İçeriğe Yönlendir

Aliexpress Veya Ebay Ürün Tavsiyesi

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

yolda daha, sen göremiyormusun?

barkot numarasını doğru giriyorsundur inşallah.

RF011337125CN

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim bir çok kargom gelmedi. Hepsine open dispute açtım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sizinki yürümüyor mola vermiş :)

takipli postalarda hiç sorun yaşamadım hocam.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özge

Tesekkurler. Beklemeye dewam

Teslim olmayan Bir ürünle ilgili mail geldi tam anlamadı siparis verdiginizde geriye sayan bi zaman sayaci var onun bitmesine 4 gün kalmıs uyarıyor müşteri koruması galiba. 4 gun sonra ne olacak acaba siparişim iptal mi olacak ki? Zamanı artırayım dedim 2 gun artırabiliyorsunuz galiba

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

dispute açın zaman kalmamış, açmazsanız malı almış oluyorsunuz, otomotikmen satıcıya para ödeniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

sizinki yürümüyor mola vermiş :)

takipli postalarda hiç sorun yaşamadım hocam.

Abi takipli değil. Türkiye sonrası yok.

Teslim olmayan Bir ürünle ilgili mail geldi tam anlamadı siparis verdiginizde geriye sayan bi zaman sayaci var onun bitmesine 4 gün kalmıs uyarıyor müşteri koruması galiba. 4 gun sonra ne olacak acaba siparişim iptal mi olacak ki? Zamanı artırayım dedim 2 gun artırabiliyorsunuz galiba

Open dispute kullanın.
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Çok nadirende olsa bazen bu miktarda gecikmeler olabiliyor, sizin sipariş verdiğiniz tarih Çin'deki bahar bayramına denk geliyor. Bu sebeple posta kaynaklı bir gecikme olma ihtimali yüksek, zaten takip bilgilerinde de o şekilde gözüküyor. 90 günde gelen siparişlerim oldu...

Eğer biraz daha sabredebilecekseniz süreyi uzatın. "Yok arkadaş bekleyemem" diyorsanız basın dispute'ye iade işlemlerini başlatın.

Ama dispute işleminde satıcı escalate dispute yaparasa büyük ihtimalle Aliexpress kargo takip bilgilerinde kargonun gönderildiği bilgisine istinaden teslim süresini uzatacaktır. Aliexpress, counterfeit product (sahte ürün) haricindeki dispute taleplerini genelde biraz ilave süre vererek çözmeye çalışıyor.

Ben, satıcıyla irtibata geçip süreyi biraz daha (10 gün kadar) uzatmanızı tavsiye ederim.

Paylaşmanızın bir mahsuru yoksa aldığınız ürün neydi acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özge

Bir sakıncasık yok tabikide. Birkaç değişk satıcıdan alım yaptım 5630-5730 smd led, DRY pcb film, UV floresan lamba, mini daire testere, mini mandren vs. İngilizcem de pek iyi degil zaman uzatmayı yapmasam sıkıntı olur mu kendileri uzatır mı? Süreyi. ben ürünleri teslim almak istiyorum da

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Satıcının taahüt ettiği süre içinde ürünün elinize ulaşmadığını belirttikten sonra iyi niyet göstererek teslim süresini satıcının lehine uzatmak istediğinizi belirtmeniz daha uygun olur. Çünkü belirtilen süre içinde ürünün elinize ulaşmaması satıcının problemi.

Bunu sipariş yaptığınız her satıcı ile tek tek yapmanız gerekecek.

Özelden size ingilizce bir mesaj gönderdim. Bakabilir misiniz?

Bir sakıncasık yok tabikide. Birkaç değişk satıcıdan alım yaptım 5630-5730 smd led, DRY pcb film, UV floresan lamba, mini daire testere, mini mandren vs. İngilizcem de pek iyi degil zaman uzatmayı yapmasam sıkıntı olur mu kendileri uzatır mı? Süreyi. ben ürünleri teslim almak istiyorum da

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Kazım Yılmaz

Kulaklık ihtiyacı olanlara şiddetle tavsiye ederim. Ben iki tane aldım yaklaşık 15 gün içinde ulaştı. Ürün kesinlikle orijinal. Mediamarkt'ta satılan ürünle fiilen karşılaştırdım.

http://www.aliexpress.com/item/Genuine-Marshall-Major-With-Microphone-Remote-On-Ear-Pro-Stereo-DJ-Headphone-Black-white-color-available/1411636347.html

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Kulaklık ihtiyacı olanlara şiddetle tavsiye ederim. Ben iki tane aldım yaklaşık 15 gün içinde ulaştı. Ürün kesinlikle orijinal. Mediamarkt'ta satılan ürünle fiilen karşılaştırdım.

http://www.aliexpress.com/item/Genuine-Marshall-Major-With-Microphone-Remote-On-Ear-Pro-Stereo-DJ-Headphone-Black-white-color-available/1411636347.html

Bunun bu fiyata olma ihtimali bana gerçek gelmiyor. Çinden geliyor olması da destekliyor düşüncemi.

