İçeriğe Yönlendir

P.t.t Ve Ziraat Bankası Zts

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Turhan Onat

2015 Kuga aracımın sigortası 3 gün sonra doluyor.

En ucuz İzmir de bir acanta 555 tl (maf ve genel sigorta ) verdi. Dün Ziraat'e gidip hesaplama yaptırdım 485 tl fiyat verdiler. Kredi kartına da 3 taksit yapıyorlar. Şimdi aracım zaten full kaskolu. Ziraat üzerinden sigorta yaptırırsam benim için olası uygunsuzluklar ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

En ucuz İzmir de bir acanta 555 tl (maf ve genel sigorta ) verdi. Dün Ziraat'e gidip hesaplama yaptırdım 485 tl fiyat verdiler. Kredi kartına da 3 taksit yapıyorlar. Şimdi aracım zaten full kaskolu. Ziraat üzerinden sigorta yaptırırsam benim için olası uygunsuzluklar ne olabilir?

Ben de aynı durumdayım.. Ziraat ödeme yapmaz falan deniliyor ama ben pek inanmak istemiyorum. Generali sigorta içinde 3 ay sonra batar denilmişti :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko ile trafik sigortasının teminatları tamamen ayrıdır.. 

Geçen yıl ege yaptıranlar da aynı şeyi söylüyordu.. Kaskom var nasıl olsa diyordu ama..

Araba satanlar rezil rüsva oldu. iptalleri yapılamadı.

Ziraat batacak mı.. batmayacak ama.. Bankadan poliçe yaptırmak bana çok saçma geliyor. Mapfre dan yaptını bence..  

Ben de aynı durumdayım.. Ziraat ödeme yapmaz falan deniliyor ama ben pek inanmak istemiyorum. Generali sigorta içinde 3 ay sonra batar denilmişti :)

Ödemez diye bir şey yok.. 

Öder ama.. operasyonel olarak tekniği taktiği olmayan bir sigorta şirketinden hasar almak 3 ayı bulabilir.. Yada hatalarla karşılaşmak mümkündür.. 

Doğa sigorta için de amaan nolacak deniyordu.. 

Çekici için 40 gün onarım iznini çıkaramadılar.. O çekici sahibinin kusurlu tarafa açacağı tazminatı siz hesaplayın. 

Ben kusursuzsam ve senin yüzünden çalışamıyorsam, döner sana tazminat davasını açarım ve % 100 de kazanırım.. 

Sen kendin mi ödersin sigortana mı ödetirsin.. Orasını sen bilirsin.. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kasko ile trafik sigortasının teminatları tamamen ayrıdır.. 

Geçen yıl ege yaptıranlar da aynı şeyi söylüyordu.. Kaskom var nasıl olsa diyordu ama..

Araba satanlar rezil rüsva oldu. iptalleri yapılamadı.

Ziraat batacak mı.. batmayacak ama.. Bankadan poliçe yaptırmak bana çok saçma geliyor. Mapfre dan yaptını bence..  

Ödemez diye bir şey yok.. 

Öder ama.. operasyonel olarak tekniği taktiği olmayan bir sigorta şirketinden hasar almak 3 ayı bulabilir.. Yada hatalarla karşılaşmak mümkündür.. 

Doğa sigorta için de amaan nolacak deniyordu.. 

Çekici için 40 gün onarım iznini çıkaramadılar.. O çekici sahibinin kusurlu tarafa açacağı tazminatı siz hesaplayın. 

Ben kusursuzsam ve senin yüzünden çalışamıyorsam, döner sana tazminat davasını açarım ve % 100 de kazanırım.. 

Sen kendin mi ödersin sigortana mı ödetirsin.. Orasını sen bilirsin.. 

Sigortama ödetirim :)

Yorum bağlantısı

olası kasko ve trafik sigortası rakamlarıma bakıyorumda ziraatmış pttmiş falan kurtarmaz beni, kabullendim :)  gözden cıkardım kasko+trafik için 4000 lirayı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigortama ödetirim :)

Al... 

