İçeriğe Yönlendir

Kızlar Ve Evlilik Üzerine Güzel Bir Tespit

Misafir

Recommended Posts

Misafir

yazana helal olsun. paylaşana ayrıca teşekkürler. sonuna ve dibine kadar katılıyorum.

Böyle demeseydin iyiydi de dedin artık :D 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Teşekkür ederim arkadaşlar. Karbonhidrat beyinli diye hakaret etme cüretini gösteren arkadaşlara haddini bildirdiğiniz için. Ben ciddiye almadım, bilirsiniz, gençlikte kızlara hava atacam diye arkadaşlarını gömen tipler vardı. Onları da ciddiye almazdım.

Seni de listemde bir üst sıraya aldım Oğuz hocam, sabah sabah ortalığı karıştırdın.. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Seni de listemde bir üst sıraya aldım Oğuz hocam, sabah sabah ortalığı karıştırdın.. :D

İşi zor  :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

Hemde ne karıştırma :) Hemen hemen bir yıldır üyeyim.Bu kadar hızlı konu görmedim.Bir anda oldu herşey :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Hemde ne karıştırma :) Hemen hemen bir yıldır üyeyim.Bu kadar hızlı konu görmedim.Bir anda oldu herşey :)

Bu bir şey değil ki  :biggrin: 2 saatte 30 sayfa olan konuları gördük   :D

F5 yapınca 3 sayfa atlıyordu  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Gurur duydum
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Bi acildik kendimize geldik sabah sabah, bence bunu da degerlendirmeye almak lazim. Forum üyelerine pozitif etki yapti. Ayrica kahve enerji icecegine harcayacagimiz para da cebimizde kalmis oldu  ya da diger karbonhidrat icerikli gidalara  :biggrin:

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu bir şey değil ki :biggrin: 2 saatte 30 sayfa olan konuları gördük :D

F5 yapınca 3 sayfa atlıyordu :D

ne günlerdi beeeee. 1 günde 300-400 mesajlı günler.
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Abdullah bey, sağolun çok güldürdünüz beni. İyi espriye şapka çıkartırım. Şimdi bu karikatürüde paylaşacağım. Sanırım karbonhidrat sorunlu arkadaşlar benim vatandaşlıktan çıkarılmam için Meclise önerge vereceklerdir. 

Vatandaşlık mı o da ne ki :) Oğuz beyin tiz kellesi vurula.Hele ki karikatürden sonra maazallah.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

:sandalye:  :sandalye:

Konunun içinde gerçekten dayanan kısımda var tabi bu kısımlar tamamen örf,adet ve aile yetiştirme kültürüne bağlı hepimizin çocuğu var kimizinki kız çocuğu kimimizinki erkek çocuk yüce rabbim Onları daima güzellikler ve mutlluklarla yaşamayı nasip etsin .3 erkek evladım var.2 kız kardeşim var kız ve bayan gözümde ve nazırımda üzerine titrenmesi gereken yüce rabbimin biz insan oğluna armağanıdır çünkü hepimiz bir Anne evladıyız. ;)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Misafir

Konu mizahta da olsa yazılanlara ben katılmıyorum. Kadın dediğin eğitimli olmalı. Çünkü bebeklerimizi çocuklarımızı erkekler değil kadınlar yetiştiriyor. Eğitimsiz birisi ne derece çocuk eğitebilir ki? Eğitimsiz cahil birinin yetiştirdiği çocuklardan ne beklenir ki? Üstelik kadının cahili hiç çekilmiyor. Eğitimsiz bayanlara dert anlatmaya çalışırken beyin devrelerim cızırtlamaya başlıyor.

Az önce kalfalarımla bu konuyu konuşuyorduk, konu üstüne geldi. Bir hasta geldi, kadın beyin kapısını kapatmış, şalteri indirmiş, artık hiç bir şey öğrenemiyor hale gelmiş. Reçetesinde hata çıktı. Söylediğimiz 2 cümleyi kavrayamıyor, algılayamıyor. 15 dk boyunca uğraştık ama gerçekten algılayamıyor. O kadının yetiştirdiği çocuklara ve eşine üzüldüm açıkcası. Kadınlarımız hep böyle şalterlerini bir bir indirirse veya böyle kadınlar seçersek gelecekte çok kötü bir gençliğimiz olacağı aşikar.