Orjinal olduğuna dair fiilen nasıl bir karşılaştırma yaptınız?

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Orası çin orda herşey gerçeğimsi :) adamlar insanın bile çakmasını yapıyorlar artık birebir :D ama yani bu kulaklığı bu fiyata alabilmek bana çok mümkün gelmiyor.Bire bir dışını uydurmaları sorun değil.Önemli olan içindeki ses sağlayan donanımın kalitesi.Bunu test edebilmek lazm orjinal mi değil mi anlamak için.

Alıp onay verenler de zaten kargo ellerine geçtiğinde hemen bi yere baglayıp 2 sarkı dinleyip yorum yapanlardır.1 ay sonra bozuldugunda aa çakmaymış diyip dönüp yorum atma şansları yok :)

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Mediamarkt'ta satılanda Çin'den geliyor. Sizin mantıkla o da sahte...

Mediamarkt' ta satılan ürünle yanyana koyup, ses kalitesini, malzeme kalitesini ve retail kutusunu karşılaştırdım. En ufak bir fark yok.

Orijinalliğinden emin olarak ürünü almak isterseniz Mediamarkt'ta aynı ürün 349 TL, onu tercih edebilirsiniz. 

g5y640.jpg

94EN9Z.jpg

qYRvmZ.jpg

Aliexpress'ten aldıklarım...

vERPjR.jpg

Bunun bu fiyata olma ihtimali bana gerçek gelmiyor. Çinden geliyor olması da destekliyor düşüncemi.

Orjinal olduğuna dair fiilen nasıl bir karşılaştırma yaptınız?

Ben kullanıyorum. 3 tane aldım toplamda, kesinlikle orijinal.

2000 order 1000+ positive feedback. Orjinal degilse de adamlar orjinalden iyi cakmis demektir. Dusunmeden siparis verilir :)

İlk çıktığında 200 liraydı. sonradan bir ithalatçı 150 liraya kadar düşürdü fiyatları. Şu anda Mediamarkt' ta 249 TL 'ye satıyorlar. 

350 kusur lira degil miydi bu ya?

tarihinde Kazım Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Mediamarkt'ta satılanda Çin'den geliyor. Sizin mantıkla o da sahte...

Mediamarkt' ta satılan ürünle yanyana koyup, ses kalitesini, malzeme kalitesini ve retail kutusunu karşılaştırdım. En ufak bir fark yok.

Orijinalliğinden emin olarak ürünü almak isterseniz Mediamarkt'ta aynı ürün 349 TL, onu tercih edebilirsiniz.

Aliexpress'ten aldıklarım...

İlk çıktığında 200 liraydı. sonradan bir ithalatçı 150 liraya kadar düşürdü fiyatları. Şu anda Mediamarkt' ta 249 TL 'ye satıyorlar.

Kutusuz olanlar biraz daha ucuz, tek farki kutusuz gelmesi degil mi? Ona gore alacagim. Mukemmel bir kulaklik d&r da test etmistim. Bu fiyata bedava valla tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Kutusuz 9 dolar daha ucuz.Ondan almak daha mantıklı gibi.32 dolar 

Ayrıca mobil uygulamadan alınca 0.5$ daha ucuzluyor bilginize :D

Kutusuzu nasıl paketliyorlar acaba.Riske edilecek bir ürün değil çünkü :( darbelerde etkilenecen bir ürün.Mobilden 40.50$

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Eğer ihtiyaç varsa tavsiye ederim kardeşim. Ben çok memnun kaldım. Birisini hanım kullanıyor, biri bende, diğerini de kayınbiradere hediye aldım. Herkes hayatından memnun :) Zaten satıcının yorumlarını okursanız ürün hakkında az çok fikir edinirsiniz.

Aslında kutusuz alırdım ama hediye aldığım için o yüzden kutulu tercih ettim.  

Sakın pazarlık etmeden almayın. Ben 2 şer dolar kırptım fiyattan... Adamın zaten indirimde olmaz demesini aldırmayın yüklenin :)

Kutusuz olanlar biraz daha ucuz, tek farki kutusuz gelmesi degil mi? Ona gore alacagim. Mukemmel bir kulaklik d&r da test etmistim. Bu fiyata bedava valla

Kutusuz 9 dolar daha ucuz.Ondan almak daha mantıklı gibi.32 dolar 

Ayrıca mobil uygulamadan alınca 0.5$ daha ucuzluyor bilginize :D

Kutusuzu nasıl paketliyorlar acaba.Riske edilecek bir ürün değil çünkü :( darbelerde etkilenecen bir ürün.Mobilden 40.50$

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Peki garanti durumu falan nasıl oluyor? Herhangi bir arıza durumunda birşey yapabiliyor muyuz faturayla falan? Bende kutulu 2 adet almayı düşünüyorum.2 adet sanırım gümrükten sıkıntısız geçer. Mobilden 1 adet seçiyorum 40.54$, 2 adet seçiyorum tanesi 39.32$ a düşüyor.Toplamda 78.64$. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...