İçeriğe Yönlendir

En Güzel Döner Nerde Yenir :)

Misafir

Recommended Posts

Milli yemeğimiz döner için ayrı bir başlık olmalı diye düşünüyorum,bugüne kadar bir çok yerde döner yedim,fakat işte döner budur diyebileceğim mekanı bulamadım,aramaya devam  :biggrin:

şimdilik yediğim en iyi yer  http://www.donercicelalusta.com/  ;)

lütfen feyk resim atmadan,en iyi mekanları paylaşalım :biggrin:  :biggrin:

01_donerci_celal_usta_porsiyon_doner.jpg

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

ismini cismini hatırlamıyorum ama bir fiyatını iki etin kalınlığını üç tereyağının bolluğunu tabii ki de dört lezzetini hatırlladığım yer bursada bir avm nin yan tarafında bulunan  iskender kebabçısydı... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Döner mi yoksa iskendermi şimdi iş ona göre değişir, iskender Mudanya yolu köy de yenir, istanbul anadolu yakasında ise Pendik sahildeki Bursa İskender'i tek geçerim

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Kimse kusura bakmasın ama ben bir Bursa'lı olarak Döner konusunda çok kıl birisiyim.

Sayın Bursalı döner mi kebap mı? :=)

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Kimse kusura bakmasın ama ben bir Bursa'lı olarak Döner konusunda çok kıl birisiyim.

http://www.iskender.com/

30szlg4.jpg

Vazgeçemeyeceğim tek marka, tek lezzet...

Botanik Park Bursa'da ki İskender harikadır diğerler İskender'ler e nazaran daha iyi..

Ayrıyetten Efendioğlu Çağ Döner'i de söylemeden geçemiyeceğim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Sayın Bursalı döner mi kebap mı? :=)

Her ikisi de aynı şey aslında. İlk keşfedildiği zamanlar da "İskender bey'in dönen kebabı" denilirmiş Bursa'da. Zamanla Döner Kebap olmuş ismi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
Serkan Toker

Her ikisi de aynı şey aslında. İlk keşfedildiği zamanlar da "İskender bey'in dönen kebabı" denilirmiş Bursa'da. Zamanla Döner Kebap olmuş ismi.

Yav he he, bizde yedik..  Döner Angara' nın resmi yiyeceğidir, bilenler bilir. Gramla falan veriyoruz ama olsun, doyana kadar limitsiz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Yav he he, bizde yedik..  Döner Angara' nın resmi yiyeceğidir, bilenler bilir. Gramla falan veriyoruz ama olsun, doyana kadar limitsiz..

Döner Ankara'nın ise, baklava Yunanistanın dır ;)

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Hosta şimdiki gibi her yerde bitmeden Sakarya'da küçüklüğümde yediğim dönerin tadını ararım hala. 1996 1997'den bahsediyorum.

Şimdi bi espirisi kalmadı Hosta'nın.

ilk mesajdaki gibi Celal Usta

veya Kavacık Bayramoğlu diyorum ben İstanbul için :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Döner Ankara'nın ise, baklava Yunanistanın dır ;)

Döner bıçağıyla dalarım bak, adminim ben.. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Bayramoğlu tam bir doldur boşaltçı.. Ye kalk git diye bekliyor.. Ben çok sevmiyorum bu sebeple. Beşiktaşta İntiba.. Beyazıt'ta üniversitenin karşısında bulunan büfe.. ( döner kuyruğu olur önünde )

Maltepe'de Ali Usta..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Öğle yemeğine bayramogluna gitmek demek aç kalmak demek, tamam lezzetli güzel ama bu kadar beklenmesi hoş olmuyor.

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

O zaman döner Ankara,İskender Kebap da Bursa'ya diyelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

O zaman döner Ankara,İskender Kebap da Bursa'ya diyelim :)

Olmaz.. Admin falan dinlemem hap atarım yemeğine valla..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa AVCI

hosta.png

Benim favorim Hosta agalar :) Ankara'ya gittikçe yerim. İstanbul yok hatay yok bilmem döneri diye soslu patatesli patlıcanlı değişik değişik döner var ama hosta lop et ustunde sogan domates.. diğerleri gibi etin lezzetini kacırmıyor.

Yorum bağlantısı

Beşiktaş çarşıda bi mekan var çok meşhur,geçen hafta gittim sırf döner için,ama pazar günü yoğunluktan dolayı açmıyorlarmış,o derece biyer,tadına bakmadık yani

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Doneri

Bostancıda Donerci alim dede de yedim, iskenderi de pendik bursa iskender kebapcisinda. İskender için bir de kadikoy iskender iskenderoglunu denemeyi düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ben onu bunu bilmemde bu konu tutmaz çünkü Hakanım açmamış.Formun en kral gurmesi açınca yoruma çekinir insan  :D  :D  :D

ve benim favorim Çağ dönerdir.piride erzurum ve artvinde yenir çünkü kullanılan et o yörenin etidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ankara'da 1011 kavşağı eski garajlarda Peçenek Döner var, üstüne daha iyisi var mıdır bilmiyorum ama ben yemedim :)

Yorum bağlantısı

ben onu bunu bilmemde bu konu tutmaz çünkü Hakanım açmamış.Formun en kral gurmesi açınca yoruma çekinir insan  :D  :D  :D

ve benim favorim Çağ dönerdir.piride erzurum ve artvinde yenir çünkü kullanılan et o yörenin etidir.

Teveccühünüz :D
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Bursada iskenderoğlunda yiyebilirsiniz, yalova yolu ssolda ve birkaç şubesi var. Teyyara kültür merkezinin sırasında mavi eski bir dükkan var pahalı ama kuyruk olur. Birde iskenderoğlunun sönmez iş sarayının yanındaki caddede var. Tophaneye çıkarken uludağ döner var orasıda çok iyidir, bizzat tattım.

Efendioğlu cağ döner onlarıda tek geçerim, inanılmz lezzetli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...