İçeriğe Yönlendir

4.5 Geldi Hoş Geldi

Aydın Perçem

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

19f6605c3e317f51aff0d74ab6229902.jpg

Kastamonu Merkez Samsung J 7 (J700F)

Operator Turk Telekom (Avea)

Arkadasta iphone 6s var oda avea yan yana test yapiyoruz onda download 90 larda cikarken bende 50 yi gecmiyor. Acaba sorun nerede.

Rakamlara değil de ilk önce hanım kıza bakanlar şöyle bi gelsin. :D

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Evet tam gün 4g ile kullanım sonucunda ekran süresi 5 saat 54 dakika aldım. Bataryada bir şey değişmedi anlaşılan..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Tosb sanayi, Turkcell 4.5G rezalet. Geçtiği zaman çekmiyor, herkesin telefonu ulaşılamaz oldu. Şirketçe kapadık 4.5G yi :)

Bende de aynı sorun var. Telefonda arıza olduğunu düşünüyordum. Mobil veri 4G gösteriyor ama şebeke çekimi tek çizgi. 4G yi kapatınca şebeke çekimini gösteren çizgiler tam çekim gösteriyor.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ali abi malesef yok ozaman bende g3 ve m7 var ikiside turkcell. g3 te 4G Yaziyir ve full cekiyor htc h yaziyor ve full cekiyor. ayarlara baktim bulamayinca sansimiza kuselim dedim. imparatorlugu bitiyor galiba bizim m7 lerin

sinyali aldı ve yok dedi haa, o zaman yok demektir :(  bu durumda İmparatorluk bitmez ama, derhal hTC M10 a geçiyoruz, İmparator Plus moda geçelim artık :)

bende bir deneyeyim, çeken yer bulayımda, kontrol kolay, sony e4g telefon yanımda, bu direk 4g, onunla kıyaslarım artık.

Demiştim abi yok diye. :)

Bu arada benim galaxy alphanın şarjı 4G'ye dayanmadı. Dün bulduğum yerde  şarja takmak zorunda kaldım. Bugün deneyeceğim eğer böyle şarj sömürecekse bay bay 4g hello H+. :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

941b21833f560ce4fbdb20ba466a278f.jpg

Erciyes Üniversitesi - Talas/Kayseri

Turkcell - Samsung S6 Edge

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Test bitseydi de upload uda gorseydik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

4g açınca sinyal düşmesi olayının aynısını ben iş yerimde 2g 3g arasında yaşıyorum. Yani telefonunuz bozuk değil 4g şebekesi iyi çekmiyor. Müşteri Hizmetlerini arayın..

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Bende de aynı sorun var. Telefonda arıza olduğunu düşünüyordum. Mobil veri 4G gösteriyor ama şebeke çekimi tek çizgi. 4G yi kapatınca şebeke çekimini gösteren çizgiler tam çekim gösteriyor.

Arıza değil, yeterli sayıda 4.5G baz istasyonu yok. Olanlar da bize uzak kaldığı için çekmiyor malesef.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İşin uzmanı konuştuğuna göre konu kapandı, Daalın diyebilir miyiz abi :)

Henüz diil :) daha cok veri aldın anten kapandı, ee veriyi işlemek lazım, daha hızlı işlemci vs. calismasi, aynı kapıya yada daha kotusune cikar mi acep ?

Ayrıca vay 4.5g hemen geceyim demeyin...

Boşa uğraşmayın, alt yapı hazır değil, 3g nin suanki haline bakın, Edirneye 40 km. Uzaktayim, kazikcell zaten çekmiyor gibi, vodafone bazı dibimizde ve 3g yok, kısaca büyük şehirlerde kısmen 4.5g olur, suanki 3g ile aynı seviyeye gelmesine yıllar var, boşa kota yani para harcamayın, adsl+wi-fi en baba kombinasyon su an, menzil kısa ama idare ediyoruz artık :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Henüz diil :) daha cok veri aldın anten kapandı, ee veriyi işlemek lazım, daha hızlı işlemci vs. calismasi, aynı kapıya yada daha kotusune cikar mi acep ?

