İçeriğe Yönlendir

17 Eylül Gecesi Uydu Cihazlarımızı Güncelleyelim

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Mesut Nalbant
(düzenlendi)

abi o frekansı silip tekrar elle gir . birde girerken 12425 olarak gir yada 12421 .

Maalesef değişiklik olmadı. Frekans %74, kalite %60-70 arası dalgalı. %70 üstüne anlık çıktığında kırılma yok. Tuhaf bir durum.

tarihinde Mesut Nalbant tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Maalesef değişiklik olmadı. Frekans %74, kalite %60-70 arası dalgalı. %70 üstüne anlık çıktığında kırılma yok. Tuhaf bir durum.

kablo o zaman abi.

Ha Aydın Abi bende birşey sorayım. Bu dahili uydu alıcılı samsung'ta 2+1 logitech ses sistemi bağlı. Bazı HD kanallarda (trt1 hd) ince vıyyy diye bir ses geliyor. Mute moduna alsan bile aynı. Bazı hd kanallarda ve hd kanallarda sorun yok. 

trt hd'nin yayın sesi kısık olabilir Mert aklıma başka bişey gelmiyo  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

kablo o zaman abi.

trt hd'nin yayın sesi kısık olabilir Mert aklıma başka bişey gelmiyo :unsure2:

Yok abi ondan değil ya parazit gibi bi ses
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

eski cihazım redline'dı. ne makinaydı ama  :blush:  .

nerde takıldın abi ?

AYDIN kardeşim ; işlemi şu şekilde yapıyorum.ayarlardan uydu ekleme yapıyorum sonra tp kısmına geliyorum orayı da dolduruyorum,lnb ayarına gelince 9750/10600 değeri bulamıyorum.ya 9750 çıkıyor yada 10600 değeri çıkıyor.(ama ikisinden biri mutlaka sinyal veriyor.)ikisi aynı anda çıkmıyor.sonrasında DISEqC 1.1(3/4) DISEqC 1.0 değerleri (1/4) yazmam gerekiyor yazamıyorum.

neyse yapabildiğim kadarı ile yapıp arama yapıyorum.turksat ın verdiği arama frekans cıkıyor (11747-27500 yatay 5/6 yada 11844-2222 dikey 3/4) 

bunun üzerinden arama yapıyor ama belli kanallar çıkıyor.anlatabildim mi ? aydın kardeşim.olmazsa sana foto çekip gönderirim

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

abi işlemler şu şekilde ;

anten ayarları 

9gMRrLK.jpg

frekans ekleme 

znNjUbh.jpg

arattırma

doy795B.jpg

arattırma sırasında tek kanal bulup çıkacak abi cihaz. tekrar tekrar denersen yeni frekansları ekleyecektir. resimdeki gibi 76 frekans alacaktır hafızasına. 

dayzek ayarların kaç abi ? benimkiler türksat 1/4 sende ona göre değiştirirsin .

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan
(düzenlendi)

Hadi bakalım Star tv Hd ve Kanal D Hd şifreli oldu :)

tarihinde Özgür İncigülcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Hoppala ne anladık şimdi biz bu işten, anlaşılan yakında aylık ödemeden normal kanalları da izleyemeyeceğiz.

Star HD - Şifreli

Kanal D HD - Şifreli

STV HD - Şifreli (normalide şifreye girse keşke) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ne kadar saçma iş yahu Star HD ve Kanal D HD şifreli yayına döndü. Izleyemeyeceksek HD neden değişti uydu. Ne saçma salak bir memlekette yaşıyoruz ya

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Ne kadar saçma iş yahu Star HD ve Kanal D HD şifreli yayına döndü. Izleyemeyeceksek HD neden değişti uydu. Ne saçma salak bir memlekette yaşıyoruz ya

Yaşadığına dua et.  :p Az yede bi D-Smart yada Digitürk al kendine.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Protesto edip normal yaynlarını da izlemeyeceksin aslında. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yaşadığına dua et. :p Az yede bi D-Smart yada Digitürk al kendine. ;):D

Digi var da bahsettiğim tv annemin ;)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hadi bakalım Star tv Hd ve Kanal D Hd şifreli oldu :)

Hoppala ne anladık şimdi biz bu işten, anlaşılan yakında aylık ödemeden normal kanalları da izleyemeyeceğiz.

Star HD - Şifreli

Kanal D HD - Şifreli

ben de 1,5 saattir bu kanallara uğraşıyorum.bari dedim foruma sorayım, bu konudaki okumadığım ilk mesajda zaten cevabı buldum.Allah kahretsin,bunları bulayım derken bütün kanalların sıralaması da gitti,50 kere arama yaptırdım :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
(düzenlendi)

ben de 1,5 saattir bu kanallara uğraşıyorum.bari dedim foruma sorayım, bu konudaki okumadığım ilk mesajda zaten cevabı buldum.Allah kahretsin,bunları bulayım derken bütün kanalların sıralaması da gitti,50 kere arama yaptırdım :angry:

aynen , ben de dünden beri uğraşıyorum.

sonra aklıma bu konu geldi. bi sorayım diye girdim ki, cevabı aldım... :ireful1:

tarihinde Yılmaz Ertek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Sevgili dostlar bayramdan sonra fox cnn de şifreli olacakmış

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Star HD - Şifreli

Kanal D HD - Şifreli

Keşke :D

Yavaş be olm...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Keşke :D

Yavaş be olm...

Öyle ne yazık ki olm, iltica edecem gâvur memleketlere

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Öyle ne yazık ki olm, iltica edecem gâvur memleketlere

Neyse la. Uzatmayam bari. Bayramını kutlarım , yanaklarından öperim.
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bu kadar millet ayarlatti şimdi sen gel hd yayını kes. Madem kesecektin neden baştan kesmedin? Yazık günah para ve zaman israfı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Neyse la. Uzatmayam bari. Bayramını kutlarım , yanaklarından öperim.

Iyi bayramlar cânim :p

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

O kadar para verip HD uydu alıcı aldım yaptıklarına bak,bunların yapacağı işi... :angry:

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Benim dsmart'da da 18 eylülden beri sorun var. 18 Eylül akşamı 2-3 kez elektrik kesildi. Geldiğindeyse cihaz sinyal bulamıyordu. 2 kez dsmart servisine götürdüm, cihaz orada çalışıyor. Ne hikmetse evde çalışmıyor. Farklı iki yerde daha denedim, orda da çalışmadı. Servis HD cihazların çanak anten yönüne hassasiyetinin fazla olduğundan falan bahsediyor. Sizce sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Benim d smartlarin birinde de sinyal sorunu vardı. Kanalların hepsini acmiyordu. Servise söyledim 10 tl verip yeni cihaz aldım. Sorun yok. Ancak benim cihazı iki ayrı evde denedim. Sorunluydu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Benim d smartlarin birinde de sinyal sorunu vardı. Kanalların hepsini acmiyordu. Servise söyledim 10 tl verip yeni cihaz aldım. Sorun yok. Ancak benim cihazı iki ayrı evde denedim. Sorunluydu.

Ben de değişim talep ettim ancak cihaz serviste çalıştığı için değişemeyeceklerini söylediler.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...