İçeriğe Yönlendir

Aracıma Sıfır Motor Yapıyorum

Zekeriya Kahraman

Recommended Posts

Zekeriya Kahraman

Önceki konuda mondeo nun ön göğüs içi sökmüştü . şuanki aracım  94 elantra nın motoru indirip komle revizyondan geçirecegim üst silindir kapağı sökerken yanımda bir arkadaş olsaydı videoya alırdım parçaları söküp eve cıkarınca sabit biryere koyup video ya alabilirse youtube de yayınlarım .

Beni aracın moturunu indirmeye iten sebeb muhakki sizlerde bilirsiniz düzgün bi usta bulamayışım triger bilyasından ses geliyordu 3 tane usta gösterdim biride demiyorki bilya dağılmı trigeri kopartırsın adamlar alacagı parayı biliyor .

dün sadece üst silindir kapağı söktüm bu arada calaskarım yok parca olarak indiriyorum enson aşamada moturu ev önünde birleştirip kaportacı arkadaşın orda zincirle kaldırıp koyacagım resim çekip sizlerle paylaşmaya çalışıyorum önerisi olan arkadaşlar varsa beklerim.  

Saygılar

HmQ4hcR.jpg

9V6OeBG.jpg

eIvgFWK.jpg

I40DQGn.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz

Eksantrik ve diğer yatakları işaretleyip, söktüğünüz eski yerlerine takmaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Değisecek parçalar var treger kopunca sipob ları egmiş yatakları değitireceğim karankı sökmedim. bu arada treger hafife almayın satın aldığınız aracı satan kişi ne kadar da övsede surası yapıldı burası yapıldi desede ilk işiniz trigeri kontrol ettirmek olsun örneği benim arac :)

Yorum bağlantısı

Allah kolaylık versin.Valla zor iş,hemde elde tam anlamıyla malzemeler olmadan.Ama sizde el becerisi var ,bunun da üstesinden geleceğinizi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Hayallerimi yaşıyorsunuz hocam.konu hakkında teknik bilgilerinizi de bizimle paylaşırsanız sevirim.Civata sıkmak gibi.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Hayallerimi yaşıyorsunuz hocam.konu hakkında teknik bilgilerinizi de bizimle paylaşırsanız sevirim.Civata sıkmak gibi.

Daha o aşamaya gelmedim sökme aşamasındayım klavuzda tork degerine sıkılacak

Bu arada haftalık izinime yapıyorum araçla işlerimi silindir üst kapak evde oldugu için akşamları ugrasa biliyorum bu akşam sibabları sökeceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Necati bey 20 gün önce ordu çambaşı yaylasında idim samsun,dan başladım geze geze yaylaya kadar cıktım .

Orda 2 kilo kuzu eti yaptırdım deyme zevkini geri dönüşte 15 km aşşağıda bir,su varki 1 bardak suyu 1 dikişte içemiyosun o kadar soguktu . sahillin incisi ünye , gezmeye deger yerlerde bir ilce.

Ora bura derken 1100 km yol yapmışım yolda tiriger iyiki kopmadı yalnız 150 km hız a gelince aracta titreme oluyordu lastikten yapar diye balansa sokturdum yapıldıktan sonra 150 km hız yapmadım ondan sonra bu olay patlak verdi .

Baskı balata bilya takımı 195 tl , trıger seti bilya 185 tl ye servise getirtirdim 

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Memleketim olan ordu unyeyide gezdiniz yani.

evet çok güzel yerlerden biri trabzon rize tarafına atlamadım ama orduya kadar karadenizin inci,si 

zWHYJXL.jpg ünye ,ye ordu yönününden giriş wG91fUj.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Abicim kolay gelsin büyük cesaret parcalari sokmeden fotograflamanizi yerlerini unutmamaniz icin tavsiye ederim :) basarilar abi bu konuda

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Aşağıdaki resimde sentesi kaçık sibab,lar açık kaldığı için kertiklerin tam karşılamıyor 

4iZPlrs.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Kolay gelsin.iyi cesaret . bende aracimin birçok yerini sokuyorum. İnşaallah sizin gibi ilerletebilirim.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Ersin bey bende ilk defa araba motor söküyorum . 14 yaşımda 1 kerede motorsiklet motoru yapmıştım daha yok mekanik olarakta taunus,un  3 defa şanzumanı inşaallah konuyu takip eden arkadaşlarada örnek olurum .

az önce silindire baglı emme ve eksoz manifoltunu ayırdım sibob,ları sanayide cıkarmayınca olmuyor yayları bükecek alet yok aslında akşam işkence almak vardı aklımda hırdavat,cıda belki büyük yoktur diye dönmedim neyse yarın fotoları eklerim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

maddi riski yüksek bir işlem kolay gelsin işiniz rast gitsin. birçok özel takım ve sente ayar bilgisi gerekecek. üst kapak taşlama gitmeli. ayrıca blok takılmadan ölçümü yapılmalı hazır açıkken

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

maddi riski yüksek bir işlem kolay gelsin işiniz rast gitsin. birçok özel takım ve sente ayar bilgisi gerekecek. üst kapak taşlama gitmeli. ayrıca blok takılmadan ölçümü yapılmalı hazır açıkken

Çaglar  bey silindir kapagı taşlamaya gidecek dün kapakcıya sormuştum görmeden söylemek doğru olmaz dedi kırank ve silindirlerin honlama,ması gibi birtakım soruları sormuştum ustan kim dedi ?  bende kendim söküyorum dedim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman
kNUO9oy.jpg eksoz

NVsQCNk.jpg manifolt

fitiEeU.jpg üst kapak 

n6uLEEj.jpg sibab pistonu

4GSLHzz.jpg horoz

DTlxbvJ.jpg gaz kelebegi

1KoSws3.jpg

HoXhDpy.jpg enjektörler

XG5Nk4A.jpg

1KaVKY9.jpg silindir

qJkWOXB.jpg sag silindir

VO6Wn9x.jpg sol silindir

2VK38CA.jpg sag üst

bOBQJZM.jpg sol üst

nldSY0c.jpg s1

LQbfSTL.jpg s2

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...