İçeriğe Yönlendir

2010-2011 Honda Civic Mi, Wolksvagen Jetta Mı, Ya Da Başka Bir Araçmı?

Ferdi R Arslan

Recommended Posts

Ferdi R Arslan

Herkese öncelikle selamlar Fordclub üyeleri.

Bu aralar yeni bir araç arayışındayım fakat bir kaç araç arasında çok fazla kararsız kalıyorum.Sizce hangisi daha mantıklı.

Bütçem 50-55bin TL arası biraz daha üst sınır zorlanabilir.

Bu bütçe ile 2011 model Honda Civic Elegance Otomatik Benzin Lpg modeli mi?

Yoksa yine 2010-2011 model 1.4 TSİ ya da 1.6 Benzin Lpg mi?

Honda daki artılar sorunsuz şanzuman ve full donanım, eksiler düşük iç malzeme kalitesi, zayıf kaporta ve içeri çok ses aldığı söyleniyor.

Jetta da ki artılar ise iyi yol tutuşu, iyi malzeme kalitesi, sağlamlık vs. eksileri ise boş donanım, yakıt tüketimi gibi konular söyleniyor.

Ya da bur rakamlara daha farklı alternatifler olabilir mi Skoda Octavia ve ya Super b gibi :-)

Desteklerinizi ve yorumlarınız benim için çok önemli olacaktır.

Şimdiden saygılar iyi haftalar.

Bu arada satmayı düşündüğüm araç forumda da konusunu bir ara açtığım

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/246471-fiestam-ve-sade-değişiklikler/page-2

2007 Ford Fiesta Tdci 118.000 Km de Değişensiz.

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

2015 SEAT Leon 1.2 TSI DSG düşünülebilir bence...Tabi sedan düşünmüyorsanız....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

55 bin tl'ye kadar çıkıp benzinli araç almak ne kadar mantıklı olur tartışılır.. Tavsiyem 2011-2012 model Focus 3 Style ya da Titanium almanız.Otomatik vites alacağım derseniz o zaman bir şey diyemiyorum :)    böyle bir şey düşünülebilir http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2012-golf-1.4tsi-comfortline-dsg-29.000-km-de-emsalsiz-207109979/detay    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sertkayalardan-otomatik-vites-golf-vi-1.4-tsi-f1-dsg-boyasiz-204322746/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

o paraya benzinli mi bakıyor muş(!!).... konuyu kapatak laa. hatta açılmamak üzere mühürlüyek :crazy:

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

50-55 bin TL gibi bir bütçeye sahipseniz 2.el bakmayın bence..

VW gereksiz pahalı bence Honda ise bana çok uzak :)

0 km. Focus bakın bence...

8 sene VW kullandım (Golf V)  2 sene Focus 2.5 kullandım ancak Focus 3 Trend versiyonunu kullanmama rağmen gerek iç mekan kalitesi ve tasarımı gerekse performans olarak beni en çok tatmin eden seri oldu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behram Doygun
(düzenlendi)

Arkadaşım 2012 model 1.4 tsi jetta aldı donanım olarak orta donanımdı 52.000 e aldı çok rahat alabilirsiniz güzel makina sürüsü hızlanmaları çok tatlı bir his veriyor :):D

tarihinde Behram Doygun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

o paraya benzinli mi bakıyor muş(!!).... konuyu kapatak laa. hatta açılmamak üzere mühürlüyek :crazy:

orada benzin değil benzin lpg yazıyor dostum. Bu forum yardımlaşmak için dalga geçmek için değil. İlgini çekmiyor ise yorum yazmayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Hangi araç gözüne daha çok çarpıyorsa onu al, neticede 2. eli sağlam iki aracında. Beğenmezsen elden çok rahat çıkar. Problem yok. Hatta ikisini de deneyebilirsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Hangi araç gözüne daha çok çarpıyorsa onu al, neticede 2. eli sağlam iki aracında. Beğenmezsen elden çok rahat çıkar. Problem yok. Hatta ikisini de deneyebilirsin.

tTeşekkürler öncelikle, iki araçta gözüme çarpıyor fakat kararsızım işte full donanım biraz konforsuz bir araç mı, az donanım iyi yol tutuş sağlam bir araç mı( tabi bu söylenen yorumlara göre, binmediğim için bilmiyorum)

Sıfır araç almak istemememin sebebi ise full donanımda 65-70 arasına çıkılıyor hem de garanti için mecburi servislere bakıma girip gereksiz masraflar ödemek.