Araç kamyonet... Otomobil olarak kesince ucuz çıkar demişler :)

L3BjXG.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hıhı. Öyle diyordu onlar da. [emoji23]

Peki Mehmet abi benim anlamadığım şey şu ; Akbank aksigorta ile , İşbank Anadolu sigorta ile yıllardır bu işi layıkıyla yapabiliyorlarsa Ziraat şimdi neden yapamasın ? Bu adamlar da operasyon merkezlerine 3-5 isim transfer ederler çeker çevirir ortalığı. Yani bu kadar mı basiretsizler bunlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Peki Mehmet abi benim anlamadığım şey şu ; Akbank aksigorta ile , İşbank Anadolu sigorta ile yıllardır bu işi layıkıyla yapabiliyorlarsa Ziraat şimdi neden yapamasın ? Bu adamlar da operasyon merkezlerine 3-5 isim transfer ederler çeker çevirir ortalığı. Yani bu kadar mı basiretsizler bunlar.

O kadar kolay olsa.. herkes başarırdı bu işi :)

Anadolu sigortanın veya ak sigortanın geçmişine bi bak bakalım.. Kaç yıllık tecrübesi var. 

İstatistik yapmasını bilmeyen onlarca şirket var piyasada :)

Allianz bir italyan firmasına 3 yılda kurdurmuştu istatistik veri tabanını ki harcadığı para çoğu sigorta şirketinin tüm portföyünden fazladır.. 

Bu forumda hiç kimsenin ne yaptırdığına hiç karışmadım.. 

Ama yalan dolanla yapılan facebook reklamlarının milleti hatalı yönlendirmesine karşı, işin aslının o olmadığı anlatmayı görev biliyorum.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Facebook reklamlarını boşver abi sen aslı astarı olmayan şeyler onlar.. Orada o kadar çok şey var ki hangi birini görev edineceksin. Netice de kendi böyle bir şeyden bahsetmiyor ki ama zamanında generali sigorta her yerde %70 e varan indirimlerle poliçe yapıyoruz dedi. Bazı kişilere %50 bazısına %70 bazısına %20 indirim yaptı. İndirim kriterlerini tam taşımadığınız için %70 veremiyoruz dedi. Reklamın iyisi kötüsü olmaz ama burada reklamı yapan firmanın kendisi değil.. Adamın birisi yazmış paylaşmış..O yüzden dikkate alınacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

O kadar kolay olsa.. herkes başarırdı bu işi :)

Anadolu sigortanın veya ak sigortanın geçmişine bi bak bakalım.. Kaç yıllık tecrübesi var.

İstatistik yapmasını bilmeyen onlarca şirket var piyasada :)

Allianz bir italyan firmasına 3 yılda kurdurmuştu istatistik veri tabanını ki harcadığı para çoğu sigorta şirketinin tüm portföyünden fazladır..

Bu forumda hiç kimsenin ne yaptırdığına hiç karışmadım..

Ama yalan dolanla yapılan facebook reklamlarının milleti hatalı yönlendirmesine karşı, işin aslının o olmadığı anlatmayı görev biliyorum..

Mehmet, ziraat-ptt her neyse kasko için gitsem arabam espli, esp den kaynaklı fiyat farklı ona göre poliçe yapın desem sence anlarlar mı? [emoji6]

bence boş boş bakarlar, ne yapacağınıda bilemezler. [emoji46]

sence?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet, ziraat-ptt her neyse kasko için gitsem arabam espli, esp den kaynaklı fiyat farklı ona göre poliçe yapın desem sence anlarlar mı? [emoji6]

sence?

Haha.. gerek yok derler.. :D

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Haha.. gerek yok derler.. :D

o yüzden gereğini bilip, gereğini yapacak acentayı iyi seçmek lazım. [emoji6]
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Ziraat 750 TL fiyat verdi. Sompo 845 TL. Çok ciddi bir fark yok gibi.

