İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Cam Sıyırıcı Sorunu Çözümü

Misafir

Recommended Posts

Derviş Dursun

Kargo işini PTT ile göndermek istiyorum abiler. Kargo ortalama 17-20 tl. arası fiyat çıkarıyor. PTT Kargo 9 tl. adrese teslim gönderiyor. O yüzden PTT ile göndermeyi yapıyorum. Boşuna fazladan ücret ödemesin kimse.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Kargo işini PTT ile göndermek istiyorum abiler. Kargo ortalama 17-20 tl. arası fiyat çıkarıyor. PTT Kargo 9 tl. adrese teslim gönderiyor. O yüzden PTT ile göndermeyi yapıyorum. Boşuna fazladan ücret ödemesin kimse.

Abim benim Allah senden razı olsun hic bir menfaat gözetmeksizin cabalıyorsun. Birde kargo ucuz olsun diye alternatif ariyorsun. Allah ne muradın varsa versin abi. Canımı sıkan tavan çıtalarından kurtardın beni.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
(düzenlendi)

Abim benim Allah senden razı olsun hic bir menfaat gözetmeksizin cabalıyorsun. Birde kargo ucuz olsun diye alternatif ariyorsun. Allah ne muradın varsa versin abi. Canımı sıkan tavan çıtalarından kurtardın beni.

Ne demek kardeşim Allah cümlemizden razı olsun. Hepimiz arabalarımız için bir şeyler yaptığımızda olduğu gibi, birbirimiz için çabaladığımızda da mutlu oluyoruz. Hepimiz kolay kazanmıyoruz, düşünmek zorundayız birbirimizi.

Bu arada ben vesileyim, Mehmet Çelebi abimizin katkısı daha büyük. En başta parça için çabalayan ve bulan kendisi oldu. Fiyat konusu uygun denk geldi tesadüfen. Biz sadece hazıra konduk gibi oldu :) Allah Mehmet abimden de razı olsun

tarihinde Derviş Dursun tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Katkısı olan, uğraşan herkese teşekkürler. Önümüzdeki hafta içinde kaporta boya işlemini yaptırırken İzmir 3. sanayide bakıcaz bulamaz isek dönüş yapıcam Derviş, kapı fitili için de Selim Bey'in referansını kullanırız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Ne demek kardeşim Allah cümlemizden razı olsun. Hepimiz arabalarımız için bir şeyler yaptığımızda olduğu gibi, birbirimiz için çabaladığımızda da mutlu oluyoruz. Hepimiz kolay kazanmıyoruz, düşünmek zorundayız birbirimizi.

Bu arada ben vesileyim, Mehmet Çelebi abimizin katkısı daha büyük. En başta parça için çabalayan ve bulan kendisi oldu. Fiyat konusu uygun denk geldi tesadüfen. Biz sadece hazıra konduk gibi oldu :) Allah Mehmet abimden de razı olsun

Eyvallah Dervişim Allah herkesden razı olsun herkes elinden geldiğince yardımcı oluyor bizde katkıda bulunmaya çalışıyoruz Yardımlaşma had safhada olduğundan bu forumu seviyorum ☺

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Katkısı olan, uğraşan herkese teşekkürler. Önümüzdeki hafta içinde kaporta boya işlemini yaptırırken İzmir 3. sanayide bakıcaz bulamaz isek dönüş yapıcam Derviş, kapı fitili için de Selim Bey'in referansını kullanırız.

Tabiki abi ayarlarız duruma göre

Eyvallah Dervişim Allah herkesden razı olsun herkes elinden geldiğince yardımcı oluyor bizde katkıda bulunmaya çalışıyoruz Yardımlaşma had safhada olduğundan bu forumu seviyorum ☺

Abi birde cam siyirici olayını çözersek değmesin kimse keyfimize :) birde benim lambalar gelirse oohhh süper olur :D
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Derviş, Selim'in uyguladığı cam sıyırıcı nasıl? Halen sorunsuz kullanıyorum diye yazmıştı,.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Derviş, Selim'in uyguladığı cam sıyırıcı nasıl? Halen sorunsuz kullanıyorum diye yazmıştı,.

Abi hiç fikrim yok. Canlı görmek lazım. Eğer memnunsa vardır bir bildiği. Ben yarın bu malzemeyi aldığım yere araçla gidicem. Üstünde deneme yapacaklar. Uygun ve memnun bırakacak birşey olursa burdan paylaşırım yine
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Allah emegi gecenden razi olsun. Bana da lazim. Nasil yapiyoruz Derviş?

