İçeriğe Yönlendir

2010-2011 Honda Civic Mi, Wolksvagen Jetta Mı, Ya Da Başka Bir Araçmı?

Ferdi R Arslan

Recommended Posts

Ahmet Çankaya

2012 ya da 2013 Honda Civic Elegance 60 bin üzeri eder mi sizce? Aracın sıfır fiyatı zaten 70bin.

Sahibinden com resmen uçmuş ya.

fabrika çıkışı LPG li olan model ile normal model arasında fiyat farkı var....

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

fabrika çıkışı LPG li olan model ile normal model arasında fiyat farkı var....

Ben aldığımda 3800 tl fazladan para istediler mesela. Ahmet bey haklı. 

Evet biraz pahalı sahibinden ama lpg li olanlar fiyat listesinden de pahalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Onlarda fabrika çıkışı değil de fabrikadan sonra Brc ile anlaşmalı Sıfır iken takılan Lpg ler.

Birde aklıma takılan Honda ile anlaşmasız ya da Brc haricinde bir marka Lpg takılmış araba garanti dışı mıdır o konuyu anlamadım.

Nesine dikkat edilmeli?

Ayrıca bu aracın şuan alınabilir değeri kaç olmalı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

lpg kitini sonradan takıyorlar ancak sanırım eco diye fabrika çıkışı lpg li diye satılan model de motor aksamında sübap vs. gibi kısımlarda çelik kullanıyorlar. ayrıca Gökhan Bey in dediği gibi liste fiyatlarına lpg kiti dahil değil. şu an sıfırı lpg kiti dahil 76.000 liste fiyatıyla satılıyor. bildiğim kadarı ile eco modelleri dışında takılan lpg liler garanti dışı kalıyor...

Ferdi Bey boşverin lpg yi gelin size jetta verelim dizel...

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

lpg kitini sonradan takıyorlar ancak sanırım eco diye fabrika çıkışı lpg li diye satılan model de motor aksamında sübap vs. gibi kısımlarda çelik kullanıyorlar. ayrıca Gökhan Bey in dediği gibi liste fiyatlarına lpg kiti dahil değil. şu an sıfırı lpg kiti dahil 76.000 liste fiyatıyla satılıyor. bildiğim kadarı ile eco modelleri dışında takılan lpg liler garanti dışı kalıyor...

Ferdi Bey boşverin lpg yi gelin size jetta verelim dizel...

Uygun fiyata iyi donanım bulsam alacağım da nerdeee :-)

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

iyi donanım konusunda yapacağım bişey yok ama bilindik olsun düşük km li olsun dersen

bizim aracı verelim. malum sitede en düşük fiyat isteyen benim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-dizel-25.000-km-de-vw-jetta-216011281/detay/

Renk siyah değil de beyaz olsaydı düşünürdüm açıkçası.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Renk siyah değil de beyaz olsaydı düşünürdüm açıkçası.

beyaz popüler renk ama siyah kadar güzel durmuyor üst sınıf otomobillerde...

beyaz birkaç model hariç b sınıfı araçların rengi bana göre..

yinede aklınızda olsun yardımcı olurum...

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Eco modellerinin üst kapağı, normallerden farklı. Fabrikadan kitle çıkmıyor, anlaşmalı BRC servislerinde takılıyor. Sonradan BRC bile taktırsanız garanti dışı kalıyor. 

2012 model civic 55-60 bandında gezer diye düşünüyorum, aracın temizliğine göre 60 a yakındır.

Yorum bağlantısı

Eco modellerinin üst kapağı, normallerden farklı. Fabrikadan kitle çıkmıyor, anlaşmalı BRC servislerinde takılıyor. Sonradan BRC bile taktırsanız garanti dışı kalıyor.

2012 model civic 55-60 bandında gezer diye düşünüyorum, aracın temizliğine göre 60 a yakındır.

Sadece üst kapak değil ki,

Piston segman buji subaplar yanma odası vs. Hemen her aksam farklı.

