İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Cam Sıyırıcı Sorunu Çözümü

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Çelebi

00226a9d4689c829e532c8d747944214.jpg

Mehmet Bey direksiyon kilifinin kutusu bu.direksiyonun fotografida imzamdaki konu da var.ben kilifla beraber 50tl ye yaptirdim

Teşekkürler kılıf güzelmiş bunuda değerlendiricem

Bugün fitil işini hallettim. Gayet güzel durdu ama her ne hikmetse bu oluğu planlayan arge ci arkadaş, arkaya gittikçe oyuğu genişletmiş. Sonuç bu oldu

576f15aff3cfa9c8bf51d6a318cf05c9.jpg

36a9b131b2c9bd1fcd9b9fbdb6639ce8.jpg

d7adc47828450ab5df1bd7ee386769ba.jpg

Bende o kadar açıklık yoktu, siyah silikonla doldur açıklık kalmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Teşekkürler kılıf güzelmiş bunuda değerlendiricem

Bende o kadar açıklık yoktu, siyah silikonla doldur açıklık kalmaz

Yok abi olsun gerek yok fazla uğraşmaya. Görüntü eskisine nazaran daha iyi oldu yeterli :)
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Derviş çıtalar gayet güzel teşekkür ederim. Uygulamada çıtaları yapıştırmak için boylu boyunca, kanala, silikon mu sıkıyoruz?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Derviş çıtalar gayet güzel teşekkür ederim. Uygulamada çıtaları yapıştırmak için boylu boyunca, kanala, silikon mu sıkıyoruz?

Rica ederim güle güle kullan. Ben şeffaf slikon kullandım ve altına boydan boya sıktım. Hem altta delikler falan varsa kapatır hemde sağdan soldan yukarı çıkma yapmaz diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Merhaba arkadaşlar bende eskisini söktüm altında biraz çürümeler vardı  temizleyip kazıdım,sonrasında kırmızı silikon vardı onu uç noktalara sıktım.Fitilleri dediğiniz gibi uçlarını çapraz kestim ve ön cam fitilinin altına sıkıştırdım.Gayet güzel oldu.Resimleri bugün yüklerim.

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Derviş kardeşim teşekkür ederiz malzemeler elime ulaştı, Allah razı olsun emeği geçen herkesten. Sayenizde dünya para işi 10 liraya hallettik. Hakkınızı helal edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Rica ederim abi güle güle kullanın.

Asıl sorun olan cam sıyırıcı olayını da çözdükmü gelsin neşeler :)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu arada yapan herkes resimlesin de bakalım nasıl olmuş, kim nasıl yapmış

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Rica ederim abi güle güle kullanın.

Asıl sorun olan cam sıyırıcı olayını da çözdükmü gelsin neşeler :)

Evet o işi de çözerek deme keyfimize, görüntü kirliliğine son.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Derviş Dursun

Vaşşş site acayip olmuş :bravo:

Selamun aleykum cümleten. Açılışı yaptık ya Allah Bismillahirrahmanirrahim.

Onca zaman geçti, kar olmayan yerlerde tavanı halleden abiler kardeşler bi süslesinler bakalım sayfayı. 

Bu arada yine resim yükleme yok :biggrin:

Sevgili adminlerim emeğinize sağlık, geçmiş olsun. Az kaldı az sabır az sonra diye diye ite kalka bitti sonunda :D :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen
On 10.01.2017 at 15:31, Derviş Dursun yazdı:

Vaşşş site acayip olmuş :bravo:

Selamun aleykum cümleten. Açılışı yaptık ya Allah Bismillahirrahmanirrahim.

Onca zaman geçti, kar olmayan yerlerde tavanı halleden abiler kardeşler bi süslesinler bakalım sayfayı. 

Bu arada yine resim yükleme yok :biggrin:

Sevgili adminlerim emeğinize sağlık, geçmiş olsun. Az kaldı az sabır az sonra diye diye ite kalka bitti sonunda :D :nazar:

Balıkesirdeki arkadaşlarla güzel havaları bekliyoruz,  yapınca hemen resim yollayacağız 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Yılmaz

konuya bir aydınlık getirebilirmiyiz arkadaşlar 

camcı yaşar damı daha uygun ? sayan ticaretten mi alalım ? sayan ticaretin fiyatını yazmışsınız fakat camcı yaşarın ki yok maalesef,net bir tavsiye alabilirsek 3 mondeocu alıcaz

