İçeriğe Yönlendir

Sıfır, Kutusunda Hasarlı Samsung S4

Ali Elöver

Recommended Posts

Guest Mert Boran

S4 bi kaç kişide daha böyle oldu. Sonra da klasik batarya şişme olur. Bir de onunla ugrasirsin abi. Samsung servisine allah düşürmesin zaten. Bence de değişmez bu telefon. Ben demiştim sony al diye. Veya inat etmeyip htc alacaktiniz Abim. Allah yardimcin olsun. :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Geçmiş olsun Samsung yetkili servisinde çalışıyorum. Üzülerek söylüyorum muhtemelen ürün değişmeyecektir. Çünkü değişim sürecinde arızasını belirtmeleri gerekiyor. Kutu açılmadanmı açıldıktan sonra mı kırıldı? Bu konuda size inansalar bile belgelendiremeyecekleri için değişim onayı gelmez diye tahmin ediyorum.

Ekran fiyatları şu an beyaz 465, mavi 517TL civarı olması lazım.

Ah Alkım kardeş içime kaynar sular serptin :)

Saolasın en kötü olayımız bu olsun.

Servis de Samsung Tr de haklı kendince tabi ama öyle bir karar çıkarsa kesinlikle işin peşini bırakmam, heyete götürürüm. Kendi yapan bu hasarı hiç tazminatını firmadan istermiki ? Kul hakkı almak sonuçta. Ufacık bir çizik için, hem de elektronik ve cihazın çalışmasını, kullanımını etkilemeyen bir şeye değmez o günah.

15 dk lık iş nasılsa dilekçe vermek. Sonucu da genellikle tüketici lehine oluyormuş.

Ekran çok pahalıymış, iphone 4s in 1. kalite ekranı değişim dahil 120 lira.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Görüldüğü gibi internet üstünden alınan telefonlarda bu tarz sorunlar çıkıyor. Demek ki bir şekilde kutuyu açıyorlar bence.

Bence internet ile alaksı yok Mert, kapalı etiketli kutuluydu. Aynısını Teknosa, Vatan, Bimeks vs den de alsan, böyle olurdu. Ve orda açsaydık telefonun kutusunu etiketlerini yırtıp, sanmam ki o teknoloji marketi geri alsın ürünü, direkt servise yönlendirirdi gibime geliyor. Sonuçta onların suçu ne, alıp rafa koymuş satıyorlar :)

Kutu Tr de açılmış vs olabilir, ama o zaman o orjinal ingilizce etiketlerde var ellerinde demektir. Açıp açıp kurcalayıp kapatıp etiket yapıştırıyorlar mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Hatırlatayım dedim... Jaguar'a laf söylersin yine :p..  Okadar beddua ettik gittin yine galaxy aldın göz göre göre abicim.  Büyük geçmiş olsun.  :nea:

Allah sağlık sıhhat evlatlarımıza uzun ve güzel ömür + mercedes versin inşallah...
Jaguvar da neymiş hint malı araba, Tata Indica'nın lüks hali işte ;)

Sen Samsung galaxy al abi Z'ler tırt    msgplusimg1145.png

:D. intikam diyorsun

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ee androidle bu kadar dalga geçersen android çarpar adamı :p

Şaka bi yana üzüldüm abi, öyle bir durum ki kanitlamak da mümkün değil.

Ve bu vicdansiz telefonlarin ekranlari cok pahali. Geçen bizim hatunun note 2 nin led ekrani dagildi düşünce eminonunde gezmedik yer birakmadik. 1.kalite ithal ekran taktik o bile 300tl

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

S4 bi kaç kişide daha böyle oldu. Sonra da klasik batarya şişme olur. Bir de onunla ugrasirsin abi. Samsung servisine allah düşürmesin zaten. Bence de değişmez bu telefon. Ben demiştim sony al diye. Veya inat etmeyip htc alacaktiniz Abim. Allah yardimcin olsun. :)

Ezik çizik mi çıktı yani ? O zaman sabotaj var bir çalışan tarafından. Batarya problem değil servise veririz değiştirirler ;)

Sony hem 400 lira daha pahalıydı hem de parçası yok piyasada dediler. Yoksa Sony Z1 de çok güzel cihaz.

