İçeriğe Yönlendir

%100 Oto - TRT Tamirhane

Sani Gerşon

Recommended Posts

Serdar Güngör
(düzenlendi)

Elle tutulur tek yanı iç döşeme kısmı, gerisi boş iş..

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

güzelim arabayı boyadılar ben olsam böyle bir aracı kabul etmezdim.araba ne hale geldi yahu

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

bencede çok amele işi olmuş. iç döşemeler hiç olmamış. adam evli 2 çocugu var . bitirim arabası yapmışlar resmen. daha şık olabilirdi. özellikle iç döşemeler tam bir hayal kırıklığı. ön göğüs orjinal hali zaten on numaraydı. ziyan oldu güzelim araç. benim ilk aracım da 2005 model tonik mavi renkte bu kasaydı. gerçekten orjinal haliyle çok şık bir kasa bence.

Yorum bağlantısı

bencede çok amele işi olmuş. iç döşemeler hiç olmamış. adam evli 2 çocugu var . bitirim arabası yapmışlar resmen. daha şık olabilirdi. özellikle iç döşemeler tam bir hayal kırıklığı. ön göğüs orjinal hali zaten on numaraydı. ziyan oldu güzelim araç. benim ilk aracım da 2005 model tonik mavi renkte bu kasaydı. gerçekten orjinal haliyle çok şık bir kasa bence.

Bütün gelen arabaları araç sahibinin yaşına, başına, mesleki durumuna, kişiliğine, isteklerine bakmadan apaçi arabası yapıp yolluyorlar zaten 

Yorum bağlantısı
Harun Özden

Focusun iç dış kondisyonu gayet iyiydi zaten. Böyle bir araç yerine daha kötü durumdaki bir araç adam edilse daha makbule geçermiş.

Harcanan emeğe saygımız var ama bence de orjinali daha güzel. Orjinal rengine ellemeyip daha şık bir jant ve spoiler ile birlikte daha güzel olurdu.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

güzelim arabayı boyadılar ben olsam böyle bir aracı kabul etmezdim.araba ne hale geldi yahu

Adamlar zaten 25.000 TL verelim dediler araca  :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Programın adı %100 Oto değil de %100 Apaçi olmalıydı bence. Araçları dönüştürdükleri durum tek kelimeyle rezalet...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Bu programi denk geldikce izliyorum. Bu focus calismalarini da izledim. Maalesef eski orjinal hali daha duzgun gorunuyor bana gore... Programda yapilan deri isciligi haric hicbir isciligi begenmiyorum acikcasi...

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Bu bölümü bende izledim izlerken yaptığım olumsuz eleştrilerin hepsini arkadaşlar yapmışlar iç döşemelere de teslim anında sahibine orijinal deri diyordu sunucu şöyle bi bakınca cırtlak kırmız çizgili döşemeler sanki sanayideki döşemeciden 50 tl ye alınmış gibi duruyordu Zaten sahibi nasıl olmuş sorusuna güzel olmuş derken içi kıyılır gibi diyordu gerçekten direk satarım hiç binmem o arabaya dik saçlı daracık paçalı Kotlu çakma bi de beyaz converse ve zayıf bir genç şapkasının Siperi de yukarı bakan bi gence ver cuk oturur

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ben de denk geldikçe izliyorum,bu programda yapılan tek işin döşemeler olduğunu düşünüyorum.daha önceki araçlara da bakın,koltuklar-döşeme 10 numara,kalanı ya tırt ya da eh işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Arabanın ağzına .... başka bişey yapmadılar o taban halısına yazık 2 seneye kalmaz görürler arabanın rezilliğini sonrada halı koltuk göğüs ararlar

Yorum bağlantısı
Kamil Dede

yazık ettiler arabaya güzel bi çelik jant cam filmi rüzgarlık zenonla çok daha şık olabilirdi 

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

yeni bölümleri henüz izlemedim, akşam 7 bölümü birden izlerim heralde, ama, buradaki sizlerin yorumlara bakarsak, gene programı kotaran tek kısım sanırım iç döşemeler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Tesadüfen seyrettim.Bence de hiç olmadı,yazık ettiler güzelim arabaya.Özellikle göğüsün boyanması kısmı son derece kötüydü.

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Programı ilk bölümlerinden itibaren denk geldikçe gülmek için izliyorum desem yeridir..Gülmekten kasıt aşağılayıcı anlamda değil karlıkçı halilin tavırları konuşması, döşemeci cihanın hiç çıkarmadığı bol kazağını felan hepsi doğal jimmy jib felan kullanıyolar ama bi sanat yönetmeni bulamamışlar herhalde kameramanlar sanırım stajyer abuk subuk zoom efektleri felan bunlar kaç yıl öncesinden kalma bilmiyorum....

Genel anlamda ise benim gözüme takılanlar şu şekilde.

Dış Bölüm "body kit" : Bu bölüme karlıkçı halil'in hayal dünyası felan deseler daha doğru olur sanki. Her programda elimde 40bin çeşit kalıp var deyip nerde abuk subuk tampon eki var onları fiberleyip çakıp gönderiyor. Havasından da ödün vermiyor. Çoğu programda bu araç için çok değişik düşüncelerim var felan şeklinde konuşuyor tam diyorum extra bişey yapıcak ince bi tampon ekini vidalayıp geçiyor. Karlıkçı halil'e ben şunu istiyorum deyip resim göster dediği gibi 15 gün de sana verir öyle bir adam ama elindeki kalıplar eskimiş be hocam artık değiştir şunları doğan şahin yapmıyosun 20-30 bin aralığında araç yapıyosun. Bu bölüme acilen dışarıdan destek verilmesi lazım seçim halil de kalmamalı.

