İçeriğe Yönlendir

Bu Gidişle Televizyon Alamayacağım. Yardımlarınızı Bekleriz :)

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Herkese merhaba,evlilik iyice yaklaştı ve bende  kararsız kaldım.

Philips      55 inc 55Pus7101/12 Vatanda buldum

Samsung 55 inc 55  Ju7500

Sony        55 inc X850c   

Samsung için söylenene 2015 üretimi oldugu gerçek renklerden uzak parlak verir dediler.

Sony tartışılmaz sony ama eski sony değil dediler.

Philips i övdüler acıkcası 16gb hafıza vs süper cihaz denildi.Sizin fikirleriniz nedir?

Philips sorunlu android ile sıkıntı yaratır. Övülmesinin nedeni ticari kaygı olabilir. Sony'de androidli. Eskiden de Sony iyi değildi. 3-4 efsane model dışında. Samsung ju7500 curved panel ve full led benzersiz bir ürün. Yeni seriden çok daha başarılı diyenler var. 2016 serileri daha yeni gelmeye başladı. Samsung vivid yanı aşırı patlayan renk tonları sunar ama bunlar standart ayardaykendir. Eğer internetten görüntü ayarları derseniz onlarca ayar bulunur ve doğal renk de alınır. 2015'lere öel bir durum değildir canlı renkler. Curved için kararlı iseniz Vesetel'in curved'i çok başarılı bulunuyor şu anda internet sitelerinde. Kalite standartı konusunda problemleri olmasa önereceğim ama çok iyi çıkan da var problemli olan da. Dİğer markalarda da aynı anda alınan iki cihaz arasında farklar görülebiliyor ama Vestelde bu ihtimal biraz daha fazla. Son zamanlarda yaptığım gibi önermeden geçemeyeceğim. Muhakkak; Beko, grundig ya da arçeliğe'de bakın. Markadan dolayı önyargılı olmayın. Çok başarılı modelleri mevcut zaten görüntü kalitesini görünce anlarsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Philips sorunlu android ile sıkıntı yaratır. Övülmesinin nedeni ticari kaygı olabilir. Sony'de androidli. Eskiden de Sony iyi değildi. 3-4 efsane model dışında. Samsung ju7500 curved panel ve full led benzersiz bir ürün. Yeni seriden çok daha başarılı diyenler var. 2016 serileri daha yeni gelmeye başladı. Samsung vivid yanı aşırı patlayan renk tonları sunar ama bunlar standart ayardaykendir. Eğer internetten görüntü ayarları derseniz onlarca ayar bulunur ve doğal renk de alınır. 2015'lere öel bir durum değildir canlı renkler. Curved için kararlı iseniz Vesetel'in curved'i çok başarılı bulunuyor şu anda internet sitelerinde. Kalite standartı konusunda problemleri olmasa önereceğim ama çok iyi çıkan da var problemli olan da. Dİğer markalarda da aynı anda alınan iki cihaz arasında farklar görülebiliyor ama Vestelde bu ihtimal biraz daha fazla. Son zamanlarda yaptığım gibi önermeden geçemeyeceğim. Muhakkak; Beko, grundig ya da arçeliğe'de bakın. Markadan dolayı önyargılı olmayın. Çok başarılı modelleri mevcut zaten görüntü kalitesini görünce anlarsınız.

Saygılarımla.

Evren abi yorumların için teşekkür ederim.Vestelde üretim müdürü var aile yakınımız o bile sorun yaşamış.Beko arçeliğe gelince açıkcası fikrim şu,ben bu markaları seçeceksem eğer aradaki ciddi bir fiyat farkı,fiyat avantajı olmalı diye düşünüyorum.Philips'i ışık teknolojisinden dolayı bir ayrı seviyordum ama android de sıkıntıyı sizden duydum.Peki bildiginiz tv kıyaslama inceleme sitesi varmı?

Yorum bağlantısı

Evren abi yorumların için teşekkür ederim.Vestelde üretim müdürü var aile yakınımız o bile sorun yaşamış.Beko arçeliğe gelince açıkcası fikrim şu,ben bu markaları seçeceksem eğer aradaki ciddi bir fiyat farkı,fiyat avantajı olmalı diye düşünüyorum.Philips'i ışık teknolojisinden dolayı bir ayrı seviyordum ama android de sıkıntıyı sizden duydum.Peki bildiginiz tv kıyaslama inceleme sitesi varmı?

Ddiğim gibi Vestel'de kullanılan bileşenler örneğin bir partide toshiba/sharp/lg olabilirken, bir partide ismi duyulmamış Çinli parçalardan oluşabiliyor. Yanlız şöyle bir konu var. Mesela Sony 40" için samsung panel kullanırken 55" için Auo marka çin malı panel kullanabiliyor. İşin daha garibi en büyük panel üreticisi Samsung bile üretim lokasyonlarına göre Samsung ğanel kullanmayabiliyor:) Grundig Almanya'nın şu anda yerel tv markası. Yani elektronik markası olarak hareket ediyor ama üreticisi Arçelik. Bu arada arçelik Sony'nin birçok modelini de üretim bantlrından çıkarıyor. En son model en iyi görüntüyü verecek diye bir kaide maalesef led tv'de geçerli değil. Hatta yıllar geçtikçe kalitenin düştüğü, bu nedenle vestel ile Samsung arasında bir fark olmadığını savuanlar dahi var.

Aşağıdaki linki güzelce sıkılmadan, usanmadan tv alana kadar incelemeni tavsiye ederim. samsung tizen tv başlığında benim de yorumlarım vardır son 2 ayda:)

Saygılarımla.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_284/tt.htm

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...