İçeriğe Yönlendir

90 Hp & 110 Hp ?

Gökhan Çelenk

Recommended Posts

Gökhan Çelenk

Selam arkadaşlar

Bu gün ford sitesinden baktığımda trend TDCİ 1,6 90 hp seçeneğinin olduğunu gördüm yakıt tüketimi ve fiyat olarakta 110 luktan ucuz siz

olsanız hangisini neden tercih edersiniz 1,6 90 hp motor bir ara collection larda vardı bunu kullanan varmı ?

Yorum bağlantısı
Fırat Bozkurt

Deluxe modelinde kullanmışlardı bi ara şu an c4 de de kullanılan 1.6 90 hplik dizel makinaydı ama turbosu geometriden anlamıyordu sanırım ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Atasagun

Araba sollarken aklınız da bir soru işareti olacağına 110 alın derim.. arada ne kadar yakıt farkı olabilirki 100km 'de 1 lt ? 3 YTL için değmez bence

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Araba sollarken aklınızda soru işareti varsa zaten sollamayın. 90 ya da 110 farketmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Demirci
Selam arkadaşlar

Bu gün ford sitesinden baktığımda trend TDCİ 1,6 90 hp seçeneğinin olduğunu gördüm yakıt tüketimi ve fiyat olarakta 110 luktan ucuz siz

olsanız hangisini neden tercih edersiniz 1,6 90 hp motor bir ara collection larda vardı bunu kullanan varmı ?

BEncede 109 Hp alın..Bende daha önce 90 lık vardı..109 buna 10 basar..Araç resmen zıplıyo ..İnanın buna

Yorum bağlantısı
Ömer Yüce

Ayrıca araçta ağırlık varken çekiş azalır daha fazla gaza yüklenirsiniz daha fazla yakar...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Doğan Dağdelen
Selam arkadaşlar

1.6 90 hp c4 2008 ve çalıştığı zamanlarda 1.6 TDCI focus II 110 hp kullanıyorum. ikiside çok iyi gidiyor eğer benim gibi sakin bir sürücüysen ama 110 hp de yolda gücü hissediyorsun. 110 hp yi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bütçeye bakar bence ,aradaki fiyat çok gelmiyorsa güçlü dizel iyidir.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Bende 109hp Hb babamda ise 90hp sedan var ikisi arasında şehir içinde giderken çok fark hissetmiyorsunuz fakat uzun yolda hızlanma ve gücü tabiki hissediyorsunuz fakat insanların abarttıkları kadar fark yok. Motor küçük olsaydı tabiki sorun durmu çok daha fazla olabilir ama araçlarımız 1.6 motor..

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Bende 109hp Hb babamda ise 90hp sedan var ikisi arasında şehir içinde giderken çok fark hissetmiyorsunuz fakat uzun yolda hızlanma ve gücü tabiki hissediyorsunuz fakat insanların abarttıkları kadar fark yok. Motor küçük olsaydı tabiki sorun durmu çok daha fazla olabilir ama araçlarımız 1.6 motor..

1.6L Duratorq TDCi 90PS 5-ileri manuel 1560 Trend X 90BG /4000d/dk 215Nm/1750d/dk

1.6L Duratorq TDCi 109PS 5-ileri manuel 1560 Titanium 109BG/4000d/dk 240Nm/1750d/dk

Aralarında 25Nm tork farkı var, 29BG Güç farkı ise daha çok son hızda önemli. Bence daha az sorunlu ise 90BG olan tercih bile edilebilir.

Aradaki güç farkı değişken geometrili turbo ve artırılmış yakıt basıncından kaynaklanıyor olmalı.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

bu soruya iki versiyonuda kullanmış biri olarak cvp veriyorum ben 109bg de kullandım şuan 90bg kulanıyorum.arada performans olarak çok büyük bir fark yok.düşük devirlerde hemen hemen aynı 4.ve5.viteslerde 109bg çok büyük bir fark olmamkla beraber kendini belli ediyor yakıt tüketimde ise durum gene aynı sayılır 90bg.biraz daha ekonomik benim tercihim 90ps trend

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı

Çok bir fark olacağını sanmıyorum. Yapmayın arkadaşlar 90hp çok da zayıf değildir. Renault zamanında 80hp megane'ları satıyordu, diğer versiyonlar yokken. Yanlız fiyat performansta beklentilere geldiğimizde sportif bir sürüş tarzınız varsa, tabiki 110luk vers. daha iyidir. Yakıt olarak da 1-2lt en fazla oyanayacağı miktar. En mantıklısı bütçeniz neyse ona göre seçim yapın.