Hatırlatayım dedim... Jaguar'a laf söylersin yine :p.. Okadar beddua ettik gittin yine galaxy aldın göz göre göre abicim. Büyük geçmiş olsun. :nea:

Saolasın Semih, ben kendime almadım ki :)

Jaguar dandik tırt, dandroid daha da tırt...

Yaşasın Mercedes ve iPhone :p

Kızım büyük ekranda görsün, dışarda az yaramazlık yapsın çizgifilm izleyip diye değiştirdik telefonu, yoksa 10 numara alet ayfon 4s.

En büyük derdimiz bu olsun inşallah şu ahir ömrümüzde...

Mediamarketten elden telefon alırken müşteri temsilcisinin yanına gidiyorsun ve kutu açılışını o yapıyor. Kontrol ediyor sağında solunda bir şey mi var mı diye...

Bunu bilmiyordum, bizim iphonelar taaa abd den geldi buraya hemde garantisiz. En ufak problem olmadı, ne biliyim böyle çıkacağını ? Kocaman şeyler aldım netten çiziksiz çıktı, kısmet işte.

İnşallah Samsung üretim kalitesini satış sonrasında da gösterir bana da üzmez sadık müşterisini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ezik çizik mi çıktı yani ? O zaman sabotaj var bir çalışan tarafından. Batarya problem değil servise veririz değiştirirler ;)

Sony hem 400 lira daha pahalıydı hem de parçası yok piyasada dediler. Yoksa Sony Z1 de çok güzel cihaz.

Saolasın Semih, ben kendime almadım ki :)

Jaguar dandik tırt, dandroid daha da tırt...

Yaşasın Mercedes ve iPhone :p

Kızım büyük ekranda görsün, dışarda az yaramazlık yapsın çizgifilm izleyip diye değiştirdik telefonu, yoksa 10 numara alet ayfon 4s.

En büyük derdimiz bu olsun inşallah şu ahir ömrümüzde...

Keşke öyle servise veririz değiştirirler kadar kolay olsa. Sen daha samsungu taniyamamamissin abim. :)

En kısa islem 12 gün sürüyor herhalde zaten. Onun sonucu da mutlaka kullanıcı hatası. Yedek telefonda yok.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

fabrikada birisi düşürmüş çaktırmadan geri koymuş sanırım (:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ee androidle bu kadar dalga geçersen android çarpar adamı :p

Şaka bi yana üzüldüm abi, öyle bir durum ki kanitlamak da mümkün değil.

Ve bu vicdansiz telefonlarin ekranlari cok pahali. Geçen bizim hatunun note 2 nin led ekrani dagildi düşünce eminonunde gezmedik yer birakmadik. 1.kalite ithal ekran taktik o bile 300tl

Daha elime almadan, hardware i bozarak aldı intikamını dandroid desene :) Ne akıllı yazılım hakkaten Ali Androidoğlunun övdüğü kadar var. Baktı ki düşman ios topraklarına satıldı, kendini imha etmek için yere attı kasasını ama tam intihar edemedi.

Kanıt zor hem de çok. Ama kim bu vebala girer ki kendi düşürüp firmaya atar topu, değmez yazık günah yani. O telefon illa çizilecek bir gün bizim tarafımızdan, ama biz çizeceğiz. Başkasının çizdiğini ezdiğini almam tabiki.

bir tane vodafone shop a gidip alıverse idin be abicim ya, geçmiş olsun

Üşendim, Gold da vardı aynı kampanya aynı fiyat. Git gel park yeri ara sıraya gir al bekle vs vs. Zaten hep netten alışverim yaparım, onlarca pahalı şey aldım, ilk defa ağzım yandı :)

Keşke öyle servise veririz değiştirirler kadar kolay olsa. Sen daha samsungu taniyamamamissin abim. :)

En kısa islem 12 gün sürüyor herhalde zaten. Onun sonucu da mutlaka kullanıcı hatası. Yedek telefonda yok.

Samsung ürünümüz çok evde, ama servise işim düşmedi hiç. Süreç uzundur tabi, bekleyip göreceğiz bakalım :) Yedek telefon yok evet. Allahtan evde boş duran Nokia C2 vardı onu ikame ettik.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Saolun Evren Bey, benimde aklıma geldi ama servis yok açılmıyor Tr de dedi. İçinde kılavuz vs var Türkçe ama üretildiği yerde mi konuyor, burda mu konup o etiketler yapışıyor bilemiyorum. Garanti yok sanki içinde tam da bakmadım kurcalamadım aksesuar ve evrakları koydum kutuya hemen.

