İçeriğe Yönlendir

Connect - Anahtar Modifiye...

Ercan Ayas

Recommended Posts

Sarp D. Uygur

Var, anahtarın bulunduğu üst aparatta o chip için bir yuva da var, açtığınızda %90 yerini bulacaksınız..

Çipi oraya takacağınızda da böyle uhu/silikon gibi kolay çıkabilecek ucuz bir yapıştırıcıdan bir damla damlatın, yarın öbür gün çip tıkır tıkır sallanıyor içerde çünkü...

Yorum bağlantısı
Mehmet Gözetleyen

Var, anahtarın bulunduğu üst aparatta o chip için bir yuva da var, açtığınızda %90 yerini bulacaksınız..

Çipi oraya takacağınızda da böyle uhu/silikon gibi kolay çıkabilecek ucuz bir yapıştırıcıdan bir damla damlatın, yarın öbür gün çip tıkır tıkır sallanıyor içerde çünkü...

Valla onu dökmeden taktım... Anahtarcıya gidecem mesai bitiminde doğrudan. Bu arada forumun anlaşmalı anahtarcısı arabayla kodyalamazsın anahtarcı bul kendine dedi :((((

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur
(düzenlendi)

Valla onu dökmeden taktım... Anahtarcıya gidecem mesai bitiminde doğrudan. Bu arada forumun anlaşmalı anahtarcısı arabayla kodyalamazsın anahtarcı bul kendine dedi :((((

Kumandayı ve immobilizer i Erhan da dahil kodlayanlar var forumda. Anahtarcidan önce kendiniz şansınız deneseniz iyi olurdu aslında. Bende kumandasını kendim kodladim mesela... tarihinde Sarp D. Uygur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Gözetleyen

Anahtarcı ilk mesajda olduğu gibi imkansız dedi,Yaparm diyen 100 lira istedi oda anahtara daha bakmadı

Benim anahtar 60crypt Çin'den gelen 63

Anahtarın kumanda 430 MHz Çin'den gelen 430 431 432 değişiyor

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Vence önce bir deneyin banada anahtarci acmaz uymaz dedi chipleri okuttu farkli dedi sonuç kendim kodladim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gözetleyen

Sonuç: anahtarın içimdeki immo chipi bozuktu,kendimde denedim ancak olmadı,2009 sonrası connectlerde kendi kendisine immo Öğrenmenin sağlıklı olmadığını söyledi yetkili servis. Sonuçta 30tl yeni immo chipi 10tl açtırma ücreti 45 tl bilgisayar ile anahtarların 3ünü Tanıtma karşılığı ilk 2 orijinal anahtarıma dokunmadan 3. Ve en Güzeli Sustalı Anahtarı çalıştırmayı başardım. Mutluyum. Çin'deki satıcıya da yarın İngilizce olarak immo chipin bozuk olduğunu yazacağım

Yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler. Iyiki foruma katılmışım

Dipnot: Bizim tipsiz tosbağa ve 2011 model anahtarın çakmasını bile 170 liraya yapıyordu adamlar,tüm anormalliklere rağmen hala Tombul anahtardan ucuza geldi. Babam ve kardeşim de aynısından istiyorlar. Dolar Pahalı dedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Sonuç: anahtarın içimdeki immo chipi bozuktu,kendimde denedim ancak olmadı,2009 sonrası connectlerde kendi kendisine immo Öğrenmenin sağlıklı olmadığını söyledi yetkili servis. Sonuçta 30tl yeni immo chipi 10tl açtırma ücreti 45 tl bilgisayar ile anahtarların 3ünü Tanıtma karşılığı ilk 2 orijinal anahtarıma dokunmadan 3. Ve en Güzeli Sustalı Anahtarı çalıştırmayı başardım. Mutluyum. Çin'deki satıcıya da yarın İngilizce olarak immo chipin bozuk olduğunu yazacağım

Yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler. Iyiki foruma katılmışım

Dipnot: Bizim tipsiz tosbağa ve 2011 model anahtarın çakmasını bile 170 liraya yapıyordu adamlar,tüm anormalliklere rağmen hala Tombul anahtardan ucuza geldi. Babam ve kardeşim de aynısından istiyorlar. Dolar Pahalı dedim

Bütün yazıdan ziyade bu kısım dikkatimi çekti. :D

Niye tipsiz olsun tosbağa ya :shok:

Şaka bir yana hayırlı uğurlu olsun anahtarınız. Ben anahtarcının ne kadar dürüst olduğunu bilmediğimden çok yorum yapmak istemiyorum ama siz kendiniz denediniz mi çip ve kumanda kodlamayı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Gözetleyen

Denedim hocam,  hatta immo hatası veriyordu, sonradan ustam aracın hafızasından tanınmayan immo uyarısını sildi.

Sonra Çinden gelen çip'i anahtar tanıtma modülü araa bağlanarak denedi, araç tanımadı hiç bir türlü, sonra içindeki siyah porselen parçayı kendi elinde bulunan hazır porselen parça ile değişti, tekrar denediğinde herşey tamamdı.

