İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta'm 1.6 Tdci Ghia Son Hali.

Alper Aksakal

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Aşık atışmasına dönmüş burası şuraya bizim 16lıkları ekleyeyim yarın olmaz böyle. Ama arabalarınızın maşallahları var hepsi birbirinden güzel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

290c791569ab77154fa850345980393a.jpg

Kendisinin paylaşacağı yok basina gizli görüntü sizdirayim :)

Bu adam bu işi biliyor

Maşallah :nazar:

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Maşallahh. Ön-arka tamponlara ve lipe bakılırsa bu fiesta marşpiyel istiyor sanki. Jantlar küçük kalmış Coswort daha dolgun kollu diye biliyordum. St jantlar daha Yarışçı göstermişti lckyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Maşallahh. Ön-arka tamponlara ve lipe bakılırsa bu fiesta marşpiyel istiyor sanki. Jantlar küçük kalmış Coswort daha dolgun kollu diye biliyordum. St jantlar daha Yarışçı göstermişti lckyi

. İlerleyen günler de st tamponlar takılacak onlarla birlikte orjinal st marşpiyel takabilirim. Ama onun haricin de ki modellere pek sıcak bakmıyorum.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Arkadaşlar bana bundan lazım, denk gelirse falan haberleşelim.    mk6- mk7 faketmez, galiba hepsi aynı, hatta transitte bile....

41QdYCcLE%2BL._SY300_.jpg

Bunu takınca dertler bitiyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Evet orijinal marspiyel bulabilirsen en âlâsı olur. Ben de marşpiyel bakayım dedim ama sadece fikirde kaldk . Malum sitedeki ilanda marşpiyeller var ama kapakları yok.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Bunu takınca dertler bitiyor mu?

. Bu durumu bende anlamadım. Ali abi bu sistemi nasıl çalıştıracaksın?
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

. Bu durumu bende anlamadım. Ali abi bu sistemi nasıl çalıştıracaksın?

Bİlemedim ya la, Fiesta aynası ile fışyon aynası aynımıdır acep?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bİlemedim ya la, Fiesta aynası ile fışyon aynası aynımıdır acep?

Vallahi ayna gelsin gerisi nasıl bende bilmiyorum, kumanda kolu lazım, kapıları kitleyince çalışması ayrı mesele, orjinal olması için gem modüle ayar ve sigortaya role lazim ki zor iş, ben direk düğmeye basınca kapanacak şekilde çalışsın istiyorum, bu kolay, basıcam kapanacak :) sadece düğmeye basınca ayna kapanıp nasıl duracak, röle koymak lazım sanırım, elektronikten anlamam, artık yarım eder arkadaşlar :)

Fusion la ayna aynı, olmadı sadece aynayı degisirsin kapıdaki parça kalır, zira sokup eklenir, esas ayna gelsin bunu dağıtıp 2003 cmax yer aydinlatmali ve sinyalli atmasıyla birleştirmek işitiyorum ben, dahada üner olacak.....

Bu arada kapı iclerinede el atmak lazım, anladın sen onu : )

Bu aynayı fiestanın katlanır aynası ile birleştireceğim, ayna komple aynı, sadece kapıya takılan üçgen kısım farklı, buda ayna içinden sökülüyor, cmax aynasını açıp katlama mekanizmasını takacağım, onuda benim aynanın orjinal tabanına taktımmı iş tamam :)

Resim_1361486449.jpg

buda bizim ayna

Resim_1361620179.jpg

nasıl proce :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Vallahi ayna gelsin gerisi nasıl bende bilmiyorum, kumanda kolu lazım, kapıları kitleyince çalışması ayrı mesele, orjinal olması için gem modüle ayar ve sigortaya role lazim ki zor iş, ben direk düğmeye basınca kapanacak şekilde çalışsın istiyorum, bu kolay, basıcam kapanacak :)

Fusion la ayna aynı, olmadı sadece aynayı degisirsin kapıdaki parça kalır, zira sokup eklenir, esas ayna gelsin bunu dağıtıp 2003 cmax yer aydinlatmali ve sinyalli atmasıyla birleştirmek işitiyorum ben, dahada üner olacak.....

Bu arada kapı iclerinede el atmak lazım, anladın sen onu : :)

Dallamanın teki sol aynaya çarpmış ayna langur lungur sallanıyor, aklıma girmiyor değil, ne kadar vermiştiniz aynalar için?

Bu arada perşembe elinde.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Dallamanın teki sol aynaya çarpmış ayna langur lungur sallanıyor, aklıma girmiyor değil, ne kadar vermiştiniz aynalar için?