Belki fabrikada düşürdüler belki aklımıza gelmeyen başka bir şey var.

Hocam bana da öyle geliyor, çekik gözlü bir cüce'nin yapacağı tarzda bir ezik. Mesela ben olsam komple kırardım düşürünce :D

Bu konuda Samsung kadar iddialı olamam ama faklı garantili telefonlar geliyor ve hepsinin içinden farklı garanti kartları çıkıyor. Bunların fabrikada her ülkeye göre, her seriye göre basılıp gönderilmesi bana mantıklı gelmiyor. İthalatçıya gelince bu telefonlar ellenip, yoklanıyor diye düşünüyorum. Belki sadece Samsung'un kendi garantisinde olanlarda fabrikasyon durum sözkonusu olabilir.

Mediamarkt'tan telefon alınınca ücretli olan hizmeti var. Kartı kesiyorlar, içerik yüklüyorlar, kurulum yapıyorlar ve belli bir garanti veriyorlar. Ben bu hizmeti almadım ama yine de telefonu müşteri hizmetlerine açtırdım. Ücret ödememişsiniz dediler. Ücret ödemedim ama ekran kırık çıkarsa sonra nasıl ispatlayacağız siz açın ben göreyim dedim. Bu uygulamalar mağazalarda değişiyor tabi. Örneğin Iphone'u electroworld'de aldım, denemeden almam dediler, mağaza çalışanları kutuyu açıp denettirdiler. Daha önce servislerde problem yaşayıp sinirleri gerilen bir tüketici olarak sorunu kaynağından çözme yoluyla hareket ediyorum.

Hepsiburada niye alır diyorum, 7 gün içersinde internet alışverişinizi geri iade etme şansınız var zaten. Fatura tarihi ile yakın değişimlerde bu ihtimali bilen online alışveriş firmaları dükkanlar kadar ketum olmamalılar.  Değişmiyolarsa iade ediyorum dersiniz sebep belirtmeksizin ama 7 gün geçmemeli.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Görüldüğü gibi internet üstünden alınan telefonlarda bu tarz sorunlar çıkıyor. Demek ki bir şekilde kutuyu açıyorlar bence. Zamane çocukları çok farklı. Yakın arkadaşımın ikiz yeğenleri 6 yaşında zehir gibiler. Akıllı telefon kullanıyor bebeler. Oyunların menülerinde zorlanmadan ayar yapıyorlar. Ingilizceleri falanda yoklar. Çocuklara göre telefon alır olduk abi :)

Sadık abi internetten almadı ki.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bu konuda Samsung kadar iddialı olamam ama faklı garantili telefonlar geliyor ve hepsinin içinden farklı garanti kartları çıkıyor. Bunların fabrikada her ülkeye göre, her seriye göre basılıp gönderilmesi bana mantıklı gelmiyor. İthalatçıya gelince bu telefonlar ellenip, yoklanıyor diye düşünüyorum. Belki sadece Samsung'un kendi garantisinde olanlarda fabrikasyon durum sözkonusu

Hepsiburada niye alır diyorum, 7 gün içersinde internet alışverişinizi geri iade etme şansınız var zaten. Fatura tarihi ile yakın değişimlerde bu ihtimali bilen online alışveriş firmaları dükkanlar kadar ketum olmamalılar. Değişmiyolarsa iade ediyorum dersiniz sebep belirtmeksizin ama 7 gün geçmemeli.

Saygılarımla.

Evren Bey, benimde aklıma ilk o geldi, kitapçık konuyordur, cihaza ayar yazılım yükleniyordur diye, ama servis yok dedi. Emin olamayız tabi ama burda durum çok garip...

