İçeriğe Yönlendir

Quadcopter Ve Drone'lar Hakkında

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Tamamdir birkac gun bekleriz dimi suan kisa bir tatildeyimde..ec0a994fa4e9324299c0d4740457e527.jpg

Erkan motor batarya ve şarj kablosu için çok teşekkür ederim.

Gerçi 4 motor 4 pervane siparişi de vermiştim. [emoji6]

Artık ne Zaman gelir Allah bilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Erkan motor batarya ve şarj kablosu için çok teşekkür ederim.

Gerçi 4 motor 4 pervane siparişi de vermiştim. [emoji6]

Artık ne Zaman gelir Allah bilir.

Rica ederim Mehmet abi birşey lazım olursa haberleşiriz önce buradan yaz :) Ama yakında sana o artık küçük gelir yeni modeller araştıralım sana :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Rica ederim Mehmet abi birşey lazım olursa haberleşiriz önce buradan yaz :) Ama yakında sana o artık küçük gelir yeni modeller araştıralım sana :)

Ben şunu kullanmayı öğreneyim bir [emoji23][emoji23]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sende mi gardaş :biggrin:

[emoji23][emoji6][emoji6][emoji6][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı

Yakında burada da başlarlar  :biggrin:

Larrabee Sokağı ve Sunset Bulvarı üzerindeki elektrik kablolarının üzerine düşen drone, neredeyse 700 Güney Kaliforniya sakininin elektriğinin kesilmesine neden oldu. Elektrik şirketi üç saat içinde gerekli tamirleri yaptı.

dusen_drone_tum_bolgenin_elektrigini_kes

Bu olay tek başına önemsiz gibi görünse de, Amerika'da drone sahiplerinin kayıt yaptırması için yeni bir düzenlemeyi de beraberinde getirebilir. Özellikle Kaliforniya'da sadece bu ay LAX havalimanına gelen dört pilot drone ile uçağın "ucu ucuna kazadan kurtulduğu" ile ilgili rapor yazmıştı.

Bu yıl, Amerika çapında 920 kez pilotlar drone ihbarında bulundu. Bu olayın üzerine Ulaştırma Bakanlığı gelecek aylarda drone sahipleri için kayıt sistemi oluşturmaya karar verdi.

Kaynak

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Larrabee Sokağı ve Sunset Bulvarı üzerindeki elektrik kablolarının üzerine düşen drone, neredeyse 700 Güney Kaliforniya sakininin elektriğinin kesilmesine neden oldu. Elektrik şirketi üç saat içinde gerekli tamirleri yaptı.

Bu olay tek başına önemsiz gibi görünse de, Amerika'da drone sahiplerinin kayıt yaptırması için yeni bir düzenlemeyi de beraberinde getirebilir. Özellikle Kaliforniya'da sadece bu ay LAX havalimanına gelen dört pilot drone ile uçağın "ucu ucuna kazadan kurtulduğu" ile ilgili rapor yazmıştı.

Bu yıl, Amerika çapında 920 kez pilotlar drone ihbarında bulundu. Bu olayın üzerine Ulaştırma Bakanlığı gelecek aylarda drone sahipleri için kayıt sistemi oluşturmaya karar verdi.

Kaynak

Bu konuda ciddi yaptırımlar gelir ama. Özel hayata müdehala çok fazla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Kaynak

Aynı bendekinin tıpkısının aynısı... Dikkatli ve oldukça geniş alanlarda kullanmak lazım. Ben şahsım olarak o şekilde kullanıyorum daha oturduğum apartman ve çevresinde uçurtmuşluğum yoktur. Allah muhafaza bir terslik olsa fazlasıyla kazaya sebep olacak aletler.. 

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Hocam,bizde ki alet bu  :) Pervaneleri bir ses yapıyor,sanarsın Helikopter geliyor  :biggrin: müthiş zevkli ama.Video kalltesi zaten tartışılmaz 4K

http://www.topmodels.com.tr/dji_phantom_3_professional_ve_ekstra_bataryali_set_urunu.html#Anchor

Videoyu mutlaka izleyiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=5n4WFpG9fNE#action=share

Aynen kuzenime aldırdım dubai'den 4bin küsura geldi fiyat olarak .. Kalite tartışılmaz hatta geçen nişantaşında evde terastan kaldırdı inönü stadyumun üstünde gezdi, dolmabahçenin epey üstünden geçti (yasal yasaklar var bu modeller için havaalani askeri bölge vs) boğazın ortasına geldi biraz çekim yaptı ve döndü :) Gerçekten keyifli bir alet.. 4K kalite tartışılmaz zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aynen kuzenime aldırdım dubai'den 4bin küsura geldi fiyat olarak .. Kalite tartışılmaz hatta geçen nişantaşında evde terastan kaldırdı inönü stadyumun üstünde gezdi, dolmabahçenin epey üstünden geçti (yasal yasaklar var bu modeller için havaalani askeri bölge vs) boğazın ortasına geldi biraz çekim yaptı ve döndü :) Gerçekten keyifli bir alet.. 4K kalite tartışılmaz zaten :)

Müzik kanallarında izlediğiniz bir çok klip ve reklam bu alet ile çekiliyor. :)

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Bende Plaza ve fabrika çekimleri yapıyorum sayın abim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında 4-5 tane bu kameradan kullanmışlar. Hatta canlı yayın olduğu için arada görünüyordu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Geçen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında 4-5 tane bu kameradan kullanmışlar. Hatta canlı yayın olduğu için arada görünüyordu :D

Aynen epey çekitli alanlarda kullanılıyor 6 km mesafesi var Hakan abideki cihazın.. Açık alanda tabi.. Belgesel niteliğinde epey çekim yaptırıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Güzel fikir de burda tutmaz [emoji14]

Bizde olsa kesin taşlanmıştı :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Olgu abi güzel seçim olmuş da çok hızlı kargo mu seçtin sen jet gibi gelmiş. Uçuşları bekliyoruz gimbal'da çok güzel ona bir alıcı bir verici bağladıkmı al sana güzel bir FPV (First Person View)

Ayrıca yardımcı olabileceğim birşey var ise cep numaram: 0555 346 40 44 whatsapp'da yazabilirsin..

Balkondan gördüğümü indiriyorum. :yes:  :keyifli: Güzel antrenman oluyor.

Abi allahtan istanbuldayım :) Ama mahalle arası uçuranlara bende karşıyım indir gitsin :)

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...