İçeriğe Yönlendir

Bu Gidişle Televizyon Alamayacağım. Yardımlarınızı Bekleriz :)

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Hayrettin Gücin

Somy tavsiye etmem çünkü arçelik grubu türkiyede üretiyor sony leri. Japon bulamazsınız zaten eh hadi malezya olan da bi yere kadar

Yorum bağlantısı
Misafir

Somy tavsiye etmem çünkü arçelik grubu türkiyede üretiyor sony leri. Japon bulamazsınız zaten eh hadi malezya olan da bi yere kadar

Niye boyle dusunuyorsunuz? Sony kalitesinde bir tv'yi yerli bir sirketin uretmesi tum dunya tarafindan kabul gormusken bu kadar olumsuz bir durum mu? Malezyadaki de ayni patentle uretiliyordur. Vestel'de bircok modele uretim sagliyor. Bu urunlerin kalite sorunu olsaydi yillardir o buyuk markalar coktan baska ulkelere kaydirirlardi seri uretimi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Bu sözler bana ait degil servis ustasına ait bende bunun üzerine gittim smart 49 vestel aldım. Memleketci kafa ile aynı sizin gibi düşünürüm ancak gerçekler öyle olmuyor işte.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

http://www.hepsiburada.com/lg-105uc9v-105-267-cm-5k-uhd-3d-curved-smart-led-tv-p-EVLG105UC9V

80.000 lira indirim tanımlamış Hepsiburada isterseniz benim hesabımdan alabilirsiniz  :crazy:

Televizyon alana Inca 6'lı 2M Siyah Priz %30 indirimli!

:)

49Uf8507 için fırsat kolluyorum :) sadece o kadar söyleyeyim :D 

LG 49 UF8507 iyidir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu sözler bana ait degil servis ustasına ait bende bunun üzerine gittim smart 49 vestel aldım. Memleketci kafa ile aynı sizin gibi düşünürüm ancak gerçekler öyle olmuyor işte.

Servis ustasi size bunlari soyleyip Vestel mi tavsiye etti? Yoksa siz nasil olsa hepsi Turkiye'de uretiliyor yerli yabanci, ben Vestel alayim mi dediniz. Orasi pek anlasilmiyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Servis ustası vesteli konu etmedi ben manisadayım eski türkiye merkez servisi de manisada arkadaşım oldugu için onu tercih ettim. Birde artık vestel servisler köye bile hizmet veriyor. Ovadaki yazlık evime bile vestel gelip çamaşır makinesi kurdu ,bunlara bakıyorum.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

ben lg 49uf6407 aldım 4k 

2700e almıştım şuan 200 civarı 

gayet yeterli webos işletim sistemi var trt 4k yı açıyor temiz görüntü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

65'ler hala f/p urunler degil ve bircok modelde 55 ile 65 paneller ayni degil. Yani ayni kaliteyi bulamamak mumkun. 60" ara boyut oldugu icin en dogrunsecimi 55" alarak yapmissiniz.

Saygilarimla.

1000 Hz olduğu için aldım, lakin hala görüntü istediğim netlikte değil. 65" büyük gelir dedim ama ışıkları kapatıp karanlık ortamda (tam sinema salonu gibi) film izlerken de " 65 alsaymışım" diyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

LG 49 UF8507 iyidir.

Fırsat kolluyorum abi :) fiyatı istediğim aralıklara düşsün hemen alacağım :)

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

3 adet sony önerisi.Muhtemelen piyasada daha ekonomik bulunur

http://www.btsony.com/sony-kdl-48wd655b-led-tv

http://www.btsony.com/sony-kdl-50w805c-3d-android-tv

http://www.btsony.com/sony-kd-49x8305c-4k-ultra-hd-android-tv

Öncelikle tv'yi ne amaçla kullanacağınıza karar verirseniz seçim yapmanız daha kolay olacaktır. Örneğin ben tv'de pc oyunları oynayacağım için ve fiyat performans önemli olduğu için LG bakıyorum.

