İçeriğe Yönlendir

Bu Gidişle Televizyon Alamayacağım. Yardımlarınızı Bekleriz :)

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Teoman Sarac

Merhabalar. Ayni surecten kisa sure once bende gectim.

Aradiginiz ya da istediginiz modeller sunlari kapsiyor sanirim.

Philips Puk6400/7200

Samsung js7200

Lg 8507

Hepsinin + ve - si mevcut. Isteklere gore belirleyebilirsiniz. Bunlardan ben samsungta karar kildim ve aldim. İsteklerinizden birtek akilli kumandasi yok onuda logitech k400 plus klavye alarak çözdüm.

Nacizane dusuncelerim artik 3D yok hepsi vaz geçti . Hayirli olsun simdiden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yedek parça? Mesela kırılan ekran hangi markalarda daha kolay bulunabilir? :elveda:

Yerli olanların, tabi ki daha kolay bulunur.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Çok pahalı..

Bu 3. geniş ekran televizyonum.

İlkinin (panasonic plazma) ekranı kırıldı. İkinciyi (panasonic plazma) hediye ettim. 3. yü (49UF8507) 1 senedir kullanıyorum. Henüz geniş ekran yeni nesil tv lerde bir arıza görmedim.. Şeytan kulağına kurşun :)

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Kanalı değiştirmez, canlı renk istemezseniz 10 üzerinden 100 :D Harici, kanal geçişlerinin yavaş, renklerin de panelden dolayı samsung 'a göre daha cansız olduğu bir TV ile mutlu olan insanların optimistik duygularından bende istiyorum.

kanal olarak sadece hdmi 1 kullanır (d smart decoderi ile) ve mağza demosu ayarında kullanırsanız emin olun sizde mutlu olursunuz :D  düşünsenize. hem tv canlı hemde tv menüsünü kullanmıyorsunuz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

kanal olarak sadece hdmi 1 kullanır (d smart decoderi ile) ve mağza demosu ayarında kullanırsanız emin olun sizde mutlu olursunuz :D  düşünsenize. hem tv canlı hemde tv menüsünü kullanmıyorsunuz :rolleyes:

Heyecan verici :D

İnternetten film izlerken verdiği hatayı da çözebilirsem bende optimist olacağım :D

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Heyecan verici :D

İnternetten film izlerken verdiği hatayı da çözebilirsem bende optimist olacağım :D

Gökhan bey o sorunu son güncelleme ile çözmüşler diye biliyorum. mesela dizimag den yada dizipub dan açıp sorunsuzca dizi izleyebiliyoruz. hd film sitelerinden donmadan, takılmadan, kopmadan 720p-1080p film izleyebiliyoruz. 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

ufak çaplı bir araştırma sonucu LG 43UF7787 almaya karar verdim, kullanan herkes memnun bir tonda özelliği var bimekste 2600 lira birde 400 lira indirim çeki var şuan için en ucuzu orası

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Gökhan bey o sorunu son güncelleme ile çözmüşler diye biliyorum. mesela dizimag den yada dizipub dan açıp sorunsuzca dizi izleyebiliyoruz. hd film sitelerinden donmadan, takılmadan, kopmadan 720p-1080p film izleyebiliyoruz. 

Güncelleme yaptım sonrasında denemedim. Akşam deneyeyim.

Yorum bağlantısı
Misafir

ufak çaplı bir araştırma sonucu LG 43UF7787 almaya karar verdim, kullanan herkes memnun bir tonda özelliği var bimekste 2600 lira birde 400 lira indirim çeki var şuan için en ucuzu orası

Eğer almadıysanız linkte verdiğim televizyonu alabilirsiniz. İnternete özel fiyat ve kargo ücreti yok.

