İçeriğe Yönlendir

Araç Tavsiyesi

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Mustafa Erhan

Forumdaslar, siz olsaydiniz ne alirdiniz? Ve nicin?

Kriterlerim:

1.6 motordan fazla olmamali.

2003 modelden yukarisi olsun istiyorum.

Otomatik cam ve klima olsun istiyorum.

Butcem dogrultusunda en iyi secimi yapmak istiyorum. Bugune kadar opel, ford ve renault markalarina uzun sure bindim.

Sizce marka model seciminde hangisi mantikli olur?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

O paraya çok seçenek yok. Hele hele kriter belirlemek imkansız. 

Yorum bağlantısı
Gönenç Türkekul

Az km yapmışını bulabilirsen dizel Clio bak derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

21.5 tl marea icin cok degil mi? Bizim tanidik 3 ay once 13 e aldi. Piyasa nereye gidiyor anlayamiyorum.

Yorum bağlantısı

21.5 tl marea icin cok degil mi? Bizim tanidik 3 ay once 13 e aldi. Piyasa nereye gidiyor anlayamiyorum.

2010 yılında bu donanımlısı vardı bizde. 2004 model. 14 e satmıştık. 5 yılda fiyatının buralara gelmesi normal. 13 e aldığı marea hangi donanımlı ve kaç model acaba? Bunların 98-99 modelleri o paralara satılıyor bildiğim kadarıyla.
Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

2012 de aynı donanımlısını 14 e satmıştım model düştükçe ucuzlaşması gerekirken daha da pahalanıyor anlam vermek mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

2004-2006 arası hyundai elantra 1.6 lpg nokta atışı olur. 4 airbag,  4 cam ve ayna otomatik. Dijital klima, abs, ön - arka kol dayama geniş iç hacim diz mesafesi iyi. İstersen otomatik vitesi de var. Çok konforlu parasının çok üzerinde bir arabadır. Ben satarken değerini millet anlamamıştı ancak şimdi piyasası yükseldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

2004-2006 arası hyundai elantra 1.6 lpg nokta atışı olur. 4 airbag, 4 cam ve ayna otomatik. Dijital klima, abs, ön - arka kol dayama geniş iç hacim diz mesafesi iyi. İstersen otomatik vitesi de var. Çok konforlu parasının çok üzerinde bir arabadır. Ben satarken değerini millet anlamamıştı ancak şimdi piyasası yükseldi.

Hyundai hic kullanmadm ama mantikli gibi geliyor. Elantra D segmenti sanirim?

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Kardeşim 1.5 benzinli nissan almerada bakabilirsin. Dolu modellerinde buyuk ekran yol bilgisayari falan var. Bi tur atmıştım denemek için satıcıyla anlaşamayınca nasip olmamıştı.

Mareanın makyajsız modelleri 13-14e gidiyor. Şahsen 20bini mareaya vermezdim.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
(düzenlendi)

Hyundai hic kullanmadm ama mantikli gibi geliyor. Elantra D segmenti sanirim?

Elantra C segmentidir jetta-focus-astra-civic gibi. Sonata D segmentidir. Aslında sonata da bulabilirsiniz (jaguar kasa) ancak 2.0 benzin / otm lpg'de bile üzer. O yüzden elantra. Bende vardı arkadan gören S320 sanıyordu çok yakışıklı bir araba.

Ayrıca arka frenler disktir, süspansiyonlar salıncak tipi bağımsızdır. Yol tutuşu, virajı vs. çok iyidir. Frenleri çok iyi tutar ayrıca balatası 35TL'dir :) Debriyajı 110-120tl'dir, bobini 65 tldir. Bujileri 30 tldir. Sudan ucuz parçası.

tarihinde Erdem Çağla tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Özden

2004 üzeri marea exclusive olabilir. İstediğiniz donanımlarda mevcuttur.

Örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2004-marea-exclusive-full-plusfull-221022823/detay

Linkteki araç gayet temiz gözüküyor. Lpg yok. İyi bir pazarlıkla alınabilecek bir araç. Marea'lar genelde elektrik aksamda kronik arızaları olan bir araç, Bu nedenle arıza kapısı olarak bilinir. Ancak bilen bir usta ile çözümleri gayet ucuz ve tamiri mümkündür. (Ör: rolanti dalgalanması -> gaz gelebeği şase kablosu güçlendirmek 5tl) Exclusive olanların donanımları gayet iyidir.(ABS, EBD, 4 airbag, otomatik klima-buğu çözme seçenekli- 4 cam otomatik, cd çalar, elektrikli ısıtmalı aynalar.)

Motor gayet dayanıklı ve seri. Yakıt olarak benzerlerinden bir tık fazla yakabiliyor kullanıma bağlı olarak.

Aynı araçtan bende de var. Yaklaşık 40.000 km dir kullanıyorum, gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Linkteki araç gayet temiz gözüküyor. Lpg yok. İyi bir pazarlıkla alınabilecek bir araç. Marea'lar genelde elektrik aksamda kronik arızaları olan bir araç, Bu nedenle arıza kapısı olarak bilinir. Ancak bilen bir usta ile çözümleri gayet ucuz ve tamiri mümkündür. (Ör: rolanti dalgalanması -> gaz gelebeği şase kablosu güçlendirmek 5tl) Exclusive olanların donanımları gayet iyidir.(ABS, EBD, 4 airbag, otomatik klima-buğu çözme seçenekli- 4 cam otomatik, cd çalar, elektrikli ısıtmalı aynalar.)

Motor gayet dayanıklı ve seri. Yakıt olarak benzerlerinden bir tık fazla yakabiliyor kullanıma bağlı olarak.

Aynı araçtan bende de var. Yaklaşık 40.000 km dir kullanıyorum, gayet memnunum.

Bu kadar arizayi yazinca korkmadim degl birden :)

Yorum bağlantısı
Harun Özden

Bu kadar arizayi yazinca korkmadim degl birden :)

Maalesef elektrik aksamı biraz zayıf, aracın yaşı ile de birleşince arıza oluşturuyor. Çözümler genelde basit ve makul rakamlarla çözülüyor. Uğraşmak istememeniz normal, tercih meselesi. Bana göre marea'lar f/p aracıdır. Aynı temizlikte muadil bir araç için bu rakamlara yaklaşık 4-5 bin eklemek gerekiyor maalesef

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

2-3 gun test etme firsatim olmustu aslinda. Performans mukemmeldi. Arac yer ucagi resmen. Yol tutus falanda begenmisdim. Ama yakit asiri coktu. Benzinde uzun yolda 40 kurus falandi.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Erhan

Marka model fark etmez. Temiz olsun 25000 i gecmesin :) onerileri bekliyorum. Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

ilansız bir adet fiat panda var servis bakımlı fiyat 25.000 tl

Arac cok kucuk olsun istemiyorum. C sinifi olursa tercihim. Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

lpg yoktu sanırım, ama güzel araç...

Otomatik hic kullanmadim. Arac guzele benziyor ama otomatik oluşu biraz dusunduruyor. Manuel tercihim.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bende birkaç güne aracımı satılığa çıkaracağım, Connect düşünürseniz haber verin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...