrana geçmek istedi gözleri bozulacak 4s in ufak ekranında yoksa dandroid çok uyduruk :) tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Saolasın da satışta değil serviste :)

İnşallah olumlu olarak dönerler, iyi müşterileriyim söyledim de. Kayıtlara bakın 3 büyük ekran samsung led tv, 2 buzdolabı 4 tane de klima aldım Samsung marka ve siz montaj yaptınız servis olarak dedim. Bakalım ne olacak.

O kadar koca koca tv ler buzdolapları klimalar çiziksi geldi, el kadar cep telefonu ezik çizik çıktı hayret.

Ben ayfona devam, eşim kıza dışarı çıkınca çizgifilm vs seyrettiripanca bununla zapt ediyor, yoksa dandroid çok uyduruk :)

bence değişecekler abi, 

Yorum bağlantısı

Teşekkürler, tanıdık değildi, kutu hasarsız geldi, ayrıca benim suçum yok ki gayri yasal işlem yapiyim :)

İnşallah kabul olur ama benim ümidim yok şahsen. Geçen aylarda Sony mi garantiye gönderdim. Çizik dahi yoktu. Yapmışlar sağolsunlar ama alt kapağını tornavida vb ile zorlayarak açmışlar ve kozmetik zarar vermişler. Birde utanmadan servis tutanağına "kapaklarda görünen kozmetik hasarlar kullanıcı kaynaklı olup, istenirse ücrete tabi değiştirilebilir" demişler..

UoYbrdY.jpg?1

Yorum bağlantısı

Elektronik işi tamamen şans işi Ali abi geçmiş olsun.

Iphone'un bütün serilerini kullanmış ve eline başka telefon almamış biri olarak,

Iphone 5s'i, satıp Xperia Z2 ye geçiş yaptım.

Kesinlikle pişman olmadım ve çok memnunum, sana da tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

zaman öyle bir zamanki paketi acip malin orjinalligini saglamligini kontrol etmeden postaci göndermeyecen...! :biggrin:

hele gel bir cay icek gardas felan...! :D

Aynen, kutu sağlam-etiketler tamam dedik yolladım kargocuyu. Ama burda bence ne kargonun ve hepsiburada'nın kabahati var. Sanki üretim esnasında paketleme öncesi bir olay gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi hata senin.

Sadık abinin konusu vardı.

Mediamarkta başına gelenleri yaşadıklarını anlattığı bir konu vardı.

Geçmiş olsun. Başa gelen çekilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Çalışıyorsa sıkıntı yok. Ama biraz dikkat . İmei no görünüyor. Sahtekarlıklar olabilir abi :)

Teşekkürler, çalışıyordu sorunsuz ekran vs ama bi dolu para verip sıfır alınca insanın içine sinmiyor, belki 1 gün sonra bizde düşüp daha beter olacak ama olsun, onu biz yaparız gocunmam, fakat başkasının düşürdüğünü de istemem. 2. el değil sonuçta sıfır ürün.

Resmi kaldırdım, tşkler

bence değişecekler abi,

Saolasın, inşallah. Hakikaten mağdurum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun. Ben de Note3'ü alırken cihazı sim kart takmadan inceleyeceğimi veozmetik bir hata durumnda almayacağımı söyledim. Tabi dediler. Ben çerçevede kronik açıklık bekliyordum, daha farklı olarak çerçevede çapak çıktı, almam dedim bayide. Önce abi birşey olmaz ondan dedi müdürü, benim ciddi olduğumu anlayınca diğer paketi açtık ve diğer telefonu aldık. Onda sorun olsaydı ne olacaktı dedi mağaanın müdürü, almayacaktım dedim. Eminin o çapağı niye büyüttüğümü anlamamıştır ama 2000TL üstü bir telefonun bu tip kozmetik hataları barındırması Samsung'un ayıbı. Ucuz olsa katlanılır belki ama amiral gemisi modellerde kalite kontrolün seri üretimde sağlanamaması düşündürücü. Hepsi burada sorunu halledecektir, sizinkinde farkı bir durum var. Biliyorsunuz telefonlar sıfır olarak ülkemize geliyor ama garanti kartı için kutular açılıyor. Bence bu aşamada darbe almış bu telefon. Üretim sırasında böyle hasarı olmaması lazım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

İnşallah kabul olur ama benim ümidim yok şahsen. Geçen aylarda Sony mi garantiye gönderdim. Çizik dahi yoktu. Yapmışlar sağolsunlar ama alt kapağını tornavida vb ile zorlayarak açmışlar ve kozmetik zarar vermişler. Birde utanmadan servis tutanağına "kapaklarda görünen kozmetik hasarlar kullanıcı kaynaklı olup, istenirse ücrete tabi değiştirilebilir" demişler..

İnşallah, bende %100 emin değilim ama değişmezse tüketici heyetine başvuru yapıp geç intikal etse de karar hakkımı arayacağım.

O süre zarfında da telefonu kullanırız.