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-49uf6807-49-in%C3%A7-124-cm-ekran-ultra-hd-4k-smart-led-tv-1144140.html?utm_source=Mailing&utm_medium=Product&utm_term=ik&utm_campaign=160329_Haftalik_Kampanya

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Java eklentilerini çalıştırmıyor, önceden film sitelerinden filmi ilk 5 dk da olsa izleyebilirken şimdi onu da izleyemez olmuşum, dün akşam haberim oldu :)

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Java eklentilerini çalıştırmıyor, önceden film sitelerinden filmi ilk 5 dk da olsa izleyebilirken şimdi onu da izleyemez olmuşum, dün akşam haberim oldu :)

tv kapalı iken usb 1 e en az 16gb boş bellek takıp tekrar denediniz mi? işe yarar belki

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

32GB 1. slota takılı hali hazırda bekliyor ama nafile. 

tv kapalı iken usb 1 e en az 16gb boş bellek takıp tekrar denediniz mi? işe yarar belki

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Bugun forum arkadasimiz Murat Yıldız'ın Vatan Bilgisayar'da 2.5 saatlik mesasisi ve guleryuzu ile yeni televizyonunuzu aldik. Sonycilerin son ana kadar ki ikna tekniklerine ragmen huzunlu bakislari altinda Samsung 55JU7000 modelini aldim. Rakipleri Sony 55XD8505, LG55UF8507, PHILIPS 55PUS7500, PHILIPS 55PUK7150, SAMSUNG 55JS7200 gibi modellerin icersinden en optimumu olarak testlerimizden 55JU7000 gecti. Murat sagolsun hem fiyatta ben magazaya gelene kadar ek indirimi almisti. Bir ara kendi bizzat su bile getirdi sagolsun.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

55Uf8507 için güzel bir fiyat almıştım dün.

JU7000 i kaça aldın üstad.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Samsung veya Lg öneririm, androidlerde kanal geçişleri çok yavaş ve çökme riskleri çok fazla...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

55Uf8507 için güzel bir fiyat almıştım dün.

JU7000 i kaça aldın üstad.

4400TL'ye aldim ustad. 8507 ekrandaki goruntude yapaylik var. Cihaz tasarim olarak cok iyi. Harman kardon sukseli ama inan 950v serisi vardi ki ondaki harman kardon 8507'ye gore cok daha ustun yine de benim gozum samsung renk skalasi ve keskinligine alismis herhalde samsungu gorunce aradigim bu dedim. 8507 ve ustunde lg'deki cizgili ekran efekti kalkmis bu arada. Simdi yeni serisi var lg'nin methedilen 850v serileri. Onlar 200mhz panel webos3 ile geliyorlarmis 2016 model olarak. Fiyatlari tahminime gore 5500 ustu olacaklari icin f/p olarak samsung. Seri olarak 7 serisi hep bana ideal geliyor ki onceki tv de 46c7000'di:)

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

2 haftadir tv'yi kullaniyorum. Alirken Murat sahit oldu, sony ile kararsizligim olmustu ancak simdi riske girmedigim icin iyi yalmisim diyorum. Internet yardmi ve eski tv'deki ayarlardan farkli olsa da goruntu ayarlarini istedigim gibi yaptim.

Daha once bu konuda ya da baska konuda bir cekincemi dile getrimistim. 4k cozunurlukte bir tv, hd yayinda 1920x1080 panel gibi gosterebilir mi? Dusuncem bence dogruymus, sabit goruntude sorun yok ama hareketli goruntulerde eger yayin bitrate orani dusukse golgelenme oluyor. Sd yayinlar zaten felaket durumda. Sonuc olarak bu tip tv'ler yayini 4k'ya cikarmak icin interpolasyon yapiyor. Tipki bir zamanlar 4:3 yayinlari hd'ye deviren hd paneller gibi. Aradki fark 720p zaten net bir goruntumoldugh icin bumislem esnasinda netlikten kayip yok ama hareketi tamamlamada sorumlar olusabiliyor.

Akilli kumanda cok basarili. Ozellikle pointer ozelligj ile mouse gibi kullanimi mumkun. Tek sorun sayisal tus takimi olmamasi.

Internet hizli. Televizyonsa rakilma yok. Smart tv icersinde digiturk isbirligi ile gelen 4k belgeselleri seyretmek asil keyifli olan. Zaten panelin basarisi burada ortaya cikiyor.

