İçeriğe Yönlendir

4.5 Geldi Hoş Geldi

Aydın Perçem

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

her test 100 ile 300 mb arasında yiyormuş paketten bilginize :)

Çok zor. 100mbps olsa hız, 5 saniye sürse 500mbit yapar, oda 60-70 MB yapar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Bende nokia 3310 var 4.5 geyi desteklermi acaba..:-)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende nokia 3310 var 4.5 geyi desteklermi acaba..:-)

utanma Ayponum var de kızmayız, desteklemez  :D  :p:selo:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Çok zor. 100mbps olsa hız, 5 saniye sürse 500mbit yapar, oda 60-70 MB yapar.

www mb yedi 1 teste...995b75bdd347a20b984ba327c87d441b.jpg
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Test 10sn sürüyormuş x2 yani 100-150 yer :)

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

http://www.milliyet.com.tr/4-5g-nedir-4-5g-ye-nasil-gecilir--teknoloji-2219084/

HIZLI TESTİ YAPMAM KOTAMI BİTİRİR Mİ?

- 4.5G’nin en heyecanlı yeri tartışmasız hızı. İletişim operatörleri yaptıkları testlerle ulaştıkları hızlarla kendilerini ispatlamaya çalıştı. Bu gece sunulacak 4.5G ile ne kadar hız ile internete bağlanacağımız da merak konusu. Bunun için ‘Speedtest’ adında popüler bir uygulama var. Ücretsiz olarak iOS ve Android işletim sistemlerine sunulan bu uygulama ile hem indirme (download) hem de yükleme (upload) hızınızı ölçebilirsiniz. Ancak burada önemli bir uyarımız var. 4.5G yüksek hıza sahip olan bir teknoloji olduğu için yapacağınız testlerde kotanızı hızlı bir şekilde yiyecektir. Yapılan testlerde 4.5G ile yapılan her test 150 megabyte ile 300 megabyte arasında bir veri trafiği yaratıyor. Bu da kotanızın hızlı bir şekilde bitmesi anlamına geliyor. Yapacağınız testlere dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

M7 de var diye iddia ediyordun abi. Var miymis 4G/Lte?

Mert M7 LTE yani 4G destekli LTE-A yani 4.5g bunun az üstü, bizde yani 4.5g dedikleri her ikisinide kapsadığından M7 de sorun olmaz çünki bizim ülkede çalışacak olan zaten karma 4G gibi birşey oluyor, kısaca sorun yok, M7 ye devam hala über durumda :D , mesaj attim avea ya, telefon destekli sim kart desteksiz dedi... :)

Nexus mu alsak, yada M10 alıp zirve mi yapsam acep :)

Al sana yukarda yazdigim sonuclar

http://www.speedtest.net/my-result/a/1841119043

İnandiramadik, dur kardeşime dedim video çek, çeksin paylasayim : :):)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

bayt bayt :)  dosya indirirdik eskiden , nereden nereye.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arkadaşın türkcell 109 civarı çıkıyor..

Senin telefon tırt :) 100 un üstü olacak zaten :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Hediye diye verdikleri gb'ları testlerle bitiriyoruz anlaşıldı :)

Dibine kadar sömürürüz biz de... kullanım detaylarina dikkatinizi çekerim .ttelekom madalya verecek bana...d71d1f461e92d5112943a9d154f68dfa.jpg

Kotayi aşmadan öyle yumuşak yumuşak...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

4.5G ne?  (telefonu desteklemiyor)

4G=LTE olarak özetleyebileceğimiz bu durumda LTE-A ise Advanced, yani Gelişmiş anlamına gelen kelimenin kısaltması oluyor. Yani Gelişmiş Yüksek Hızlı İnternet olarak özetleyebiliriz. Bu da 4.5G=LTE-A anlamına gelmekte.

Yani Türkiye, bugünden itibaren LTE-A teknolojisine geçmiş bulunuyor. Bu da 4.5G oluyor. Tabii büyük küçüğü de kapsadığı için aynı zamanda teknik olarak 4G'ye de geçmiş olduk, bu da LTE demek.