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Meganın 80 hp dizelini kullandım . Şimdide 109 hp focus kullanıyorum. Focus tabiki daha güçlü ve atak ancak 1370 kg olan ağırlığı performansı cok etkiliyor. (megane 1240 kilo) 80 hp megane sollamalarda ve yokus yukarı yüklü yolculuklarda hiç güvensiz bırakmadı beni. Çok iyi sürelerde hızlanarak sollamaları gayet güzel yapabiliyordum. 90 HP focusta da cok farklı olacağını sanmam bir tek focusun biraz geç gaz yediğini hesaba katmak lazım.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

kesinlikle 90ps çok tatmin edici bir performansa sahip 109ps ye fazladan para wermeye hiç gerek yok bence şu dönemde

Yorum bağlantısı
İbrahim Derebağ

Arkadaşlar merhaba;

Bende 90 hp kullanıcısıyım. Aracımı Ocak 2010 da aldım. Almadan önce performans açısından çok tereddütlerim vardı ama kesinlikle boşunaymış. Hızlanması, yokuşta çekişi kesinlikle çok iyi.

Yorum bağlantısı
Emre Doğan

90 beygirlik olan motor var arabamızda, hiç tereddüt etmeyin içiniz rahat olsun. Gerektiği zaman trafikte ani hızlanmalar yapmak zorunda kalıyorum, 4. viteste falan gaza tepkisi çok iyi aracın. İvmelenme gayet tatmin edici. Dün 150-200 metrelik dik sayılanilecek bir yokuşta 4. vitese kadar rahat çıktım. Mali durumunuz hangi seçeneğe uygunsa tercihinizi o yönde yapmanızı tavsiye ederim. Yakıt tüketimi olarakta araç normal kullanımda fabrika verilerini tutturuyor.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bence şu an Trend 90 var. Son derece yeterli bir araba ama sürati seviyorsanız ve biraz agresif kullanıyorsanız mutlaka 110 alın. aradaki farkı vermeye her türlü değer. Aslında 90la tatmin olursunuz ama 110 kullandığınızda 90 aldığınıza pişman olabilirsiniz....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İzcem Fırat Oktar

Ben de 90hp kullanıcısı olarak ilk başta tereddüt etmiştim ama arabamı alalı yaklaşık 2 ay oldu hemen hemen her türlü yol koşulunda kullandım hiçbir sıkıntı yok...90hp düşünenler gönül rahatlığıyla alabilir...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Özkan

2007 model focus trend tdci aracımın 90 hp yoksa 109 hp olduğunu nasıl anlayabilirim. Ruhsatta 80.2 kw yazıyor. Ama bu ruhsat yazısının dışında anlyabileceğimiz bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
(düzenlendi)
2007 model focus trend tdci aracımın 90 hp yoksa 109 hp olduğunu nasıl anlayabilirim. Ruhsatta 80.2 kw yazıyor. Ama bu ruhsat yazısının dışında anlyabileceğimiz bir yer var mı?

Yolda bir titanium denk getirip kapışın :)

tarihinde Can Karacaer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

1 kilowatt (kw) 1.34 beygir gücü'ne eşdeğerdir. buda demek oluyor ki aracınız 107.468 e tekabül ediyor yani 109 beygir

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
(düzenlendi)

Az önce Ford bayisinden geldim. Bundan sonra 109 bg'lik Focus'a binebilmek için Titanium donanımı almak gerekli. Trend ve Collectionlarda 90 bg'lik motor var. Çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım. 2.5 senedir 109'luk Focus kullandıktan sonra 90'lık Focus'un performansı beni tatmin etmeyecektir. Güle güle Ford, artık seçenekler arasında değilsin... :D

tarihinde Mert Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...