İçeriğe Yönlendir

%100 Oto - TRT Tamirhane

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Çok iyidi bu bölüm de.

Ama biraz daha teknik detay lazım. Mesela malzeme temini hiç gösterilmedi. Kaporta yapım aşaması toplasan 5dk etmemiştir.

2 ay boyunca aracı yapmışlar, 40dk video yayınladılar, bunun 5dk sı zaten ara görüntüler, geriye kalan 35dk'da çok az teknik var maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

calismasi kolay aractir. cok severek 3 sene bindik. cok da saglamdir 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

çok az teknik var maalesef.

yutup ta teknik aramak insanı yorar, yapma öyle şeyler gençliğine yazık

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sani zamanın varsa Hakan usta eleman arıyor versin eline bi çekiç.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Sani Gerşon yazdı:

Çok iyidi bu bölüm de.

Ama biraz daha teknik detay lazım. Mesela malzeme temini hiç gösterilmedi. Kaporta yapım aşaması toplasan 5dk etmemiştir.

2 ay boyunca aracı yapmışlar, 40dk video yayınladılar, bunun 5dk sı zaten ara görüntüler, geriye kalan 35dk'da çok az teknik var maalesef.

Bu konuda başkalarından da talep var. Bu kadar talebe direnmezler bölümlerin daha uzun versiyonları çekilir gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

Bu konuda başkalarından da talep var. Bu kadar talebe direnmezler bölümlerin daha uzun versiyonları çekilir gibi geliyor bana.

40dk olması sorun değil de, ben en az 20dk teknik beklerim yani :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

40dk olması sorun değil de, ben en az 20dk teknik beklerim yani :)

ben de kilyos ta miami gibi sahil beklerim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

ben de kilyos ta miami gibi sahil beklerim

PAradan haber ver, ben sana her yeri miami yaparım :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

PAradan haber ver, ben sana her yeri miami yaparım :D

2 dkda gömerler bizi o kumlara :rofl:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Teknik detayı geçtim, V8 diye kapak fotoğrafı yapmışlar, insan bir marşa basar, sesini duyardık.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

konuyu her gördüğümde %100 TıRT tamirhane diye okuyorum iyimi :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
konuyu her gördüğümde %100 TıRT tamirhane diye okuyorum iyimi [emoji4]

Al benden de o kadar. Bari Trt yi biri TRT diye değiştirsin.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Teknik detayı geçtim, V8 diye kapak fotoğrafı yapmışlar, insan bir marşa basar, sesini duyardık.

Sonda vardı?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Evet varmış, gözden kaçırmışim. 

LPG olayına takıldım, adama sürpriz yaptılar sözde ama adam orjinal seviyor belki... Kurgu sanırım o kısım.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sani Gerşon

:hahahoho: Pakistan'da 3.2$' yeniliyorlar diye arkadaşlara göndermiştim, nasıl o kalmış yahu :D

Şükür başka link kopyalamamışım :ninja:

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
:hahahoho: Pakistan'da 3.2$' yeniliyorlar diye arkadaşlara göndermiştim, nasıl o kalmış yahu [emoji3]
Şükür başka link kopyalamamışım :ninja:
İlgili linki bana gönder özelden
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tostos yenileme kısmını izledim şimdi, baya ilerletmişler yenileme işini fakat kaporta kısmı hala tırt, mesela ateş değmeyecek saca aga yalıtım koruma hakkgetire...., kumlama falan yok pas yoketme vs. neyse düzelir zamanla, daha çooook eksikleri var, bana göre yenileme değil hatta ama dediğim gibi daha yolları uzun, bu işler için para imkan teçhizat ve deneyim vs. gerekli kolay değil tabiii....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tostos yenileme kısmını izledim şimdi, baya ilerletmişler yenileme işini fakat kaporta kısmı hala tırt, mesela ateş değmeyecek saca aga yalıtım koruma hakkgetire...., kumlama falan yok pas yoketme vs. neyse düzelir zamanla, daha çooook eksikleri var, bana göre yenileme değil hatta ama dediğim gibi daha yolları uzun, bu işler için para imkan teçhizat ve deneyim vs. gerekli kolay değil tabiii....

Eskiden tvde yayınlanıyordu şimdi o da yok. İzlenme sayısına göre sponsor bulurlarsa devam ederler. Bulamazlarsa izleyemeyiz. Tekrar tv ye dönmeli.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Abi sen söyleyince bende izledim. Aynı fikirdeyim seninle. Yapılan bir restorasyon değil de "usta şunları ucuza hallediver" denmiş işçilik gibi. Tamam emek var, ama eksik çok. Kapıların saclarını yaptılar, ama çerçeve, sac içleri falan hep pas içinde. Yine yayılacak oradan. https://youtu.be/rsoPIfgxuJA?t=1540 Tam şuraya bakarsan, yeni yaptıkları sac parçalarının arasında çok fazla boşluk kaldığı aşikar. TV'de yayınlanabilmesi için bu tarz hatalar olmamalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Abi sen söyleyince bende izledim. Aynı fikirdeyim seninle. Yapılan bir restorasyon değil de "usta şunları ucuza hallediver" denmiş işçilik gibi. Tamam emek var, ama eksik çok. Kapıların saclarını yaptılar, ama çerçeve, sac içleri falan hep pas içinde. Yine yayılacak oradan. https://youtu.be/rsoPIfgxuJA?t=1540 Tam şuraya bakarsan, yeni yaptıkları sac parçalarının arasında çok fazla boşluk kaldığı aşikar. TV'de yayınlanabilmesi için bu tarz hatalar olmamalı. 

