İçeriğe Yönlendir

2010-2011 Honda Civic Mi, Wolksvagen Jetta Mı, Ya Da Başka Bir Araçmı?

Ferdi R Arslan

Recommended Posts

Necat Ertan

Satın aldığı aracı uzun süre kullananlar için Honda'nın 6 yıl garanti uygulaması bulunmaz nimet.  Piyasa da satılan çoğu 2.el aracın garantisi devam ediyor.  Ford 3 yıl, Vw ise araçlarına 2 yıl garanti veriyor.   Ford'da daha uygun fiyatlar mevcut ama, Vw'de  +2 yıl ek garanti almak istediğinde 1700 - 2000 TL civarında ek bedel ödüyorsun.  

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

55e kadar çıkıyorsanız, 2 3 daha koyup yeni kasaya bakmanızı öneririm.

Eski kasaya göre, yol sesinden tutun, yol tutuşuna kadar daha iyidir.

Kaporta kutu Cola diyen adamlar kaç kere civic kazası görmüş?

Kaporta darbeyi emecek ki içeriye, yani kabine darbeyi az alacak araba.

Çelik barlar vardır aracın kafesinde.

Motor şanziman sıkıntı olmayan bir araçtır.

Garanti işlemleri en çabuk ve üzmeden yapan markalardandır.

Ah be abi, şu kaportanın tokluğu-kutu gibi oluşunu bir türlü anlatamıyorum. Bu konuda da yazacaktım ama yazmaktan bunaldım onun için iletimi silip başka bişe yazdım. Madem sen başlattın bende yazayım.

Arkadaşlar Metalurji Mühendisi olduğum için bu konu benim alanım. Dual Faz Çeliği denilen bir çelikten üretilir şu arabanın sacı. Sac, inceliğinden ötürü denilmektedir ama aslında çeliktir. Kalın olması kaliteli olması anlamına gelmez.

Çarpışma testlerinde ölçülen ölçüt, aracın sahip olduğu enerjinin çarpışma esnasında ne kadarının içeri alındığıdır yani arabanın ne kadar dağıldığı değil.

Kaliteli fakat ince olan çelik, kalın eski impala kaportasından daha az güven hissi versede çarpışma esnasında olan arabanıza olur yani cana gelen mala gelir. Civic 'in yalıtımı olmadığı için ince sac sesi kapı her kapandığında yada tıkladığınızda kulağa gelmektedir. Bu video 'da daha iyi görünmektedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Ah be abi, şu kaportanın tokluğu-kutu gibi oluşunu bir türlü anlatamıyorum. Bu konuda da yazacaktım ama yazmaktan bunaldım onun için iletimi silip başka bişe yazdım. Madem sen başlattın bende yazayım.

Arkadaşlar Metalurji Mühendisi olduğum için bu konu benim alanım. Dual Faz Çeliği denilen bir çelikten üretilir şu arabanın sacı. Sac, inceliğinden ötürü denilmektedir ama aslında çeliktir. Kalın olması kaliteli olması anlamına gelmez.

Çarpışma testlerinde ölçülen ölçüt, aracın sahip olduğu enerjinin çarpışma esnasında ne kadarının içeri alındığıdır yani arabanın ne kadar dağıldığı değil.

Kaliteli fakat ince olan çelik, kalın eski impala kaportasından daha az güven hissi versede çarpışma esnasında olan arabanıza olur yani cana gelen mala gelir. Civic 'in yalıtımı olmadığı için ince sac sesi kapı her kapandığında yada tıkladığınızda kulağa gelmektedir. Bu video 'da daha iyi görünmektedir.

Benim yazdığım yorumlar yanlış anlaşılsın istemem ben sadece forumlarda bahsedilen yorumları yazdım.

İki aracıda hiç test etmedim. Sadece o paralara değecek bir araç alıp uzun yıllar keyifli sürmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kaliteli fakat ince olan çelik, kalın eski impala kaportasından daha az güven hissi versede çarpışma esnasında olan arabanıza olur yani cana gelen mala gelir. Civic 'in yalıtımı olmadığı için ince sac sesi kapı her kapandığında yada tıkladığınızda kulağa gelmektedir. Bu

'da daha iyi görünmektedir.
Gökhan, kazalı civic görünce iç kabinin şekil bile degistirmedigini, dış tarafın eğilip bükülmüş yamuldugunu görünce daha iyi anlaşılıyor bu durum.
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

55 lira 1.6 TDI SUPERB Alınır ve krallar gibi binilir az yakar ekonomik bir araç,kaliteli,prestijli ve adı gibi süper bir araç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

55e kadar çıkıyorsanız, 2 3 daha koyup yeni kasaya bakmanızı öneririm.