Amin kardeşim. Msj yoluyla ulaşırsan sevinirim
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

99 fiestaya da olur mu acaba bu tavan çıtası?

Ölçüleri belirttim abi. Araçta ölç bak gözünde bi tart ona göre değerlendirirsin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Karabayır

Sağolasın Derviş. Dün bir buğün iki ,kargoya bile vermişsin. Balıkesirden sevgi ve teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Sağolasın Derviş. Dün bir buğün iki ,kargoya bile vermişsin. Balıkesirden sevgi ve teşekkürler.

Güle güle kullanın abi. Teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Güle güle kullanın abi. Teşekkür ederim

Dervis bey ulasti oluk plaktikleri ,oraya yapitirilmasi mi lazim onun ?dikkat edilmesi gereken bisey varmi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Dervis bey ulasti oluk plaktikleri ,oraya yapitirilmasi mi lazim onun ?dikkat edilmesi gereken bisey varmi

Ben henüz yapmadım ama yapısal olarak uç kısımlara yani camın ucuna gelen kısımlara doğru gelince alttan yatay biçimde 4 -5 cm. Kadar kesilerek cam hizasına gelmesi sağlanmalı. Aksi halde yüksek kalır uç kısımlar.

Şu sekilde mesela. Beyaz çizgi kısmından kesmek gerekir

5d978821aeb80cb934c536a217512e67.jpg

Ben henüz yapmadım ama yapısal olarak uç kısımlara yani camın ucuna gelen kısımlara doğru gelince alttan yatay biçimde 4 -5 cm. Kadar kesilerek cam hizasına gelmesi sağlanmalı. Aksi halde yüksek kalır uç kısımlar.

Şu sekilde mesela. Beyaz çizgi kısmından kesmek gerekir

5d978821aeb80cb934c536a217512e67.jpg

Ayrıca mehmet abi şeffaf slikonla yapıştırmış. O şekilde de yapılabilir ve ya farklı bir yapıştırma yöntemi de kullanılabilir
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Camcıların kullandığı siyah silikonla yaptım hem çıkmaması için hemde alt tarafa su gitmesin diye sıfıra sıfır. Geliyor, Derviş direksiyon için deri lazım bildiğin yer varmı?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Camcıların kullandığı siyah silikonla yaptım hem çıkmaması için hemde alt tarafa su gitmesin diye sıfıra sıfır. Geliyor, Derviş direksiyon için deri lazım bildiğin yer varmı?

Abi ben seffaf aldım napcam şimdi :)

Direksiyon için deri kaplayan biri vardı facede bir gurupta abi. 50 liraya takması kılıfı hepsi dahildi. Adam şahsi çalışıyordu, dükkan falan değildi. Onu bulmak lazım. Bi araştırayım bulursam irtibata geçerim abi

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Ben direksiyonu yaptirdim yakinda, kutusu bagajda duruyo fotografini atarim.ben begendim
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Aslında hazır deri kılıf alınıp yapılabilir. Dikiş işini yapmak biraz maharet ister yalnız

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Abi ben seffaf aldım napcam şimdi :)

Direksiyon için deri kaplayan biri vardı facede bir gurupta abi. 50 liraya takması kılıfı hepsi dahildi. Adam şahsi çalışıyordu, dükkan falan değildi. Onu bulmak lazım. Bi araştırayım bulursam irtibata geçerim abi

Seffafta olur sorun değil sonuçta oda su geçirmiyor ☺ bursadamı dediğin kişi

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Seffafta olur sorun değil sonuçta oda su geçirmiyor ☺ bursadamı dediğin kişi

Evet abi burdaydı
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Ben direksiyonu yaptirdim yakinda, kutusu bagajda duruyo fotografini atarim.ben begendim

İyi olur sağolasın

Aslında hazır deri kılıf alınıp yapılabilir. Dikiş işini yapmak biraz maharet ister yalnız

Hazır deri alide var uygun ama kollar açıkta kalıyor o yüzden pek yanaşmadım deriyi bulursam yaparım diye düşündüm elimden dikiş nakış gelir deri sordum 80 lira fiyat verdiler pahalı geldi

Evet abi burdaydı

Bulabilirsen sevinirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...