İçeriğe Yönlendir

Yaralamalı Kaza Sonrası

Akif Özkan
Çözüme git Akif Özkan tarafından,

Recommended Posts

Serkan Toker

Kamyon bariz dönüş yapıyor, sizin bunu öngörebilmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.. Sonuçta öyle büyük bir aracın hareketinden emin olmadan ben olsam sağından geçmezdim.. Kamyonların en ölü noktaları sağ önü ve sağ tarafı.. :(

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Kamyonun kaza öncesi hareketlerini bir başka açıdan gösteren bir video daha yüklemeye çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Kamyon bariz dönüş yapıyor, sizin bunu öngörebilmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.. Sonuçta öyle büyük bir aracın hareketinden emin olmadan ben olsam sağından geçmezdim.. Kamyonların en ölü noktaları sağ önü ve sağ tarafı.. :(

Ben de artık kamyon gördüğümde iki defa düşüneceğim.Bu tecrübe oldu.

Ancak kamyonun döndüğü noktada bir karayolu yok.Ve hemen öncesinde dönebileceği tek yer olan benzinlik çıkışını geçmiş durumda.Kaza yerinin on beş metre ilerisinde sol tarafta benzinlik var.

Dostane olarak değerlendiriliyorsa kazam, evet özeleştiri olarak bunu düşünmem gerektiğini kabul ediyorum.Ancak trafik kuralları gereği kendi şeridimde hız sınırları içerisinde devam ediyorum.

Diğer tarafta geçerek 25-30 metre hızını düşürerek geçen bir kamyonun, sol sinyal lambası olmayıp sağ sinyal lambasının olduğu halde, ve sağa dönen kara yolu yok iken ve hemen 15 metre ilerisinde benzinlik girişi varken, ve arka sağ tarafını kontrol etmediği durumda olaki sağa dönecek olsa bile videoda görüldüğü üzere tam gaz ile dönmesi üzerine oluşan kazada forum üyeleri tarafından değil, trafik polisi ve bilirkişi tarafından kusur bulunmasını kabul edemiyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bizim değerlendirmemiz mutlaka dostane olur, şüpheniz olmasın.. Ben öngörebilmeniz gerekirdi diyorum, ben olsam benzinliğe gireceğini bile düşünsem emin olmadan sağından geçmeyi aklımdan bile geçirmezdim.. Kaldı ki öncesinde de garip davranışlarını fark etmişsiniz.. Bazen mantıken haklı olsanız bile bunu ispat etmeye çalışmak en zorudur.. Tekrar geçmiş olsun, bundan sonra böyle bir olay yaşamamanızı dilerim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

hocam gerçekten verilmiş sadakanız varmış. bu kamyon şayet arkasında bir kamyon olsa idi bu hareketi yaparmıydı. bence hayır yapmazdı. bela ile karşılaşmışsımız gerçekten. ve kendinizi ispat etmeniz bir hayli mesai alacak gibi gözüküyor. dayı yeğen ilişkisi var gibi gözüküyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kamyoncu resmen yolu katletmiş. Arkasına ya hiç bakmamış ya da baktığı halde geleni fark etmemiş olacak ki sağa dönmek için harmanlamış görünüyor.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Aslında kilit nokta, bir gidiş bir dönüş olan yolda, sol şeridin banketine girmiş bir aracın, sola dönme işlemini tamamlamış olduğunu ispatlamak.Ancak bunu anlatacak bir kanun esas bulamadım.Tamamen yoruma kalan bir durum.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
(düzenlendi)

Farzedelimki %75 karşı taraf suçlu bulundu.Benim aracımda 10bin lira değerinde ve aracın onarımı içinde 8bn lira lazım olsun.

Karşı tarafın sigortası benim aracı alıp bana 7.500 lira mı verecek?Yoksa aracım bende kalıp 6bin lira mı verecek? Ya da aracımı pert edip onarım bana 8.5bin lira mı verecek?

tarihinde Akif Celal Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Farzedelimki %75 karşı taraf suçlu bulundu.Benim aracımda 10bin lira değerinde ve aracın onarımı içinde 8bn lira lazım olsun.

Karşı tarafın sigortası benim aracı alıp bana 7.500 lira mı verecek?Yoksa aracım bende kalıp 6bin lira mı verecek? Ya da aracımı pert edip onarım bana 8.5bin lira mı verecek?

Trafikte pert olmaz. Ust sinir bellidir. Sizin aracta hasar 8 bin tl ise yuzde 75'ini hasar olarak odeyecek. Gecmis olsun.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Caner Tiryaki

"Yani bu araç yola çıktığından beri hiç sola dönmedi. Çünkü sol sinyali yani sinyali olmadığı için yönünü diğer araçlara beyan edemediği için araç katiyen sola dönemez dolayısıyla siz asla sola dönemeyecek arabanın nasıl sağından geçtiniz? " diye anlıyorum söylediklerinizden. Eğer gerçekten böyle bir ifade tutmuşsa polis, kamyoncuyu boş verin direk polisin hakkında suç duyurusunda bulunun! Kamyon sinyali olmadan nasıl trafiğe çıkar değil de siz nasıl sağından geçersiniz.. Şaka gibi!! Tabi keşke biraz daha şüpheci yaklaşıp geçseydiniz yanından ama kamyon bariz hatalı. Kamyonun bütün sinyal lambaları yansa da o nokta da sağa döneceğini anlamak için müneccim olmak gerek.. Adınıza çok üzüldüm.. Çok geçmiş olsun.. Sizin yerinizde olsam bu konunun peşini kesinlikle bırakmam.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Bilirkişi raporunda %80 kusuru kamyona, %20 kusuru ise hız sınırlarına uymamak ve aracı sağdan geçtiğim için bana vermiş.Ancak videodan hızımı hesapladığımda 46,4 km/h gibi bir değer çıkıyor.Ve aracın sağından sollama yapma gibi bir durumum yok.Ege universitesi önünde bekleyen trafik polislerine danışma amaçlı kaza raporunu gösterdiğimde beni %100 haklı bulduklarını söylediler.

Ve malesef boyun ve bel fıtığım oldu...

Bugün bilirkişi raporuna itiraz ederek tekrar incelenmesini istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
  • Çözüm
Akif Özkan

Dava sonuçlandı.

Malesef adelet tecelli etmedi. Hastane masraflarını bile çok gördüler. Pes..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...