Ayrıca vay 4.5g hemen geceyim demeyin...

Boşa uğraşmayın, alt yapı hazır değil, 3g nin suanki haline bakın, Edirneye 40 km. Uzaktayim, kazikcell zaten çekmiyor gibi, vodafone bazı dibimizde ve 3g yok, kısaca büyük şehirlerde kısmen 4.5g olur, suanki 3g ile aynı seviyeye gelmesine yıllar var, boşa kota yani para harcamayın, adsl+wi-fi en baba kombinasyon su an, menzil kısa ama idare ediyoruz artık :)

İşlemci niye daha fazla çalışsın ki, izlenen ya da gelen veri aynı. Aynı ekranda aynı çözünürlükte ki işi yapacak. Bence sapla samanı karıştırıyorsun abi, bant hızı geniş dolayısıyla daha hızlı veri geliyor daha çok değil. Aynı veri daha hızlı geliyor.

Şarj tüketme durumu ancak şu şekilde olur, 4g ile 3g arasında geçişlerde olur.

Hayır kendi dandik m7inde 4g yok diye yapıyorsan bunlar söyle bilelim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İşlemci niye daha fazla çalışsın ki, izlenen ya da gelen veri aynı. Aynı ekranda aynı çözünürlükte ki işi yapacak. Bence sapla samanı karıştırıyorsun abi, bant hızı geniş dolayısıyla daha hızlı veri geliyor daha çok değil. Aynı veri daha hızlı geliyor.

Şarj tüketme durumu ancak şu şekilde olur, 4g ile 3g arasında geçişlerde olur.

Hayır kendi dandik m7inde 4g yok diye yapıyorsan bunlar söyle bilelim :D

ahhaha dandik dediğin alet hala canavar gibi çalışıyor, sıfır geri kalma sıfır aman değişeyim isteği duyuyorum şuan, yerim 4g yide, bunun adam gibi çalışması için en az 5 sene lazım ki 3g daha adam gibi çalışmıyor   :D

gelen veri miktarı aynı tamam, geliş hızı fazla, eskiden bunu karşılamak için kağnı mod gerekirken şimdi daha hızlı karşılık vermek lazım olabilir, sapla samanı karıştırmayı bırak sen yakacaksın ortalığı  :D

benimki sadece fikir, seninkide öyle, bu işi bilen birileri yazana dek omu bumu deriz artık...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

+1

Kusura bakmayın hızı görünce heyecanlandım :D 30 40 mbps upload hızı

Şehir merkezinde yoğunluktan 40 50 mbps lere düşüyor download hızı da

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yazı ya işte :)

Sat şu m7 yi artık

az kaldı, m10 gelsin beğenirsem olabilir :) bu arada daha sonra S823 işlemcili 4gb ram li m10 dan daha beter 4.7" lik M10 minide gelecek, seçim zor olacak :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Konuyla ilgili ilk etapta böyle şikayetler çok normal. Bir gsm çalışanı olarak kısa bir özet geçmeyi kendime vazife olarak gördüm.

Öncelikle 4g her istasyonda yoktur hatta bazılarında 3g bile yoktur. Şu an Iğdır'da TürkTelekom olarak 4-5 istasyonda var sadece. 

Bulunduğunuz semte yakın yoksa az çekmesi çok normal.

Batarya olarak sıkıntıyı biz çekiyoruz, montajı yapılan sahaların enerji kesintilerine dayanma süreleri %40 oranında kısaldı. Hatta enerji varken bile akşam trafiğine dayanamayan istasyonum bile var.

Bu arada ben hala geçmedim :D şirket telefonu desteklemiyor, benim tel zaten hala tuşlu :D

4g açınca sinyal düşmesi olayının aynısını ben iş yerimde 2g 3g arasında yaşıyorum. Yani telefonunuz bozuk değil 4g şebekesi iyi çekmiyor. Müşteri Hizmetlerini arayın..

