İçeriğe Yönlendir

Araç Tavsiyesi

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Sarp D. Uygur

Takas düşünürseniz 225162622 bende daha geniş araç arıyorum

Abi maalesef takas düşünmüyorum. Olursa da Mercedes veya BMW grubu araçlara bakacağım ilerde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Marka model fark etmez. Temiz olsun 25000 i gecmesin :) onerileri bekliyorum. Tesekkurler.

Kendi aracım satılık. Düşünürsen forumda konusu var, inceleyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

İki aracı kiyaslarsak ikisininde temiz oldugunu varsayarsak araclar hakkindaki seciminiz ve nedeniniz ne olurdu?

Corsa 1.3 dizel 90hp

Fiesta 1.4 dizel 75hp

Yorum bağlantısı

Fiesta ya daha çok aklım yatıyor. 

- Corsa ya göre daha yeni model ve güncel kasa olması,

- İç hacmin Corsa ya oranla biraz daha geniş olması,

- Tip olarak daha çok hoşuma gitmesi,

- Corsa ya oranla yakıt tüketiminin biraz daha az olması, 

- Bakım/ servis/ yedek parça maliyetinin Opel den bir tık düşük olması,

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Peki 1.3 dizel corsa 2007 model hata boya yok. Bakimlari zamaninda yapilmis. Sizce kac eder?

Yorum bağlantısı

Peki 1.3 dizel corsa 2007 model hata boya yok. Bakimlari zamaninda yapilmis. Sizce kac eder?

Modeline, Km sine, bakım durumuna göre değişmekle birlikte yaklaşık 30.000 Tl bandında edebilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Modeline, Km sine, bakım durumuna göre değişmekle birlikte yaklaşık 30.000 Tl bandında edebilir.

O zaman soyle soyleyim. Corsa 1.3 dizel 90 lik. 59 bin kmde. Hata boya yok. Lastikelr iyi. Enjoy paket. Kac eder?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

3 tane corsaya bindim 2011 model hepsinde araba esnediginde yan direklerde gicirdama vardi . sürüş pozisyonunu begenmedim. Fiesta candir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Opel fiestaya göre daha sessiz bir motoru vardır ama güzeldir .Fiesta ise alacaksanız 1.4 dizele bakmayın derim bulabilirseniz 1.6 dizel olursa tadından yenmez 1.4 dizel fiesta performans olarak opele göre daha yavaş tabi tercih sizin .

Yorum bağlantısı

kesinlikle fiesta derim yol tutuşu gayet iyi b sınıfı bir araca göre dış görünüşü corsa dan daha iyi yakıt corsa dan daha iyi aile değilde genç biri olarak tek sen kullanacak isen tam senlik bir araç diyebilirim

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Kendi aracım satılık. Düşünürsen forumda konusu var, inceleyebilirsin.

Nerde konusu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Arkadaslar fikirlerinize cok guveniyorum.

Hdi motor hakkindaki fikirleriniz nelerdir? Kac bine kdr verimli kullanilir?

Ek olarak peugeot 407 hakkinda ne soylersiniz? 2006 model 150 binde bakimli temiz bir arac kac lira eder sizce?

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Hdi motordan korkmana gerek yok 1.6 litre 109 ps 240 nm tork şuan elimde 308 var hemde auto 6 r şanzımanlı [emoji1][emoji1] araba 136.000 km de motor olarak en son 125.000 de kızdırma bujilerini değiştirdim başka da bişey yapmadım onun harici peugeot temizi ise sorun yok ama elektronik aksamdan ben kendi arabamda çekiyorum biraz.

Kaç bine kadar kullanılır?

Temizse 200-250 bin ben kullanan hatta 300 bin km ye şahitlik ettim.

407 piyasası hakkında malumatım yok. Bakmam gerek

Elektronik ariza derken? Neler cikariyor misal? 2006 gecis kasasi sanirim.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

motor ve bi çok parçası ortak olan c4 kullandık 1 yıl. 180.000 kmdeydi verirken. Motor olarak biraz sesli ancak çok ekonomik ve performanslıydı, bize bi sorun çıkarmadı. Arıza olarak egr arızalandı ve silecek kolu temassızlık yapıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim turhal

2 kez Pug 207 HDI kullandım. Taş gibiydi. Millet bol keseden sallıyor pug için ama motorda gayet iyiydi. Fakat ford daha seri geldi. 1,4 ile 1,5 arasındaki farktanmıdır onu bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Kasa ağırlığı sebebiyle c segmenti olan C4-308-Focus'a göre biraz ağır kalır ancak yazılımla güzel bir kıvama gelir. 2005-2006-2007 modellerinde turuncu renkli yol bilgisayarı ve radyo ekranı mevcut olup bu ekranda zamanla güneş sebebiyle silinmeler meydana gelir. 2008 den sonra renkli ekrana geçtiklerinde bu sorun da çözülmüş oldu. Elektronik aksamı biraz hassas, sonradan xenon vs. gibi eklentilerde silecek motoru arızası gibi sıkıntılar olabiliyor ancak elektrik aksamı oynanmamış bir araçta arıza yaşama riskiniz çok düşük. Genel anlamda parçaları ucuz, yetkili serviste yapılan bakım Ford' a göre ucuz. 2011 model Focus'ta 15 bin km bakımı mazot filtresi dahil 450 TL civarındayken yetkili Peugeot servisinde 407'ye mazot filtresi dahil 300-320 TL arasında bakım yaptırıyordum. 407'nin en baz modeli (Comfort) konfor ve donanım açısından C segmentindeki üst paket (örn. Focus Ghia) kadar doludur. Kısacası fiyatına göre güzel bir arabadır.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

1.4 HDİ c3 kullanmıştım gidişi fena değil rakiplerine göre daha az yakıyor.Ancak tdci veya tdi kadar uzun ömürlü olmadığını birçok kişiden duymuştum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

1.4 hdi

1.4 HDİ c3 kullanmıştım gidişi fena değil rakiplerine göre daha az yakıyor.Ancak tdci veya tdi kadar uzun ömürlü olmadığını birçok kişiden duymuştum.

1.4 hdi ile tdci ayni motor zaten sadece enjektör farki var motor omru olarak daha kısa gideceğini sanmiyorum. Bakımlı olduktan sonra

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Afşar
İbrahim Aslıoğlu

Peugeut, cıtroen, ford, volvo aynı dizel motorları kullanıyorlar. Serilik aktarma organlarının yapısıyla alakalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...