Eski kasaya göre, yol sesinden tutun, yol tutuşuna kadar daha iyidir.

Kaporta kutu Cola diyen adamlar kaç kere civic kazası görmüş?

Kaporta darbeyi emecek ki içeriye, yani kabine darbeyi az alacak araba.

Çelik barlar vardır aracın kafesinde.

Motor şanziman sıkıntı olmayan bir araçtır.

Garanti işlemleri en çabuk ve üzmeden yapan markalardandır.

Opel kullanan bir büfeciye göre fazlaca bilgi sahibisiniz..  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Misafir

Opel kullanan bir büfeciye göre fazlaca bilgi sahibisiniz.. :unsure2:

Çok okuyorum ondandır, opel mi lazım satayım :D

Honda nin büfecisiyim ben [emoji14]

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok okuyorum ondandır, opel mi lazım satayım :D

Honda nin büfecisiyim ben [emoji14]

2 karışık, bi ayran alayım. Ayran büyük olsun.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

2 karışık, bi ayran alayım. Ayran büyük olsun. ;):D

Büyük takıntın olduğunu heryerde söyleme [emoji1]
Yorum bağlantısı
Misafir

Büyük takıntın olduğunu heryerde söyleme [emoji1]

Bazıları büyük sever. O yüzden kesinlikle Super-B dizel otomatik..  ;)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Gökhan, kazalı civic görünce iç kabinin şekil bile degistirmedigini, dış tarafın eğilip bükülmüş yamuldugunu görünce daha iyi anlaşılıyor bu durum.

Abi ben çok uğraştım şu algıyı kırmak için en azından çevremdeki arkadaşlarıma doğru bildiğimi ve hakikatende doğru olanı ama yok, insanlar tok ses arıyor. Nerde o eski demir tamponlu impalalar duvara vur geri seksin mantığı. Sekiyor ama içinde sende pinpon topu gibi oluyorsun ki olan sana oluyor. Benim kolum kafam bacağım kırıldıktan sonra arabam sağlam kalmış neyime yarar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bazıları büyük sever. O yüzden kesinlikle Super-B dizel otomatik.. ;)

Tamam arka koltuğu bana ayır [emoji1]
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Peki sizce 2011-2012 model bir Honda 55-000-57.500 arası bir rakam eder mi gerçekten.

Bir de 1.4 Tsi Jetta mı daha mantıklı yoksa 1.6 Benzin Lpg mi

Açıkçası fiyat performans kalite açısından verilen parayı hak edecek bir araba arıyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Peki sizce 2011-2012 model bir Honda 55-000-57.500 arası bir rakam eder mi gerçekten.

Bir de 1.4 Tsi Jetta mı daha mantıklı yoksa 1.6 Benzin Lpg mi

Açıkçası fiyat performans kalite açısından verilen parayı hak edecek bir araba arıyorum.

11 etmez, 12 eder.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ferdi R Arslan

Satın aldığı aracı uzun süre kullananlar için Honda'nın 6 yıl garanti uygulaması bulunmaz nimet.  Piyasa da satılan çoğu 2.el aracın garantisi devam ediyor.  Ford 3 yıl, Vw ise araçlarına 2 yıl garanti veriyor.   Ford'da daha uygun fiyatlar mevcut ama, Vw'de  +2 yıl ek garanti almak istediğinde 1700 - 2000 TL civarında ek bedel ödüyorsun.  

Rica edersem 1.2 TSİ da ne kadar yakıt tüketimi olduğunu paylaşırmışsınız.

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Sefa abim yine yapmış.Mondilere baktınız mi hiç Ferdi bey.Benzinli uymaz derseniz makyajlı 2.0 tdci trend veya titanyum alabilirsiniz bu paralara.Civici de jettayıda cebinden çıkarır.