Alıntıdır:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Senin telefon tırt :) 100 un üstü olacak zaten :)

Neresi tırt, türktelekom kötü sabah 6 idi

Yorum bağlantısı
Misafir

7799febfe70fd314a50d488b9af98102.jpg

Buda benim test Sonucu ben şimdi geçmiş miyim yoksa ayarlarım da yanlışlık varmi

Telefonun ekran görüntüsüne göre zaten 4g yok ki. H yani 3g de telefon.
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Telefonunuz 4,5 G uyumlu olsa bile, her cihazın hız kapasitesi aynı değil. Örneğin Samsung Galaxy S7, Galaxy S5'e göre 4,5G kullanımında 3 kat hızlı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Oo yeeeee[emoji16]

Yalnız orası istisna, çık sokagada görelim :)

Telefonunuz 4,5 G uyumlu olsa bile, her cihazın hız kapasitesi aynı değil. Örneğin Samsung Galaxy S7, Galaxy S5'e göre 4,5G kullanımında 3 kat hızlı.

En yeniler tam destekli zaten... tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Mert M7 LTE yani 4G destekli LTE-A yani 4.5g bunun az üstü, bizde yani 45. g dedikleri her ikisinide kapsadığından M7 de sorun olmaz çünki bizim ülkede çalışacak olan zaten karma 4G gibi birşey oluyor, kısaca sorun yok, M7 ye devam hala über durumda :D , mesaj attim avea ya, telefon destekli sim kart desteksiz dedi... :)

Nexus mu alsak, yada M10 alıp zirve mi yapsam acep :)

Al sana yukarda yazdigim sonuclar

http://www.speedtest.net/my-result/a/1841119043

İnandiramadik, dur kardeşime dedim video çek, çeksin paylasayim : :):)

Ali abi yanlisin olmasin bendeki m7 desteklemiyor. hatta bugun msj geldi simkartiniz uyumlu telefonunuz uyumsuz diye ayarlarda da lg g3 te lte,wcdma,3g,2g diye ayar var m7 de sadece 2g 3g var
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Şebeke seçimi menüsünden LTE seçili değildir belki... Uyumlu tel ve sim karta sahip olup da bağlantı hızı düşük olan arkadaşlar ayarlardan şebeke seçimi olarak LTE yi seçsinler...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

necati bey söylenen ayarı yaptım. note 4 de 4 g yazmıyor. başka bir ayar varsa da ben bilmiyorum.

şimdi başka bir ayar buldum sabah yanlış ayar yapmışım 

eea68936d90c4c931adcb25cdb26f5a0.jpg

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

utanma Ayponum var de kızmayız, desteklemez :D:p:selo:

Okadarda degil ,kaportası düzgün ,hor kullanılmamış ikinci el note 1 im var gerçekten..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi yanlisin olmasin bendeki m7 desteklemiyor. hatta bugun msj geldi simkartiniz uyumlu telefonunuz uyumsuz diye ayarlarda da lg g3 te lte,wcdma,3g,2g diye ayar var m7 de sadece 2g 3g var

bendede öyle 2g-3g var, ama özelliklere bakınca olduğunu görüyoruz http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-one-m7/#/ varmı yokmu deneyemedim, burada telefon zor çekiyor, göye 4.5g ye geçtik  :D

olan bir yerde denemeden anlayamayacağız sanırım, şebeke hızları operatöre bağlıdır diyor, sanırım sinyali alınca çalışacak...

özelliklere bakarsak 4G desteği var, 4.5 yok.

2
HSPA/WCDMA:
  • Avrupa/Asya: 850/900/1900/2100 MHz
GSM/GPRS/EDGE:
  • 850/900/1800/1900 MHz
LTE
  • EU: 800/1800/2600 MHz
  • US (AT&T): 700/850/AWS/1900 MHz
  • US (TMO): 700/AWS MHz
  • US (Sprint): 1900 MHz
  • Asya: 1800/2600 Mhz

Okadarda degil ,kaportası düzgün ,hor kullanılmamış ikinci el note 1 im var gerçekten..

Note serisi cihazın var, zaten ponpon rakip olamazmışki  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...