Direkt heyete başvur, olumlu oluyormuş sonuçlar. Başkasının hatasını ben niye çekiyim ?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ali, bence senin telefonu fabrikada kutuya koyarken sakarın biri düşürdü. Fark etti ya da etmedi, öylece koydu kutuya.

Geçmiş olsun. Ben de Note3'ü alırken cihazı sim kart takmadan inceleyeceğimi veozmetik bir hata durumnda almayacağımı söyledim. Tabi dediler. Ben çerçevede kronik açıklık bekliyordum, daha farklı olarak çerçevede çapak çıktı, almam dedim bayide. Önce abi birşey olmaz ondan dedi müdürü, benim ciddi olduğumu anlayınca diğer paketi açtık ve diğer telefonu aldık. Onda sorun olsaydı ne olacaktı dedi mağaanın müdürü, almayacaktım dedim. Eminin o çapağı niye büyüttüğümü anlamamıştır ama 2000TL üstü bir telefonun bu tip kozmetik hataları barındırması Samsung'un ayıbı. Ucuz olsa katlanılır belki ama amiral gemisi modellerde kalite kontrolün seri üretimde sağlanamaması düşündürücü. Hepsi burada sorunu halledecektir, sizinkinde farkı bir durum var. Biliyorsunuz telefonlar sıfır olarak ülkemize geliyor ama garanti kartı için kutular açılıyor. Bence bu aşamada darbe almış bu telefon. Üretim sırasında böyle hasarı olmaması lazım.

Saygılarımla.

Ya ben ne yapayım? Ben hiç bakmadan aldım ya. Ama benim dükkan sağlamdı tabii, o başka. ;)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Elektronik işi tamamen şans işi Ali abi geçmiş olsun.

Iphone'un bütün serilerini kullanmış ve eline başka telefon almamış biri olarak,

Iphone 5s'i, satıp Xperia Z2 ye geçiş yaptım.

Kesinlikle pişman olmadım ve çok memnunum, sana da tavsiye ederim :)

Aynen şans bu sefer kapıyı zorluyor, bakalım ne olacak.

Sony çok güzel ama ciddi parça fiyatı varmış ve piyasada çok zor bulunuyormuş. Servise fahiş fiyatla mahkum ediyorlar dedi bir bilen. Ama Z2 kral şu anda farkındayım :) Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Geçmiş olsun Samsung yetkili servisinde çalışıyorum. Üzülerek söylüyorum muhtemelen ürün değişmeyecektir. Çünkü değişim sürecinde arızasını belirtmeleri gerekiyor. Kutu açılmadanmı açıldıktan sonra mı kırıldı? Bu konuda size inansalar bile belgelendiremeyecekleri için değişim onayı gelmez diye tahmin ediyorum.

Ekran fiyatları şu an beyaz 465, mavi 517TL civarı olması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Abi hata senin.

Sadık abinin konusu vardı.

Mediamarkta başına gelenleri yaşadıklarını anlattığı bir konu vardı.

Geçmiş olsun. Başa gelen çekilir.

Hiç rastlamadım o konuya, bakiyim geç de olsa :)

En kötü tüketici heyetine veririm, 3-4 aya sıfır alırım gibi geliyor.

Ama bu kadar sadık bir Samsung müşterisiyim, aldığım 9 büyük ürün var inşallah küstürmezler. Ve alsam yine Samsung tv, klima ve buzdolabı alırım, çok memnunum.

Aynen Sadık abinin konudan sonra iş zor. Bayağı üzülmüşlerdi

Ali Cihangiroğlu abi sağlam dalga geçer bu konuda :)

Hadi ya, kötü olmuş hakkaten yeni gördüm.

Ali Androidoğlu'na bi uçarım olduğum yerden kaçamaz da 68 bg arabası ile alırım elinden haticesini atarım suya hali benden beter olur. Yarın Altınoluk a gidiyorum zaten yakalarsam bu sefer affetmem kaçak android i ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Geçmiş olsun. Biliyorsunuz telefonlar sıfır olarak ülkemize geliyor ama garanti kartı için kutular açılıyor. Bence bu aşamada darbe almış bu telefon. Üretim sırasında böyle hasarı olmaması lazım.

Saygılarımla.

Saolun Evren Bey, benimde aklıma geldi ama servis yok açılmıyor Tr de dedi. İçinde kılavuz vs var Türkçe ama üretildiği yerde mi konuyor, burda mu konup o etiketler yapışıyor bilemiyorum. Garanti yok sanki içinde tam da bakmadım kurcalamadım aksesuar ve evrakları koydum kutuya hemen.

Belki fabrikada düşürdüler belki aklımıza gelmeyen başka bir şey var.

Ali, bence senin telefonu fabrikada kutuya koyarken sakarın biri düşürdü. Fark etti ya da etmedi, öylece koydu kutuya.

Hocam bana da öyle geliyor, çekik gözlü bir cüce'nin yapacağı tarzda bir ezik. Mesela ben olsam komple kırardım düşürünce :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...