İçeriğe Yönlendir

17 Eylül Gecesi Uydu Cihazlarımızı Güncelleyelim

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Ben de şöyle birşey sorayım belki de kolay bir cevabı vardır :)  Şimdi arkadaşta ayarlama yaptık 11747 frekans , 27500 sembol H ve 5/6  şeklinde kanallar güzelce geldi. Ancak dikkati mi birşey çekti. Turksat tanıtım dan sonra TRT1 ile başlayıp devam eden kanallar benim evde Kanal D ile başlıyor ve devam ediyor.. Bu fark neden kaynaklı.. Girdiğimiz veriler aynı gelen sonuçlar farklı.. 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Bir arkadaşım tüm kanalları silip cihazı fabrika ayarıan getirmiş. Ancak ayarlar kısmında türksat 4 a seçeneği yok diyor? Neden olabilir ki ?

isim önemli değil , önemli olan içeriği :)

Yorum bağlantısı

Bir arkadaşım tüm kanalları silip cihazı fabrika ayarıan getirmiş. Ancak ayarlar kısmında türksat 4 a seçeneği yok diyor? Neden olabilir ki ?

Olmaz tabi ki. Su anda 4a yeni oldugu icin cihazin hafizasinda tanimli degil. Uydu ekle diyecek. Isminj manuel girecek. Sonra tp ekle diyerek forumda gecen frekanslari girecek. Sonra sebeke acik olarak kanal aramasi baslatacak.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

uydu ismi kesinlikle önemli değil . önemli olan içeriği :)

en güzel ve basit bir kaç formülü anlatıyım . 

- uydunun hafızasından komple türksat uydusunu sileceksiniz .

sonra yeni uydu ekleyip dayzek( dayzek çift çanak ve merkezi sistemden yayın alanlar için gerekli ) ayarınızı yapacaksınız .

ve eklediğiniz uydunun içinede 11844-dikey(v) 2222 frekansını yazıp şebeke (NIT) aramayı açıp arama yaptıracaksınız . 

ilk gelecek kanal türksat tanıtım kanalı . peşinden trt ler gelirse sorun yok öylece bekleyin . frekans numaralarında yazdığınız 1 frekansa karşılık cihaz 75 frekans olarak cevap verecektir.

.....................................................................................................................................................................................................................

- başka bir yöntemde hotbird yada başka uydu kullanmayanlar için direk cihazdaki uyduları silmek ve yeni uydu eklemek . 

cihazlarda şöyle bişey var . eski cihazlar üstüste kanal araya araya 2mb yada 4 mb olan hafızaları doluyo ve siz ne kadar frekans ekleyipta aratsanızda 420  ile 580 arasında olan kanal sayısından sadece kapasitesinin aldığı kadar olan kanalları arayıp kaydediyor. 

eşşeğin taşıyacağı yük semerle beraber 400 kilo . siz semer geliyo 100 kilo sürekli inip biniyoruz eşşekteki yük azalıyor çoğalıyor fakat eşşeğin yıprandığını hesaplamıyoruz. o eşşeğe 200 kiloda versek taşıyacak hali kalmadı :) en güzeli ya eşşeği bakıma sokacaz yada yeni eşşek alacaz :D

sigortalar yandı başka örnek bulamadım :D

rahatladık biraz daha müsait oldukça cevaplayabilirim soruları ;)

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

nasıl becermiş abi  :unsure2:

şuda bi gerçek , açken sen sen değilsin dedikleri gibi televizyonsuz insan insanlıktan çıkartıyo bazen beni :D . acele ettikleri ve sıradan öne almamı istedikleri için çoğu insanı tersledim ister istemez ...

Yorum bağlantısı

arkadaş,işyerindekini yaptım,evdekini yaptım,telefonla görmeden anneminkini (kardeşime) yaptırdım,telefonla görmeden iş arkadaşımın 2 değişik samsung smart tvsini yaptırdım.bir el ilanı bastırsaydım,"yerinizde ucuza kurulum yabılır" diye,dünya kadar yapar bir miktar para da kazanırdım

10 yıl sonraya artık,4A nın ömrü dolunca

:(:i-ih: Yine olmadı. Kafayı yedim. Artık yarın ya seni yada aydını arıycam abi. 20 lira vermemek için 250 liralık sinir yaptım. :)

uydu ismi kesinlikle önemli değil . önemli olan içeriği

en güzel ve basit bir kaç formülü anlatıyım . 

