İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Engin Ünal

Axa çoğu taş yerinden oynadı... Ayrıca Türkiye genelinde çok şey değişti..

Ben burada aynı araca 153 liraya da yapabiliyorum, 700 liraya da.. Bazen 700'ü duyanlar hemen yapabilir misin diyor, araştırıyorum ki.. 1100-1200 fiyatlar görmüş...

Kısacası, artık herkesin fiyatı kendine özgü..

Nevşehir'de yaşayan 40 yaşında birisi 153 lira öderken 22 yaşında birisi 700 ödeyebiliyor...

Bilseydim arabayı dedemin üstüne yapar üste para bile alırdım :D

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet, babalara genelde ucuz oluyor :)

Daha ileri yaşların sıkıntısı varmı abi genel olarak.

Yorum bağlantısı
Misafir

Mehmet Bey her ne kadar rakamları rassal vermişse de; yaşa göre indirim uygulayan sigorta şirketlerinin istatistikleri genelde aynı veriye ulaşır. Yaş genç olursa, kaza ihtimali artar. Nedeni genç ve heyecanlı şöförlerin dinamik! araç sürüşüdür. Yaş kemale erdikçe, araçta aile ile seyahat oranı da arttıkça dinamik ve heyacan dolu sürüşün yerini, kazanılan deneyimlere paralel olarak güvenli ve kontrollü sürüş alır.

Genelde kaskoda uygulanan bu indirimer bazı firmalarca trafik sigortalarında da primlere etki ediyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Edin

Fiyat Tekliflerim:

Sompo Japon: Advantage x 10 = 356 TL

Allianz : Advantage x 7 = 354 TL

Anadolu : Advantage x 7 = 371 TL

kaskoyu anadoludan yaptırmıştım yüksek ihtimal trafik sigortasıda sompo japon olcak..

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Peki, zorunlu trafik sigortası yaptırırken sigorta şirketi sağlam olsun diye en ucuz teklifi verene değil de en sağlam sigorta şirketine yaptırmak gerekli mi? Ne de olsa biz haklı durumdaysak karşı tarafın sigorta şirketiyle muhatap olacağız, yani seçme şansımız yok.

Biz hatalı isek de bizim sigorta karşı tarafın hasarını ödeyecek. Yani her halükârda bizim sigortanın bize faydası yok.

Bu durumda en ucuz sigortalayanı tercih etmek daha mantıklı değil mi?

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Biz hatalı isek de bizim sigorta karşı tarafın hasarını ödeyecek. Yani her halükârda bizim sigortanın bize faydası yok.

Yanlış abi..

Trafik sigortası, senin ödemen gereken tazminatı öder.. Yani bir garantöründür. Garantörün yükümlülüğünü yerine getirmez ise, konunun muhatabı sen olursun...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Yanlış abi..

Trafik sigortası, senin ödemen gereken tazminatı öder.. Yani bir garantöründür. Garantörün yükümlülüğünü yerine getirmez ise, konunun muhatabı sen olursun...

Peki böyle bir durumda kasko'nun hukuki koruması bizi korumaya alıyor mu? Yani (Allah göstermesin) bir kaza yaptık ve hatalı durumda olduğumuz için karşı tarafın hasarını bizim sigorta karşılayacak ama sigortamız çamura yattı ve karşı taraf hasarının bedelini bizim şahsımıza rücu ettirdi. Bu durumda kasko sigortamız bizim hukuki sorumluluğumuzu üstlenmeyecek mi?

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu gün 250 TL ye yaptırdım sigortayı en ucuz :) geçen yıl 140 TL ye yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
Emre Alliş

ilk sayfalardaki tutarları görünce aklıma benim sigortam acaba sahte mi diye düşündüm :) ben eylülde 20 de sigorta yaptırdım axa dan 190 Tl tuttu...600ler 700ler görünce kesin benim sigorta korsan diye kendi kendime çok düşündüm son sayfada Engin beyin mesajıyla biraz kendime geldim :bravo:

Yorum bağlantısı
Emre Alliş

Rahat ol rahat, ben 139 tl. ye yaptırdım :D

abi seninkide %100 korsanmış :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Rahat ol rahat, ben 139 tl. ye yaptırdım :D

Ben geçen sene ocak ayında 140 a yaptırmıştım siz ne zaman yaptırdınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Peki böyle bir durumda kasko'nun hukuki koruması bizi korumaya alıyor mu? Yani (Allah göstermesin) bir kaza yaptık ve hatalı durumda olduğumuz için karşı tarafın hasarını bizim sigorta karşılayacak ama sigortamız çamura yattı ve karşı taraf hasarının bedelini bizim şahsımıza rücu ettirdi. Bu durumda kasko sigortamız bizim hukuki sorumluluğumuzu üstlenmeyecek mi?

Yok abi.. Kasko, trafik sigortasının limitinin bittiği yerde başlar.. Ayrıca trafik poliçeni eline al ve teminatları bi incele.. kaskoda o teminatlar o kadar olmaz...

Şöyle bir örnek:

Birisine çarptık ve öldü, mahkeme 300 bin lira kan bedeli kararı verdi.. Bunun 250 bin lirasını trafik sigortan, geri kalan 50 bin lirasını varsa kaskondaki imm teminatı öder..

Trafik sigortan olmadığını farz edelim..