7 gün içinde Şartsız iade var ama bunu kullanmak için sahtecilik yapmam lazım hepsiburada.com a. İade nedenini soruyorlar, bende hasarlı çıktı dedim, o zaman ya kargo hasar tutanak istiyorlar ki kargoda olacak bir hasar değil besbelli, ya da iade almıyorlar bizim günahımız ne hesabı. Sandığımız kadar esnek ve kayıtsız şartsız değil bu iade prosedürü, almamak için 100 tane laf kalabalığı yapmışlar :)

Bende beğenmedim o yüzden geri yolluyorum diyebilirdim ama bana yakışmaz içime de sinmez o telefon. Niye ordaki memuru çizik ezik telefon yollayıp zora sokayım, niye kendimin hasarlamadığı telefonun vebalini üstüme alayım. Dürüst olunca da hepsiburada nın sistemi iadeyi kabul etmiyor. Ya memnun kalmıycam sıfır gibi yolluycam, yada hasar varsa zapt altına alıcam. İkisi de değil o zaman dedim adres direkt ithalatçısı Samsung Tr.

Bakalım bende sadık bir Samsung çu olarak merakla bekliyorum sonucu.

Yorum bağlantısı

Tuketici olarak hakkiniz, uzaktan alisverislerde 7 gun iade. Kutusu ve aparatlari ile gondermeniz tek sart. Teknimarketlerde fotograf makinesi, video ve cep telefonu gibi cihazlarda kisitlama var ama uzaktan alisveris sirasinda boyle bir kisit yok.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Tuketici olarak hakkiniz, uzaktan alisverislerde 7 gun iade. Kutusu ve aparatlari ile gondermeniz tek sart. Teknimarketlerde fotograf makinesi, video ve cep telefonu gibi cihazlarda kisitlama var ama uzaktan alisveris sirasinda boyle bir kisit yok.

Saygılarımla.

Evren Bey, acaba bende bu şekilde şartsız iade ile hepsiburada.com dan alıp anında yere düşüren, bu hakkını kullanıp iade eden ve kontrolden geçen veya geçmeden sadece etiketi yenilenip 2. kez satılan hasarlı telefonu mu aldım ?

Şartsız iade de illa iadeyi alan firmada kontrolör vardır cihazı kabul veya rededen. Ya gözden kaçtı ya da uğraşmamak adına yeni müşteriye gazlarım o uğraşsın dursun hesabı yaptı hepsiburada.com. Bu arada telefonda cam, kasa veya kapak koruma filmi çıksa bile iade iptalmiş. Bende bunlar hatasız hasarsız orjinal.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rafta hazırda ürün dururken, ışıklı vitrinli açıklama yapan personel duruken, avm lerde klimalı mağazalar dururken, ışıksız, yabani hayatın hüküm sürdüğü depolardan görmeden alışveriş yaparsan, içinden çam fıstığı bile çıksa sana mübah,

ayrıca ileti başında da yok ekrandır yok küçüktür yok büyüktür diye 1 ton mazeret sıralamaya gerek yok, teknik üstün bir telefon almışssın işte, reklam ürünü de değil

afiyet olsun ciciş hazır yandan yemiş bu bol bol yere düşür

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

yabani hayatın hüküm sürdüğü depolardan görmeden alışveriş yaparsan, içinden çam fıstığı bile çıksa sana

afiyet olsun ciciş hazır yandan yemiş bu bol bol yere düşür

:D :D :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Abim çok üzüldüm duruma. Ama neden cep telefonu, internetten alınır ? Daha mı ucuz oluyor ? Ben hiç almadım almamda, kutusunu aldığım yerde yetkiliye açtırırım sim kartımı koyarım açar bakarım sonra teslim alırım..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ahanda yettim, elime düştün Tırtöver eskici seniiii  :D  :p

Geçmiş olsun, üzüldüm gerçekten, şansızlık, telefonu kutula ve hb ye iade mesajı at, gönderin cevabı gelince (nasılsa uyurlar gönderin derler) aynen iade et bence, bu taktik tutmazsa o zaman servis işine girersin....