Hem de plaka takıldıktan sonraki fiyat kırılışı

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Bu araçları satabilirler mi hiç bilmiyorum.  2013 model yeni kasa garantisi devam eden otomatik vites Golf 7 aracım, fiyat bakımından piyasadaki en uygun 5 araç içerisinde bulunmasına rağmen 1 ayı geçkin süredir ilanda.  

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

tTeşekkürler öncelikle, iki araçta gözüme çarpıyor fakat kararsızım işte full donanım biraz konforsuz bir araç mı, az donanım iyi yol tutuş sağlam bir araç mı( tabi bu söylenen yorumlara göre, binmediğim için bilmiyorum)

Sıfır araç almak istemememin sebebi ise full donanımda 65-70 arasına çıkılıyor hem de garanti için mecburi servislere bakıma girip gereksiz masraflar ödemek.

Hem de plaka takıldıktan sonraki fiyat kırılışı

FB7 kasa ov. civic sahibiyim, FD6 kasa manuel de kullandım (2 sene). Konforsuz derken neyi kast ettiğinizi açın biraz. Yol sesi ise anlarım ama geri konularda aracım ve FD6 gayet tatminkardır. İç ferahlığı hiçbir vw de yoktur hatta. Yol tutuşu, bahsi geçen FD6 kasalarda gayet yeterli, VSA nam-ı diğer ESP zaten standart. Alçak bir araç, rüzgarı neredeyse alttan almıyor. Süspansiyon çok iyi iş görüyor. Sorunsuz tork konvertörlü klasik vites kutusu gayet başarılı, kabul ediyorum eski ama sarsıntılı geçişi yok ama bi dsg de değil.  Kendine has dizayn ise işin koptuğu nokta. Rent a car arabası binmediğinizi yada sürekli seyehat eden çalışan olmadığınızı, aracınızı sadece keyif için bindiğiniz herkes tarafından biliniyor. Yakıtı ise bence normal, kışlık lastikle 8,8lt şehir içi yakıyorum.

Jetta hakkında yapabileceğim tek yorum içinin ferah olmayışı. Gerisi hakkında netten ne okuduysam o. 

Tekrar söylüyorum, yerinizde olsam önce yazı-tura atar birini alırdım. 3-5 ay sonra satar diğerini alırdım. Honda zarar ettirmiyor, vw de aynısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Tekrar söylüyorum, yerinizde olsam önce yazı-tura atar birini alırdım. 3-5 ay sonra satar diğerini alırdım. Honda zarar ettirmiyor, vw de aynısı.

Yazı tura attım Honda Civic çıktı :-) Honda kullanıcılarının yorumlarında iç konsol malzeme kalitesi 2.sınıf ve çabuk yıprandığını söyleniyor. Yol sesi ve süspansüyon şikayetleri de en çok söylenen ikinci şikayetler. Aslında bunları anlatmak istemiştim. Ayrıca kaportasınını kutu kola inceliğinde olduğu söyleniyordu. Fakat sorunsuz şanzuman ve full donanım keyfi en büyük artıları deniyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Forumda bir tane 2014 jetta için ne kadara satmalıyım gibi bir konu açılmıştı.Sanırım sizin aradığınız fiyat aralığına uyuyor.

Onun dışında şanzıman farketmiyor ise bence dizellere bakın derim.Octavia olabilir,Leon olabilir mesela.Ama otomatik istiyorsanız,civic elegance tam size göre.Alınabiliyorsa makyajlı kasasına bakın.

Bu arada aracınızın ilanını verdiniz mi?

Hondanın kaportasının diğerlerine göre daha hassas olduğu doğrudur.Bu konuda Ford daha başarılı.

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Forumda bir tane 2014 jetta için ne kadara satmalıyım gibi bir konu açılmıştı.Sanırım sizin aradığınız fiyat aralığına uyuyor.

Onun dışında şanzıman farketmiyor ise bence dizellere bakın derim.Octavia olabilir,Leon olabilir mesela.Ama otomatik istiyorsanız,civic elegance tam size göre.Alınabiliyorsa makyajlı kasasına bakın.

Bu arada aracınızın ilanını verdiniz mi?

