İçeriğe Yönlendir

Yeni Dönem Mtv-Ötv Oranları

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

eylülde sipariş verirken liste fiyatı 76.500 olan araca önce 13 Ekimde 1000 lira, arkasından 11 kasımda 1000 lira ve en son dün 1500 lira + yine dün sabah 2500 lira ötv geldi ve aracın fiyatı 82.500 lira oldu..harika hissediyorum kendimi.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

eylülde sipariş verirken liste fiyatı 76.500 olan araca önce 13 Ekimde 1000 lira, arkasından 11 kasımda 1000 lira ve en son dün 1500 lira + yine dün sabah 2500 lira ötv geldi ve aracın fiyatı 82.500 lira oldu..harika hissediyorum kendimi.

O paraya $ al, baharda en üst donanımlısını alırsın  ;)

Yorum bağlantısı

O paraya $ al, baharda en üst donanımlısını alırsın  ;)

Artık C sınıfı araç bile aldırmıyorlar insana, o zamana kadar bir ötv zammı daha gelir bilmem ne olur zırt vergisi zurt vergisi gelir yine aldırmazlar.

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Vw grubu bu kur ve ötv bindirmesini 2013'te de yapmıştı. 75.300'e anlaştığı dsg Jetta, 20 günde 77.800'e gelmişti. 2 ay sonra da ötv 40'dan 45'e çıkmıştı.

1 ay evvel 29 binde titanium Mondeo 5 aldığım paraya şimdi sıfır titanium Focus bile alamazdım. Nacizane ikinci eli zayıf bir yaşa kadar araç alıp binmek en mantıklısı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

82.5'a takılma. Zaten aracın gerçek değeri 76.5 de değil. 

valla arabayı artan fiyatı yüzünden son günde alamayınca insan baya bir kafaya takıyor abi 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

valla arabayı artan fiyatı yüzünden son günde alamayınca insan baya bir kafaya takıyor abi 

2015 2. ellerine 85 yazmışlar, sahibinden.com da. 

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Dün 142.000 Tl  olan BMW 3.20 İED bugun hem kur hem ötv güncellemesi isle 170.000 olmuş.

Bunu olurda satarsam bir daha binmek hayal olur...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

39.999 - 40.000 ve 69.999 - 70.000 bu dört rakamın ÖTV oranlarını çıkaran oldu mu? Geçen 55 bin meselesinde 94 bin üstü araçlar vardı, şimdi iki tür hesaplama var yeni rakamları gören paylaşırsa seviniriz.

detaylı fiyatlar vw sitesinde olduğunu bildiğimden ilk aklıma o geldi. Oradaki fiyatlara baktım, 40.000 fiyat aralığında en yakın fiyatlar aşağıdakiler. Net fiyatta 250 liralık fark, satış fiyatında 2.800 liralık farka neden oluyor. Varın gerisini siz düşünün.

Polo 1.4 TSI ACT BMT 150 PS BlueGT DSG 

net fiyat 39.960

satış fiyatı 69.400

Polo 1.4 TDI BMT 90 PS Comfortline DSG

net fiyat 40.210

satış fiyatı 72.200

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy
(düzenlendi)

oran -- net fiyat --- satış fiyatı

%45       39.999 --- 69.467 TL

%50       40.001 --- 71.830 TL

2 liralık fark: 2.363 TL

%50       69.999 --- 124.927 TL

%60       70.001 --- 133.190 TL

2 liralık fark: 8.263 TL

eski fiyatlar ve yeni fiyatlar VW sitesi (oranlar ve ücretler) için böyle

hayırlısı olması vesilesiyle

tarihinde Serhat ipeksoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Atasoy

Fabrika kurmak, teknoloji, tarim gibi uretime yonelik yatirim yapmazsak, sadece insaat ile bu geminin yurumeyecegi cok acik. Bir savas oldugu dogru, dogrudan da etkisini yasiyoruz - ki bence daha sert gunler bizi bekliyor -, umarim ders cikartip tuketimden cok uretim yapmaya baslariz. Bu konu da baska birsey soyleyemiyorum. Yoksa daha cok konusacagiz, benzin 6 tl olmis, dolar 4 tl olmus, vergiler X kadar artmis vs vs... 

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar
(düzenlendi)

oran -- net fiyat --- satış fiyatı

%45 39.999 --- 69.467 TL

%50 40.001 --- 71.830 TL

2 liralık fark: 2.363 TL

%50 69.999 --- 124.927 TL

%60 70.001 --- 133.190 TL

2 liralık fark: 8.263 TL

eski fiyatlar ve yeni fiyatlar VW sitesi (oranlar ve ücretler) için böyle

hayırlısı olması vesilesiyle

Teşekkürler.

