İçeriğe Yönlendir

Aracıma Sıfır Motor Yapıyorum

Zekeriya Kahraman

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Subap itici ve enjektorlere numaralandurip söküldüğü. Silindir no suna takilmali

Su kanali korozyonu genelde eksik veya yanlis antifirz kullanimi ile oluşur

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Subap itici ve enjektorlere numaralandurip söküldüğü. Silindir no suna takilmali

Su kanali korozyonu genelde eksik veya yanlis antifirz kullanimi ile oluşur

Subap itici ve enjektorlere numaralandurip söküldüğü. Silindir no suna takilmali ? ?

Çağlar bey  yazdıgını anlayamadım tüm subab lar deşecek , enjektörlerde deişecek 

bunumu dememk istedin

n6uLEEj.jpg

çıkan tüm parçalar sırasının üzerine koydum ve takmadan önce hassas tartı ile tartıp elektironik kumpasla ölceceğim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

subaplar mootr içindeki parçalar, itecekler bunlara hareket verenler. foto da olanlar .

Enjektör değşiimi pahalı bir karar sorunu nedir?

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

subaplar mootr içindeki parçalar, itecekler bunlara hareket verenler. foto da olanlar .

Enjektör değşiimi pahalı bir karar sorunu nedir?

uçları kırılmış lastikleri ekimiş diye aslında bu dediklerimin haricinde bir sıkıntısı yok 1 sayfaya koymustum resimn o lastikleri deiştermem mümkünmü

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fotoyu gördüm. Teorik olarak contası ve memesi değişir yani elinde parçası olan enjektörcüde. ancak yıl itibari ile pratikte bulması zor gibi gözüküyor

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

wpTDk4Z.jpg

diger üçü bu şekilde temizlenince güzel görünür conta durumları iyi

EgJgtgW.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Motorun bütün parçaları takılmadan silindir blogu hangi renge boyayım ? 

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

tertemiz çok güzel olmuş bak bu veya bunun gümüş rengi nasıl olurdu 

7ZyMjde.jpg

Yorum bağlantısı

Bütün uyarılar yapılmış, söylenecek fazla bir şey kalmamış. Ben biraz acele et derim. Zaman geçtikçe parça artırma ihtimali çoğalıyor. :yes:

Allah yardımcın olsun kardeşim, ciddi anlamda zor ve masraflı bir işe girmişsin. Bunu başarırsın, hiç kuşku duymuyorum. Ancak işlem bittikten sonra iyi bir serviste bütün değerler kontrol edilmeli. :bravo:

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Bütün uyarılar yapılmış, söylenecek fazla bir şey kalmamış. Ben biraz acele et derim. Zaman geçtikçe parça artırma ihtimali çoğalıyor. :yes:

Allah yardımcın olsun kardeşim, ciddi anlamda zor ve masraflı bir işe girmişsin. Bunu başarırsın, hiç kuşku duymuyorum. Ancak işlem bittikten sonra iyi bir serviste bütün değerler kontrol edilmeli. :bravo:

Abi tesekkür ederim,

insan yeterki istesin kafasına koysun yapamayacagı her neyse yoktur . Az çok burda tanıyanlar biliyor beni tanımayanlarsa oturup izlesin işini bilmedik ustalar insana neler yaptırıyor taşlamacıda ve honlacıda bir sorun cıkmazsa yani güzel iş cıkartırlarsa gerisi gelir 

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman
külbütör kapakları rengi sizce ?

AL5RlsN.jpg mavi

VCh84RS.jpg kırmızı

Gyy4n0M.jpg orjinal renk gümüş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Arkadaşlar üst kapakta gördügüm küçük çapaklarında temizliği  yapılması lazım motor açısından daha sağlıklı olur diye düşünüyorum

jdjGi6u.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Zekeriya bey bence kapak boyama işi daha sonra..hangi renk olacağına sonra karar verilir. Şimdi daha önemli işler sizi bekliyor bence.

Yorum bağlantısı

O çapakların motora herhangi bir etkisi olacağını sanmıyorum. Uğraşma onlarla, motoru zaman geçmeden toplamaya bak.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Ayhan bey şuan işteyim fikir almak babında soru yönetmiştim konuşalım tartışalım gördügüm hataları sizlerle paylaşmak istedim .

Tabi haklısınız o işler enson işler ,

Bu hafta aksları ve şanzumanı indirecegim zaman yeterse alttan pistonları ve krankı sökecegim

tek sıkıntım trıgerin kopması havaların soguk zamanına denk gelmesi  :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

O çapakların motora herhangi bir etkisi olacağını sanmıyorum. Uğraşma onlarla, motoru zaman geçmeden toplamaya bak.

Mükremin abi olduda bitteye getirmek istemiyorum 1 ayda 4 günümü anca ayırabiliyorum araca

kafama takılan bu aracları neden kötülüyorlar neden ustalar düzgün ilgilenmezler mondeo,m dada aynıydı adam sağlam olan kapıyı bozduda elime veriverdi onun için acele etmiyorum blok,un kanalları temizlenek fikri olan arkadaşlar yazsın lütfen

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

şanzumanı ve motor blogunu indirdim .Sökme işleminde zor kısmı bitti çok şükür

zw42hJk.jpg

mnqiP7O.jpg

ulO2fAI.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Bu hafta tüm sökülen parcaların temizligi yapılacak değişecek parcalar deişecek aslında yapılan işlemler restorasyondur . araba sevdası bu olsa gerek 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

akşam yağ ve su kanallarını incelediğimde takılan contanın su ve yağ kanalın taştığını ve hararet yapmaya sebeb nedenlerden birisi oldugunu söylemek istedim ve bu contanın parcanın tam adını bilmiyorum triger kayışının kopmasında büyük rol oynadığını düşünüyorum

Aşşağı,daki  resimleri iceleyin

Yorum yazmanıza gerek yok yazanda pek yok :)

--------------------------

yağlama sistemi
Nfah2HU.jpg
ve
78ADTUf.jpg
ve
up6nOSk.jpg
ve
VESAi8I.jpg
ve
otEq6ZH.jpg
ve
pjYFnmj.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Zekeriya bey,

Yorum yapmak isteriz ama hiç birimiz sizin kadar bilgili değiliz maalesef :(

Tek görebildiğim, baskı balata bitmiş, onun da değişmesi gerekecek. Sabır ve nakit diliyorum sizin için.

--------------------------

yağlama sistemi

ve

ve

ve

ve

ve
pjYFnmj.jpg

Vuuu, bu tıkanan yağ kanalı mı? Tıkalı damar gibi resmen. Nasıl bu hale gelmiş :s

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Sani bey yorumunuz için tesekkürler o kadarda bilgi deilim ama mantık işi ile yürütüyorum :) baskı balata aldım triger seti ile birlikte

Baştan söylediğim gibi usta ustalıgını konuştursa idi ne gerek vardı motoru acmaya bende ustalıga soyunmazdım

ama şunu söyleyim iyikide sökmüşüm ne kadar üst kapak düzgün olursa olsun triger ne kadar iyi olursa yine kopardı

Analizi iyi yapmak gerek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...