İç Döşeme : Diğer arkadaşlar gibi işçiliğini en çok beğendiğim bölüm burası ancak TV programı yapıyoruz, sade olmasın mantığıyla her araca büzüştürme, şerit atma vs.gibi ekstrem durumlara girilirse işçilik güzel olsada apaçi arabası damgası yememek zor olur. Kendi facebook sayfasında müşterilere yaptığı işlere bakabilirsiniz işçiliği gerçekten güzel. Bu konuda sosyal medyadaki eleştiriler dikkate alınırsa eminim daha iyi olur..

Boya : Boyama konusunda araç sahibinden komple boya yapacağız tarzı izin alınıyormu bilmiyorum ama alınmadan yapılıyorsa iş sıkıntı. komple boyalı araç türkiyede problem çünkü. Plasti dip konusunda eğer dayanıklı yaptılarsa çok problem olmaz ama en geç 1 sene sonra aracı komple boyaya verecektir araç sahibi. Sponsor değştikçe kaplama yaptıklarıda oldu. Bunlar işin reklam kısımları. Aracı veren kaplama yada plasti dip yapıldığında 1 sene sonra tekrar komple boya işlemine girecektir.

Lastik Jant : Diğer yorumlara katılıyorum. Araca yakışıp yakışmamasına bakılmaksızın elde stok fazlası ürünlerden itelenmeye çalışılan bir bölüm. Geçen sezonki arkadaş çıkma lastik bile taktı izleyenler bilir. Birde böyle yakışıp yakışmadığına bakar gibi yaparken 10 numara jantları es geçip en berbat olanı takmaları yokmu o deli ediyor insanı. Bu bölüme yapacak pek bişey yok.

Diğer aksamlar : Eksoz gibi kısımları her bölümde yapmıyorlar sanırım ama yaptıklarındada suyu kaçırıyorlar genelde çok nadir iyi yaptıkları oluyor. 

Genel Sunum ve Program Hk. : Bu konuda söylemek istediğim çok şey var aslında ama özet geçeyim. TRT 'nin hem bu hemde TRT Belgesel'deki amerikan kurgu ve çakması Tamirhane gibi iki adet modifiye/yenileme programına imza atmış olması bile güzel. Ancaaaaak bir dünya kaynağı olmasına rağmen böyle bir aksiyona neden düzgün bir bütçe ayırmayıp çöp işler yaparlar anlamak mümkün değil. Hiçmi izleyici önerisi dikkate almazlar yada hiçmi yurtdışı örneklerine bakmazlar bilmem. Tamirhane programındaki bütçe ile bunun bütçesini birleştirip daha yaratıcı bir program yapılabilir bence. Bu iş öyle sağdan soldan toplama işlerle olmaz. Modifiyeden anlayan birini bulacaksın ona stüdyo yada dükkan tarzı bir yer tutup programın isminde bir garaj açacaksın. Herşeyi onun eline vereceksin o halledecek. Bu arkadaşta aracı yaparken yukarıda yazılanlar gibi bazı unsurları dikkate alarak modifiye edecek aracı. Ayrıca araç seçimleride rastgele olmaz öyle şey. Düzgün bir analiz formu doldurtacaksın o formdaki veriler sana katılmak isteyen kişinin modifiye ile alakasını gösterecek böylece aile arabası olan adam gelip te apaçi aracına sahip olup dönmeyecek memleketine. Daha nice nice. Çekim kalitesi vs.açısından Tamirhane programını beğensemde kurgu ve senaryo işinin çok suyunu çıkardıkları için hoş durmuyor. Bu programında yukarıdakiler ve daha fazlası göz önünde bulundurulup yenilenmesi gerekiyor bence.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömür Can
(düzenlendi)

Benim anlamadığım nokta şu.

Videodan alıntı;

Sunucu:Halil abi alman araç hb bir araç.
Halil:Araç zaten güzel bir hb araç, Alman aracı zaten.

Focus'un Almanya da üretilmiş olması Alman aracı olduğu anlamına mı geliyor şimdi !!!
eee o zaman Türkiyede de bir çok araba markasının fabrikası var onlarda Türk aracı oluyor bu mantıkla  :)
Focus'u da zebil ettiler.Focus'un sahibide bin pişmandır ya neyse. :tongue:
tarihinde Ömür Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bir bölümden Halil Ustanın kendisi şöyle demişti, benim tasarımlarım zaten her zaman süper olur. Akıllı vidayla tampona eklenen sıcak soğuk farkını görünce şekli değişen fiberlerinde ne süperliği varsa artık. Ustalardan biri de kamera yakın plan çekerken yüzüyle çeşitli mimikler falan yapıyordu yakışmıyordu. Diğer tamirhane adlı programda ise şu rakama aldık bu rakama sattık derken adamın müşteriyi fena kazıkladık bakışı zaten apayrı bir hata. Benzer yapımlarda elin oğlu kenarda köşede kalmış klasik sayılabilecek araçları alıp freninden kaportasına düzeltip kar ederek satıyor. Bizimkiler gibi hasarlı arabayı derme çatma toplayıp satmıyorlar. Cam krikosunun parçalarını sıfır alıp taktı adam araya araya zor buldu hem de.. Trt nin çok yol alması gerek bu konularda..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kısa boylu amcayı ırkçılık gerekçesi ile kanaldan atmışlardı galiba.. Öyle hatırlıyorum.

Top Gear değil miydi o?

Yorum bağlantısı

Top Gear değil miydi o?

Oda olabilir. Tam emin değilim. Yanlış hatırlıyor da olabilirim..  :flowers:

Ev et. Dediğin gibi Top Gear/ Jeremy Clarkson.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...