Bu arada PTT acente olarak çalışıyormuş kendi sigortası yokmuş. Fiyatlar uçuk geldi 1250 dedi en uygun hangi firma hatırlamıyorum

Yorum bağlantısı
Bülent Demirci

S.a benimde 10 gün içinde sigortam doluyor hangisi uygunsa ona yaptıracağım sanmıyorum ziraatten sorun yaşayacağımı sonuçta en iyi bildiğimiz şirketlerdede sorun çıkabiliyor yıllar önce ergo sigorta yaptırdım yapan acente biriki ay sora iflas etmiş kaçmış gitmiş bizim sigortalarıda iptal ettirmiş 10 ay sigortasız binmişim arabaya sonra yeniletmek için gittiğimden öğrendim olayı aradım İsviçre sigortayı hemen bölge müdürüne aktardılar günlerce araştırma soruşturma sonuç sıfır o yıllarda Sinop ta oturuyordum 80 tl olması gereken sigortaya cezaya girdiği için 170 tl istemişlerdi tüketici hakem heyetine falan uğraşmak istemedim gittim başka bir firmadan 105 tl ye yaptırdım.şimdi reklamlarında diyor ya sigortalatmak başka ergolatmak başka hakket tende ergoluyorlarmış

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

sence?

Valla bırak ziraati onca yıllık sigorta şirketim bile o nedir diye sordu bugün? 

S.a benimde 10 gün içinde sigortam doluyor hangisi uygunsa ona yaptıracağım sanmıyorum ziraatten sorun yaşayacağımı sonuçta en iyi bildiğimiz şirketlerdede sorun çıkabiliyor yıllar önce ergo sigorta yaptırdım yapan acente biriki ay sora iflas etmiş kaçmış gitmiş bizim sigortalarıda iptal ettirmiş 10 ay sigortasız binmişim arabaya sonra yeniletmek için gittiğimden öğrendim olayı aradım İsviçre sigortayı hemen bölge müdürüne aktardılar günlerce araştırma soruşturma sonuç sıfır o yıllarda Sinop ta oturuyordum 80 tl olması gereken sigortaya cezaya girdiği için 170 tl istemişlerdi tüketici hakem heyetine falan uğraşmak istemedim gittim başka bir firmadan 105 tl ye yaptırdım.şimdi reklamlarında diyor ya sigortalatmak başka ergolatmak başka hakket tende ergoluyorlarmış

ben bugün ziraat üzerinden yaptırdım. Poliçe elimde.

Yorum bağlantısı
Ali Fatih Dursun

Ziraatten teklif aldım, pahalı çıktı, en az veren 839 iken Ziraat 869 yani. Kaskoyu yetkili servisten 680'e yaptırdım ama sigorta daha yaptırmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Bankadan teklif istedim biz size döneceğiz dediler 3 gün oldu ziraat bankasından dönen falan olmadı ben de beklemedim zaten. Profesyonel değiller bence. Ya da bana öylesi denk geldi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

DÜZELTME :) Ziraat bankası 5 gün sonra sigorta teklifi için bugün aradı. Doğa sigortadan 756 liraya yaptırdığım zts için 1250 lira teklif etti :D Oldu o zamaaan dedim kapattım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

DÜZELTME :) Ziraat bankası 5 gün sonra sigorta teklifi için bugün aradı. Doğa sigortadan 756 liraya yaptırdığım zts için 1250 lira teklif etti :D Oldu o zamaaan dedim kapattım :)

Hehe.. 

Ucuz oldukları var ama. facebook gruplardan gördüğüm kadarıyla çok abuk fiyatlar verdikleri de var.. 

Yani devletin, bu piyasayı dizginleyin diye ürettiği bir hizmet değil bu. 

Onlar da heves etti.. girdi piyasaya.. 6 ay sonra traşları dökülür önlerine.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...