İçeriğe Yönlendir

Connect - Anahtar Modifiye...

Ercan Ayas

Recommended Posts

İbrahim Uysal

Kaputun altında aküye yakın bir yerlerde olabilir, en azından sireni görebilirsin ve kabloları takip ederek merkezine ulaşılabilir...

Hocam kontrol ettim ancak maputun icinde siren goremedim bende alarmi calistirdim (kapilari kilitleyip kaputu acinca otmeye basliyo) sesin nereden geldigini kontrol ettim sag camurluk icinden geliyor ses

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Siyah bir kutu iki sigara paketi büyüklüğünde ve kesin direksiyonun altindaki sigorta panelinin olduğu plastik kisimi 3 5 vidasin ii sokerek bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Siyah bir kutu iki sigara paketi büyüklüğünde ve kesin direksiyonun altindaki sigorta panelinin olduğu plastik kisimi 3 5 vidasin ii sokerek bulabilirsiniz

Hocam kaputu acinca soyle bisey farkettim kaputun hemen altnda ve beya kisim yayli icine girip cikio bikac defa ard arda basip ceknce alarm sesi cikti bip seklinde alarm devre disi oldu snra tekrar bikac defa basip cektm tekrar bip sesi cikti alarm yeniden devreye girdi alarmin seside dedigim gibi sag camurlugun icinden geliyor

0kZGZ9.jpg

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Hocam sigorta panelinin arkasinda sunu buldum fordun orjinal alarm ve merkezi kilidi araci aldigimiz arkadas kumanda vermedi bize 

957N29.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hocam sigorta panelinin arkasinda sunu buldum fordun orjinal alarm ve merkezi kilidi araci aldigimiz arkadas kumanda vermedi bize 

Bir anahtarcıya gidiyoruz, kumandalı bir anahtar ile deniyor eğer araç cevap verirse kumandayı kodlamak en kolay kısmı. Uç açılacak immo aktarılacak işlem bitecek..

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Bir anahtarcıya gidiyoruz, kumandalı bir anahtar ile deniyor eğer araç cevap verirse kumandayı kodlamak en kolay kısmı. Uç açılacak immo aktarılacak işlem bitecek..

Tesekkurler hocam ilk firsatta solugu anahtarcida alicam

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tesekkurler hocam ilk firsatta solugu anahtarcida alicam

Kontağı birkaç kez aç kapa aç kapa yapınca bir sinyal sesi geliyor mu bir bakabilir misin ?

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Kontağı birkaç kez aç kapa aç kapa yapınca bir sinyal sesi geliyor mu bir bakabilir misin ?

Kontagi 8.denemede Kapilar kilitlenip acildi hocam

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aç kapa yapınca dıtt diye bir ses geliyor. O zaman kumandalı anahtardan sinyal bekliyor araba. Herhangi bir ford anahtarının kumandasına basınca artık o anahtar o arabayı açıp kapatır.

Eğer öyle oluyorsa masrafın 150 lira olur en fazla..

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Ditt die ses gelmior hocam 8. Acip kapamada kapi kilitleri kendiliginden kilitlenip acilio tekrar

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Bu durumda herhangi bi ford kumandasini alsak kendimiz kodlayabilirmiyiz?? Calismasnda herhangi bi sorun cikar mi

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

433 mhz bir ford kumandasi uc kesilerek ve kodlanarak kullanilabilir

Tesekkurler hocam

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

433 mhz bir ford kumandasi uc kesilerek ve kodlanarak kullanilabilir

ercan kuamda işi kolayda arkadaşta orijinal 2 anahtar yokki(biri sonradan yapma) anahtarı kendi tanıtabilcekmi??

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

ercan kuamda işi kolayda arkadaşta orijinal 2 anahtar yokki(biri sonradan yapma) anahtarı kendi tanıtabilcekmi??

Yeni anahtar tanitabilmek icin orjinal anahtarmi lazim elimizdeki anahtarin orjinal olup olmadigini nasil anlicaz??

