İçeriğe Yönlendir

Araç Tavsiyesi

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Furkan Avcı

1.5 yıl 2.0 HDI olanı 35.000 km (105.000-140.000) kullandım, motor ile ilgili tek bir sıkıntı bile yaşamadım.

Satmadan önce yazılımla 160 HP - 380 Nm torka çıkarmıştım. 3 ay kadarda öyle kullandım yine sıkıntı yaşamamıştım.

Tek yaşadığım problem şanzıman ile ilgili oldu (otomatik). 

Elektronik olarakta herhangi bir problem yaşamadım.

407 de olan elektronik çocuk kilidi mercedeste bile yok ;) Donanım olarak doludur (executive ve executive premium modelleri)

Yanlız burun çok uzun ve alçak olduğu için salak saçma yerlerde sürtebiliyorsunuz, tek sevmediğim yönü buydu.

Yıldızın koltuğuna bir kere binince hemen ihanet edip sattım kendisini :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hdi motor sorunlu bir motor degildir. Tdci ile ayni gibi gorunsede enjektor ve yazilim farkindan oturu daha az yakiyor. Mekanik acidan degilde elektronik acidan problemli malesef. Amcamda var en fullunden sifir almisti 1.6 hdi 407 makyajsiz gecenlerde durdukyere beyin arizasi acti ve 3-4 bin civari bi masraf cikartti. Halen tam randiman alamadi. Anahtar sorunlari saat sorunlari vs vs ugrasiyor.

Birde on tampon ciddi anlamda alcak. Pejolarda genelde boyle. Plakalik kirmayan yok. :D

Onun haricinde donanim olarak yalitim ve yakit olarak yol tutus olarak guzel arac.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Forumdaslar bu aracin 97 modelini kullanmistim. Kendime baslangic araci olarak dusunuyorum su aralar...

Benim arac turkiyede pek gorulmeyen 1.5 motor 97 klimasiz modeliydi.

Ancak simdi baktigimda 1.25 motorlari ve 1.4 motorlari falan var. Benimki flairdi ama simdi fun modeli falan var. Sizce hangisi dogru secim olur?

7b250dda177d690020793028f7767fea.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Fun daha yakışıklı duruyor, (Sanırım fun gülenyüz dedikleri model, buna ağlayanyüz diyorlar)

Bütçe geneline bakıp, imkanlar dahilinde en genç araç tercih edilebilir. 

Yorum bağlantısı

1.4 FUN 90 hp abs çoğunda yok ancak frenleri kuvvetlidir.Nadir de olsa klimasızları var.Şehiriçinde kullanımı çok keyiflidir.Özellikle açık hava filtresi ile sesi güzeldir.

1.25 ghia ve flair da var.Bu iki modelde de arka spoiler olmayınca görüntüsü çirkin geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

1.4 FUN 90 hp abs çoğunda yok ancak frenleri kuvvetlidir.Nadir de olsa klimasızları var.Şehiriçinde kullanımı çok keyiflidir.Özellikle açık hava filtresi ile sesi güzeldir.

1.25 ghia ve flair da var.Bu iki modelde de arka spoiler olmayınca görüntüsü çirkin geliyor bana.

1.4 ler 90 lik mi hepsi? O zaman onu tercih edeyim.. Peki 1.4 ile 1.25 arasindaki yakiti kiyaslarsak ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Fun 1.4 cc

sport 1.6 cc focus motorlu tek kapı.

Bir de 1.25 motor var o da 2 donanımlı üretildi. Flair ve ghia.

Bir de dizel ve sizdeki gibi 1.5 seçeneği var ama Tr ye gelmedi bayi yoluyla diye biliyorum.

Ayrıca güvenlik ve konfor paket var her motor seçeneğinde.

Nette daha ayrıntılı bilgi mevcut. Mobilden yazıyorum. Ancak bu kadar yazabildim .

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Fun 1.4 cc

sport 1.6 cc focus motorlu tek kapı.

Bir de 1.25 motor var o da 2 donanımlı üretildi. Flair ve ghia.

Bir de dizel ve sizdeki gibi 1.5 seçeneği var ama Tr ye gelmedi bayi yoluyla diye biliyorum.

Ayrıca güvenlik ve konfor paket var her motor seçeneğinde.

Nette daha ayrıntılı bilgi mevcut. Mobilden yazıyorum. Ancak bu kadar yazabildim .

Bilgiler icin tesekkurler. Forumda olsada satilik ona baksam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Ilan yok. Araç arıyoruz kardeşime. Netleşince ilan açacak fiestaya.

Ozellikleri hakkinda bilgi alabilirmiyim

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

dikkat etmek lazım sık el değiştirebilen bir araba ,bir de esnaf tarafından şehir içi aracı olarak çokca kullanılan bir araba günde 3-4 farklı kişi tarafından kullanılanlara denk gelmeyin sakın

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

dikkat etmek lazım sık el değiştirebilen bir araba ,bir de esnaf tarafından şehir içi aracı olarak çokca kullanılan bir araba günde 3-4 farklı kişi tarafından kullanılanlara denk gelmeyin sakın

Bu devirde tanidiktan almak lazim ismail bey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1.4 ler 90 lik mi hepsi? O zaman onu tercih edeyim.. Peki 1.4 ile 1.25 arasindaki yakiti kiyaslarsak ne dersiniz?

1.4 fun olanların hepsi 90hp.Yakıt konusunda 1.25 hakkında bilgim yok.Temizini bulmak çok ama çok zor.Bir ara İzmir de 33bin km'de gri bir fun vardı 17bin lira istiyordu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

1.4 fun olanların hepsi 90hp.Yakıt konusunda 1.25 hakkında bilgim yok.Temizini bulmak çok ama çok zor.Bir ara İzmir de 33bin km'de gri bir fun vardı 17bin lira istiyordu.

O kadar yuksek rakamlar vermem imkansiz :)

Yorum bağlantısı

Forumdaslar bu aracin 97 modelini kullanmistim. Kendime baslangic araci olarak dusunuyorum su aralar...

Benim arac turkiyede pek gorulmeyen 1.5 motor 97 klimasiz modeliydi.

Ancak simdi baktigimda 1.25 motorlari ve 1.4 motorlari falan var. Benimki flairdi ama simdi fun modeli falan var. Sizce hangisi dogru secim olur?

Mustafa Bey;

Açmış olduğunuz danışma konuları tek başlık adı altında birleştirilmiştir,lütfen tek konu üzerinden devam ediniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

99 flair güvenlik+ konfor paket Abs klima çift Airbag patinaj kontrol sistemi (BTCS)

Fiyat ve resimler için bir kaç gün müsade istiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

1.4 motor 90 beygir fun keyfinden yenmez, olmazsa 1.25 Ghia bulursanız temiz diğer ondan sonraki aracinizda tıpkı benimki gibi fiesta olur. Bu araçları bilen birakamaz, bilmeyen ise 1.25 motor çekmez bu diye çamur atar ama gerçekte yasanan çok farklıdır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

2011 model fiesta trend'de hangi donanimlar vardir? Dizel modeline kac para verirsiniz. Temiz hatasiz hasar kayitsiz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan
(düzenlendi)

forumda 2000 model üstü focus 1 ghia manuel vites ve 2000 model üstü 1.4 fun fiesta satan yok mu? :)

tarihinde Mustafa Erhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...