İçeriğe Yönlendir

Connect - Anahtar Modifiye...

Ercan Ayas

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Teşekkür ederim, kopyalama olursa tamamdır[emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kodlanir icinde chipte geliyor ve uyumlu sorun olmaz max 60 tl ye mal olur

Arabayı çalıştıran tek anahtar varsa kendisi kodlayamaz. İki anahtar lazım.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Arabayı çalıştıran tek anahtar varsa kendisi kodlayamaz. İki anahtar lazım.. ;)

Neden iki anahtar lazim ??

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Neden iki anahtar lazim ??

Orijinal anahtarlar (immobilizer çipli) olmazsa araba anahtar kodlama moduna girmez o yüzden.

O durumda da bir anahtarcidan yardımı gerekir önceki mesajımda yazdığım gibi

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Orijinal anahtarlar (immobilizer çipli) olmazsa araba anahtar kodlama moduna girmez o yüzden.

O durumda da bir anahtarcidan yardımı gerekir önceki mesajımda yazdığım gibi

Anladim tesekkurler bendeki anahtar kodlama modunu aktof hale getirio yeni bi kumandalo anahtar alsma kendim kodlayabilirim sanirim

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Anladim tesekkurler bendeki anahtar kodlama modunu aktof hale getirio yeni bi kumandalo anahtar alsma kendim kodlayabilirim sanirim

Anahtar kodlama ve kumanda kodlama farklı şeyler. Eğer gerçekten anahtar kodlama moduna girebiliyorsaniz, evet alacak olduğunuz anahtardaki immo çipini konu sahibi Ercan arkadaşımızin da yaptigi gibi kendiniz kodlarsiniz. Ardından da kumandasını kodlayinca yeni bir sustali-kumandali anahtarınız olur..

Dipnot:işlemlere başlamadan evvel yeni anahtarın ucunu açtirmaniz gerekiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Anahtar kodlama ve kumanda kodlama farklı şeyler. Eğer gerçekten anahtar kodlama moduna girebiliyorsaniz, evet alacak olduğunuz anahtardaki immo çipini konu sahibi Ercan arkadaşımızin da yaptigi gibi kendiniz kodlarsiniz. Ardından da kumandasını kodlayinca yeni bir sustali-kumandali anahtarınız olur..

Dipnot:işlemlere başlamadan evvel yeni anahtarın ucunu açtirmaniz gerekiyor :)

Kafa karisikligi yapan kisim su anahtar kodlama ve kumanda kodlama farkli seyler simdi diyelm ben elmdeko orjinal anahtarla 8defa kontagi ac kapa yapinca arac sinyal veriyo burda anahtar kodlama modunami girmiş oluyoruz yoksa kumanda kodlama modunami ??

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Bu kumanda kodlama modu anahtar kodlama modu için ilk once orjinal anahtar kontaga takilir kontak iki kere aç kapa yapılır (araç calistirilmadan ) daha sonra yedek anahtar takilir iki kere kontak aç kapa yapilir ve son olarak kodlanacak anahtar takilir kontak aciliyor ve immo ışığı normal yaniyorsa işlem tamam fakat sizde orginal anahtar olmadigindan yani iki tane chipli bu işlemi yapamazsiniz tek çözüm anahtarci kaliyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Bu kumanda kodlama modu anahtar kodlama modu için ilk once orjinal anahtar kontaga takilir kontak iki kere aç kapa yapılır (araç calistirilmadan ) daha sonra yedek anahtar takilir iki kere kontak aç kapa yapilir ve son olarak kodlanacak anahtar takilir kontak aciliyor ve immo ışığı normal yaniyorsa işlem tamam fakat sizde orginal anahtar olmadigindan yani iki tane chipli bu işlemi yapamazsiniz tek çözüm anahtarci kaliyor

Anladm tesekkurler o anahtarciya illa gidicez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Buğrahan Büyükaydın

Merhabalar, Ercan abi vasıtasıyla siparişini verdiğimiz sustalı anahtarım geldi. Anahtarcıda ucunu 5 dk da kestirdim. Uzaktan kumandayı kodladım, sorunsuz çalıştı. Ancak 2009 ve sonrası araçlar için sıkıntı oluşuyor. Benim aracım 2013 model misal, anahtarın içinde kömür çip var. Gelen anahtar da kömür çiple birlikte geliyor zaten. Anahtarı topladık ama ne kadar denediysek de çipi kodlayamadık. Aracı çalıştırdık ama immobilizer ışığı sönmedi ve stop edip tekrar çalıştırmak istediğimizde araç çalışmadı. Sonuç olarak bizde Ercan abiyle birlikte büyük uğraşlar sonunda eski anahtarın içindeki çipi söküp yeni gelen anahtarın içine taktık. Bu işlemi yapacak için baştan uyarayım, eski anahtardaki çip yerine japonla yapıştırılmış ve yerinden çıkartmak için anahtarı tahrip etmek zorunda kaldık. Sonuçta yeni gelen anahtari çalıştırdık ve şuan sorunsuz çalışıyor. Sipariş edecek olan arkadaşların bu konuyu iyice değerlendirmesini öneririm. Burdan sizin huzurunuzda verdiği emek için de Ercan abiye bir kez taha teşekkür ederim, iyi akşamlar.. [emoji4]