Teşekkür ederim cevap için, 2011 Elegance modeli en çok hoşuma gideni. Aracımın ilanını henüz vermedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

2011 Elegance modeli için maksimum limitiniz 50 bin olsun.Zira o fiyatların üstü abartılmış bence.

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

2011 Elegance modeli için maksimum limitiniz 50 bin olsun.Zira o fiyatların üstü abartılmış bence

Doğru söylüyorsunuz fakat ilanlarda sürekli 53-57 aralığı var nasıl 50bin seviyesinde bitirebilirim ki satışı :unsure2:

Benim kendi aracım yılı km si ve emsalinde fakat koltuk kılıfları yapılmamış çelik jant olmayan, tamponları bile beyaza boyanmamış araca 27bin Tl ilan koyuyorlar.

Bu sebeple ben bile bu kadar öznele ve titizlik ile baktığım aracımı kac tl den satmalıyım bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yazı tura attım Honda Civic çıktı :-) Honda kullanıcılarının yorumlarında iç konsol malzeme kalitesi 2.sınıf ve çabuk yıprandığını söyleniyor. Yol sesi ve süspansüyon şikayetleri de en çok söylenen ikinci şikayetler. Aslında bunları anlatmak istemiştim. Ayrıca kaportasınını kutu kola inceliğinde olduğu söyleniyordu. Fakat sorunsuz şanzuman ve full donanım keyfi en büyük artıları deniyor.

Civic alın sonra satıp jetta alın o zaman :)

Şaka bi yana imkan varsa 1 hafta kiralık araba kullanıp öyle deneyin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

2011 Elegance modeli için maksimum limitiniz 50 bin olsun.Zira o fiyatların üstü abartılmış bence

Doğru söylüyorsunuz fakat ilanlarda sürekli 53-57 aralığı var nasıl 50bin seviyesinde bitirebilirim ki satışı :unsure2:

Benim kendi aracım yılı km si ve emsalinde fakat koltuk kılıfları yapılmamış çelik jant olmayan, tamponları bile beyaza boyanmamış araca 27bin Tl ilan koyuyorlar.

Bu sebeple ben bile bu kadar öznele ve titizlik ile baktığım aracımı kac tl den satmalıyım bilemiyorum.

27 bin tl fiyat koyan arkadaşa bir sorun bakalım aracını satabiliyormu?Aynı şey civic içinde geçerli.Yanız tek fark var.Civicler piyasada inanılmaz şekilde rağbet görüyor.Heleki bir alt kasasına 45 bin tl isteyenler var.Bu ilanı böyle koymuş bende şu kadar koyayım mantığı yanlış.Bazıları tutturmuş bir tok satıcı mantığı gidiyor.Eğer gerçek satıcı iseniz aracınızın fiyatı bana göre 24-26 aralığında olur.

Civicde de şöyle bir durum var.Aracın km si düşük hatasız ve beyaz renk ise piyasadan 1-2 bin lira fazla olabilir.

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

27 bin tl fiyat koyan arkadaşa bir sorun bakalım aracını satabiliyormu?Aynı şey civic içinde geçerli.Yanız tek fark var.Civicler piyasada inanılmaz şekilde rağbet görüyor.Heleki bir alt kasasına 45 bin tl isteyenler var.Bu ilanı böyle koymuş bende şu kadar koyayım mantığı yanlış.Bazıları tutturmuş bir tok satıcı mantığı gidiyor.Eğer gerçek satıcı iseniz aracınızın fiyatı bana göre 24-26 aralığında olur.

Civicde de şöyle bir durum var.Aracın km si düşük hatasız ve beyaz renk ise piyasadan 1-2 bin lira fazla olabilir.

Bende 25bin civarı  düşünüyorum zaten :-) Km si yılına ve dizel olamasına rağmen oldukça düşük, hatasız ve beyaz renk :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

O fiyatlara rahat satarsınız.27 yazıpta 1-2 ay beklemektense 25 yazıp bir gün sonra satmak var. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Honda ya da Jettayı tamamen destekleyen bir msj henüz gelmedi :-)

Yorum bağlantısı
Misafir

55e kadar çıkıyorsanız, 2 3 daha koyup yeni kasaya bakmanızı öneririm.

Eski kasaya göre, yol sesinden tutun, yol tutuşuna kadar daha iyidir.

Kaporta kutu Cola diyen adamlar kaç kere civic kazası görmüş?

Kaporta darbeyi emecek ki içeriye, yani kabine darbeyi az alacak araba.

Çelik barlar vardır aracın kafesinde.

Motor şanziman sıkıntı olmayan bir araçtır.

Garanti işlemleri en çabuk ve üzmeden yapan markalardandır.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...