İçeriğe Yönlendir

17 Eylül Gecesi Uydu Cihazlarımızı Güncelleyelim

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Tahir İlter

Bu kadar tantana içerisinde forumun  akıllısından ses çıkımıyor, demek ki burad değil .... 

Suntadan çanak anten yapmıştır kesin ve büyük ihtimalle çanak antenin etrafına led döşüyordur şuanda :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

D-Smart var kafam rahat. Yan odada da 15 liraya full D-Smart var kafam rahat. Mutfakta normal çanak var kafam bozuk, salonda normal çanak var deli oldum.. 21:00 dan 23:59 a kadar uğraştım. Bi pogh olmadı.  :angry:  :( Aydın, yedek para sayma makinesi olarak gelebilirim. Tükkanın bir köşesinde paralardan arta kalan yerde uyumaya razıyım..  :)

Keremciğim, 1-manuel arama yapacaksın-otomatik değil, 6. sayfa 113. mesajda yazdığım frekans bilgilerini dene.

2- network aramaya açmayı unutmuş olabilir misin.büyük ihtimalle ondandır.

manuel arama,frekans bilgileri,network arama açık...

dün gündüz işyeirndekini 10-15 dakikada halletmiştim,akşam da evdekinin başına oturdum,önce fabrika ayarlarına döndüm (tp ler silinmedi,elle hepsini teke tek sildim),daha sonra manuel aramayı yaptım 500 ü geçti sanırım şifrelilerle.show,kanal d,star ve daha 5-6 tane kanalın hd si gelmiş,atv ve trt1 zaten vardı.ulusalların hepsinin hd olması iyi oldu.zaman alan sıralama oldu her zamanki gibi :)

Yorum bağlantısı

Keremciğim, 1-manuel arama yapacaksın-otomatik değil, 6. sayfa 113. mesajda yazdığım frekans bilgilerini dene.

2- network aramaya açmayı unutmuş olabilir misin.büyük ihtimalle ondandır.

manuel arama,frekans bilgileri,network arama açık...

dün gündüz işyeirndekini 10-15 dakikada halletmiştim,akşam da evdekinin başına oturdum,önce fabrika ayarlarına döndüm (tp ler silinmedi,elle hepsini teke tek sildim),daha sonra manuel aramayı yaptım 500 ü geçti sanırım şifrelilerle.show,kanal d,star ve daha 5-6 tane kanalın hd si gelmiş,atv ve trt1 zaten vardı.ulusalların hepsinin hd olması iyi oldu.zaman alan sıralama oldu her zamanki gibi :)

Sağol abim. Aynı şekilde denedim. Sağolsun Ersel abiyide arayıp rahatsız ettim gece. Oda yardımcı oldu ama yapamadım. Sanırım şu TP olayını atladım. 300 küsür Tp var. Ben ayarlıyorum 113. maddeyi, hop, yine otomatik olarak hafızadaki başka bir TP seçilmiş görünüyor. Önce şu TP leri sileyim bari. Akşama bakarım artık. Teşekkürler.  :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bir diji mağduru daha, çıkmayı denesene bir :D

Heybeye para kaptırmışlar antenciye, aaaaa birden aklıma ayponcular geldi nedense :D:p

Ben de çıktım ve dsmarta geçtim. Hiç sorun olmadı :) bence sende var Birşey :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Guncelleme oldumu simdi hic haberim olmadi bile. birkac kanal daha HD yayina gecmis ordan anladim :)

dşmart forevaa

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

aynen bu şekilde yapmama rağmen yayın yok Evren. bende samsungu bir sonraki güne bıraktım. annemin uydu cihazını çöpe attım, kendi goldmaster receiverımı anneme naklettim. gidip kendime HD goldmaster receiever aldım ve 10 dk'da kurulumu yaptım.

110240515-1-goldmaster_mini_ranger_plus_

Tweeter'dan yayinlamislar aslinda Sadik Bey. Ben de oradan aldim. Evde goldmaster uyduyu dun direk uydu ve tp ekleyerek guncelledim. Eksik kanal var mi bilmiyirum ama dortyuz küsür kanal buldu. Goldmaster da islem kolay sanirim. Bugune kadar hep kolayca guncelledim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Arkadaşlar LG 42LA620S-ZA model televizyon kullanıyorum.Bilgisayarda kanal sıralamasını yapıp bu televizyona atmak mümkün müdür?Bunu yapabileceğim program vs. var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Arkadaşlar LG 42LA620S-ZA model televizyon kullanıyorum.Bilgisayarda kanal sıralamasını yapıp bu televizyona atmak mümkün müdür?Bunu yapabileceğim program vs. var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Zannetmiyorum. Bu tip televizyonların kendilerine ait bir kanal saklama formatı var ve bilgisayarda düzenlemek için uygun değil. Ancak LG dönüştürücü bir yazılım çıkarırsa olabilir.

