İçeriğe Yönlendir

Ne Yaptın Volkswagen Emisyon Skandalı

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Guest Misafir

Ben ve iş yerinden arkadaşım ocak başı 2 adet polo aldık agustos ayında diğer iş arkadaşım kendisi ve eşine 2 adet golf aldı ekim gibi de diğer iş arkadaşım golf aldı. Arkadaşa çok dedim aynı araçtan 2 adet alma diye ama dinletemedim :)

Cok dogru secimler, hepsi segmentinde basarili araclar. 4. Yasinda Kara Kuzum ve sorunsuz gidiyoruz hala. Golf zaten VW nin can damarlarindan biri.

Avrupada da Turkiyede de vw satislarinda herhangi bir dusukluk yok. Amerikayi bilmiyorum. Olay vw almayanlarin sadece daha cok nefret etmesine yaradi. Vw ciler hala vw almaya devam ediyor. Nasil ki iphone 4 ciktiginda sag elle tutunca cekimiyordu da Steve Jobs o zaman sol elle tutun dedi de satislarda bir degisiklik olmadi (ki aciklama yapmasaydi da satislar etkilenmezdi) bu da ayni hesap. İnsanlar dogustan fanatik.

Bakalim su davalardan bir sonuc cikarsa vw batar. Ama vw, araba satamiyor diye batmayacak

Kesinlikle katiliyorum. VW e hicbir sey olmaz, 3 gun once basinda ABD deki bir Oto Fuarinda boy gosterdik yine, satislarda yine hicbir degisiklik olmadi, olmayacak da cunku seviyoruz VW i.

Su an vw yetkili servisteyim showroomda ne passat ne jetta ne de golf var sadece caddy ve baska bir ticari arac var. Satis sefi tanidik konustuk arac yokki direk musteriye teslim ediyoruz dedi en fazla satisi bu sene yaptik. Dedigimiz gibi biz Turk milletiyiz her seyi unuturuz

Turk milleti olmakla ilgisi yok, butun markalarda neler var, daha 2 hafta once Mercedes in de klima gazlarinin cevreye zararli oldugu haberi cikti, kimseden ses cikmadi, VW olunca hemen bir saldiriya gecildi, kedi-ciger.

Çok imaj kaybetti,bu 3-5 yıl sürer.

Hicbirsey olmayacak, tam gaz devam.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Genel olarak dünya pazarında VW kan kaybediyor ancak Türkiye'de durum şimdilik hiç öyle değil...

Yorum bağlantısı
Misafir

Hicbirsey olmayacak, tam gaz devam.

Doğru bu ülkede fazla sorun teşkil etmez,o yüzden kirletmeye tam gaz devam  :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Olayın patlak derdiği günlerde ABD ve yanlış hatırlamıyorsam Norveç 'te vw satışı yasaklanmıştı. Bu yasak bizim gözümüzde para etmiyor ama yabancılar bizim gibi köhne düşünmüyor. Dünya genelinde vw zor zamanlar geçiriyor. Autoshow da göründü diye oo tamam bu iş bitmiş olmuyor. Yada Türkiye 'de aynı adam 2 tane vw alınca tamam olmuyor. Bp 'de doğuş araçlarına %2 mi 3 mü ne indirim vardı bir zamanlar. Niye önceden yoktu, az sorgulayın. Kedi ciğer meselesi değil bu iş, hepimizin altındaki aracı bir vw alacak kadar ediyor ama kendi adıma konuşuyorum, benimkisi zevk meselesi, kiralık araçlara binmeyi sevmiyorum. Sevene de saygım sonsuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Doğru bu ülkede fazla sorun teşkil etmez,o yüzden kirletmeye tam gaz devam :D

Bize gelene kadar neler var:) Kesinlikle yanlis savunmuyorum ama herkes kullandigi parfume baksin once diyorum Hakancigim, hepimiz yapiyoruz.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Olayın patlak derdiği günlerde ABD ve yanlış hatırlamıyorsam Norveç 'te vw satışı yasaklanmıştı. Bu yasak bizim gözümüzde para etmiyor ama yabancılar bizim gibi köhne düşünmüyor. Dünya genelinde vw zor zamanlar geçiriyor. Autoshow da göründü diye oo tamam bu iş bitmiş olmuyor. Yada Türkiye 'de aynı adam 2 tane vw alınca tamam olmuyor. Bp 'de doğuş araçlarına %2 mi 3 mü ne indirim vardı bir zamanlar. Niye önceden yoktu, az sorgulayın. Kedi ciğer meselesi değil bu iş, hepimizin altındaki aracı bir vw alacak kadar ediyor ama kendi adıma konuşuyorum, benimkisi zevk meselesi, kiralık araçlara binmeyi sevmiyorum. Sevene de saygım sonsuz.

VAG'in yaptigini kesinlikle onaylayacak halim yok, tek soru neden Mercedes'in yaptigi boyle gundemde degil? Boyle konusulmuyor?

Kiralik araclara binmeyi ben de sevmiyorum. +1000

Herkes VAG fiyatlarindan sikayet ediyordu, es degerlerinden yuksek oldugunu soyluyordu ondan kedi-ciger dedim. Sizin boyle dusunmemenize sevindim farkin kapatilamaz oldugunu herkes goremiyor -bence de fark var cunku-.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Hakan abi sürekli nargile içiyor oda nargileyi bıraksa iyi olacak :)

Oyle mii:) Bence de Mertcigim, cok mantikli bir noktaya temas ettin [emoji5]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

VAG'in yaptigini kesinlikle onaylayacak halim yok, tek soru neden Mercedes'in yaptigi boyle gundemde degil? Boyle konusulmuyor?.