Siyah basarimi guzel. Isik sizmasi gormedim. Ancak 3 sene onceki modellere gore kasa estetigi cok zayif ve kalite dusuk.

Almak isteyenler icin fiyat performans urunu. Ben 4.400TL'ye aldim. Urunler azaldikca fiyat da dusecektir ama teshire denk gelme olasiligi var. Tv bazi marketlerde 55JU7200 olarak satiliyor. Kavisli isteyenler icin ise 55JU7500 alternatifi var.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yani.

Full hd mi alalım. ?

Hayir ama 4k'da bu duruma hazirlikli ol üstad.

Saygilarimla.

"Şu anki TV kullanımında 4K fazla beklenti yapmasın, aksine olumsuz durumlara hazırlıklı olmak lazım" da diyebiliriz mi Evren abi? Bence sanki durum böyle.

HD yayını 4K'da izlemek bana dijital fotoğraf makinalarındaki optik zoom/dijital zoom durumunu anımsatıyor. HD'yi 4K'ya uyarlamak bir nevi dijital zoom.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

"Şu anki TV kullanımında 4K fazla beklenti yapmasın, aksine olumsuz durumlara hazırlıklı olmak lazım" da diyebiliriz mi Evren abi? Bence sanki durum böyle.

HD yayını 4K'da izlemek bana dijital fotoğraf makinalarındaki optik zoom/dijital zoom durumunu anımsatıyor. HD'yi 4K'ya uyarlamak bir nevi dijital zoom.

Aynen Zafercim. Tüplü TV teknolojisinde aslında son noktaya gelinmişti. Hatta Philips tüplü tv için hd ready formatında üretim yapmıştı. Ben bu tv'yi katalogda görüp bayiden almama rağmen TV bayilere girmedi. Yani tüplü tv'de arkadan gölgelenme, ışık sızması gibi problemler olmadığı için genelde yenilikler yıllar geçtikçe tv cihazı üzerinde yapıldı ve en üst seviye kaliteye ulaşmaya başladığında ince tv aldatmacasıyla plazmalar ve lcd'ler ile tanışmaya başladık. 

DVD kalitesinin bile 576p olduğu bir dönemde evimize hd ready plazmalar, lcd'ler 6.000TL fiyatla konuk olmaya başladılar. Daha büyük ama 16:9 format nedeniyle evdeki 72 ekran tv'den çok da büyük olmayan, vitrinlerde 720p görüntülerle cam gibi gösterip eve geldiğinde 4:3 yayını 16:9'a çevirirken görüntüyü uzatan, tabiri caiz ise; arçeliğin bile cam gibi gösterdiği crt tüplü tv'den sonra show tv logosunun gebeşleştiği, suratların uzadığı çamur gibi gösteren tv'leri DVD playerlarla seyrederek avunmaya çalıştık. Bu arada plazmadaki görüntü lcd'ye göre daha başarılıydı ama ne hikmetse plazma üreticileri de birbir sahadan çekildiler.

LG'nin 4:3'ü 16:9'a oldukça az kayıpla çevirmesi ile hayalkırıklıkları bir nebze azaldı ama görldü ki bu teknoloji laboratuvarlardan çok tüketicileri üzerinde deneniyordu. Tam evrimleşemeyen yeni teknolojiler 6 ayda bir yeni teknolojilerle tüketiciye sunulurken süre geçtikçe led panellerinde son aşamaya ulaşma bir yana dursun daha ışık sızması, bulutlanma, hareketlerde bulanıklık gibi konularda yol alınamadığı da görüldü. Bu arada üreticiler maliyeti düşürmek için kalitenin daha da düşeceğini bildikleri halde led tv'leri çıkardılar. Tüketicinin estetik kaygıları yine ön plandaydı ve ha led ha lcd diyerek eve gelen tv'lerin bu sefer de led teknoloji nedeniyle bölgesel karartmadaki başarısızlıklarının her yeni modelde geliştirilmeye çalışılacağı anlaşıldı.

