İçeriğe Yönlendir

Yaralamalı Kaza Sonrası

Akif Özkan
Çözüme git Akif Özkan tarafından,

Recommended Posts

Akif Özkan

Altıgün önce bir kamyonla çarpışarak şahsımın yaralandığı bir kaza yaşadım.O günden beri dosyam trafikte ve karakolda bekletiliyor.Savcılığa sevk edilmedi.

Yasal olarak bu duruma hangi merciden nasıl itiraz edebilirim?Tedavimin başlaması için bu raporun çıkmasını bekliyorum.Zira sol tarafımda bir ağırlık hissediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Geçmiş olsun akif bey hata kimde neden savcılık,a sevk ediliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Geçmiş olsun, umarım kalıcı birşeyiniz yoktur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çok geçmiş olsun. Bilen arkadaşlarımız cevap verecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Çok büyük geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. ilginç neden dosyayı tutuyorlar yine abi ağa diyaloğumu var acaba  :angry: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Geçmiş olsun akif bey hata kimde neden savcılık,a sevk ediliyor

Bir gidiş bir geliş olan yolda önümde seyreden kamyon sol şeride  geçerek ve hatta sol şeridin sol tarafındaki toprağa taşarak dururmuşcasına yavaşladı.Bu esnada şeridimden devam ederken birden sağa kırarak gaza bastı.Arka sağ teker ve ön teker arasından çarpacağımı düşünerek  yan koltuğa eğildiğim esnada çarpışma oldu ve başımın sol tarafından yaralandım.Raporu gördüm ancak karakoldan alamadım.Tutulan raporda benim takip mesafesini korumadığım ve kamyonu sağ taraftan geçme anlamına gelen sağlama yaptığım yazılıydı.Halbuki kamera görüntülerine bakılmaksızın görgü tanığı ile rapor tutulmasını anlamsız  basitlikte hatalı yani manidar buluyorum.

Malesef şua tutulan rapora itiraz etmek içn bekliyorum.Kamera görüntülerini savcılığa vererek raporun düzeltilmesini ve tedavimin başlatılması içi uğraşacağım.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Bir gidiş bir geliş olan yolda önümde seyreden kamyon sol şeride  geçerek ve hatta sol şeridin sol tarafındaki toprağa taşarak dururmuşcasına yavaşladı.Bu esnada şeridimden devam ederken birden sağa kırarak gaza bastı.Arka sağ teker ve ön teker arasından çarpacağımı düşünerek  yan koltuğa eğildiğim esnada çarpışma oldu ve başımın sol tarafından yaralandım.Raporu gördüm ancak karakoldan alamadım.Tutulan raporda benim takip mesafesini korumadığım ve kamyonu sağ taraftan geçme anlamına gelen sağlama yaptığım yazılıydı.Halbuki kamera görüntülerine bakılmaksızın görgü tanığı ile rapor tutulmasını anlamsız  basitlikte hatalı yani manidar buluyorum.

Malesef şua tutulan rapora itiraz etmek içn bekliyorum.Kamera görüntülerini savcılığa vererek raporun düzeltilmesini ve tedavimin başlatılması içi uğraşacağım.

arac kamarısı görüntüsünden bahsediyorsun tutanak tulurken siz neredeydiniz ambulans gelmedimi çünkü yaralanlalı bir kaza var ortada 

Yorum bağlantısı
Süleyman Karadağ

öncelikle çok geçmiş olsun. 

1. tutulan trafik kaza raporunu karakoldan alabilirsiniz, savcılığa gitmesini beklemek ve savcılıktan almak zorunda değilsiniz.

2. eğer kazadan dolayı hastaneye gittiyseniz (yaralamalı trafik kazasından dolayı mutlaka gitmişsinizdir.) hastanede size doktorun adli rapor tutması lazım ve tutmak zorundalar. size trafik kazasından dolayı adli rapor tutunca hastane olarak görevliler sizin adınıza trafik kazasından dolayı form dolduracaklar. karşı tarafın yada sizin sigorta bilgilerinizi alacaklar ki bu da hastane masraflarını sigorta şirketlerinden karşılamak için. yani tedavi olmak için tutanak, rapor yada evrakların savcılığa gitmesini beklemenize gerek yoktur.