Katılıyorum, kabaca yazayım, komple söktün, olduğu gibi kumlamaya gidecek o gövde, girilemeyen tüm parçalar, çürük yer kalmayacak ondan sonra ortaya adam gibi çıkar zaten pası çürüğü, hasarlı kısımlar olduğu gibi yeniden yapılacak, kes helede oksijenle kaynat falan olmaz, sacı pasa karsı koruncacak bir sürü adımı var,sonra orjinalde nasıl monte edildiyse yeniden daha iyi olarak toplanacak, motorda komple yeniden yapılacak, idare edecek kadar olsada farketmez yeniden yapılacak vs.

o araca 1 sene verdim, 1 sene sonra boya başlar kıpırdamaya, macunda çektiler birde, sıfır macun olacak o yenilemede, yenileme dediysen adına tabii....  yaptıkları işte ilerleme var ama sanayide şahin doğan tamiri düzeyinde hala, yenileme iddaasıyla yapılan program böyle olmaz, yeni yeni başlıyorlar diye anlayışta göstermem aslında, Tv de yayınlıyorsan bunu adam gibi yapanı çekeceksin gelişimini izleteme bana, adam gibi yapan seviyesinde bizde yer varmı bilmiyorum açıkcası, mutlaka vardır gidip onlarla yapacaksın o programı... neyse böyle gider, bunada şükür, yalnız ben izlemiyorum, izleyince moralim bozuluyor açıkcası, ben aracımı kendim yaparım daha iyisini yaparım inan....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Katılıyorum, kabaca yazayım, komple söktün, olduğu gibi kumlamaya gidecek o gövde, girilemeyen tüm parçalar, çürük yer kalmayacak ondan sonra ortaya adam gibi çıkar zaten pası çürüğü, hasarlı kısımlar olduğu gibi yeniden yapılacak, kes helede oksijenle kaynat falan olmaz, sacı pasa karsı koruncacak bir sürü adımı var,sonra orjinalde nasıl monte edildiyse yeniden daha iyi olarak toplanacak, motorda komple yeniden yapılacak, idare edecek kadar olsada farketmez yeniden yapılacak vs.

o araca 1 sene verdim, 1 sene sonra boya başlar kıpırdamaya, macunda çektiler birde, sıfır macun olacak o yenilemede, yenileme dediysen adına tabii....  yaptıkları işte ilerleme var ama sanayide şahin doğan tamiri düzeyinde hala, yenileme iddaasıyla yapılan program böyle olmaz, yeni yeni başlıyorlar diye anlayışta göstermem aslında, Tv de yayınlıyorsan bunu adam gibi yapanı çekeceksin gelişimini izleteme bana, adam gibi yapan seviyesinde bizde yer varmı bilmiyorum açıkcası, mutlaka vardır gidip onlarla yapacaksın o programı... neyse böyle gider, bunada şükür, yalnız ben izlemiyorum, izleyince moralim bozuluyor açıkcası, ben aracımı kendim yaparım daha iyisini yaparım inan....

Yabancıların yaptığı çoğu benzer içerikli programı izlerim. Aynen dediğin gibi, komple sökülür, kumlamaya gider, temizlenir. Durumu ortaya çıkar, ona göre yapılır. 

Hindistanda evinin garajında motosiklet yenileyen adam bile daha ileri teknikler kullanıyor. 

https://www.youtube.com/channel/UCKkFE8ue_rvxp_U39LJe8ig

Bu herifin becerisine hayranım bu arada. Her şeyden motor yapabiliyor. Amatör çalışıyor ama işte yine de izlenilesi. 

https://www.youtube.com/channel/UCP1wMC3vnsHVWGQr2Ctq-_g

Bu da motosiklet yeniliyor mesela. Yenilerken de proje yapıyor. Ben beğeniyorum şahsen :) 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Yabancıların yaptığı çoğu benzer içerikli programı izlerim. Aynen dediğin gibi, komple sökülür, kumlamaya gider, temizlenir. Durumu ortaya çıkar, ona göre yapılır. 

Hindistanda evinin garajında motosiklet yenileyen adam bile daha ileri teknikler kullanıyor. 

https://www.youtube.com/channel/UCKkFE8ue_rvxp_U39LJe8ig

Bu herifin becerisine hayranım bu arada. Her şeyden motor yapabiliyor. Amatör çalışıyor ama işte yine de izlenilesi. 

https://www.youtube.com/channel/UCP1wMC3vnsHVWGQr2Ctq-_g

Bu da motosiklet yeniliyor mesela. Yenilerken de proje yapıyor. Ben beğeniyorum şahsen :) 

çok izledim o hintli motorcuları:D pratik takır takır takır, yedek parçalarıda hep var, bizde ara dur...

bir ara Honda CBX1000 alayım toplayım dedimde duman oldum, motoru bulmayı bırak zaten acaip pahalı, parça hak getire, vazgeçtim hatta vazı bırak baktımki imkansız, bizim memlekette çok zor bu işler...

https://www.motorcular.com/tr/kose-yazilari/1978-honda-cbx-1000-restorasyonu

sese bak beeee :D F1 mode

https://www.youtube.com/watch?v=lal5UgVyiiU&ab_channel=RevvingHeart

2:15  ve 5:23 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...