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Sonuç: anahtarın içimdeki immo chipi bozuktu,kendimde denedim ancak olmadı,2009 sonrası connectlerde kendi kendisine immo Öğrenmenin sağlıklı olmadığını söyledi yetkili servis. Sonuçta 30tl yeni immo chipi 10tl açtırma ücreti 45 tl bilgisayar ile anahtarların 3ünü Tanıtma karşılığı ilk 2 orijinal anahtarıma dokunmadan 3. Ve en Güzeli Sustalı Anahtarı çalıştırmayı başardım. Mutluyum. Çin'deki satıcıya da yarın İngilizce olarak immo chipin bozuk olduğunu yazacağım

Yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler. Iyiki foruma katılmışım

Dipnot: Bizim tipsiz tosbağa ve 2011 model anahtarın çakmasını bile 170 liraya yapıyordu adamlar,tüm anormalliklere rağmen hala Tombul anahtardan ucuza geldi. Babam ve kardeşim de aynısından istiyorlar. Dolar Pahalı dedim

Bu yol izlenir bence ugur
Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Bu yol izlenir bence ugur

Ben aliexpressten sustali bi anahtar siparis ediyim ucunu actirip kodlamaya calisirim kabul ederse kullanirim etmezsede yapacak bisey yok

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Az once bi oto anahtarcisina girdim fiyat sormak icin bana eski anahtardaki cipin sustali anahtara aktarilip yeniden kodlanacagini soyledi bunun icinde 150 tl talep etti. Anahtari alsam kendim kodlayabilirim yani ?

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Kodlanir icinde chipte geliyor ve uyumlu sorun olmaz max 60 tl ye mal olur

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Kodlanir icinde chipte geliyor ve uyumlu sorun olmaz max 60 tl ye mal olur

Ben siparis edeyim ozaman kendim yaparim

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Az once bi oto anahtarcisina girdim fiyat sormak icin bana eski anahtardaki cipin sustali anahtara aktarilip yeniden kodlanacagini soyledi bunun icinde 150 tl talep etti. Anahtari alsam kendim kodlayabilirim yani ?

Hali hazırda kullandığınız anahtarın çipini niye yeniden kodluyormuş o anahtarcı? Siz eğer eski anahtarınızda bulunan çipi yeni alacağınız kumandalı anahtarda kullanacaksanız çip kodlamaya ihtiyacınız yok. Sadece anahtarın ucunu açtırıp uzaktan kumandasını kodlayacaksınız. Kumandanın çiple alakası yok, ayrı şekilde kodlanıyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Uysal

Hali hazırda kullandığınız anahtarın çipini niye yeniden kodluyormuş o anahtarcı? Siz eğer eski anahtarınızda bulunan çipi yeni alacağınız kumandalı anahtarda kullanacaksanız çip kodlamaya ihtiyacınız yok. Sadece anahtarın ucunu açtırıp uzaktan kumandasını kodlayacaksınız. Kumandanın çiple alakası yok, ayrı şekilde kodlanıyor.

Ben eksik yazdim sanirim bana cipini aktarip kumandayi kodlarsa islemin 150 tl tutacagini onun yerine bendeki anahtara karismayip kendisi yeni bi kumandali anahtar kodlarsa onunda 200 tl olacagini soyledi

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yedek anahtar olmazsa nasıl bir yol izlememiz lazım?

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Ben eksik yazdim sanirim bana cipini aktarip kumandayi kodlarsa islemin 150 tl tutacagini onun yerine bendeki anahtara karismayip kendisi yeni bi kumandali anahtar kodlarsa onunda 200 tl olacagini soyledi

Çipi aktarıp sadece kumanda kodlayacaksa rakam çok fazla. Kumandayı bu anahtarcıdan mı alıyorsunuz? Eğer öyleyse piyasası bu şekilde, ama sizin götüreceğiniz anahtarın kumandasını kodlamak çok basit bir işlem ve bunu siz de yapabilirsiniz. Anahtar siparişi verdiniz mi? Verdiyseniz kumandayı kendiniz kodlarsınız. Çipini (yedek anahtarınız olmadığını varsayarak) anahtarcıda kodlatırsınız, bir de ucunu açtırdınız mı tamamdır. Eğer sipariş vermediyseniz de ölçüp tartın, hangisi daha çok işinize gelirse o yolu izlersiniz. Yurtdışından gelmesini bekleyeceksiniz çünkü en az 10 gün kadar...

Yedek anahtar olmazsa nasıl bir yol izlememiz lazım?

Kendi anahtarınızın immobilizer çipini anahtarcı kopyalayabilir veya ids ile araca bağlanıp başka bir çipi de araca tanıtabilir. Yedek anahtar sadece immobilizer çipini kodlarken ihtiyacınız olan şey.

Kumanda kısmının kodlanmasında yedek anahtara ihtiyacınız yok.. Elinizdeki tek anahtar ile aracı kumanda kodlama moduna alarak elinizdeki uzaktan kumandaları araca tanıtabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...