- uydunun hafızasından komple türksat uydusunu sileceksiniz .

sonra yeni uydu ekleyip dayzek( dayzek çift çanak ve merkezi sistemden yayın alanlar için gerekli ) ayarınızı yapacaksınız .

ve eklediğiniz uydunun içinede 11844-dikey(v) 2222 frekansını yazıp şebeke (NIT) aramayı açıp arama yaptıracaksınız . 

ilk gelecek kanal türksat tanıtım kanalı . peşinden trt ler gelirse sorun yok öylece bekleyin . frekans numaralarında yazdığınız 1 frekansa karşılık cihaz 75 frekans olarak cevap verecektir.

...

rahatladık biraz daha müsait oldukça cevaplayabilirim soruları ;)

Bırak eşşeği meşşeği, Yarın araıycam. Tel den tarifle halletcen artık. ;):biggrin:

Yorum bağlantısı

Aydınım kardeşim.. Allah razı olsun. :good1: Hallettik. Hastane masrafından kurtardın beni.. :D Merkezi sistem filan olanlar ufak bi ayar farkı varmış. Daysek muhabbeti. ;)

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Next markalı uydu alıcım güncelleme yaparak ulusal kanalları öne çekti :)

Yorum bağlantısı

Next markalı uydu alıcım güncelleme yaparak ulusal kanalları öne çekti :)

Ben manuel yaptim. Epey zorluyor ama hala bitmedi. Gereksiz bir suru kanal var arada. Mantar gibi. Bunlari airaya koyuyorsun 3 gun sonra yayin duruyor, bastan silmrk lazim seyredilmeyeni:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

perşembe sabahı saat 4 suları . kendi cihazlarımı güncelliyorum :)

fobzprg.jpg

perşembe akşamı saat 8 gibi . depoya hiç giremediğim için orayı resimleyemedim :D

0DZonAs.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar, sıralama yapayım derken,  daha önce hiç dikkatimi çekmeyen (bel ki daha önce de vardı,ama görmedim.)  uygunsuz bir sürü kanal çıktı gördüklerimi kilitledim..,

ufak çocukları olanlar kontrol etsinler.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar, sıralama yapayım derken,  daha önce hiç dikkatimi çekmeyen (bel ki daha önce de vardı,ama görmedim.)  uygunsuz bir sürü kanal çıktı gördüklerimi kilitledim..,

Şifresiz mi abi?  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Onlar şifreli abi, istesen de seyredemezsin. Çok istersen başka tabii; o zaman parasını verir izlersin de niye izlemek istiyon ki sen onları bu yaşta? Hayır yaşında bi şey yok da, hani dedim... ne dedim ben ya? :unsure2::crazy:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

17 Eylül 2014 milli uydu ayarlama günü bundan sonra her sene coşku ile kutlanmasını öneriyorum... :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Şifresiz mi abi?  :fiuw:

şifresiz,,,ama kilitledim. (kilidi ben de)

Onlar şifreli abi, istesen de seyredemezsin. Çok istersen başka tabii; o zaman parasını verir izlersin de niye izlemek istiyon ki sen onları bu yaşta? Hayır yaşında bi şey yok da, hani dedim... ne dedim ben ya? :unsure2::crazy:

sifreli değil, yeni düzenlemeden sonra sifre koymayı unutmuşlar, izlememek  için çok uğraşıyorum. Ankara' da yaşayanlar itfaiye meydanını bilirler.. (hergele meydanı) 1972 yılına kadar çocukluğumuz orada  geçti....bazen eskileri yaşamak için gezmeye giderim,   cami arkasında özel ' lerin satılıdığı bir sokak var oradan geçmemeye özen gösteririm, bir defasında kestirme olsun diye geçmek durumunda kalmıştım... satıcıların elinden zor kurtuldum, amca buraya gel,, dayı bendekiler daha güzel v.b.. :fiuw:  :shok:

10 (on) sene sonra  bu konuyu bir daha görüşelim...  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Ben şifreli kanal taraması yapmadım hiç.. Bilseydim yapardım :p

Ayhan, ben sıra numarası verirken dikkatimi çektiler belki daha önceleri de vardı farkında değildik....sifreli olanlar sifreli diye ikaz veriyor zaten...

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

DSmart her işi kendisi yaptı. Ancak ASpor, Lalegül TV gibi kanallar sıralamaya girmedi. Bunlar belli bir süre sonra gelir mi yoksa ayrıca tek tek frekansları eklemek mi gerekir acep?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...