İçeriğe Yönlendir

90 Hp & 110 Hp ?

Gökhan Çelenk

Recommended Posts

Emre Doğan

Selçuk Bey sizin için en iyi yöntem Ford Çağrı Merkezi'yle (ya da Otosan) irtbata geçmek :) şasi numaranızı söylediğinizde aracınızın bilgilerini size verebilirler, içiniz rahat etmiş olur.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Mertcan focus satip neden focus aliyorsun? Ya baska bisey dene ya focus 3 bekle. Alacagin arabanin fazlasi olmayacak eksigi olacak. Madem o kadar para vereceksin baska heyecanlar dene

Can Abi Focus satıp Focus almak istememizin sebepleri,

1-Bu aracı çok seviyorum

2-Renault'u babam sevmiyor, Toyota'nın iç mekanı kalitesiz geliyor, Honda'da dizel yok, Pegueot ve Citroen'de sedan yok, Opel'de 1.3 motor var, VW aşırı pahalı vs....

3-Ford'ta servis ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşamıyorum.

4-Bence sınıfındaki çoğu araçtan oturaklı bir araç.

5-Tasarımı hoşuma gidiyor.

Bu seçenekleri daha da uzatabilirim. Değiştirme sebebimiz ise hem model yenilemek hem de aracı sıfırlamak. Önerilerini beklerim...

tamam mert abi ayıp ediyosun senin ilkbaştaki forda olan tepkini biraz yumuşattık kullandıktan sonrada ilkbaştaki önyargın tamamen kalkacak inanıyorum...senin ne kadar zamanın var arabayı aldığım yerede gider oradanda bir fiyat alırız.. istanbulda bütün ford bayileri gezdikten sonra en uygun fiyatı buradan almıştım...satış yetkilisiyle bayağı bi dost olduk yardımcı olur fiyat konusunda hemde arabayı denersin

Tamam abi, bu işi çözelim artık. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Can Abi Focus satıp Focus almak istememizin sebepleri,

3-Ford'ta servis ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşamıyorum.

Satış sonrası hizmetlerdir , vasıtaları sattıran; reklamda kaleye top yuvarlayan, şehirde boz-yap gibi dolaşan mor görüntüler değil.

BMIS duy sesimizi ( inceleyen bazı misafir personelin dikkatine :) )

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
(düzenlendi)

2011 model Focus hb almayı düşünüyorum,alacağım Focus dizel olacak,iki farklı motor seçeneği var bir 90 beygir diğeri 109 beygir.Teknik özelliklere baktığımda 90 beygirliğin torku 215;109 beygirliğin torku 240

elbette 109 beygirliğin gücü daha fazla peki 90 beygirliği hantalmıdır? yani 90 beygir alsak pişman olurmuyuz ustaların ve kullanıcıları yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
?mla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hantal denemez, uzun yolda ani hızlanma dışında aşırı bir farkı yoktur. Fiyat farkı ne kadar?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dpf li 109 luklar ilk çıkan 109 luklar gibi değil diyorlar :) 90 lık da yeterli bir motor. Heleki 1.4 68 ps den sonra :)

Yorum bağlantısı
Hantal denemez, uzun yolda ani hızlanma dışında aşırı bir farkı yoktur. Fiyat farkı ne kadar?

Çağlar bey fiyat farkı 2000 tl

dpf li 109 luklar ilk çıkan 109 luklar gibi değil diyorlar :p 90 lık da yeterli bir motor. Heleki 1.4 68 ps den sonra :s

dpf nedir mustafa bey. biraz da daha açıklarmısınız

aklımda kaldığı kadarıyla, 90 'lıkların artık gelmeyeceğini, sadece 109 lukların olduğunu anımsıyorum.

şu an varmış 90 ps lik ama yeni focuslarda 95 ps var

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2000 TL fark var ise, 109luğu alırdım şahsen. Profesyonel yazılım atılsa 1000 TL masrafı diye düşünüp...