Lg panel tipinden dolayı renkleri biraz daha donuk ve mat gösteriyor ama gündüz izlemede sıkıntı çıkmıyor, koyu gri ve siyah renklerde nesnelerin seçilmesi zorlaşıyor ama oyunlardaki takılma, kare atlama, gölge bırakma sorunlarını yaşatmıyor, üstelik f/p samsung 3500tl ile elde edeceğin performansı lg 2000tl karşılığı verebiliyor.

Samsung'da renkler daha canlı ve parlak görünüyor ayrıca panelin de parlak olması şık bir görüntü veriyor ama gündüz ayna karşısındaymış gibi oluyor. siyah ve gri tonlarda performansı lg'den kesinlikle daha iyi.

Plazmaların renk skalası daha gerçekçi ama olumsuz yönleri fazla olduğundan tavsiye edemem.

Bir forumdaşın dediği gibi philips ambilight gece film izlerken gerçekten farklı bir ortam ve keyif oluşturuyor. Şahsen oyun durumum olmasa 4k androidli ve ambilight bir filipis alırdım :)

Eğer amaç film izleme ağırlıklı ise plazma her zaman daha iyidir. Ben hala ikinci el Pioneer 60'' plazma arıyorum kendime.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Son tahlilde Vestel,Lg,Samsung ürünlerinden uzak durmanızı öneririm ( Tabi bu modeller içerisinde de üst seviye ürünler var ama bütçeyle doğru orantılı)

Şu konuyu güncelliği açısından sondan başlayarak okumanızı öneririm. Konusunda duayen diyebileceğimiz kimselerin yorumları mevcut. Ne alınır,ne alınmaz konusunda fikir verebilir.

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=12303566&mpage=336

Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Erden

abicim; al bir vestel bak keyfine, alalı 4 sene oldu şükür sıkıntı yok. alan arkadaşların hiç biride pişman değil. kendi panelini kendi üreten sayılı firmalardan,hemde yerli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Geçen yıl 49" inç Lg aldım akıllı kumandası internet hızı görüntü kalitesi mükemmel eğer 3 d olmazsa olmaz değil derseniz 49uf6407 iyi bir tercih olur .

3D istemiyorum zaten hocam . Dediğiniz modelin fiyatlarını araştırıcam şimdi.

LG den uzak durmanızı tavsiye ederim. Kanal geçişleri çok yavaş. Ayrıca flash bellek hafıza hatası veriyor. Benzin döküp yakmalık.

Lg den çokça memnun olup önerenlerde var hocam. araba gibi elektronik işi de şans biraz. Size kötüsü denk gelmiş heralde :(

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Haha.. ben 3 ayda bir gündeme alıp.. sonra vaz geçiyorum.. 

Hanımlara bırakın . Çok bilmek bazen sıkıntı yaratıyor, onlar fazla incelemeden en son model hangisi diye (bütceye göre)  sorup, hemen alırlar..  :)

Ben öyle yaptım. (kız ABD' de iken görüntülü görüşeceğiz diye bir araba fiyatına almıştım,, şimdi o özelliğini hiç kullanmıyoruz..çünkü kız dönüş yaptı :good1:

Haha.. ben 3 ayda bir gündeme alıp.. sonra vaz geçiyorum.. 

Hanımlara bırakın . Çok bilmek bazen sıkıntı yaratıyor, onlar fazla incelemeden en son model hangisi diye (bütceye göre)  sorup, hemen alırlar..  :)

Ben öyle yaptım. (kız ABD' de iken görüntülü görüşeceğiz diye bir araba fiyatına almıştım,, şimdi o özelliğini hiç kullanmıyoruz..çünkü kız dönüş yaptı :good1:

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Öncelikle tv'yi ne amaçla kullanacağınıza karar verirseniz seçim yapmanız daha kolay olacaktır. Örneğin ben tv'de pc oyunları oynayacağım için ve fiyat performans önemli olduğu için LG bakıyorum.