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Zannetmiyorum. Bu tip televizyonların kendilerine ait bir kanal saklama formatı var ve bilgisayarda düzenlemek için uygun değil. Ancak LG dönüştürücü bir yazılım çıkarırsa olabilir.

Hocam servis tvyi ilk geitrdiğinde usb belleği taktı kanalları yükledi gitti.Servis flash belleğinde olan hazır liste nerde bulunabilir bunu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

philips için var, lg için bilmiyorum. 

philips için isteyen olursa gönderirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hocam servis tvyi ilk geitrdiğinde usb belleği taktı kanalları yükledi gitti.Servis flash belleğinde olan hazır liste nerde bulunabilir bunu merak ediyorum.

Öyle hazırda liste yok. :p Liste hazırlanıp belleğe atılmıştır. Sen de bir kere tam istediğin gibi hazırla sonra da kaydet belleğe. Bir şey olursa tekrar oradan yüklersin. Ama bunu TV'ye takılı olarak yapacaksın tabii. Bilgisayarda olmuyor. Servis günde kaç TV kuruyor kim bilir. Teker teker kanal aramamak için yapmıştır öyle. 

Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Öyle hazırda liste yok. :p Liste hazırlanıp belleğe atılmıştır. Sen de bir kere tam istediğin gibi hazırla sonra da kaydet belleğe. Bir şey olursa tekrar oradan yüklersin. Ama bunu TV'ye takılı olarak yapacaksın tabii. Bilgisayarda olmuyor. Servis günde kaç TV kuruyor kim bilir. Teker teker kanal aramamak için yapmıştır öyle. 

Tamam Hocam öyle de, zor olan zaten tvde sıralamayı yapmak.Ben direk pcde yapıp tvye atmak istiyorum sıralamayı.Çok şey istiyorum galiba  :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Tamam Hocam öyle de, zor olan zaten tvde sıralamayı yapmak.Ben direk pcde yapıp tvye atmak istiyorum sıralamayı.Çok şey istiyorum galiba  :)

Armudu kendin pişirecen. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

arkadaş,işyerindekini yaptım,evdekini yaptım,telefonla görmeden anneminkini (kardeşime) yaptırdım,telefonla görmeden iş arkadaşımın 2 değişik samsung smart tvsini yaptırdım.bir el ilanı bastırsaydım,"yerinizde ucuza kurulum yabılır" diye,dünya kadar yapar bir miktar para da kazanırdım :)

10 yıl sonraya artık,4A nın ömrü dolunca :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çevrem de bir çok kişi perişanları oynuyor. Eline uydu cihazını alan kendini sokağa atmış :) Yalnız işin kötü yanı herkese de yardımcı olamıyoruz. Bazıları çok kolay ayarlanırken bazılarında abuk subuk yazılımlar var. Onlardan da artık uydu işi yapanlar ekmek yesinler :)

Bir de şunu gözlemliyorum. Bazı kesim kendiliğinden düzelir diye beklemede. D-smart, kablo tv kendiliğinden düzeldiği için onları kullananlar bizde kendisi geldi kanallar kurcalama deyince bekliyorlar :D Daha çok beklerler..

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Aynı modelden bende de var. Servise gidip listeyi flash diske attırmayı düşünüyordum son bi deneme daha yaptım bu sabah, kullandığım kanalların çoğunu bulunca vazgeçtim

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Kotasız en yüksek hız internetim var, herşey var yani, yerim dijiyi, son çıkan filmler abd de gösterimden sonra hemen ekranımda, yine yerim dijiyi, terabayt harrdisklerim var rahatım, skystar uydu alıcıyı duydunuzmu ve hatta kanca desem bir şey çağrıştırırmı, diji falan, yav hehehehehehehhehe :D

Yerli kanal zaten çon ender izlerim, sıkıntı yok yani :)  

Hep belgesel , caz falan  :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

TV ye bellek taktığında kanal düzenleme menüsünde kanalları yedekle çıkıyorsa ve uzantısı .abs ise ALİeditor diye bir program var onunla sıralayıp yedeği geri yükleme yapılarak TV'ye aktarabilirsiniz.

Bu arada next minix uydum otomatik güncellemeyi destekliyormuş boşuna uğraştım. Dün işteyken kanal güncellemesi gelmiş hepsini eskisi gibi sıralamış. HD lerle eskileri değiştirmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...