Aslında bu tv'ler monitördü ve ekran pikselleri full hd olanlarda 1920x1080p ile dizilimlenmişlerdi. Bu nedenle normal yayınlarla gelen görüntü 380'li çözünürlüklerde olduğundan tv görntüyü ekrana yayıyordu. Bu arada yne pazarlama taktiği file full hd diye eve giren tv'ler için 1080p boyutlu tek yayının Japonya'da olduğu ortaya çıktı. Ancak üzülmemek gerekiyordu, blu-ray diye bir teknoloji vardı ve 1080p görüntülü film seyredip avunma ihtimalimiz vardı. 80TL'lik filmlerin fiyatlarını gören tüketici kara kara düşünürken yayın platformları imdada yetişti ve full hd olmasa da hd ready 720p formatında yayınlar HD kanallarla evimize girmeye başladı.

Bu aşamada işler yolunda gitmeye başladı. Uydu alıcısının üstündeki 1080i (interlaced) tarama özelliği ile tarama hızı yavaş da olsa 1080p tv'ler 300-400hz tarama hızları ile artık vitirnlerdeki görüntüleri vermeye başladılar. Tabi hala aynı seride bile gölgelenme, ışık sızması gibi sorunlar çıkıyordu ama en azından tablo gibi tv seyretme hayali gerçekleş(miş)ti.

Yukardaki (miş) kısmı Simge'nin şarkısı gibi çok yakın zamanda full hd tv'lerin rivayete kurban gideceğini gösteriyordu. Çünki 4K geliyordu. Yani 2160p çözünürlük. Yani tv'nin yatay piksel dizilimi full hd tv'ye göre 2 kat yüksek, dikeyi 4kat.

Elimizde güzel hd kanallar vardı, 4k yayın yapan 1 kanal trt4k o da uydu alıcı üzerinden çünki şu anda dijital platform yayınlarının uydu alıcıları 4k olmadığı için seyretme şansı yok. Hatta ilk nesil 4k tv'lerin kendi bünyelerindeki uydu alıcıların 4k'yı desteklememesi de ilginçti. Philipslerin bir kısmı ekran çözünürlüğü 4k iken bellekten bile 4k okuma protokolüne sahip değildi çok yakın zamana kadar.

Neyse ki şu anda orta sınıf 4k tv'ler en azından kendi uydu alıcıları ile 4k gösterebiliyorlar, harici disklerden 4k okuyabiliyorlar. Ancak sorun şu ki normal hd tv yayınını 4k şablonuna oturtmak için tv yine işlem yapıyor.

Şu anda arkana yaslanarak gerçeğe en yakın görüntüyü almak için 1/3 şahin parası ödenen 4k tv'lerin HD yayınlarda, yarı fiyata düşmüş full hd panellerden bir kademe geriye düşmesi acı gerçeğini vitrinde değil evde anlayan birçok tüketici var. Ben gözlemlerim, okuduklarım ve tahminlerim doğrultusunda hazırlıklıydım ama bu saatten sonra evde hd tv varken tekrar hd tv alamazdım yeni modelde. 1 sene içersinde uydu alıcılar gelir, yüksek bitrate nedeniyle uydudan daha çok yer kiralaması gereken d-smart ve digiturk kaç tane 4k yayın verir bilmem ama ben smart tv içersindeki iz tv'nin 4k belgesellerini (mecazi anlamda kullanmıyorum) bu süre içersinde keyifle seyrederek en azından tv'nin görüntü kalitesi aşkına kültürümü arttırıyorum.

Bu arada 3d hissinin çözünürlük arttıkça gerçeğe yaklaştığı fikriyle 3d'li panel tercih ettim. 4k olup 3d olmayan modellerde daha ucuz fiyata var piyasada.

Zafercim kısaca(!) durum bu:)

Merak eden için bu kadar olumsuzluğa rağmen aldığım tv:http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-av/tv/full-hd/UE55JU7000TXTK

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...