Gelelim konuya, Adroide sataşırsan Andronun intikamı acı olur, zamzung alma diye diye dilimizde tüy bitti dinletemedik, malum Tırtöver olmak zor, alışmışsın birkere tırtlara  :p  Andro kendini imha etmez, zamzung özürlü haliyle bunu görmüş, Andronun intikamının ne denli acı olacağını görünce kendini imha etmiş o kadar :)

Gelelim diğer konuya, Z1 güzel sayılır, ama son irdelemelerim sonucunda Z2 nin pekte beklediğim gibi olmadını gördüm, direk kötü yönlerini yazayım, birkere acaip sıkıntılıymış, millet sayfalarca sıkıntı üzerine forumlarda konu açmış, sana 2 marka önermiştim, artık mecburen teke düştük, şuan Telefon dünyasında bizde satılan en iyi telefon (ayfonu katmıyorum zaten, hikaye ül dumur durumda çünkü, önce tipi sonrada kısıtlı iosunu iyice androlaştırsın belki yetişir) 

hTC One M8, mecburen marka övüyorum, yok alternatifi (M7 hariç), ister fanatik de ister başka şey, bunun yanında diğerleri masal, gelelim z2 m8 eeeee

M8 in üstünlükleri:

Daha gerçekçi ve iyi ekran

Daha iyi ses çıkışı ve kalitesi

Pili daha az mili ampere sahip olmasına rağmen üstün yazılımı ile z2 nin 3000ma lık pilinden fazla dayanması

Kesin ve net daha hızlı çalışan ve en ufak hata yapmayan über Android uyumlu yazılım+donanım uyumu, ios tanda hızlı bu arada...

Sense in ezici üstünlüğü

Süper elde ttuş hissi ve malzeme kalitesi

Direr ayponpon savar özelliği  :D  daha yazmayayım....

Z2 ise anca kemarada iyi, başkada iyi M8 den iyi olduğu yan yok, 4k da çekim yapmayın diye nasıl iş se zony bile uyarı yapmış, işlemci ve sensör hasar alma riski varmış, ayrıca en üst ayarda kamera bazı ayaları kısıyormuş, fazlaca şişirme var kamerasında, yazılım açısından kasmalar ve takılmalar var henüz, daha adam edememişler, sony iyi ama bu konuda aleti düzeltene kadar iş işten geçiyor. Z2 yinede fena değil ama M8 in yanında geride kalıyor, Sony nin huyudur, Z1 de olduğu gibi zamanla güncellemelerle daha verim düzgün ve pili daha iyi kullanacak hale gelir, Sony dende Ford gibi yeni çıkan modeli hemen almamak lazım, Zamzung ise doğuştan ölü, Sony gibi düzelsin diye beklersn çoktan ölmüş oluyor alet  :D

Sana 50 kere dedik zamzung alma diye dinletemedik, tırt İandrOS7 ye henüz geçmemişsin ama demode olan eski tip ios çu ya laf anlatmak tabii zor oluyor, malum kilitlisiniz  :p

Sıfır kutu naylonlu olmasına bakma, telefon açılıp kontrol edilip tekrar kapatılıyor bizde, etiket sağlamsa hb sanırım açmamıştır, sen eğer göndermediysen dediğimi yap, HB den iade sürecini başlat, sebebe memnun kalmadım de (7 gün kuralı) süresi içinde aç iade talebini, büyük ihtimal uyuyup gönderin derler, aynen kutusuna koy ücretsiz geri postala kardeş, birdaha da büyük sözü dinle Andro ya laf taş atma, Andro çarpar sonra, dua et bu sefer zamzung tırt haliyle araya girmiş kurtarmışsın  :p

Şaka bir yana, geçmiş olsun tekrardan, telefonu görerek almak lazım bizim memlekette...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ilk fırsatta Z2 alacam ben de

Biraz daha bekle, şuan son serilerde hatalar azalmış, adam olması için biraz daha bekle, sorunsuz cihaz alırsın, yazılım optimizasyonuda düzelir, şuan tam değil alet, kamerası ise harbiden güzel, 4k kısmı sıkıntılı ama ayarlarlar sanırım, donanım haber gibi siteleren z2 konusuna bak, ne zaman kıvama geldiğini anlarsın, şuan 121 sayfa homurdanma mesajlarıyla dolu sayfası var, zaman lazım bu cihaz için.

" yabani hayatın hüküm sürdüğü depolardan görmeden alışveriş yaparsan"   :D  :D 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Android alırsan böyle çarpılırsın işte :p geçmiş olsun abi

Zamzung alırsan diyecektin sanırım, Android seni değil karşıdaki malum sistemi çarpar  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Zamzung alırsan diyecektin sanırım, Android seni değil karşıdaki malum sistemi çarpar  :biggrin:

Android büyüsün bi adam olsun da çarpmasada olur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...