İçeriğe Yönlendir

2010-2011 Honda Civic Mi, Wolksvagen Jetta Mı, Ya Da Başka Bir Araçmı?

Ferdi R Arslan

Recommended Posts

Gökhan Albayrak

citroen c5 e-hdi otomatik, fiyatına göre emsalsiz dolulukta, gösterişli, ekonomik bir araç :good1:

Kullandığım araçtan mı bilemedim ama bir test yapmışlığım var, vites geçişlerinde araç sanki bir lastik gibi geri gerilip vites geçtikten sonra o lastiği birden bırakmışsınız gibi hissettiriyordu. Gördüğüm en kötü o.v. diyebilirim. Piyasada bu kadar varken benim kullandığım araç arızalı diye düşünüyorum değilse eğer alınabilirliği yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Corolla otomatik çok memnun etmeyebilir. Golf güzeldir ama 1.4 tsi ile 1.2 tsi arasında yakıt farkı oluşabilir. Bende Jetta TSi baktım biraz ama bütçeme uygun 1.4 Tsi var var şehir içi aktif olarak kullanılacak... En mantıklısı civic gibi görünüyor. 2012 yeni kasalar 55-58 arası değişiyor. bende de 53 e kadar limit var, bazen 2008-2010 arası bakıyım diyorum ama kafalar karışık, deli sorular, cevaplar yok :D :D :D arabamı niye sattım diye düşünüyorum bazen de... 

Corolla otomatik niçin memnun etmesin ki. Şehir içinde çok ta performansa ihtiyaç yok gibi aslında. Civic tede 2010-2011 kasalarını çok beğeniyorum ama şuan ki

fiyatları 2012 den bile çok pahalı. Ne yapacağımı bende bilmiyorum wallahi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Kullandığım araçtan mı bilemedim ama bir test yapmışlığım var, vites geçişlerinde araç sanki bir lastik gibi geri gerilip vites geçtikten sonra o lastiği birden bırakmışsınız gibi hissettiriyordu. Gördüğüm en kötü o.v. diyebilirim. Piyasada bu kadar varken benim kullandığım araç arızalı diye düşünüyorum değilse eğer alınabilirliği yok.

aracın otomatik vitesi alışkanlık gerektiriyor. ayrıca tabiki performans beklenmemesi lazım. ancak sport modda kullanım epey iyi sonuçlar veriyor. çünkü normal modda vites 2000 devirde yükselmeye çalışıyor... 

bundan önceki aracım benzinli klasik otomatikti. 120 beygir olmasına rağmen onda bile manuel deki seriliği bulmak imkansızdı...

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Arkadaşın 1.33 otomatik yaris i vardı 2007 model.Corolla nin otomatiği nasıl bilmiyorum ama bunun arabayla dik bir rampayı çıkıyorum dışardan bakan adam acemi sürücü der heralde.Dik yokuşta çok kararsız bir şanzıman.Vitesi bi küçültüyor bi büyültüyor ve bunu oldukça sarsıntılı bir şekilde yapıyor.Düzde biraz alıştıktan sonra sıkıntı olmaz gibi.

1.4 dizel otomatik Corolla tat vermez mi diyorsunuz :-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Citroen dizel otomatiği bende hiç beğenmemiştim.Vites geçişleri çok rahatsız ediyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hele yoğun trafikte inanılmaz rahatsız edici.İlk defa otomatik kullanan biri değilim.Çok sakin de kullanırım ama ben citroen c4 dizel otomatiği hiç beğenmedim.

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Ferdi bey otomatiğini binip bi deneme imkanınız olursa en iyisi olur.Ben yaris in otomatiğinden memnun kalmadım işin açığı.

Corollanın manuelini sürdüm ama otomatiğini bende sürmedim açıkçası. Sadece Youtube da otomobil dünyasının test sürüşlerinde hem yakıt tüketimi hemde sarsıntısız otomatik vites oluşu hakkında oldukça olumlu referanslar veriyordu.

Araç almak bu kadar zor olmamalı ama ya :-)

Manuel mi otomatik mi

Benzinli mi Benzin Lpg mi

Tsi mi Atmosferik motor mu

C segmenti mi yoksa D mi

Bu soruların cevabını bulamadım bir türlü

:-) :-)

Yorum bağlantısı

Hele yoğun trafikte inanılmaz rahatsız edici.İlk defa otomatik kullanan biri değilim.Çok sakin de kullanırım ama ben citroen c4 dizel otomatiği hiç beğenmedim.

klasik den sonra robotize tad vermiyor, multronik olacakki misss :)

Kayınpederin citroen c4 picasso aracı vardı.Mehmet abi citroen deyince aklıma geldi.Şahsi görüşüm; tam bir felaket.Düz yolda vites yükselsin diye basıyorum gaza araba vites yükseleceği zaman bi tusuyo sonra vites değişince kafayı kaldırıyo.Garip bir vites.

yokuş indiginide anlamıyor, saçma bişey olmuş. :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

aracın otomatik vitesi alışkanlık gerektiriyor. ayrıca tabiki performans beklenmemesi lazım. ancak sport modda kullanım epey iyi sonuçlar veriyor. çünkü normal modda vites 2000 devirde yükselmeye çalışıyor... 

bundan önceki aracım benzinli klasik otomatikti. 120 beygir olmasına rağmen onda bile manuel deki seriliği bulmak imkansızdı...