Açıkçası arabanın hem büyüklüğü hem de vergisi biraz korkutuyor :-)

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Türkiye şartlarında 50 bin TL üzerine çıkabiliyorsanız D sınıfı araç alınmalı.Eskiden 45 bin TL derdim 2.el ücretleri arttığı için ben de artırdım :)

Vergi sıkıntı ise 1.6 mondi ecoboost tam sizlik olacaktır.Ayrıca ilk mesajınızda jettanın yol tutuşu iyi demişsiniz güncel kasa ve bendeki kasa da dahil olmak üzere yol tutulu asla ford kadar olamaz.Focus'un stock haldeki yol tutuşunu jettada 17 jant 225/45 f1 ler+yay ile yakaladım.

Vwler'de öncelik sürüş karakterinden ziyade konfor,güvenlik,malzeme kalitesi vs ön planda.

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Türkiye şartlarında 50 bin TL üzerine çıkabiliyorsanız D sınıfı araç alınmalı.Eskiden 45 bin TL derdim 2.el ücretleri arttığı için ben de artırdım :)

Vergi sıkıntı ise 1.6 mondi ecoboost tam sizlik olacaktır.Ayrıca ilk mesajınızda jettanın yol tutuşu iyi demişsiniz güncel kasa ve bendeki kasa da dahil olmak üzere yol tutulu asla ford kadar olamaz.Focus'un stock haldeki yol tutuşunu jettada 17 jant 225/45 f1 ler+yay ile yakaladım.

Vwler'de öncelik sürüş karakterinden ziyade konfor,güvenlik,malzeme kalitesi vs ön planda.

1.6 da peki dizel mi tercih edilmeli. Ayrıca o kasa için 1.6 yeterli midir sizce? Birde genellikle makam ya da şirket olarak kullanıldığı için gerçekten temizini bulmak zor gibi.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Benim kasa yani MK5 için yeterli gelmiyor 1.6 tdi. Ağır kalıyor manueli 5 ileri olduğu için yakıt tüketimi de fazla. MK6 kasa hiç kullanmadım ama çok performanslı olacağını düşünmüyorum.Performans için tsi motor daha verimli olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Benim kasa yani MK5 için yeterli gelmiyor 1.6 tdi. Ağır kalıyor manueli 5 ileri olduğu için yakıt tüketimi de fazla. MK6 kasa hiç kullanmadım ama çok performanslı olacağını düşünmüyorum.Performans için tsi motor daha verimli olacaktır.

1.6 TDİ Bencede tam ekonomi motoru performans değil , 1.6 TDİ Güncellendi yeni passatta 120 Hp güç veriyor
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Sorduğum soruyu aslında mondeo için sormuştum. 1.6 ve ecobost olanı için :-)

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Sorduğum soruyu aslında mondeo için sormuştum. 1.6 ve ecobost olanı için :-)

Ferdi bey 1.6 ecoboost mondeoya araçtaki motorun ne olduğunu bilmeden binip deneme şansınız olsaydı indiğinizde aklınızdan geçen" 2.0 veya üzeri bir motora sahip olmalı " olurdu. Birçok 2.0 tdci mondeo kullanıcısıda performanslarının aynı hatta daha iyi olduğunu bile söyleyenler var..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Araç buldunuz mu? Bende bütçe arttırdım, fakat fiyatları çok yüksek araçların.. 

Maalesef bulamadım daha. Bir karar da veremedim. Toyota Corolla da bakıyorum 1.4 D Otomatik, 1.4 Tsi DSG Golf de :-)

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Corolla otomatik çok memnun etmeyebilir. Golf güzeldir ama 1.4 tsi ile 1.2 tsi arasında yakıt farkı oluşabilir. Bende Jetta TSi baktım biraz ama bütçeme uygun 1.4 Tsi var var şehir içi aktif olarak kullanılacak... En mantıklısı civic gibi görünüyor. 2012 yeni kasalar 55-58 arası değişiyor. bende de 53 e kadar limit var, bazen 2008-2010 arası bakıyım diyorum ama kafalar karışık, deli sorular, cevaplar yok :D :D :D arabamı niye sattım diye düşünüyorum bazen de... 

citroen c5 e-hdi otomatik, fiyatına göre emsalsiz dolulukta, gösterişli, ekonomik bir araç :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...