Subap ayarı bile eco olan araçta 40.000de, eco olmayan araçta lpg varsa, 20.000 de bir yapılır.

Fabrikadan hazır çıkıyor,pipo montaj yerinden, lpg bağlantı kablolarına kadar.

Yani;kesme biçme olmuyor.

Çoğu servis kendi takıyor (eğitimi alan servisler ) bazıları da anlaşmalı yere taktırıyor.

Eco modeli (fabrika çıkış lpg) 6 yıl garanti.

Eco olmayan,6 yıl garanti yok.

Zaten araç bilgi kartında eco yazar.

Diğer modelde yazmaz.

Yorum bağlantısı

Subap ayarı bile eco olan araçta 40.000de, eco olmayan araçta lpg varsa, 20.000 de bir yapılır.

Çoğu servis kendi takıyor (eğitimi alan servisler ) bazıları da anlaşmalı yere taktırıyor.

Diğer modelde yazmaz.

Hakancim merak ettim. Mesela fabrikasyon eco modeli alindi diyelim. Prins takiliyor mu, pipolu sistem sanirim sadece brc'de vardi. Ya da Honda bu modeli sadece Turkiye icin mi uretiyor? Avrupada cogu lpg'li model fabrikasyon oldugu icin niye Turkiye'de son montaj noktasinda lpg baglatmiyor ve sadece tek marka(eger boyleyse) icin garanti saglayarak yerel lpg markasi ile ortak calisip risk aliyor?

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Hakancim merak ettim. Mesela fabrikasyon eco modeli alindi diyelim. Prins takiliyor mu, pipolu sistem sanirim sadece brc'de vardi. Ya da Honda bu modeli sadece Turkiye icin mi uretiyor? Avrupada cogu lpg'li model fabrikasyon oldugu icin niye Turkiye'de son montaj noktasinda lpg baglatmiyor ve sadece tek marka(eger boyleyse) icin garanti saglayarak yerel lpg markasi ile ortak calisip risk aliyor?

Saygilarimla.

Anlaşma BRC ile sağlandı, pipolu olay brc de var abi dediğin gibi.

Direk brc kiti geliyor fabrikadan, yani başka marka takılmıyor.

Civic zaten yerli üretim abi ;)

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

2010 2011 civic yazıyor başlıkta, yeni kasayamı bakıyorsunuz şimdi?

Evet ilk başlarda o yıllara bakıyordum fakat satış rakamları 2012 yeni kasayla yarışıyor resmen. o yüzden 2012 düşünebilirim. Fakat bu benzin lpg olayı kafamı karıştırdı. Nasıl olanı almalıyım?

Arabamı satış sözünü verdik fakat hala alacak araç bulamadım.

Focus 3 Hatcback Dizel

Jetta 1,2 TSİ

Opel Astra Sedan 1.6 Dizel

Sirocco 1.4 TSİ

Toyota Corolla 1.4 D Otomatik bile baktım.

İyice kafam karıştı :D  :D

Mesela bu ilandaki eğer hatasızsa bu parayı eder mi?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ilk-sahibinden-sifir-hata-191545204/detay?searchResultsViewPreference=std&showViewPreferences=true&hideSearchFilter=false

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

2012 lere bakın.

Onlar daha doludur.

57 58e düz Elegance alınabilir.

Dolu derken sanırım otomatik vitesi mi kastediyorsunuz?

Başka bir fark mı var benim göremediğim. Düz elegance dediğinizi anlamadım tam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-hatasiz-boyasiz-hasar-kayitsiz-orjinal-km-f1-sanziman-218723120/detay

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Diğer modelde yazmaz.

Vuu. Sadece üst kapağın farklı olduğunu biliyordum, iyi oldu bu.

Eco olmayan araçların da garantileri 3+3 yılmış. İlk 3 sene servis bakımlı olursa, sonraki 3 yıl daha garanti kapsamına alınıyormuş. 

