İçeriğe Yönlendir

Araç Tavsiyesi

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Tuna İşgören

2008 ve üstü modellerde elektrik aksamda değişikliğe gidilmişti bu araçta tıpkı 307 gibi

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Linkteki araçların fiyatları ciddi anlamda yüksek. Öncelikle 2.0 benzinli motoru eleyin. 1.6 HDI için de mümkünse Executive donanımı bakın. Çok temiz bir Comfort denk gelirse de tercih edebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Yorumlari bende merak ediyorum.

Mustafa kardeşim peugeot nerden çıktı :p  arabaların sadece motoru iyi yakmıyor ve gidiyor elektrik sistemi havalandırma sistemleri çok dayanıksız. Bir de hdi motorlarda sık olmamak kaydıyla turbo problemi duymuştum. Sende haklısın araba bulamadık sana :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Mustafa kardeşim peugeot nerden çıktı :p arabaların sadece motoru iyi yakmıyor ve gidiyor elektrik sistemi havalandırma sistemleri çok dayanıksız. Bir de hdi motorlarda sık olmamak kaydıyla turbo problemi duymuştum. Sende haklısın araba bulamadık sana :)

Kardes araba arama donemleri benim icin cok sancili geciyor. İnce eliyorum biraz. O yuzden kafama yatan bulmam zorlasiyor. Pejo hic dusunmezdm ama tüm temiz alternatifleri degerlendiriyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Kardes araba arama donemleri benim icin cok sancili geciyor. İnce eliyorum biraz. O yuzden kafama yatan bulmam zorlasiyor. Pejo hic dusunmezdm ama tüm temiz alternatifleri degerlendiriyorum.

407 almadan önce aynı ön yargılara sahiptim, aldım hiç pişman olmadım. Fiyatına göre kaliteli bir araç... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Forumdaslar yine bir sorum var :)

Bugun bi arabaya baktim kisaca soyle:

1.6 tuplu 99 model

146 binde falan. Arabanin ici falan yasina gore tertemiz 2 parca boyasi var. 800 lira hasar kaydi on sag camurluktan.

Kafama takilan 3 olay:

1) klima yok. Taktirsam olumsuz bisi olur mu satarken falan? Ya da takilsa randuman alir miyim?

2) arabanin gazi cok sert ve bi anda dibe kdar basamiyorsunuz yavas yavas iniyor ve 100 hp olmasina ragmen bir anda firlamiyor yavas yavas toparliyor.

3) sanirim 8 valf. Motorun uzerinde 16 v yazmiyor sr gibi bisi yaziyordu.

8v 16v arasinda performans farki var midir? Bunlarin hangisi tutulan modelidir? 8v ne gibi farklilik yaratir? Kafam cok karisti.

Simdiden tesekkurler.

Birde son olarak siz olsaniz boyle bir arabaya kac tl verirdiniz. Lastik durumu iyi.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

1. Sonradan takılan klima randımanlı olmuyor maalesef

2. Arabadan aman aman bir performans bekleme.

3. SR yazıyordur alman tabiri ile nazi motorudur kolay kolay arıza yapmaz,8 valf'dir. Yakıt olarak 16 valf'ten az yakar,az kaçar :)

Son olarak bugünkü araba piyasasına göre fiyat söylemek çok zor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

1-o fiyattaki bir araç için klima takmaya değmez.

2-100 hp den bir şey bekleme. Performans istersen üst devir de kullanman lazım

3- hitler motor 8 valfdir

4-8 valf alt devirlerin daha canlı olmasını sağlar. Sanırım 16 lar üst devilerin daha canlı olmasını sağlayıp daha az yakmasını sağlıyor. Golf 4 ler de tutulan motor senin baktığın hitler olan versiyon piyasası canlıdır ancak klimasız sakın alma

100 hp opel astradan daha dusuk performansli geldi bana. Hatta focusdan bile daha dusuk. Bu normal degil bence. Valfin bu kadar etkili olduggunu dusunmemistim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

"Focus dan bile" pandoranın kutusuna madik artığın andır be hocam. Pandora sana gününü gösterecek. Başına geleceklerden sen sorumlusun.

Not: Bunu focusun yerinde yaptın. Sakın hata edip de " das auto" nun yerinde yapma.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

"Focus dan bile" pandoranın kutusuna madik artığın andır be hocam. Pandora sana gününü gösterecek. Başına geleceklerden sen sorumlusun.

Not: Bunu focusun yerinde yaptın. Sakın hata edip de " das auto" nun yerinde yapma.

Sebebini yukarıda acikladim. Bendeki focus 98 hp iyi. Opel 101 iyi. Opel le focus arasinda opel daha iyiydi performans ve tepkime olarak. Ama golfun ben daha performansli olacagini dusunmustum. Bi an hayal kirikligi yasadim ki o da 101 hp iyi sanirim.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

klimasız araba almayın bence..

Golf 5'im varken klima arıza yapmıştı..bir yaz günü Ankara'ya gitmek zorunda kalmıştım..Camları açsan acaip ses yapıyor kapasan içeride durulmuyor..Arabanın markası farketmez klimasız isterse Mercedes olsun camları açıp o rüzgarı ve sesi yedikten sonra bence Şahinden Doğandan farkı yok :)

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Sebebini yukarıda acikladim. Bendeki focus 98 hp iyi. Opel 101 iyi. Opel le focus arasinda opel daha iyiydi performans ve tepkime olarak. Ama golfun ben daha performansli olacagini dusunmustum. Bi an hayal kirikligi yasadim ki o da 101 hp iyi sanirim.

Golf4 pasific 1.6 hitler motor 5 ay kadar kullandim. Arac cok hantal sanirim agirliktan dolayi motor zayif kaliyor. Asiri benzin tuketimi var . 120den sonra açıldığı zamanda harbi iyi gidiyor alet :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Golf4 pasific 1.6 hitler motor 5 ay kadar kullandim. Arac cok hantal sanirim agirliktan dolayi motor zayif kaliyor. Asiri benzin tuketimi var . 120den sonra açıldığı zamanda harbi iyi gidiyor alet :)

Aynen dediginiz gibi. 90-100 e kadar cok yavas sonra normale donuyor. Sonuc olarak begenmedim. Arac aramaya devam :))

Yorum bağlantısı
Koray Demir

1. Sonradan takılan klima randımanlı olmuyor maalesef

2. Arabadan aman aman bir performans bekleme.

3. SR yazıyordur alman tabiri ile nazi motorudur kolay kolay arıza yapmaz,8 valf'dir. Yakıt olarak 16 valf'ten az yakar,az kaçar :)

Son olarak bugünkü araba piyasasına göre fiyat söylemek çok zor...

Nazi motor değil de Hitler motor olarak geçer.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Nazi motor değil de Hitler motor olarak geçer.

Bilgilendirme için teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Klimasız golf mü varmış :) ilk defa duydum.

Nasil bir imajdir bilmem. Arabaya bindim AC dugmesini falan ariyorum. Adam yok deyince sok oldum.

Yorum bağlantısı

Klimasız golf mü varmış :) ilk defa duydum.

Var. Bırakın 99 u, 2014 modellerde bile var.  ;) Soğuk iklim ülkeleri için özel üretim araçlar. Tr de de bazı örnekleri var. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

motor konusunda,bakımlı olduktan sorun olmaz.bendeki c5 (tabi ki  c4 de),focus,volvo ve pejolarda aynı motor var.ben im araç 200 binde.üfleme püfleme,yağ yakma falan yok.önemli olan düzenli bakımı yapılmış araç bulmak.407 yi de çok beğeniyorum,neredeyse alıyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...