Arıza değil, yeterli sayıda 4.5G baz istasyonu yok. Olanlar da bize uzak kaldığı için çekmiyor malesef.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aga eminim canla başla çalışıyorsunuz ama ttelekomu biraz garip buluyorum uluslararası bir havalimanında 3g şebekesi sorunlu :)

Modem hediye ettiler eve internet kesildi 3 gündür yok acayip yani :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Aga eminim canla başla çalışıyorsunuz ama ttelekomu biraz garip buluyorum uluslararası bir havalimanında 3g şebekesi sorunlu :)

Modem hediye ettiler eve internet kesildi 3 gündür yok acayip yani :)

Benim mevcut görevim Iğdır'ı sağlam tutmak. Montaja falan benim işim değil ama montajlar bittikten sonra devralırım sıkıntı durumunda gerekirse gece gündüz dağ bayır uykusuz dolanırım. Emin olabilirsiniz benim yaptığım iş kısmında diğer firmalar kesinlikle bu şekilde değiller. 

TT biraz yavaş bu konuda, ne diyorum bir ilde 4g sadece 4-5 istasyonda var oda sadece merkez. İlçeler hala sadece 3g. Bizim hala 3g olmayan bir çok yerde diğerleri 4g'yi kurmuşlar bile.

Ama bunu bir eksik olarak görmek yanlış olur sonuçta diğerlerine göre neredeyse yarı yarıya daha ucuz, bunun bir sebebi olmalı. TT şimdi çıkıp diğerlerini geçer fiyatları da ona göre ayarlarsa doğru düzgün müşterisi kalmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Benim mevcut görevim Iğdır'ı sağlam tutmak. Montaja falan benim işim değil ama montajlar bittikten sonra devralırım sıkıntı durumunda gerekirse gece gündüz dağ bayır uykusuz dolanırım. Emin olabilirsiniz benim yaptığım iş kısmında diğer firmalar kesinlikle bu şekilde değiller.

TT biraz yavaş bu konuda, ne diyorum bir ilde 4g sadece 4-5 istasyonda var oda sadece merkez. İlçeler hala sadece 3g. Bizim hala 3g olmayan bir çok yerde diğerleri 4g'yi kurmuşlar bile.

Ama bunu bir eksik olarak görmek yanlış olur sonuçta diğerlerine göre neredeyse yarı yarıya daha ucuz, bunun bir sebebi olmalı. TT şimdi çıkıp diğerlerini geçer fiyatları da ona göre ayarlarsa doğru düzgün müşterisi kalmaz.

Senden iyisini bulamazlar. Yakinda turkcell is teklifi ile gelir:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Madem ne diye o kadar reklam yapıyolar. Ronaldo ya o kadar para vereceğine git iki baz istasyonu kur :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Madem ne diye o kadar reklam yapıyolar. Ronaldo ya o kadar para vereceğine git iki baz istasyonu kur :D

Hadise'ye  3milyon TL, Ronaldo'ya 2.5milyon euro vermişler. Malesef kurum olarak biraz yavaş ilerliyor işler, ancak mevcut 4.5Hattını lanse ettiği gibi Fiber optik ile desteklerse gerçekten yüksek hızlar alınabilir.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Senden iyisini bulamazlar. Yakinda turkcell is teklifi ile gelir:)

Saygilarimla.

Teşekkürler güzel abim, çalıştıkça öğrenilen bir iş olduğundan aklı başında bir insan benden daha fazla çalışırsa benden iyi olur.

O geleli çok oldu :D Hatta ilk onlar teklif etti kadro boşalınca gel diye ama TT de daha erken ihtiyaç oldu. Sonrasında Turkcell için en az üç-dört defa çağırdılar gitmedim. Burada her arızaya baktığımdan yükselme şansı çok fazla (Kış başında 3 ilin bütün sorumluluğunu teklif ettiler Kars ve Ardahan çok soğuk ve karlı olduğu için onuda kabul etmedim). Hakkımızda hayırlısı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ankara cebeci 4g hızları

Turkcell 28

Vodafone 13

Avea 11

Avea 3g 13, 4g den hızlı [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...