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
dpf li 109 luklar ilk çıkan 109 luklar gibi değil diyorlar :) 90 lık da yeterli bir motor. Heleki 1.4 68 ps den sonra :rolleyes:

Diesel partikül filitresi.

Hangileri dpf li ? ve hangisi hangisine nasıl benzemiyor?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2000 TL fark var ise, 109luğu alırdım şahsen. Profesyonel yazılım atılsa 1000 TL masrafı diye düşünüp...

:nazar: 600 liraya 120-125 ps oluyor 90 lıklar :D ama sıfır arabaya yazık

dpf bence maliyetli. 90 lık bence makul amaç ekonomiklikse zaten 90 lık daha iyi.

ilk çıkan focuslarda dpf yok euro 4 motor olması lazım onlar daha istekli dpf takılanlar FII.5 un 2008 sonrası olanlar galiba öyle kalmış aklımda onlar euro 5 diye mi ne geçiyor şimdi pek emin değilim. ama sürenlerden 2005-2006 tdci 109 luklar daha iyi gibi yorumlar vardı. mesela yeni focustaki 115 lik motor 6 vites olmasına rağmen bana eskisi kadar gitmiyor izlenimi verdi. onuda emisyon kısıtlamasına verdim ben :p

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

vites Aralıkları aynıdır. 1,2 ve 3 viteste Aralarında fark yok denecek kadar az. 4 ve 5.vites 109ps. lerde daha canlı. Son hızda ise 10km. fark oluşuyor...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

iki araç arasında turbo farkı var bildiğim kadarıyla, 2000 tl farka 109 luk almak lazım bence, Ben şahsen 90 lık focusyerine 95 lik fiestayı tercih etmiştim, istediğim renk ve fiyata 109 luk bulsaydım focus alacaktım.Dizel araç uzun süre kullanmak için alıdığına göre içinize sineni alın...diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
iki araç arasında turbo farkı var bildiğim kadarıyla, 2000 tl farka 109 luk almak lazım bence, Ben şahsen 90 lık focusyerine 95 lik fiestayı tercih etmiştim, istediğim renk ve fiyata 109 luk bulsaydım focus alacaktım.Dizel araç uzun süre kullanmak için alıdığına göre içinize sineni alın...diye düşünüyorum.

Fiesta'nın 109ps. motor seçeneği olduğunu bir düşünsene ulaş :D

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
Fiesta'nın 109ps. motor seçeneği olduğunu bir düşünsene ulaş :D

109 ps çok rahat yapılır o sorun değil:) Can hiç duman atmadan 120 diyor... :D yapmasına yaparlar ne olacak mtor aynı motor, enjektörler bile focus enjektörü, intercoooler da var... eski kasadaki S leri yapmadılar hala ,onlara mı sakladılar ne, beşiktaş yüceler oto olması lazım ford servisi, inönü stadının orda isim yanlışım olabilir, eski kasa st gelmişti bakıma ya, adam değişelim dese,direk anahtarı verirdim :p çok temizdi ve havalıydı....

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Ara hızlanmalarda dip gaz yaptığınızda 109 Ps'liklerde olduğu gibi o tork patlamasını hissetmeniz mümkün değil 90 Ps'liklerde . Onun haricinde çok fazla performans beklentiniz yoksa sizi fazlasıyla tatmin edecektir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
focusların 109 ps si için aslında 115 lik diyorlar. lakin, gümrük ve vergi açısından kağıt üzerinde 109 luk olarak adledildiği söyleniyor. Doğrumudur?

Hemen her motor biraz fazla beygir çıkartabilir, ama bu şekilde olduğunu sanmam. Az beygir çıkartamaz, iade sebebidir.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Hemen her motor biraz fazla beygir çıkartabilir, ama bu şekilde olduğunu sanmam. Az beygir çıkartamaz, iade sebebidir.