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
1 saat önce, Erdem Yılmaz yazdı:

konuya bir aydınlık getirebilirmiyiz arkadaşlar 

camcı yaşar damı daha uygun ? sayan ticaretten mi alalım ? sayan ticaretin fiyatını yazmışsınız fakat camcı yaşarın ki yok maalesef,net bir tavsiye alabilirsek 3 mondeocu alıcaz

Kardeşim arkadaşlara ben alıp göndermiştim. Mehmet abinin kullandığı malzeme. Metresi 3.5 tl 3 metre kesip veriyorlar. Bende yaptım resmi var. İncele istersen, kafana yatarsa yardımcı olurum 

Yorum bağlantısı
Erdem Yılmaz

Tüm yazılanlara baktım,tek tek okudum...konudan konuya atlayanlar da dahil :) sen 1/2 milim boşluk kalıyor demişsin ya o biraz korkuttu ! bir de senin taktıklarınında içi kadifeli mi kardeşim ? 

camcı yaşar ve sayan ticaretten alan arkadaşlarımız fiyat verme şansları yok mu ?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
Bir saat önce, Erdem Yılmaz yazdı:

Tüm yazılanlara baktım,tek tek okudum...konudan konuya atlayanlar da dahil :) sen 1/2 milim boşluk kalıyor demişsin ya o biraz korkuttu ! bir de senin taktıklarınında içi kadifeli mi kardeşim ? 

camcı yaşar ve sayan ticaretten alan arkadaşlarımız fiyat verme şansları yok mu ?

Dur bir dakika hatlar karıştı ? ben tavan oluk çıtası için sandım 

Yorum bağlantısı
Erdem Yılmaz

Yok kardeşim ondan temin ettik Cam sıyırıcı şuan derdimiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Karabayır

Derviş, aşama aşama gidiyoruz. Tavan oluk tamam, şimdi sıra cam sıyırıcılarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim tavan vahim :( su almış. Sanırım altta delikler var su alıyor. Hava düzelmedi tekrar açıp komple slikon basmam gerekecek. Tavan kumaşı degistirmek banada nasip oldu 

Ama ben kumaş yapmam. Ayakkabıcı imalathanesi var burda bir sürü. Birinden suni ayakkabı kumaşı alıp aynı renk döşerim. Hem leke tutmaz hem temizlemesi kolay. Mahvoldu tavan :(

Yorum bağlantısı
Ömer Karabayır

Benim tavan kirli. Kendi imalatını yapanların videolarını görmüştüm. Beni aşar, ama benim de takip ettiğim sorunlardan biri.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
7 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Benim tavan vahim :( su almış. Sanırım altta delikler var su alıyor. Hava düzelmedi tekrar açıp komple slikon basmam gerekecek. Tavan kumaşı degistirmek banada nasip oldu 

Ama ben kumaş yapmam. Ayakkabıcı imalathanesi var burda bir sürü. Birinden suni ayakkabı kumaşı alıp aynı renk döşerim. Hem leke tutmaz hem temizlemesi kolay. Mahvoldu tavan :(

Üzüldüm valla, tavandan sızıntı can sıkıcı. Yapta antrasit tavan döşeme görelim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Abi benim sudan iz oldu hep. Daha önce oluğa slikon yapmışlar su sızıyor diye galiba. Sökünce yine almaya başladı 

Yorum bağlantısı
Misafir
5 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Birinden suni ayakkabı kumaşı alıp aynı renk döşerim. Hem leke tutmaz hem temizlemesi kolay. Mahvoldu tavan :(

Bence iyi bir tercih olmaz.

1. Ghia'nın ruhuna ters düşer.

2. Parlak tavan, sanırım görsel olarak iyi durmaz.

3. Kumaşın akustik özelliğinin yerini tutmaz.

Bence, su sızıntını gider, tavanı benzer kumaş ile kapla.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Abi parlak kumaş değil de daha mat gri bir renk denk gelirse öyle yaparım diyorum. Göze güzel gelmeli. Ama bakalım sökünce temizlerim yada sökmüşken düzgün bişey yaparım diyorum 

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
3 dakika önce, Muhteşem Or yazdı:

Bence iyi bir tercih olmaz.

1. Ghia'nın ruhuna ters düşer.

2. Parlak tavan, sanırım görsel olarak iyi durmaz.

3. Kumaşın akustik özelliğinin yerini tutmaz.

Bence, su sızıntını gider, tavanı benzer kumaş ile kapla.

Benzer yapıda koyu renkte yakışır sanki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu imalathaneler ufak tefek yerler değil hani. Enva-ı çeşit kumaş var. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...