İçeriğe Yönlendir

Connect - Anahtar Modifiye...

Ercan Ayas

Recommended Posts

Ercan Ayas

Arkadaşlar 2008 model ve üzeri connect araçlarda bulunan kumanda bana çok itici geliyordu

K8OTM76.jpg

bende değişiklik olsun diye biraz araştırdım ve sarp kardeşimizin yol yordam göstermesiyle anahtarlarımı değiştirdim ..

ilk olarak İLANDAKİ  ürünü sipariş verdim inanılması güç ama 12 günde elime ulaştı.

wVSO2rQ.jpg

daha sonra anahtarcıya gittim ve anahtarı kesip bana vermesini söyledim tabi bu arada sarp kardeşimin dediği yedek anahtardaki chipi bu anahtara aktarmaya çalıştım ama bendeki cam chip aldığımdan çıkan ise porselen chipti.

huZQsOf.jpg

anahtarcıda chipleri bilgisayarda kontrol etti ve connect araca uymaz dedi benimde moralim sıfır dükkandan çıktım evin önüne geldim sonra dedimki sonuçta para vermişim taaa çin den gelmiş denemekten ne kaybederim tekrar anahtarcıya gittim arkadaşa anahtarı kes bana ver dedim 10 tl karşılığında anahtarı verdi birde bana chip 80 tl bir daha gelmende onuda takarız deyip alay etti bende çıkıp kapıda anahtarı kodlamayı dedim kabul etti daha sonrada uzaktan kumandayı kodlamayı denedim oda sorunsuz çalıştı tek noksan iki kumandam aynı anda çalışmadı ama önemli değil şuan elimde aracı çalıştıran 3 adet sadece kapıları açan bir adet olmak üzere toplam 4 adet anahtar var 

NBYwTA9.jpg

3bU7hk5.jpg

1lv63Fb.jpg

fCW2v1B.jpg

3Z3WN1B.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Herdem
(düzenlendi)

Yeni anahtarlık tam olarak Çalışıyor mu şimdi ?

Çok güzel olmuş bende düşünüyordum boyle birşey kodlamayı kitapçıkta yazan bilgilerle mi yapıyoruz

Benim araç 2011 fark etmez değil mi :)

Çok güzel olma emeğinize sağlık :)

tarihinde Ali Herdem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

05 modelin anahtarıda uyarmı acaba buna

2005 model için kesin bir şey diyemiyorum ama yüksek ihtimalle uyar denemek lazım olmazsa zaten elden kalacak bir ürün değil aynı ürüne anahtarcı 300 tl fiyat çekti çünkü..

Yeni anahtarlık tam olarak Çalışıyor mu şimdi ?

Çok güzel olmuş bende düşünüyordum boyle birşey kodlamayı kitapçıkta yazan bilgilerle mi yapıyoruz

Benim araç 2011 fark etmez değil mi :)

Çok güzel olma emeğinize sağlık :)

sorunsuz tam olarak çalışıyor kodlama kolay kitapçıkta yazıyor zaten kumandayı kodlamak içinde yeni kumandayı kontağa takıp I - II  konumu  arasında 8 defa hızlı şekilde çevirin sonra kapılar tek tek otomatik kilitlenip açılacak işlem bitince kumandayı kontaktak çıkarmadan herhangi bir tuşa basın tepki veriyorsa olmuş demektir...  2008 ve üzeri için sorunsuz olacaktır 

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Icindeki pil cip falanda mi geldi yoksa diger kumandadan mi aktardiniz.uzerinde geldiyse ucuz almissiniz

Gule gule kullanin

Yorum bağlantısı
Yunus Güllüce

Abi güzel olmuş ama çip olayını anlamadım ben. Sipariş ettiğinde çip de içinde mi geliyor yoksa biz burdan mı bulmalıyız ? Aliexpress yorumlarda 2007 connecte tam uydu diye yazmış birisi. Birisi de sipariş ederken aracın model ve yılını belirtin demiş.

Benim 2005 connectin sadece bir tane anahtarı var ve bide iki düğmeli kumandası var. Senin yukardaki resimde anahtarlık halkası takılı olan anahtar varya ondan işte, bide iki düğmeli kumandası var. Ben bunu sipariş etsem nasıl ayarlarım, çip olayını anlamadım tam olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Cam çipli yok gibi ben de göremedim.

Cam chip olmasina gerek yok urun ile porselen chip geliyor oda araç ile uyumlu

Abi güzel olmuş ama çip olayını anlamadım ben. Sipariş ettiğinde çip de içinde mi geliyor yoksa biz burdan mı bulmalıyız ? Aliexpress yorumlarda 2007 connecte tam uydu diye yazmış birisi. Birisi de sipariş ederken aracın model ve yılını belirtin demiş.

Benim 2005 connectin sadece bir tane anahtarı var ve bide iki düğmeli kumandası var. Senin yukardaki resimde anahtarlık halkası takılı olan anahtar varya ondan işte, bide iki düğmeli kumandası var. Ben bunu sipariş etsem nasıl ayarlarım, çip olayını anlamadım tam olarak.