Lg panel tipinden dolayı renkleri biraz daha donuk ve mat gösteriyor ama gündüz izlemede sıkıntı çıkmıyor, koyu gri ve siyah renklerde nesnelerin seçilmesi zorlaşıyor ama oyunlardaki takılma, kare atlama, gölge bırakma sorunlarını yaşatmıyor, üstelik f/p samsung 3500tl ile elde edeceğin performansı lg 2000tl karşılığı verebiliyor.

Samsung'da renkler daha canlı ve parlak görünüyor ayrıca panelin de parlak olması şık bir görüntü veriyor ama gündüz ayna karşısındaymış gibi oluyor. siyah ve gri tonlarda performansı lg'den kesinlikle daha iyi.

Plazmaların renk skalası daha gerçekçi ama olumsuz yönleri fazla olduğundan tavsiye edemem.

Bir forumdaşın dediği gibi philips ambilight gece film izlerken gerçekten farklı bir ortam ve keyif oluşturuyor. Şahsen oyun durumum olmasa 4k androidli ve ambilight bir filipis alırdım :)

Hocam öncelikle PS4 oyunlarında PES 16 ,Fifa16 gibi yeterli zevki versin istiyorum.Aynı zamanda bluray film izleyebiliriz PS4 üzerinden. Normal tv yayını çokta mühim değil açıkcası :)

Son tahlilde Vestel,Lg,Samsung ürünlerinden uzak durmanızı öneririm ( Tabi bu modeller içerisinde de üst seviye ürünler var ama bütçeyle doğru orantılı)

Şu konuyu güncelliği açısından sondan başlayarak okumanızı öneririm. Konusunda duayen diyebileceğimiz kimselerin yorumları mevcut. Ne alınır,ne alınmaz konusunda fikir verebilir.

Saygılar.

Hocam verdiğiniz linki inceleyeceğim. Teşekkürler.

abicim; al bir vestel bak keyfine, alalı 4 sene oldu şükür sıkıntı yok. alan arkadaşların hiç biride pişman değil. kendi panelini kendi üreten sayılı firmalardan,hemde yerli.

Kriterler doğrultusunda bütçem doğrultusunda dediğiniz adrese çıkıyor tarif abi. 

Esasında Vestelin tüplü Tv lerinden bahsediyorum. Yıllarca kullandık zamanında en ufak bir sorun çıkarmadı. Görüntü kalitesi çoğu tüplü Tv den daha iyiydi.

Bakalım araştırmaya devam :)

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hocam öncelikle PS4 oyunlarında PES 16 ,Fifa16 gibi yeterli zevki versin istiyorum.Aynı zamanda bluray film izleyebiliriz PS4 üzerinden. Normal tv yayını çokta mühim değil açıkcası :)

Hocam verdiğiniz linki inceleyeceğim. Teşekkürler.

Kriterler doğrultusunda bütçem doğrultusunda dediğiniz adrese çıkıyor tarif abi. 

Esasında Vestelin tüplü Tv lerinden bahsediyorum. Yıllarca kullandık zamanında en ufak bir sorun çıkarmadı. Görüntü kalitesi çoğu tüplü Tv den daha iyiydi.

Bakalım araştırmaya devam :)

Bildiğim kadarı ile VESTEL bütün firmalara tv tüpü üretiyordu.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben de 4K UHD curve tv alacağım ama ucuzlasın diye bekliyorum. [emoji4]

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Lg ve Samsung başı çekiyor. Satış rakamlarında LG çok önde. Akıllı TV özelliğini çok kullanacaksanız ben WEBOS ya da Samsung öneririm. Philips androide geçse de pek verimli görünmüyor ancak zaman içerisinde güncellemelerle belki düzelebilir.