İlk 250 bin lirayı sen cebinden ödersin, sonraki 50 bin lirayı varsa kaskondaki teminat karşılar.. Karşı ödemeler için Kasko her zaman için 2. basamaktır..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bu gün kardeşime aldığımız naylonun sigortasını yaptırdık 2004 clio 569,21 tl ödedik nedir bu anlamadım benim sigortam şubat ayında ve ne kadar gelecek çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
geçen yıl 160 tl ye yaptırdığım sigorta u sene hasarsızlıkla ne tutar acaba.plaka 17

Çook zor bir soru :)

Yorum bağlantısı
Semih Saner

Abi bu ne ya bizim burda kaskoya bu kadar ödüyorlar. Trafik sigortasına 163 TL ödedim. Ah İstanbul ah...

ne zaman ödediniz ve aracınız kaç model ? hasarsızlık durumu nedir?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

ne zaman ödediniz ve aracınız kaç model ? hasarsızlık durumu nedir?

Ağustos 2012 de ödemiştim. Aracım kısmındaki aracıma. 1 önceki yıldan hasarsızlık indirimi aldım.

Ama geçen yılda 170 TL ödemiştim.

Yorum bağlantısı
Sabit Okur

Selamlar...

Dün aracıma sigorta yaptırdım ve fiyatların yüksek olma sebebini sordum.İlk defa aracım olduğu için ve yaşım 30'un altında olduğu için fiyatlarda değişiklik olduğunu belirttiler. Fiyat aldığım sigortaların bana göre belirlenen fiyatlarını sizinlede paylaşmak istedim. Çünki merak edenler olacaktır ve bazıları benden fiyatları istemişti...

Aksa Sigorta :601 TL

Anadolu Sigorta :664 TL

Ak Sigorta :833 TL

Liberty Sigorta :633 TL

Alyen Sigorta :740 TL

Euro Sigorta :570 TL

Mafre Sigorta :803 TL

Konur Sigorta :427 TL

Halk Sigorta :396 TL

Yukarıda belirtmiş olduğum sebeblerden dolayı bu fiyatları verdiler tabi bende en uygun olanı Halk olduğu için onu yaptırdım...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ufuk Taş

Yeni sigorta kanununda 1 nisandan itibaren geçerli 45 gün içinde hasar ödeme zorunluluğu getirildi yani en ucuzu hangisi ise onu yaptırın bence çünkü tüm sigorta şirketleri için kanunlar ortaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eksiksiz de ödeyecekler miymiş.. ?

Niye sanayideki tamirciler bir çok sigorta şirketinden sigortalı aracın işini almıyormuş...

Oysaki hepsi aynı olması lazım değil mi :)

Yorum bağlantısı
Muhsin Küçüktuna

Dün, 12 ve 13 Şubat 2013 günü dolacak olan kasko ve trafik sigortasını yeniletmek üzere 2008 yılından bu yanaki sigortacıma gittim. Sonuç mu? trafik sigortası (geçen sene yanılmıyorsam 140,00 Tl )160,00 TL , kasko için beklemedeyim. Ancak arkadaşlar sigorta şirketlerine e-mail attıklarını ve ilk olarak Maphre (Genel) ve Anadolu sigortadan cevap geldiğini söylediler. verdikleri rakam ise belki inanmayacaksınız ama Maphre Sigorta 3000,00 TL, Anadolu Sigorta ise 1000,00 Tl. Şok oldum. Bende Geçen sene 700,00 TL olan kaskonun hasarsızlık indirimi ile bu sene biraz daha aşaıya ineceğini düşünüyordum ne buldum.arkadaşın şaka yaptığını düşündüm. ancak maalesef şu aşamada inisiyatifin sigorta şirketerinin elinde olduğunu ve bu nedenden dolayı farklı sigorta şirketlerinin farklı uçuk rakamlar verdiğini söyledi. o an için arabayı satmayı düşündüm. Şu an beklemedeyim. diğer şirketlerden gelecek olan rakamları bekliyorum. sonuca göre ya kaskoya devam yada bazı arkadaşların söylediği gibi riski sırtlayacağım.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Dün, 12 ve 13 Şubat 2013 günü dolacak olan kasko ve trafik sigortasını yeniletmek üzere 2008 yılından bu yanaki sigortacıma gittim. Sonuç mu? trafik sigortası (geçen sene yanılmıyorsam 140,00 Tl )160,00 TL , kasko için beklemedeyim. Ancak arkadaşlar sigorta şirketlerine e-mail attıklarını ve ilk olarak Maphre (Genel) ve Anadolu sigortadan cevap geldiğini söylediler. verdikleri rakam ise belki inanmayacaksınız ama Maphre Sigorta 3000,00 TL, Anadolu Sigorta ise 1000,00 Tl. Şok oldum. Bende Geçen sene 700,00 TL olan kaskonun hasarsızlık indirimi ile bu sene biraz daha aşaıya ineceğini düşünüyordum ne buldum.arkadaşın şaka yaptığını düşündüm. ancak maalesef şu aşamada inisiyatifin sigorta şirketerinin elinde olduğunu ve bu nedenden dolayı farklı sigorta şirketlerinin farklı uçuk rakamlar verdiğini söyledi. o an için arabayı satmayı düşündüm. Şu an beklemedeyim. diğer şirketlerden gelecek olan rakamları bekliyorum. sonuca göre ya kaskoya devam yada bazı arkadaşların söylediği gibi riski sırtlayacağım.

Araç modeli düştükçe kasko artabiliyor diye biliyorum. Hatta kayınbiraderin 2003 Mercedes'ine bir çok firma teklif bile vermedi :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...