Ali Över , nerelerdeyse bu arada kendisi, benim aracı dyno ya çıkartmak istemişti Çağlar abi, ilk kasımpaşa toplantısında siz voleybol oynarken yarışmıştıkya, onun araba 120 idi ozaman, İmkanı yok dedi 95 bg değil bu araba :D

Yorum bağlantısı
Onur Pervanoğlu

İkisinide kullandım zaten 90 ps olan motor aracım..Ara hızlanmaları 109'luğun daha iyi.1-2-3 viteslerde şehir içi kullanımda hemen hemen bir fark yok gibi.Öyle sanıldığı gibi araç daha yavaş daha hantal gibi bir durum söz konusu değil kesinlikle.ha ben alırken arada ciddi fiyat farkı vardı ve pdf filtresinden ötürü almadım...109'luk son hızlanmalarda da daha iyi..Ancak kesinliklede 90'lığı başka bir 90'lık aracın motoruna benzemiyor kesinlikle canlı motorlar..

Örneğin 85 dci megane kullanıcısı arkadaşım aradaki fark kesinlikle 5 beygir gibi değil dedi daha geçenlerde :)

Birde bu fordlarda klima açıkken gaza basınca klimanın daha güçlü çalışması gazdan ayağı çekince motoru boğmamak için üfleme hızının düşmesi gerçekten çok iyi düşünülmüş :good2:

Yorum bağlantısı

dpf filtresi nedir ve tam olarak ne işe yarar. hangi focusun hangi modellerinde var .

Onur Pehlivanoğlu siz neden dpf yüzünden almadınız. siz aldığınızda ne kadar fiyat farkı vardı

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün

90 lık kullanıyorum ve yettiği kanaatindeyim.. Zaten bu aracı yarış için almadık ki...

Yorum bağlantısı
Hakan Salman

Cevab tamamen sizin aracınızından beklentilerinizle doğru orantılı biraz daha performans istiyorsanız 109 ps yok çok da önemli değil diyorsanız 90 ps işinizi görecektir. Daha sonra acaba 109 ps mi olsaydı dememek için bence serviste test sürüşüne çıkıp keşf yapın derim.

Yorum bağlantısı
Yakup Doğu Timuçin
Özkan Bey hiçbirimiz bir dizel arabayı yarışmak için almıyoruz.Konuda anlamak istenen ya da öğrenilmek istenen de bu değil zaten.Sanırım aracınız 90Hp...Her neyse konuya dönecek isek 2000 TL için 109 alınır derim.Neden mi?Çok basit yolu var tatili var aracın full dolu olması ve uzun yolu var.Aradaki fark 2000TL ise(Donanım farkına da bakarak) ben 109 alırdım...

Yakup Bey 205 i gördü derken sakin sakin kullanıyordunuz sanırım...Hayır bende de 109 TDCI var otobanda sakin kullanımda evet 205 lerde de gidilebiliyor.Hızlı gitmek isterseniz forum kurallarıyla cebelleşmem gerekir.Ama 2000bilmemkaç beyaz mondeo yu bunalıma sokabiliyorsunuz diye duyumlarım var...

hayır benim yaptığım sadedece herkes gibi ilk araç alındığında hız limitini denemekti bunu herkes yapar arkadaşta bi karşılaştırma sormuş iki aracıda kullandığım için bi yorum yaptım bana göre doğru neyse onu yazdım kimseyi bunalıma sokma gibi bir sıkıntım yok :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sadık Bey.. Bu iş böyle olmaz..

Araç kullanırken hissedilerek kullanılır...

Devire veya hıza bakılmaz ki..

Araç dizel olunca ilk çalıştırmada ve stop ederken beklesen iyi olur...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abiciğim şu Bey kelimesini artık kullanmassan ve sadece Sadık dersen memnun olurum.

Abi benden büyüksün.. Abimsin.. Ben abi derim.. Sern kardeşim yada mehmet dersem mutlu olurum...

Sen her şeye rağmen motoru hisset abi.. Gerisi teferruat :D

Yorum bağlantısı

Ben oturuyorum koltuğa basıyorum marşa uzun yol harıcı beklemiyorum stop etmek için zaten park ederken zaman geçiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...