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-hatasiz-boyasiz-hasar-kayitsiz-orjinal-km-f1-sanziman-218723120/detay

2012 Elegance modeli 13 14 15e göre daha doludur demek istedim.

Yani katlamalı ayna orjinal park sensörü gibi bi kaç detay var.

Düz vites Elegance 57 58 e bulunur anlamında demiştim ayrıca ;)

Otomatikler 2tl fazla şuanda piyasada ;)

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

2012 Elegance modeli 13 14 15e göre daha doludur demek istedim.

Yani katlamalı ayna orjinal park sensörü gibi bi kaç detay var.

Düz vites Elegance 57 58 e bulunur anlamında demiştim ayrıca ;)

Otomatikler 2tl fazla şuanda piyasada ;)

Bir de bu araç var ön tampon değişmiş diyor ama sizce mümkün mü ki bu kadar hasar kaydı çıkması.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-acil-satilik-honda-civic-memurdan-216884554/detay

Forumun desteği ile inşallah bir araç alacağım hayırlısıyla  :biggrin:  :biggrin:  bir üstteki ilanda Galerici olamasa temiz gibi duruyor araç

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bir de bu araç var ön tampon değişmiş diyor ama sizce mümkün mü ki bu kadar hasar kaydı çıkması.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-acil-satilik-honda-civic-memurdan-216884554/detay

Forumun desteği ile inşallah bir araç alacağım hayırlısıyla [emoji3] [emoji3] bir üstteki ilanda Galerici olamasa temiz gibi duruyor araç

Panjur far nikelaj vs. O fiyatı bulur.

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Vuu. Sadece üst kapağın farklı olduğunu biliyordum, iyi oldu bu.

Eco olmayan araçların da garantileri 3+3 yılmış. İlk 3 sene servis bakımlı olursa, sonraki 3 yıl daha garanti kapsamına alınıyormuş.

Yanlış bilgi.

ilk 3 yıl garanti devam eder, ikinci üç yıl garanti olmaz.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Forumun desteği ile inşallah bir araç alacağım hayırlısıyla  :biggrin:  :biggrin:  bir üstteki ilanda Galerici olamasa temiz gibi duruyor araç

Benim araçta panjur ve far değişimi yapıldı, başka hiçbir şey yok. Parça + işçilik 3400 küsür. Hasar kaydı doğru olabilir.

Yanlış bilgi.

ilk 3 yıl garanti devam eder, ikinci üç yıl garanti olmaz.

Aldığım plaza yazdığım gibi olduğunu söyledi. 3+3.

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

Benim araçta panjur ve far değişimi yapıldı, başka hiçbir şey yok. Parça + işçilik 3400 küsür. Hasar kaydı doğru olabilir.

Aldığım plaza yazdığım gibi olduğunu söyledi. 3+3.

plakadan sorgulattım ön tampon değişimi, sis farları, Far yıkama değişmiş ön panelde bir değişim tamir olmamış.

Panele değmemiş yani hasar kaydı doğru yani. Fotolarıda var diyor fakat satarken problem yaratırmı acaba birde sanırım lpg si dişarda takılmış garanti problemi varmıdır? Bu paraya alınabilirmi

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

beyaz popüler renk ama siyah kadar güzel durmuyor üst sınıf otomobillerde...

beyaz birkaç model hariç b sınıfı araçların rengi bana göre..

yinede aklınızda olsun yardımcı olurum...

Aracın boya durumu nasıl odu acaba?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
(düzenlendi)

biz aracın 2.sahibiyiz ancak yaptırdığımız profesyonel expertizlerde aynı çıktı.

aracın sol çamurluğu değişik kaput ta da değişim yok boya yapılmış durumda...

araca halen binmekteyiz ve gerçekten hiçbir sorun, ses vs. yok.. 30000 km ye kadar servise bile gitmesine gerek yok...

gönül rahatlığı ile foruma tavsiye edebileceğim bir araç...

buyrun gelin misafirimiz olun. illaki hatasız olsun derseniz diğer aracımız olan 2014 polo yu veririz :)

tarihinde Ahmet Çankaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...