Şimdi 2014 ov civic kullanıyorum, klasik 5 ileri tork konvertörlü şanzıman. Citröen ile kıyaslamam bile. Vites geçişini şakin kullanımda neredeyse hissettirmiyor. Tabi ki biri dizel biri benzinli ama sonuçta kullandığım o c5 bence kusurluydu yoksa bu vites bir araç dur kalk trafiğinde aracı sattırır. 0-100 kabaca 12sn gibi ölçmüştüm. Bu da yüksek gelmişti.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yeni kasada yokuş kalkış desteği var mı? Yoksa araç içinde 4-5 kişi varken bir miktar salıyor mu?

Var hocam, çok dik bi rampada milim saldı 1 defa o da, harici herhangi bir salma yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Totota Avensis düşünülenbilir mi acaba 2011-2012 süren bilen var mıdır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Tavsiyem civic ten yanadır.2.i tercihim Jetta olurdu.

Bu arada kendi aracınızı satmaya karar verdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Erhan Odabaşı
(düzenlendi)

Elegance eco 8018 TL indirimle İlksan'dan bize sunuyor, 2010 model elegance için 50 bin liranın üstünü istiyorlar. 2012 yeni kasayı hiç söylemiyorum, 60'dan başlıyor rakamlar. 68 bin liraya LPG takılmış elegance alınır mı kafama takılan bu işte...

(ilksan öğretmen sendikası)

hocam 52-55 arası yeni kasa civic var..

örnek :)

http://www.t2el.com/AracDetay.aspx?@UrunId=%27UrunId=5597%27

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2012-model-civic-1.6-premium-otomatik-206583857/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-plus-plustek-el-plus2012-plusyeni-kasa-pluscivik-plus1.6-plusotomatik-pluskamera-pluseco-plusf-1-plusboyasz-206479709/detay

hatta bunlar galeride bu fiyat.. sahibinden bulunabilirse daha uygun olur öğretmenim..

tarihinde Erhan Odabaşı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Odabaşı

Totota Avensis düşünülenbilir mi acaba 2011-2012 süren bilen var mıdır?

güzel araç.. yakında inşallah..  ;)

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Bu avensis in 2.0 dizelleri var.170 hp diyor.Düz vites.70 civarı para istiyorlar uygun olsa aslında bi denerdik [emoji4]

1.6 Benzin Lpg si nasıldır acaba. Kasa olarakta çok hoş ve tatmin edici gözüküyor.

Ben Elegance modeli düşünüyorum. onda fiyat biraz daha yüksek. Acaba arada ki tek fark sunroof mu?

Bu avensis in 2.0 dizelleri var.170 hp diyor.Düz vites.70 civarı para istiyorlar uygun olsa aslında bi denerdik [emoji4]

Mesela http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-hatasiz-2013-model-20-binde-toyota-avensis-1.6-212687491/detay

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Evet biraz yüksek ama varya uçak gibidir bu meret.Beygir kısmınıda 176-200 secmişler.Kaç beygir acep?

Şuan tek istediğim atacağım tek kurşunu doğru arabaya atmak :-) para kolay biriktirilemiyor çünkü

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Honda civic otomatik o zaman.Ben işin macera kısmındayım size sebep olmayayım[emoji4]

Estağfurullah fikir alışverişi yapıyoruz burada :-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ferdi bey ilanı var mı aracınızın?Ya da özelden yazar mısınız?Bir arkadaşım böyle bir araç arıyor.

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Ferdi bey ilanı var mı aracınızın?Ya da özelden yazar mısınız?Bir arkadaşım böyle bir araç arıyor.

1 inci sayfada arabanın konusu vardı. Copy paste yapamadım kusura bakmayın. oradan bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ferdi R Arslan

Aracımı satıyorum ama hala almak için bir araçta karar vermiş değilim. Yardım forum üyeleri :D  :D

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

2012 ya da 2013 Honda Civic Elegance 60 bin üzeri eder mi sizce? Aracın sıfır fiyatı zaten 70bin.

Sahibinden com resmen uçmuş ya.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...