b7f80a696b131024adbbf4ee2c000469.jpg

de0fc6777804b4ef910a175db5836c02.jpg

41ed9623a57d4a39638a620ed7b5fa69.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Biraz arastirdim 2009 uzeri 4d63 chip kullaniyor sonucuna vardim tabi benim fikrim 2009 üzeri almayi dusunenler bunu dikkate alsin

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Uysal

Arkadaslar bu urunu aldım uzun ugraslar sonucu 2 aylık bir surede elime gecti. Sorunumu anlatiyorum: bendeki kumandasız anahtarın çipini cıkarıp bu aldıgım kumandaya taktım ucunuda actırdım. Anahtar arabayı sorunsuz calıştırıyor. Kumanda kodlama kısmına gectim 8 kere kontagi ac kapa yaptım araba sinyal verdi ardından kumandanın tuslarına bastım herhangi bir tepki alamadım sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ??

z4EJOj.jpg

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Arabanızın kendi uzaktan kumandasına bastığınızda o kumandayı tanıyor mu kodlama yaparken?

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Arabanızın kendi uzaktan kumandasına bastığınızda o kumandayı tanıyor mu kodlama yaparken?

Sıkıntıda o zaten kendi kumandası yok

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Tahminimce frekans tutmuyor diyeceğim o zaman. Anahtarcı birinden profesyonel destek almanız gerekebilir.

Aracınızın özellikleri arasında kaç mhz lik kumanda kullandığını öğrenirseniz elinizdeki kumandanın uyumlu olup olmadığını değerlendiebiliriz. Bir başka arkadaşınızın aracına kodlamayı deneyip kumandanın çalıştığına da emin olabilirsiniz.

Yani ihtimaller çok, kumanda bozuk olabilir, araç kumanda kodlamaya geçmiyor olabilir, kumandanın frekansı sizin aracınkinden farklı olabilir, önceki sahibi orijinal kumanda sistemini devre dışı bırakıp harici bir alarm sistemi taktırmış olabilir vs.vs..

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Tahminimce frekans tutmuyor diyeceğim o zaman. Anahtarcı birinden profesyonel destek almanız gerekebilir.

Aracınızın özellikleri arasında kaç mhz lik kumanda kullandığını öğrenirseniz elinizdeki kumandanın uyumlu olup olmadığını değerlendiebiliriz. Bir başka arkadaşınızın aracına kodlamayı deneyip kumandanın çalıştığına da emin olabilirsiniz.

Yani ihtimaller çok, kumanda bozuk olabilir, araç kumanda kodlamaya geçmiyor olabilir, kumandanın frekansı sizin aracınkinden farklı olabilir, önceki sahibi orijinal kumanda sistemini devre dışı bırakıp harici bir alarm sistemi taktırmış olabilir vs.vs..

Hocam arac 2006 model ve kendi orjinal alarm sistemi takılı önceki sayfalarda resmini görebilirsiniz. Aldıgım kumanda ise 433 mhz aractaki alarmın frekansı uzerinde yazmıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Furkan Tanrıveren
Furkan Tanrıveren
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)

Aynen yedek anahtarin varsa sorunsuz uyar

abi yedek anahtar var ama adamın yazdığına göre içi full dolu yani çipiyle beraber gönderip ucunu açtırıp araca tanıtıp kullanabilirim.Olmadı yedek anahtarın çipini sökerim.Oda olmadı yerden bulduğum ford anahtarın içindeki çipi kullanırım  :biggrin:

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

abi yedek anahtar var ama adamın yazdığına göre içi full dolu yani çipiyle beraber gönderip ucunu açtırıp araca tanıtıp kullanabilirim.Olmadı yedek anahtarın çipini sökerim.Oda olmadı yerden bulduğum ford anahtarın içindeki çipi kullanırım  :biggrin:

Ercanın söylediği olay araca yeni bir anahtar tanıtabilmek için. Orjinal ve yedek anahtarının olması lazım elinizde. Tek anahtar varsa sizde(biri kayıp yada yanında değilse) araca yeni anahtar tanıtamazsın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...