3. yani bazı görevliler görevini tam olarak yerine getirmediği için zorda kalıyorsunuz. 

4. eğer suç yanlışlıkla size verildiyse ve elinizde kanıt varsa (ki var diyorsunuz) da sonra kanıtınızı beyan ederek sorunu halledebilirsiniz.

ama hastanenin size sigorta bilgilerinin ve hasta bilgilerinin doldurduğu formu doldurmaları gerekiyor ve bu şekilde tedaviniz devam ediyor.

bizde işlemler böyle yürüyordu açıkcası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçmiş olsun, yaralanmalı kaza olduğu için polis tutmuştur tutanağı ve görebildiği kadarıyla ve kamyon şoförünün ifadesi doğrultusunda rapor tutmuştur.. İtiraz hakkınız mutlaka vardır.. Benim halamlar kaza yapıp hastaneye gittiklerinde hastane polisi en kısa sürede karakola gidip ifade vereceksiniz dedi ve gidip verdiler raporu da aldılar..

Siz kaza sonrası hastaneye gitmediniz mi ?

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Kaza sonrası olay yerine gelen arkadaşlarım vasıtasıyla ve polisin tavsiyesi ile gittim.Hastanede nasıl bir rapor tutuldu hatırlamıyorum.Ancak bulunduğum ilçede tomografi cihazı olmadığı için bir başka ilçede tedavi olmam gerekiyor.

Aslında beni rahatsız eden karakol tarafından verilmeyen ve yanlışlıklarla dolu raporum.

Kamera görüntüleri benzin istasyonuna ait.Ama nedense bu görüntüler alınıp incelenmedi.Raporu tutan memur ile görüşüp kamera görüntüleri olduğu halde neden görgü tanığı ifadesine göre rapor tutulduğunu sorduğumda arka arkaya yalanlar söylemesi beni çok rahatsız etti.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sizin itiraz işi bence savcılığa kaldı çünkü kamera kayıtları ile polis raporda değişiklik yapmaz diye biliyorum.. Benzinlikte savcılık istemedikten sonra kamera kayıtlarını vermez ve duruma göre bir zaman sonra o görüntünün üstüne başka kayıt yapmaya devam edebilir.. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Karadağ

memur baştan savma yapmış işi. ama siz ifadenizde mutlaka kamera kayıtlarının olduğunu ve kendinizin kaydı izlediğinizi söyleyin ve ifadenize mutlaka yazdırın. bak ondan sonra nasıl alıp izleniyor o kayıtlar

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun.Siz kendi imkanlarınız ile kamere kayıtlarını alıp muhafa edin.Benzinlikteki kayıtlar bir süre sonra silinebilir. 

Yorum bağlantısı
Caner Kansız

Geçmiş olsun. Hastanede kaza diye belirttiyseniz ona göre tutanak tutmuş olmalılar.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

memur baştan savma yapmış işi. ama siz ifadenizde mutlaka kamera kayıtlarının olduğunu ve kendinizin kaydı izlediğinizi söyleyin ve ifadenize mutlaka yazdırın. bak ondan sonra nasıl alıp izleniyor o kayıtlar

İfademi altıgün önce verdim.Ancak rapor sonrası  memura kamera kayıtlarında haklılığımın göründüğünden bahsettim.O ise kayıtları izlemediği halde izlediğini söyleyerek geçiştirmeye çalıştı.

Yorum bağlantısı
Süleyman Karadağ

İfademi altıgün önce verdim.Ancak rapor sonrası  memura kamera kayıtlarında haklılığımın göründüğünden bahsettim.O ise kayıtları izlemediği halde izlediğini söyleyerek geçiştirmeye çalıştı.

o zaman başına iş alır. eğer savcılığı göndereceği evraklarda cd inceleme tutanağı yoksa izlememiştir. siz de savcılıkta elinizde görüntü olduğunu suçun kendinizde olmadığını belirtirsiniz. karakola yada savcılığı gidip ek ifadenizde kamera kayıtlarını belirtirsiniz. her türlü siz haklı çıkarsınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...