Sonuç olarak sustalı anahtarım var, dairede olduğumdan resim atamadım, ilk fırsatta atarım. :)

Kumandayı zaten doğrudan kendim tanıştırdım sorun immoblazer çipindeydi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Uysal

Merhabalar arkadaslar bizim anahtarimiz asagidaki gibi

3aWnVr.jpg

Bizde su sekilde otomatik yapmak istiyoruz yapmamiz gerekenler nelerdir yardimci olabilecek arkadas varmi acaba ??

Aq8dMQ.jpg

Simdiden herkese tesekkurleer

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Merhabalar arkadaslar bizim anahtarimiz asagidaki gibi

3aWnVr.jpg

Bizde su sekilde otomatik yapmak istiyoruz yapmamiz gerekenler nelerdir yardimci olabilecek arkadas varmi acaba ??

Aq8dMQ.jpg

Simdiden Herkese tesekkurleer

En kolayi araca bir alarm modülü taktirmak
Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

2006 model connectimizde merkezi kilit ve alarm var kumandali nasil yapabiliriz bilen arkadaslar yardimci olabilirlerse makbule gecer

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

2006 model connectimizde merkezi kilit ve alarm var kumandali nasil yapabiliriz bilen arkadaslar yardimci olabilirlerse makbule gecer

Alarm sonradan takılmış olabilir, markasını biliyor musunuz ?

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Alarm sonradan takılmış olabilir, markasını biliyor musunuz ?

Malesef aldigimizdada ayni sekildeydi acip bakma imkanim varmi yada snradan takildigini nasl anlayabiliriz ??

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Malesef aldigimizdada ayni sekildeydi acip bakma imkanim varmi yada snradan takildigini nasl anlayabiliriz ??

aracın 2. orijinal anahtarı nerde??

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal
(düzenlendi)

aracın 2. orijinal anahtarı nerde??

Sadece bu anahtarlar verildi bize araci ikinci el aldik

3aWnVr.jpg

tarihinde İbrahim Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Sağdakı üzerinde yazı yazan anahtar orkinal değil ve gördüğüm kadarıyla chip yok onda. Eğer o anahtar aracı çalıştırıyorsa(normalde çalıştırmaması lazım) aracın orjinal sistemini devre dışı bırakmışardır.

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Sağdakı üzerinde yazı yazan anahtar orkinal değil ve gördüğüm kadarıyla chip yok onda. Eğer o anahtar aracı çalıştırıyorsa(normalde çalıştırmaması lazım) aracın orjinal sistemini devre dışı bırakmışardır.

Sagdaki kapilari aciyor bi ara fazla zorlamadan dolayi demir kisim plastigin icinde dönmüştü yenisini yaptrmak zorunda kalmistik oyzden orjinal degl soldaki ise araci calistiriyor sagdaki sadece kapi ac kapa yapiyor

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Alarmla ilgili bir kumanda falan yok mu ?

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Alarmla ilgili bir kumanda falan yok mu ?

Malesef hayir sadece ustte resmini attigim iki anahtar var ufak olan kapilari ac kapa buyuk olan ise araci calistiriyo

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Malesef hayir sadece ustte resmini attigim iki anahtar var ufak olan kapilari ac kapa buyuk olan ise araci calistiriyo

Alarmı nasıl fark ettiniz, siren falan çaldı mı ?

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Alarmı nasıl fark ettiniz, siren falan çaldı mı ?

Arabaya vurunca alarm ötüyo :))

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arabaya vurunca alarm ötüyo :))

O zaman alarmın merkezi bulunacak, markası tespit edilecek eğer Desi değilse yapılacak anahtara o alarmın frekansı tanıılabilir diye biliyorum, böylece alarm ve uzaktan kumanda devreye girebilir.. Desi alarm yanlış hatırlamıyorsam kendi kumandası harici kopyalanamıyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

O zaman alarmın merkezi bulunacak, markası tespit edilecek eğer Desi değilse yapılacak anahtara o alarmın frekansı tanıılabilir diye biliyorum, böylece alarm ve uzaktan kumanda devreye girebilir.. Desi alarm yanlış hatırlamıyorsam kendi kumandası harici kopyalanamıyor.

Peki alarmin merkezini nasl bulucaz hocam nerede olur tam olarak ??

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Peki alarmin merkezini nasl bulucaz hocam nerede olur tam olarak ??

Kaputun altında aküye yakın bir yerlerde olabilir, en azından sireni görebilirsin ve kabloları takip ederek merkezine ulaşılabilir...

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Kaputun altında aküye yakın bir yerlerde olabilir, en azından sireni görebilirsin ve kabloları takip ederek merkezine ulaşılabilir...

Arac eve geldiginde kontrol edeyim bulursam tekrar yazarm neye benzedigin de bilmiorum gerci:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...