Bu arada perşembe elinde.

:good1:

Aynaları Uğur bey getirecek, fiyat sanırım 400 tl civarı, net değil 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/267412-ford-ara%C3%A7lar%C4%B1-i%C3%A7in-otomatik-katlan%C4%B1r-ayna-modelleri/page-8#entry2647019

çalışması için röle gerekecek sanırım, kablolama tesisatta olabilir, sokete bakmadım, dingiliz forumlarına bakıyorum şuan, röle bu ama

http://www.fordpartsuk.com/shop/ford_power_folding_mirror_relay_f_1117693_c_482.htm

anladığım kumandadan kapı kitleyince kapanma hariç, sadece düğmeye basarak kapatmak için, röle lazım o kadar

http://fordpartsuk.com/shop/ford_focus_power_folding_electric_mirrors_f_KITMIRROR1.htm

ahanda orjinal röle ve düğme  parça nosu

Switch: 1S7T-17B676-AA

Relay: 1S7T-17L684-AA

aslında çözebilsek kablolamı diagramları var, yapılır ama bilmek lazım...

51FS-QunVaL.jpg

ayna soketine bakayım, 7 kablo varsa tesisat var demektir

B10422EA-3BA0-427A-8B27-8F94C94FAB8B-564

Tam sistemse böyle galiba, karışık yahu :) adam burada ek kablolama yapmış, orjinalde sadece esas soketle iş bitiyor, resimde esas sokette 5 kablo var, katlanır tesisatta 7, üstteki gibi...

AFAFC0FB-9196-4CB8-AFA1-8610D308CBDA-578

Orjinal katlanır ayna bu, sadece tek soketli

post-44278-0-89951800-1381945259.jpg

aha düğme çözülümü, bunda boş yer var, o kısım katlama sistemi + ucu olacak, anahtar değişince tabiii

post-3361-0-78869400-1319751288.jpg

gece uçuşu sağolsun :) böylece anahtarn genel çözümü tamam, eksik uç katlamayı tetikleyen yer sanırım, buradan röleye bağlayacağız galiba

post-3361-0-04636000-1320273474.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Ali abi bu arabayı senden sonra alacak olan kişi çok şanslı  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

abi ne projeleriniz var maşallah  :nazar: fiestayı satıp focus alasım var ama sizin konuları gördükçe vazgeçmeyi düşünür oldum  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal
83e64ca2a9523618725301f8f39c9893.jpg756e542a847825abc71d141fcfd5102f.jpgad801431e3eafb3f5542fb58cba5e671.jpg st parçalarımız sonun da tamamlandı. Şimdi yetkili serviste boya ve montaj işlemi gerçekleşecek. 06 LCK 76 yeni yüzüne kavuşmasına çok az kaldı.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Benden tamponu sökmeye utanmıyor musun abi :) bak tam da tango kırmızı :D

Sabırsızlıkla bekliyorum çok fena gelecek lck :)

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Benden tamponu sökmeye utanmıyor musun abi :) bak tam da tango kırmızı :D

Sabırsızlıkla bekliyorum çok fena gelecek lck :)

. Ödünç aldım be kardeşim. [emoji23] inşallah şuan çok sabırsızım zaten. Bu arada yetkili servisler de arabaya format attırma şansım var mı ?
Yorum bağlantısı
Misafir

. Ödünç aldım be kardeşim. [emoji23] inşallah şuan çok sabırsızım zaten. Bu arada yetkili servisler de arabaya format attırma şansım var mı ?

Format derken abi ?.

Yeni yazılım guncellemesi yapabiliyorlar sanırım onu kastediyorsan

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hard reset  :D düştün elimize  :p

Tampon, hele şükür vallahi  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Format derken abi ?.

Yeni yazılım guncellemesi yapabiliyorlar sanırım onu kastediyorsan

. Aynen ozan cahilliğimize ver işte [emoji23]

Hard reset :D düştün elimize :p

Tampon, hele şükür vallahi :biggrin:

. Hahahahah [emoji23] Hard reset olur mu [emoji23]
Yorum bağlantısı
Misafir

. Aynen ozan cahilliğimize ver işte [emoji23]

. Hahahahah [emoji23] Hard reset olur mu [emoji23]

Servis yazılımını boşver abi gel sen ıstanbul a :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Servis yazılımını boşver abi gel sen ıstanbul a :)

Vayy tahmin ediyorum ama ...  :D  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...