Sefa bey yorumunuz güzel lakin bir konuda ekleme yapmak istiyorum. Her eğitimli kültürlü veya her eğitimsiz cahil olacak diye bir genelleme yanlış olur. Aynı sektörde çalışıyoruz, ben de anestezi teknisyeniyim. Bizde bazen okumuş ukalalara laf anlatamıyoruz. Onlar her şeyi bilenlerdir. Yazının içeriğinde benim de katılmadığım taraflar var lakin cehalet kavramı öğretimden ayrı değerlendirilmelidir. Tabiki eğitim almamış kişilerde cehalet daha yaygındır fakat okumuş cahiller daha tehlikelidir.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Konu mizahta da olsa yazılanlara ben katılmıyorum. Kadın dediğin eğitimli olmalı. Çünkü bebeklerimizi çocuklarımızı erkekler değil kadınlar yetiştiriyor. Eğitimsiz birisi ne derece çocuk eğitebilir ki? Eğitimsiz cahil birinin yetiştirdiği çocuklardan ne beklenir ki? Üstelik kadının cahili hiç çekilmiyor. Eğitimsiz bayanlara dert anlatmaya çalışırken beyin devrelerim cızırtlamaya başlıyor.

Az önce kalfalarımla bu konuyu konuşuyorduk, konu üstüne geldi. Bir hasta geldi, kadın beyin kapısını kapatmış, şalteri indirmiş, artık hiç bir şey öğrenemiyor hale gelmiş. Reçetesinde hata çıktı. Söylediğimiz 2 cümleyi kavrayamıyor, algılayamıyor. 15 dk boyunca uğraştık ama gerçekten algılayamıyor. O kadının yetiştirdiği çocuklara ve eşine üzüldüm açıkcası. Kadınlarımız hep böyle şalterlerini bir bir indirirse veya böyle kadınlar seçersek gelecekte çok kötü bir gençliğimiz olacağı aşikar.

Annelerimiz ilkokul mezunu bir çoğumuzun böyle.

Biz de sorun mu var?

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Sefa bey yorumunuz güzel lakin bir konuda ekleme yapmak istiyorum. Her eğitimli kültürlü veya her eğitimsiz cahil olacak diye bir genelleme yanlış olur. Aynı sektörde çalışıyoruz, ben de anestezi teknisyeniyim. Bizde bazen okumuş ukalalara laf anlatamıyoruz. Onlar her şeyi bilenlerdir. Yazının içeriğinde benim de katılmadığım taraflar var lakin cehalet kavramı öğretimden ayrı değerlendirilmelidir. Tabiki eğitim almamış kişilerde cehalet daha yaygındır fakat okumuş cahiller daha tehlikelidir.

Kesinlikle..

+1

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ekliyeyim köydeki öğrenciler ile şehirde ki öğrenciler arasında ki farkı bizler daha net görüyoruz.

Bu konuda yazacak çok şey var ama yeri değil. Yüz yüze gelince konuşuruz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Konuyu sabah en erken saatlerde uyandığım için görmüştüm,mizah olmasına rağmen rahatsız eden kısımlar var diye yorum yazmamıştım ama bayağı olay olmuş. İlk mesajlardan yer tutsaydık keşke reklam alırdık :p 

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Öğrenim ayrı, eğitim ayrı. Dikkat ederseniz okul-okuma-ilkokul gibi kelimeleri kullanmadım. İlkokul mezunu olup çok iyi eğitilmiş te olunabilir, üniversite okuyup eğitimden hiç nasiplenmemiş te olunabilir.

Aynı noktadayız sefa bey. Yazıyı baz alarak yorum yaptığınız için bende yine yazıyı baz alarak birşeyler ekledim. Yazının geneline bakacak olursanız orada saf cahillikten değil de ev hanımlığı üzerinden gidilmiş. Okuyan kızların beklentilerinin büyüklüğünden bahsedilmiş. Yani günlük hayattan örneklendirmeler yapılarak, ayrıca güzel bir anlatımla mizah yapılmış. Böyle bakalım, yoksa iş uzar gider. tarihinde Oğuz Temülken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Annelerimiz ilkokul mezunu bir çocuğumuzun böyle.

Biz de sorun mu var?

Hanıma verdiğim çoğu cevapların en genel hali. (Özeli ise köyde bamya yemedim de ne oldu)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hanıma verdiğim çoğu cevapların en genel hali. (Özeli ise köyde bamya yemedim de ne oldu)

Çocuğum keşke köyde büyüse keşke onlar gibi yaşayıp büyüse.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...