Vw nin olayinda sahtekarlik var.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Vw nin olayinda sahtekarlik var.

Her firmada aslında ama Vw konusu Abd Almanya savaşı... Almanya elinde kalan tek safkan firma grubu idi Vw.

Alman görünümlü Amerikalı 'Wir lieben autos' sloganlarla, alman tanınmışlarla yapılan reklamlarla Opel, algı yaratılarak Vag araçların yerine geçme çabasıydı.

İlginç olan ise marka algısı 2.0tdi yasaklı motor Audi, Skoda ve Trye hiç girmeyen Seatlarda da vardı oysa. Diğer markalar sıkıntı yaşamadı nedense....

Şahsa münhasır benim için Vw 2005de bitti. Efsaneleri 2005 kadar ürettiği araçlar ve motorlar....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bize gelene kadar neler var:) Kesinlikle yanlis savunmuyorum ama herkes kullandigi parfume baksin once diyorum Hakancigim, hepimiz yapiyoruz.

İşte bunlar ile bir yere varamıyoruz ne yazık ki.

Hakan abi sürekli nargile içiyor oda nargileyi bıraksa iyi olacak :)

Şimdi bunun emisyonla ne alakası var kardeşim  :biggrin:

Oyle mii:) Bence de Mertcigim, cok mantikli bir noktaya temas ettin [emoji5]

Konuyu değiştirme çabaları bunlar. :biggrin:

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bu sıralar herkes araba değiştiriyor çevremde, sürekli bayileri dolanıyoruz. VW bayileri yine dolup taşıyor, arabalarda da sıra var. Şu da bir gerçek, hemen her sınıfta en iyi arabalar VW grubunda.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Her firmada aslında ama Vw konusu Abd Almanya savaşı... Almanya elinde kalan tek safkan firma grubu idi Vw.

Alman görünümlü Amerikalı 'Wir lieben autos' sloganlarla, alman tanınmışlarla yapılan reklamlarla Opel, algı yaratılarak Vag araçların yerine geçme çabasıydı.

İlginç olan ise marka algısı 2.0tdi yasaklı motor Audi, Skoda ve Trye hiç girmeyen Seatlarda da vardı oysa. Diğer markalar sıkıntı yaşamadı nedense....

Şahsa münhasır benim için Vw 2005de bitti. Efsaneleri 2005 kadar ürettiği araçlar ve motorlar....

vw nin hisseleri içerisinde büyük bir pay da Katarlılara ait. Saf alman değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

vw nin hisseleri içerisinde büyük bir pay da Katarlılara ait. Saf alman değil.

Hisse olgusu halka arz ise başka, lâkin Alman algılı bir firma...
Yorum bağlantısı
Misafir

Sığınmacılar cevap vermedi. :fiuw: Burda sorayım birde.  :)

Dizel Jetta nın satış fiyatı görünmüyor Vw sitesinde. Yok mu satışı acaba?

Yorum bağlantısı
Misafir

Sığınmacılar cevap vermedi. :fiuw: Burda sorayım birde.  :)

Dizel Jetta nın satış fiyatı görünmüyor Vw sitesinde. Yok mu satışı acaba?

Emisyon değerleri düzgünmüş ya dimi satışını neden durdursunlar  :fiuw:  :seytan:

Yorum bağlantısı
Misafir

Emisyon değerleri düzgünmüş ya dimi satışını neden durdursunlar  :fiuw:  :seytan:

Yok, emisyon için değil sorum. Golf te dizel otomatik varken, Jetta ya da baktım ama hiç dizel göremedim. Merak ettim sadece..  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Misafir

Dizel golfler euro6 idi 110 hp jettalar ise euro 5 105 hp bu nedenle jetta satışı durdu. Euro 6 lar ile birlikte satışa başlar

Teşekkürler Mert..  :flowers:

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Jetta ve Caddy 2.0tdi getirme kararı aldı Ferit ŞAHENK ve Doğuş oto

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ben şahsen şu saatten sonra benim emisyon değerim x birim deyip daha fazla zehirli gaz salan insanları göz göre göre kandıran bir firmayla işim olmaz. Alan yine alsın ona saygı duyarım. Ama firma benim için bitmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

VAG'in yaptigini kesinlikle onaylayacak halim yok, tek soru neden Mercedes'in yaptigi boyle gundemde degil? Boyle konusulmuyor?

Ne olmuş Yıldız'a  :crazy:  :crazy:

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Tum markalar zaman zaman hatalar yapiyor. Mesela en son Toyota 1 milyondan fazla araci geri cagirmisti.

Aradaki fark digerleri bu hatalati bilincsiz olarak, parca hatasindan dolayi yapiyor VAG ise bile bile bizi dolandiriyor. Kisiden kisiye degisir tabi, bazi insanlar dolanditilmaktan rahatsiz olmayabilir. Ben oldum.

Diger garip bir durumda VAG'in premium arac olarak sayildigini ilk kez YINE Turkiye'de gordum.

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Şöyle bir gerçek var, kamuoyu nezdinde VW nin yaptığı yanlışların üzerine kasten ve ısrarla gidiliyor. Evet ortada yapılan bir yanlış var ancak şahsi kanaatim bu yanlıştan çok daha büyük bir yıpratma kampanyası var. Böyle giderse VW yi cidden zor günler bekliyor, yakın geçmişteki GM'nin durumuna düşerse hiç şaşırmayın... 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Göz göre göre emisyon değerleri ile oynayan haksız rekabet yapıp dürüstçe üretim yapmayan bir firmaya, (heleki otomobil liginde şampiyonluğa oynuyorsa) isteyen istediği kadar yıpratmaya gidebilir. Çünkü fazlasıyla hakediyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...