Chip icinde fakat ilk resimdeki anahtar ile birebir uyumlu eski ayri kumanda olanlar için denemek lazim 2007 connect için uyumlu yazan mesaj zaten forumda sarp kardesimizin oda kullaniyor sorunsuz ama dedigim gibi ilk resimdeki anahtar ile sorunsuz uyumlu
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Ben bu anahtarın aynısını forumun anlaşmalı anahtarcısında yaptırdım 100tl ye. Ama plastiğinin kalitesi çok hoşuma gitmedi böyle tok ağır bir hissi yok hatta üst tarafında dalgalanma var plastikde sizin aldığınızda da var bende bunun için karbon kaplama buldum n11 de çek ile 2 3 tl ye mal ettim ve anahtarlığı kapladım şimdi daha güzel gözüküyor. Ayrıca aldığınız anahtarın üzerindeki ford logosunda jelatin duruyor onuda sökerseniz daha güzel görüntü olur.

Buda benim anahtarın resmi...

1y1d5D.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
(düzenlendi)

Güle güle kullanın.Bende yapmayı düşünüyorum.Bizim anahtarlardaki chip yeni anahtara tam olarak uyuyor mu acaba?Yeni aldığınız anahtar arabayı çalıştırıyor mu?

tarihinde Mustafa Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

tek noksan iki kumandam aynı anda çalışmadı ama önemli değil

Ercan kumanda kodlarken kendi elindeki kumandayı da yeni gelenle aynı anda araca tanıtman gerekiyor. Diğer türlü kodlama sırasında tek kumandayı tanıtırsan öncekiler silindiği için elindeki çalışmaz. İkisi de aynı kodlama işleminde sırasıyla kodlanacak ;)

Hayırlı uğurlu olsun bu arada, ben konu açana kadar sen sipariş verdin işi bitirdin bir de konu açtın, hızlısın vesselam :D

Sizin anahtarınız ile tamamen aynı anahtar vardı bende. Yani tek anahtar + 2 düğmeli kumanda, benim araca uyduğuna göre sizinkine de uyar. Tek korkum sizin aracınızda çip programlama olup olmadığı. Eğer yoksa eski anahtarınızdaki çipi yenisine aktarmanız gerekir ki cam çip ise o da yeni kumandalı anahtarlığa sığmaz.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Ben bu anahtarın aynısını forumun anlaşmalı anahtarcısında yaptırdım 100tl ye. Ama plastiğinin kalitesi çok hoşuma gitmedi böyle tok ağır bir hissi yok hatta üst tarafında dalgalanma var plastikde sizin aldığınızda da var bende bunun için karbon kaplama buldum n11 de çek ile 2 3 tl ye mal ettim ve anahtarlığı kapladım şimdi daha güzel gözüküyor. Ayrıca aldığınız anahtarın üzerindeki ford logosunda jelatin duruyor onuda sökerseniz daha güzel görüntü olur.

Buda benim anahtarın resmi...

Ne zaman yaptırdınız tuşlarda kasada herhangi bi aşınma vs oldu mu?

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Güle güle kullanın.Bende yapmayı düşünüyorum.Bizim anahtarlardaki chip yeni anahtara tam olarak uyuyor mu acaba?Yeni aldığınız anahtar arabayı çalıştırıyor mu?

Sorunsuz calistiriyor
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Benden sonra Türkiye'den ürünü alan baya kişi var. Kime dediysem almış herhalde :D Satıcıyla iletişime geçeyim de bize bi güzellik yapsın..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Valla senin adini berdim bana 17.20 dolar yapti indirimli aldim :)

Senin anahtar benimki gibimiydi önceden ilk resimde ki gibimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Benim anahtar düğmesiz, sade anahtar. Kumanda ise iki düğmeli olanlardan.

Hoş bu kumandalı dışında eski kumandayı da farklı bir sustalı kaba montajladım o şekilde duruyor..

Adımız iş yapıyor yani :D

Valla senin adini berdim bana 17.20 dolar yapti indirimli aldim :)
Senin anahtar benimki gibimiydi önceden ilk resimde ki gibimi

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

O zaman bütün connect anahtarlarina uyar bir anahtar resmide sen at 2007 ve öncesi içinde yorum yapalim :)

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Ne zaman yaptırdınız tuşlarda kasada herhangi bi aşınma vs oldu mu?

Yaptıralı 2 3 ay oluyor aldığımdan kısa bir süre sonra karbon kapladım herhangi bir sıkıntı yok ilk günkü gibi.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur
(düzenlendi)

Benim aracın kendi anahtarı resimde sağ tarafta kalan. Resimde görünen diğer anahtara da sanayide bıçak değişimi yaptıktan sonra onu da yedek olarak kullanmaya başladım.

UT8PtEfXnhcXXagOFbXl.jpg

tarihinde Sarp D. Uygur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...