Vergiler sonrası 70 bin ile 120 bin arası %50 olacağına, bir ara fiyatla net fiyat 55 bine %55, sonrasında 70 bin üzerine %60 olsa daha iyi kademe olurdu.

Bu düzende 71-124 bin arası aynı oranda vergi verecek, 70-75 ve 125-135 arası araç satış olmayabilir, firmalar bir iki kısıp net fiyatı düşürür. Tam tersi 65-71 ve 115-125 arası bol bol fiyatlandırma görebiliriz.

tarihinde Mahmut Sayar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

sonuç haklısın.  ANCAK:  "öğretilmiş çaresizlik noktasına gelmemeliyiz"  doğruyu hedefi bilmeliyiz..

biz o eşiği çoktaaan geçtik be hoca.  :i-ih:  doğru, kime göre doğru? hedef, herkesin hedefi farklı.! 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

biz o eşiği çoktaaan geçtik be hoca.  :i-ih:  doğru, kime göre doğru? hedef, herkesin hedefi farklı.! 

sizinki mesela ne?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

sizinki mesela ne?

her doğru her yerde söylenmez, "öyle bir hal" deyim ki hele şimdi hiç söylenemez.  ;)   :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

her doğru her yerde söylenmez, "öyle bir hal" deyim ki hele şimdi hiç söylenemez.  ;)   :)

benimki de ondan duble.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

c sınıfı otomatik dizel arabaların biraz dolularına baktımda direk 100 kağıt yazmışlar. 

bu arada allah razı olsun almanyadan. bize silah satmama kararı alacakmış diye bir dedikodu çıkmış inşallah alırlar bu kararıda biraz bişeler üretmek zorunda kalırız inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Sıfır km. Araç almak Türkiye şartlarında lüks..otomobil ihtiyaç ama sıfır km olmak zorunda değil.üretmeden tüketmek için bazı bedellere razı olmak gerekiyor maalesef..bu fiyatlar şindi acaip geliyorda seneye havalar ısınınca kanımız kaynamaya başlar herkes alacağını alır..dert etmeye gerek yok

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sıfır km. Araç almak Türkiye şartlarında lüks..otomobil ihtiyaç ama sıfır km olmak zorunda değil.üretmeden tüketmek için bazı bedellere razı olmak gerekiyor maalesef..bu fiyatlar şindi acaip geliyorda seneye havalar ısınınca kanımız kaynamaya başlar herkes alacağını alır..dert etmeye gerek yok

Hocam sen değilmiydin, 50.000 km üstü araca binmem diyen :) Birileri sıfır alıp düşük km satmazsa sen arabasız kalırsın.

Sende değiştireceksin sanırım bu prensibini :)

Not: Mesajımda takılma/espri vardır, yerme / laf etme yoktur ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Hocam sen değilmiydin, 50.000 km üstü araca binmem diyen :) Birileri sıfır alıp düşük km satmazsa sen arabasız kalırsın.

Sende değiştireceksin sanırım bu prensibini :)

Not: Mesajımda takılma/espri vardır, yerme / laf etme yoktur ;)

Millet olarak mevcut duruma kolay adapte oluyoruz o yüzden hiç sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum :)

Tepki versek keşkede 3 ay hiç sıfır km araba satılmasa..ben arabasız kalmaya razıyım :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Ayakta alkışlıyorum en sonunda ülkemizdeki yat sahiplerinin kanayan yaralarına parmak basılmış, onların ötvsini de ben öderim bana gönderin 

http://www.patronlardunyasi.com/haber/Otoya-OTV-artisi-gelmisti-Tekne-ve-yatlarin-OTV-si-ise-sifirlaniyor/186564

ohh beee ne iyi oldu öğrendiğimiz 1 haftadır uyuyamıyorduk hep beraber nasıl tekne alacaz diye :D

bu haberi yapan gazetecinin yerinde olmak istemezdim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Büyük ızıdrap idi.. Yelkenler fora.. Bi rahatlıyak

Bıktık Papua Yeni Gine bayrağı ile dolaşmaktan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Büyük ızıdrap idi.. Yelkenler fora.. Bi rahatlıyak

4bin liralık tekneme 1500 lira mı ne ÖTV ödemiştim. ve 8 senedir vergisini yatırmadım. (yıllık ilk 200 liraydı)

Doğru karar çok. 

Bunu çoğu arkadaş yanlış yorumlar ama deniz kanunu yabancı gemiye izin vermek zorunda olduğu için herkes gürcistan plakalı idi bir anlamda.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...