Sonuç olarak kalite olarak 3 marka arasında fark ben hissetmem ama verimlilik, fiyat ve kalite olarak Lg öne çıkıyor.

Ancak hangi markayı alırsanız alın serisi yüksek olursa kalite hissedilir. 7000 serisi ve yukarıları iyidir. Şimdiden hayırlı olsun.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

vestel dedemin eve aldım 42" inanın panel çok kötü HD olmayan görüntüler bildiğiniz çamur gibi . her kanalında HDsi olmadığı için tv izlerken baya bi canınız sıkılabilir.  LG de upscaller özelliği olduğu için SD görüntüleri HD ye yakın bir çözünürlüğe getiriyor ve net bir görüntü alıyorsunuz. 2012 yılından beri LG 42LM620S kullanıyorum 400HZ ekran yenileme hızı var 3d ve Smart var gayet başarılı 4 yıl geçmesine rağmen hala eksik bir yanı yok. Kayınpederim dinlemedi beni gitti 100HZ tarama hızlı bir samsung aldı HD kanallarda görüntüdeki lag bariz belli oluyor. ayrıca LG deki TrueMotion özelliği ile pürüssüz ve akıcı bir görüntü kalitesi sunuyor. Maceraya gerek yok gene diyorum  LG Candır Gerisi Heyecandır

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

2 sene önce SAMSUNG UE 46F 7000 serisini (3D LED TV) bayağı iyi bir paraya almıştım, çok özellikli bir TV... şu anda üretimi var mı bilmiyorum, fiyat düşmüştür. Tavsiye ederim. Bacanak da ve kızım da LG var, onlar da memnunlar. 

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Eski model tv almayi onermem cunku kalmissa bile ya bilmem kac bin saat calismis vitrin urunudur ya da herhangi bir sorun sebebi ile geri cevirilmistir.

Bende Samsung 48H6400 var. Oldukca basarili bir model. Kotu taraflari da var tabi - ideal tv yok.

Ben su an tv alacak olsam yeni modelleri beklerim. Yanilmiyorsam Mart-Nisan'da cikmaya basliyorlar. Su anda hangi markalarin cikti bilmiyorum. Yeni modellerde kayda degecek fark olmazsa gecen yil modelleri daha uygun fiyata alirsiniz.

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Saygılar.

Linkteki konuyu okumadim ama kesin A...ni isimli uyenin yorumlari vardir. Bu kisi cok bilir ama ben daha plazma haric onerdigi fiyat performans modeli led gormedim. Hatta zamaninda toshibanin sv 685 full led tvsinin goruntusunun diger modellere cezbedici olmadigini bu modeli begenen biri olarak soylememe ragmen beni samsung saticisi sanarak abuk subuk birseyler yazmisti. Hayatimda ilk ve son şikayeti bu kisi icin yapmistim. Teshirdeki plazmalari bu kisi yuzunden alan cok kendisi de bunu gayet acik yazar.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Lg den çokça memnun olup önerenlerde var hocam. araba gibi elektronik işi de şans biraz. Size kötüsü denk gelmiş heralde :(

Kanalı değiştirmez, canlı renk istemezseniz 10 üzerinden 100 :D Harici, kanal geçişlerinin yavaş, renklerin de panelden dolayı samsung 'a göre daha cansız olduğu bir TV ile mutlu olan insanların optimistik duygularından bende istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ya çok şey isteniyor ya da kimse ne istediğini bilmiyor, ayrıca kimse de servis, yedek parça garanti kapsamları vs ile ilgili yorum yapmamış, Türk tipi ticaret.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Ya çok şey isteniyor ya da kimse ne istediğini bilmiyor, ayrıca kimse de servis, yedek parça garanti kapsamları vs ile ilgili yorum yapmamış, Türk tipi ticaret.

Yedek parça? Mesela kırılan ekran hangi markalarda daha kolay bulunabilir? :elveda:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...